2022-06-30   03:06:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danmarks Mesterskaberne på Kortbane (DM/DJM)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag formiddag

Resultat Lb 3 (Finaler) Junior - Officiel
Resultat Lb 3 (Finaler) Junior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  10:18   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 3, 200m Rygsvmning Damer, Finaler, Junior 
Dansk Rekord Senior: Louise rnstedt (1985) 2:06.33 2004-12-12 
Dansk Rekord Junior: Louise rnstedt (1985) 2:09.18 2001-12-16 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Pernille Larsen  1992  Agfs Svmmeafdeling    31.30  1:04.88  1:38.78    2:12.46   
Elspa Mrkre  1991  West Swim Esbjerg    31.89  1:05.79  1:41.67    2:17.25   
Kaya Koziol  1992  Herlev Svmning    33.93  1:09.82  1:45.54    2:20.30   
Mette Marie Blsbjerg  1993  Holstebro Svmme Club    33.44  1:09.14  1:45.19    2:20.63   
Yasmin Saud  1994  Herlev Svmning    33.03  1:08.40  1:45.06    2:21.81   
Line Gregersen  1994  O.S.L.F. STO 95    34.61  1:10.24  1:46.40    2:22.03   
Pernille Jalse  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.65  1:09.99  1:46.33    2:22.44   
Maj Lindberg Hansen  1992  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    33.76  1:09.68  1:46.71    2:24.09   
Christina Holmboe-Olesen  1993  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.01  1:10.27  1:47.99    2:24.68   
10  Mette Pedersen  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.01  1:09.97  1:47.09    2:25.34   
11  Pernille Mouritzen  1993  Vest-Brndby    34.04  1:10.49  1:48.17    2:25.44   
12  Christine Pedersen  1993  Glostrup Svmme Klub VAT    33.42  1:10.17  1:48.70    2:25.72   
13  Mia Gersly  1991  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.41  1:11.62  1:49.43    2:26.65   
14  Laura Brink Pedersen  1992  Gladsaxe Idrts Forening    35.48  1:12.74  1:50.18    2:27.14   
15  Julie Christiansen  1993  Greve Svmmeklub GTI    35.04  1:11.51  1:49.32    2:27.28   
16  Camilla Tschikai Pedersen  1991  Farum Svmmeklub    34.53  1:10.98  1:49.41    2:27.30   
17  Sarah Lorentzen  1992  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.53  1:11.68  1:49.98    2:27.76   
18  Sofie Kisbye Hj  1992  Ishj Svmme Klub    35.64  1:12.51  1:51.37    2:28.83   
19  Rsa Vikingsdottr  1993  Vallensbk IF Af 1939 VAT    35.45  1:12.58  1:50.84    2:29.09   
20  Marina Heller Hansen  1994  Frederikssund Svmmeklub    35.08  1:13.04  1:51.48    2:29.22   
21  Simone Staudt  1992  Vest-Brndby    34.60  1:12.03  1:51.00    2:29.67   
22  Laura Smidt Hansen  1992  Vest-Brndby    34.99  1:13.02  1:51.27    2:29.74   
23  Simone Norman Pedersen  1993  Kge Svmmeklub    35.54  1:13.37  1:51.75    2:30.06   
24  Laura Frandsen  1993  Allerd Svmmeklub SIGMA NS    35.22  1:12.70  1:51.30    2:30.52   
25  Julie-Sofie Hemdorff  1991  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.78  1:12.38  1:51.48    2:30.92   
26  Clara Mathiesen  1992  GI-40 Hermes    35.81  1:13.99  1:52.89    2:31.06   
27  Astrid Brink Hundebl  1991  Holstebro Svmme Club    35.27  1:13.19  1:52.36    2:31.70   
28  Katja Lje  1993  Svmmeklubben Syd    35.56  1:14.26  1:53.18    2:32.22   
29  Tine Trolle  1991  Svmmeklubben S 68    35.38  1:13.94  1:53.37    2:32.35   
30  Kelly Riber Rasmussen  1994  Lyngby Svmmeklub    35.50  1:15.54  1:56.01    2:35.83   
31  Louise Jensen  1993  Ishj Svmme Klub    36.00  1:14.28  1:55.71    2:38.68   
32  Camilla Andersen  1993  Herning Svmmeklub    37.38  1:17.42  1:58.60    2:38.87   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner