2022-06-30   02:38:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danmarks Mesterskaberne på Kortbane (DM/DJM)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag formiddag

Resultat Lb 7 (Finaler) Junior - Officiel
Resultat Lb 7 (Finaler) Junior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:07   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 7, 50m Frisvmning Damer, Finaler, Junior 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.00 2003-12-12 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 25.00 2003-12-12 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Kristina Thomsen  1991  Jyllinge Gundsmagle IF A6            26.55   
Elspa Mrkre  1991  West Swim Esbjerg            26.71   
Anja Olsen  1993  Agfs Svmmeafdeling            27.00   
Josephine Grnning  1991  Helsingr Svmmeklub            27.27   
Pernille Blume  1994  Gladsaxe Idrts Forening            27.53   
Stine Garne Larsen  1992  Allerd Svmmeklub SIGMA NS            27.87   
Maja Sofie Hansen  1991  Ishj Svmme Klub            28.09   
Marie Lensbjerg  1991  Sllerd Svmmeklub SNIK            28.19   
Pernille Juel  1994  Nstved IF            28.32   
10  Sofie Lunden Nielsen  1992  Aalborg Svmmeklub            28.33   
11  Cecilie D. Frederiksen  1993  Lyngby Svmmeklub            28.41   
12  Camilla Rnbg  1992  Albertslund IF VAT            28.42   
13  Stine Hedensted  1991  Horsens Svmmeklub            28.44   
14  Emma Peen  1993  Birkerd Svmmeklub SIGMA NS            28.57   
15  Lea Ruelkke  1992  Helsingr Svmmeklub            28.65   
16  Cecilie Lagerbon Olsson  1991  Farum Svmmeklub            28.66   
17  Marie Philipsen  1992  KFUM Fredericia            28.68   
18  Sofie Seheim  1991  Svmmeklubben Laksen A6            28.69   
19  Trine Sby  1991  Gladsaxe Idrts Forening            28.70   
20  Ida Larsen  1991  Kolding SK            28.71   
21  Louise Hedelund  1992  Frederikssund Svmmeklub            28.77   
22  Nina Cawley  1994  Hrsholm Svmmeforening            28.78   
23  Line Petersen  1991  Odder IGF            28.80   
24  Solveig rum Jensen  1991  Aalborg Svmmeklub            28.85   
25  Line Andersen  1991  Frederikssund Svmmeklub            28.87   
26  Stine Dahl Vest  1994  Gentofte Svmme Klub            28.93   
27  Ilona Ogorodnik  1993  Vest-Brndby            29.01   
28  Charlotte Jensen  1992  Slangerup Svmmeklub A6            29.02   
29  Sidsel Henriksen  1993  Horsens Svmmeklub            29.20   
30  Sine Hemmingsen  1992  Kge Svmmeklub            29.31   
31  Pernille Bak Larsen  1991  Svmmeklubben S 68            29.39   
32  Katja Sndergaard  1992  West Swim Esbjerg            29.45   
33  Josephine Uhrbrand  1991  Gladsaxe Idrts Forening            29.48   
34  Anne Bach  1991  Lyngby Svmmeklub            29.63   
35  Pernille Mouritzen  1993  Vest-Brndby            29.95   
36  Marie Bukholt Byskov  1993  Holstebro Svmme Club            30.12   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner