2022-10-02   05:40:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danmarks Mesterskaberne på Kortbane (DM/DJM)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag formiddag

Resultat Lb 44 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider
Resultat Lb 44 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  28 oktober 2007   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:50   
  Arrangr  GTI og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 44, 800m Frisvmning Damer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Kristine Skou  1988    756  1:03.28  2:11.48  3:19.75  4:28.43  9:04.94   
  Allerd Svmmeklub SIGM        5:37.20  6:46.81  7:57.02       
                     
Mathilde Balle  1989    732  1:05.76  2:15.32  3:24.65  4:33.49  9:10.90   
  Herning Svmmeklub        5:42.15  6:51.73  8:01.48       
                     
Laura Brink Pedersen  1992    729  1:05.34  2:14.18  3:23.65  4:33.58  9:11.60   
  Gladsaxe Idrts Forenin        5:43.57  6:53.70  8:03.89       
                     
Trine Gudnitz  1987    727  1:04.05  2:12.19  3:21.35  4:31.54  9:12.13   
  Helsingr Svmmeklub        5:41.60  6:52.17  8:03.26       
                     
Marianne Juhl  1989    713  1:06.97  2:16.52  3:26.64  4:37.04  9:15.69   
  Sllerd Svmmeklub SNI        5:47.27  6:57.22  8:07.33       
                     
Maiken Steen-Andersen  1992    710  1:07.22  2:17.55  3:27.55  4:37.75  9:16.47   
  Farum Svmmeklub        5:47.62  6:57.83  8:07.62       
                     
Katrine Bech  1988    699  1:07.62  2:18.30  3:29.26  4:39.91  9:19.54   
  Aalborg Svmmeklub        5:50.49  7:00.55  8:10.44       
                     
Sarah Groot  1990    698  1:06.32  2:15.93  3:26.03  4:36.75  9:19.69   
  Tune I.F. Svmmeafdelin        5:47.25  6:59.02  8:10.69       
                     
Camilla Jacobsen  1990    695  1:08.11  2:19.95  3:30.94  4:42.13  9:20.41   
  Kge Svmmeklub        5:52.29  7:02.87  8:12.19       
                     
10  Nanna Huus Jakobsen  1990    694  1:04.70  2:14.79  3:25.37  4:36.41  9:20.80   
  Agfs Svmmeafdeling        5:48.60  6:59.87  8:11.42       
                     
11  Mia Gersly  1991    688  1:04.98  2:14.39  3:24.89  4:36.35  9:22.35   
  Svmmeklubben Kvik, Kas        5:48.17  6:59.98  8:11.79       
                     
12  Pernille Blume  1994    684  1:04.85  2:15.76  3:26.91  4:38.29  9:23.62   
  Gladsaxe Idrts Forenin        5:49.89  7:02.09  8:13.85       
                     
13  Nicole Mller  1993    682  1:06.11  2:15.82  3:26.59  4:37.62  9:24.10   
  Swim Team Esbjerg        5:49.12  7:00.93  8:13.42       
                     
14  Lea Wiencke  1992    673  1:06.79  2:18.43  3:29.63  4:41.11  9:26.53   
  Sllerd Svmmeklub SNI        5:53.15  7:05.15  8:16.98       
                     
15  Mai Hjelmgaard  1994    666  1:06.67  2:17.86  3:30.26  4:42.91  9:28.53   
  Vallensbk IF Af 1939 V        5:55.73  7:07.62  8:18.50       
                     
16  Gudrun Eir Hermannsdotti  1992    662  1:06.66  2:17.07  3:28.80  4:41.20  9:29.55   
  West Swim Esbjerg        5:53.80  7:06.56  8:19.20       
                     
17  Katja Holm  1994    638  1:07.69  2:19.06  3:29.76  4:42.72  9:36.60   
  Agfs Svmmeafdeling        5:55.29  7:08.85  8:22.34       
                     
18  Mie Hansen  1991    634  1:07.19  2:18.80  3:30.93  4:43.82  9:37.90   
  Hvidovre Svmme Klub        5:57.23  7:11.03  8:25.15       
                     
19  Sofie Lunden Nielsen  1992    627  1:07.58  2:19.46  3:32.96  4:46.58  9:40.14   
  Aalborg Svmmeklub        5:59.78  7:13.38  8:27.07       
                     
20  Marie Villadsen  1990    617  1:06.63  2:18.65  3:32.14  4:45.34  9:43.21   
  Agfs Svmmeafdeling        5:58.12  7:13.62  9:06.05       
                     
21  Ida Skaanning-Norris  1991    600  1:06.72  2:18.86  3:32.35  4:46.40  9:48.60   
  Gladsaxe Idrts Forenin        6:01.26  7:17.04  8:33.24       
                     
22  Line Fyrstenborg  1992    568  1:08.95  2:23.53  3:39.39  4:55.39  9:59.66   
  Frederikssund Svmmeklu        6:12.18  7:29.31  8:45.52       
                     
23  Camilla Andersen  1993    559  1:11.52  2:27.78  3:44.15  5:00.53  10:02.76   
  Herning Svmmeklub        6:16.67  7:33.01  8:49.06       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.00 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner