Resultater for STT Efterårsstævne 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Butterfly Herrer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Voldmester |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:03.98 |
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 1:06.01 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:04.71 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.52 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.68 |
|
1:05.35 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.08 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.70 |
|
1:10.75 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.79 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.65 |
|
1:12.17 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.04 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:12.76 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.43 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
|
1:13.77 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.26 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:15.35 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.04 |
(+5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
|
1:15.63 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.67 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.84 |
|
1:21.29 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.69 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 18:10:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Butterfly Herrer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Haslev Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:00.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.16 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
|
1:01.12 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.21 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:01.13 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.69 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
|
1:01.31 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.87 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
1:01.73 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.40 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:02.50 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.58 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Lester |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:02.98 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.47 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.65 |
|
1:04.22 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.03 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
1:04.71 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.74 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:04.73 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.64 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 18:10:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 18:10.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|