Resultater for STT Efterårsstævne 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Butterfly Damer Årg. 2010-2021 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:21.46 |
|
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-23.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:24.21 |
+2.75 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:39.69 |
(-15.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:26.23 |
+4.77 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:35.39 |
(-9.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:34.07 |
+12.61 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:40.39 |
(-6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:40.48 |
+19.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
1:46.28 |
+24.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Kristine Ingeborg Anders |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.44 |
|
1:47.26 |
+25.80 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.97 |
|
1:55.87 |
+34.41 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(+10.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.85 |
|
2:00.57 |
+39.11 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:57.00 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
|
2:12.88 |
+51.42 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(+17.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 09:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Butterfly Damer Årg. 2008-2009 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
|
1:10.40 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.28 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
1:11.67 |
+1.27 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.25 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
|
1:12.10 |
+1.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.72 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:14.10 |
+3.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.40 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:15.04 |
+4.64 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.42 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.71 |
|
1:15.46 |
+5.06 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.63 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
|
1:18.18 |
+7.78 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.62 |
(+3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:22.13 |
+11.73 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.98 |
(-40.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
|
1:25.65 |
+15.25 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.36 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.87 |
|
1:27.67 |
+17.27 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
|
1:30.94 |
+20.54 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:56.92 |
(-25.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
|
1:31.07 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.47 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:34.39 |
+23.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.27 |
(-28.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
|
1:35.80 |
+25.40 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 2:05.71 |
(-29.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
|
1:49.80 |
+39.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(+4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nicoline Boesgaard |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.55 |
|
1:56.65 |
+46.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.66 |
(-24.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 09:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Butterfly Damer 2007 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
1:01.99 |
|
|
Q |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:00.89 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:07.27 |
+5.28 |
|
Q |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:07.03 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:08.42 |
+6.43 |
|
Q |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:08.76 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:11.04 |
+9.05 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.65 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:11.35 |
+9.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.05 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:11.90 |
+9.91 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.25 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
1:14.43 |
+12.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.69 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mette Roat Jørgensen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:15.09 |
+13.10 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.46 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:15.33 |
+13.34 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.77 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malene Dithmar |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:19.77 |
+17.78 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.06 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:21.95 |
+19.96 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.88 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
1:23.53 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.53 |
(-6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:23.60 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.73 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silje Rud Pedersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:24.39 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.46 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Risager Strate |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:26.24 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.93 |
(+5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie K. Eriksen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:30.18 |
+28.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viktoria Illemann |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:32.66 |
+30.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.03 |
(-7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen-Sofie Jespersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 09:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 14:16.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|