Resultater for STT Efterårsstævne 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag Finaler
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Butterfly Damer Årg. 2010-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:22.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.46 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:25.64 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.23 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:37.33 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.48 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:40.50 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.07 |
(+6.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
1:44.87 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.28 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Kristine Ingeborg Anders |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:46.19 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.26 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.87 |
|
1:57.47 |
+35.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.87 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.94 |
|
2:14.99 |
+52.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.88 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 17:54:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Butterfly Damer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
|
1:09.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.40 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
|
1:09.82 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.10 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
1:10.39 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.67 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:15.38 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.10 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:15.38 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.04 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
|
1:15.97 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.46 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
1:16.28 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.18 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:21.68 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.13 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.79 |
|
1:24.54 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.65 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
1:26.78 |
+17.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.67 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 17:54:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Butterfly Damer 2007 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
1:01.92 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:01.99 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:07.01 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.27 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:07.96 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.42 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:09.80 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.35 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:10.09 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.04 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:14.70 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.90 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
1:15.74 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.43 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mette Roat Jørgensen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:16.16 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.09 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malene Dithmar |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:18.87 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.77 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:21.70 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.95 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 17:54:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 17:55.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|