Resultat för STT Efterårsstævne 2021
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag Finaler
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Damer Årg. 2010-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:19.25 |
|
|
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:21.02 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:22.07 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.71 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:23.24 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.94 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:27.23 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.44 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.41 |
|
1:29.34 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.59 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:29.61 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.62 |
(+4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:29.71 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.47 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:31.27 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.93 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:32.44 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.78 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:35.25 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.97 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 19:44:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Damer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
|
1:09.10 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:11.82 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
1:09.38 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.45 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:14.34 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.84 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
1:15.74 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.58 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:15.79 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.28 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:16.00 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.19 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:17.76 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.01 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:18.10 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.13 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
1:18.36 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.48 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.64 |
|
1:19.10 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.46 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 19:44:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Damer 2007 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
1:03.18 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:03.90 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:08.51 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.04 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:08.70 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.82 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:09.77 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.18 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:10.10 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.72 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:10.26 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.72 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
1:11.22 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.17 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Juul |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:12.19 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.26 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:12.72 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.18 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Nørgaard |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:12.88 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.89 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 19:44:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 19:44.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|