Results for Køge Open 2021 Køge
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 21 november 2021 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:13 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2021 |
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 99 år |
13 - 99 år: Henriette Brikke (1988) 25.64 2013-11-17 |
11 - 12 år: Henriette Brikke (1988) 25.64 2013-11-17 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 26.90 | ||||||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 26.97 | ||||||
3 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.19 | ||||||
4 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 28.08 | ||||||
5 | Mie Ankersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 28.22 | ||||||
6 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 28.43 | ||||||
7 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | Køge Svømmeklub | 28.65 | ||||||
8 | Tanja H Nielsen | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 28.72 | ||||||
9 | Dagmar Boeck | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.80 | ||||||
10 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.86 | ||||||
11 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 29.00 | ||||||
12 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.16 | ||||||
13 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 29.24 | ||||||
14 | Maria Bøgh | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 29.30 | ||||||
15 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 29.40 | ||||||
16 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 29.43 | ||||||
17 | Anne-Marie Toft | 2007 | Køge Svømmeklub | 29.48 | ||||||
18 | Katrine Hansen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 29.51 | ||||||
19 | Helene Friis Fanø | 2007 | Farum Svømmeklub | 29.69 | ||||||
20 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.72 | ||||||
21 | Amalie Mønster Birk | 2007 | Køge Svømmeklub | 29.76 | ||||||
22 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 29.91 | ||||||
23 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 29.99 | ||||||
24 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 30.01 | ||||||
25 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 30.04 | ||||||
26 | Louise Popp-Madsen | 2007 | GTI - Tune I.F. | 30.08 | ||||||
27 | Maja Zastrojevic | 2006 | Svømmeklubben MK31 | 30.15 | ||||||
28 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.22 | ||||||
29 | Anne Holm | 1999 | Svømmeklubben SHS Stevns | 30.34 | ||||||
30 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 30.40 | ||||||
31 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 30.45 | ||||||
32 | Astamaja Rought | 2006 | Svøm Slagelse Korsør | 30.50 | ||||||
32 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.50 | ||||||
32 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 30.50 | ||||||
35 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | Svømmeklubben MK31 | 30.58 | ||||||
36 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 30.66 | ||||||
37 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | Svømmeklubben MK31 | 30.94 | ||||||
38 | Caroline Bjerre | 2007 | Svømmeklubben MK31 | 30.98 | ||||||
39 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 31.03 | ||||||
40 | Anna Merl Larsen | 2006 | A6 JGI-Swim | 31.14 | ||||||
41 | Mille-Mai Krog | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 31.31 | ||||||
42 | Sally Emilie Bill | 2007 | Svømmeklubben MK31 | 31.38 | ||||||
43 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 31.64 | ||||||
44 | Annette Toft | 2006 | Svøm Slagelse Korsør | 31.68 | ||||||
45 | Anna Høyer | 2007 | Køge Svømmeklub | 31.74 | ||||||
46 | Kaja Pedersen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 31.82 | ||||||
47 | Maila Anker | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 31.93 | ||||||
48 | Ellen Lyse | 2007 | Svømmeklubben MK31 | 32.15 | ||||||
49 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 32.55 | ||||||
50 | Zeline Maxine Helsengren Lintrup | 2007 | Hvidovre Svømmeklub | 32.67 | ||||||
51 | Augusta Anemone Friis | 2006 | Roskilde Svømning | 33.54 | ||||||
52 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 33.59 | ||||||
53 | Emma Attrup | 2007 | Svøm Slagelse Korsør | 33.86 | ||||||
54 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 34.01 | ||||||
55 | Mie Bysand | 2007 | Svømmeklubben MK31 | 34.05 | ||||||
56 | Emilia Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.15 | ||||||
57 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 34.63 | ||||||
58 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 35.39 | ||||||
59 | Caroline Birkedal Pedersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.19 | ||||||
- | Marie Louise B Andersen | 2005 | Svøm Slagelse Korsør | DNS | ||||||
- | Wilma Nielsen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Ej berør. ved 25 | |||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
13 - 99 år: Henriette Brikke (1988) 25.64 2013-11-17 |
11 - 12 år: Henriette Brikke (1988) 25.64 2013-11-17 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 28.08 | ||||||
2 | Louise Olsen | 2008 | A6 Slangerup Svømmeklub | 28.98 | ||||||
3 | Amanda Liechti | 2008 | Køge Svømmeklub | 29.00 | ||||||
4 | Naja Kammann | 2008 | Svømmeklubben MK31 | 29.03 | ||||||
5 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 30.26 | ||||||
6 | Emilia Pico | 2008 | Svøm Slagelse Korsør | 30.32 | ||||||
7 | Silje Rasmussen | 2008 | A6 Slangerup Svømmeklub | 30.47 | ||||||
8 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Svøm Slagelse Korsør | 31.09 | ||||||
9 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 31.24 | ||||||
10 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 31.32 | ||||||
11 | Freya Runoberg Lind | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 31.57 | ||||||
12 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | Køge Svømmeklub | 31.67 | ||||||
12 | Sofia Linnea B. Pedersen | 2009 | GTI - Tune I.F. | 31.67 | ||||||
14 | Mia Erica Armstead Evans | 2009 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.96 | ||||||
15 | Ella Strange | 2009 | Hvidovre Svømmeklub | 32.15 | ||||||
16 | Laura Storm Frimann | 2009 | Svøm Slagelse Korsør | 32.30 | ||||||
17 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | GTI - Tune I.F. | 32.33 | ||||||
18 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | Svøm Slagelse Korsør | 32.50 | ||||||
19 | Chilli Nordahl Thompson | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 32.54 | ||||||
20 | Signe Skelvig | 2009 | Svøm Slagelse Korsør | 32.64 | ||||||
21 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | A6 JGI-Swim | 32.91 | ||||||
22 | Caroline Jørgensen | 2008 | Farum Svømmeklub | 33.13 | ||||||
23 | Elisabeth Toft Kristensen | 2009 | Køge Svømmeklub | 33.28 | ||||||
24 | Mille Bækmark | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.29 | ||||||
25 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 33.54 | ||||||
26 | Alex Rolder | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 33.65 | ||||||
27 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.66 | ||||||
28 | Annabella Holm Ciampi | 2009 | Farum Svømmeklub | 33.83 | ||||||
29 | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 34.01 | ||||||
30 | Alberte Hansen | 2009 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.08 | ||||||
31 | Rosa Sofie Wismarch Mørch | 2009 | Svøm Slagelse Korsør | 34.44 | ||||||
32 | Adrianna Pedersen | 2009 | Svøm Slagelse Korsør | 34.61 | ||||||
33 | Ella Palmund | 2008 | Roskilde Svømning | 34.72 | ||||||
34 | Mathilde Søgaard | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 34.80 | ||||||
35 | Celina Buhl-Madsen | 2008 | Roskilde Svømning | 34.81 | ||||||
36 | Laura Sandgreen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 34.86 | ||||||
37 | Liva Holst Klarskov | 2009 | Roskilde Svømning | 34.89 | ||||||
38 | Camilla Schnabl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 34.95 | ||||||
39 | Marie Meier Vestermann | 2008 | Roskilde Svømning | 35.37 | ||||||
40 | Rosa May Franco-Koed | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 35.99 | ||||||
41 | Freja Unold | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 36.01 | ||||||
42 | Nicoline Johnson | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 36.07 | ||||||
43 | Jóhanna Johansen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 36.16 | ||||||
44 | Emma Majo Schmiegelow | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 36.22 | ||||||
45 | Freja Schou Rybka | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 36.29 | ||||||
46 | Caroline Ploug Høyer | 2009 | Køge Svømmeklub | 36.48 | ||||||
47 | Laura Krak Hjorth | 2009 | Svømmeklubben MK31 | 36.94 | ||||||
48 | Frederikke Rasmussen | 2009 | Albertslund IF | 37.30 | ||||||
49 | Clara Grenaa | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 37.48 | ||||||
50 | Rosa Borch | 2009 | Roskilde Svømning | 38.16 | ||||||
51 | Mejse Nielsen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 38.30 | ||||||
52 | Caroline Hauch | 2009 | Roskilde Svømning | 38.76 | ||||||
52 | Johanne Stigel | 2009 | Svømmeklubben MK31 | 38.76 | ||||||
54 | Mathilde Lazzaro | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 39.20 | ||||||
55 | Melissa Walther Capito | 2009 | A6 Slangerup Svømmeklub | 39.60 | ||||||
56 | Lærke Lind-Jensen | 2009 | Roskilde Svømning | 43.86 | ||||||
57 | Maria Agerbæk Sobol Nielsen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 46.39 | ||||||
- | Anna Bæch | 2009 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Frederikke Sand | 2009 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jasmin A. Didriksen | 2009 | GTI - Tune I.F. | DNS | ||||||
- | Kamilla Bacher | 2009 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Amalie Lykke Madsen | 2008 | GTI - Greve | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Luna Madrid Poulsen | 2009 | GTI - Tune I.F. | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 21 november 2021 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:13 |