Results for Höstsimiaden 2021, Söderhamn
Below are all results from the competition shown by session.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4x100m Frisim Mixed 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Garrett |
2009 |
AY8609 |
-.-- |
43.34 |
1:29.91 |
|
|
|
1:29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Elsie Lund |
2010 |
AH2210 |
-.-- |
39.79 |
1:24.88 |
|
|
|
2:54.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Söderholm |
2009 |
AL7509 |
-.-- |
39.59 |
1:22.51 |
|
|
|
4:17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Call |
2009 |
AE9109 |
-.-- |
30.60 |
1:04.84 |
|
|
|
5:22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Upsala Simsällskap lag 1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:25.76 |
+3.62 |
|
|
|
|
Signe Bergqvist |
2009 |
AF5409 |
-.-- |
42.58 |
1:30.40 |
|
|
|
1:30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Eriksson |
2010 |
AB6710 |
-.-- |
36.01 |
1:17.90 |
|
|
|
2:48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Åkerman |
2009 |
AF1509 |
-.-- |
35.18 |
1:18.17 |
|
|
|
4:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katarina Brenning |
2009 |
AI6609 |
-.-- |
37.50 |
1:19.29 |
|
|
|
5:25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 10:08:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 10:09:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 4x50m Frisim Mixed 10 oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Upsala Simsällskap |
10 |
|
|
|
|
|
|
2:25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Ahlgren |
2011 |
AE3011 |
-.-- |
35.47 |
|
|
|
|
35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Selma Widmark |
2011 |
AB7811 |
-.-- |
41.11 |
|
|
|
|
1:16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Ruben Demker |
2011 |
AB8911 |
-.-- |
34.21 |
|
|
|
|
1:50.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
AB2911 |
-.-- |
34.46 |
|
|
|
|
2:25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
10 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Molly Dahlgren |
2011 |
AG3211 |
-.-- |
41.45 |
|
|
|
|
41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Walter Horn |
2012 |
AA8712 |
-.-- |
44.24 |
|
|
|
|
1:25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Svallin |
2011 |
AG3011 |
-.-- |
41.87 |
|
|
|
|
2:07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Franz Andersson |
2011 |
AE2111 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Falu Simsällskap mix 10 år o y |
10 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Klara Mozny |
2011 |
AK9611 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amelie Eadie |
2011 |
|
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Biganishvili |
2011 |
|
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Tengvall |
2011 |
|
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 10:14:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 10:15:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim Flickor 12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
329 |
1:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Arfs |
2009 |
Hedemora Simsällskap |
+0.65 |
325 |
1:19.80 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnéa Monfelt |
2009 |
Falu Simsällskap |
+0.85 |
300 |
1:21.96 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
+0.71 |
297 |
1:22.22 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.91 |
292 |
1:22.68 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+1.02 |
245 |
1:27.65 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nellie Szabo |
2009 |
Falu Simsällskap |
+0.93 |
243 |
1:27.90 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
232 |
1:29.28 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-0.55 |
229 |
1:29.60 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilda Yngvesson |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.91 |
227 |
1:29.90 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.78 |
226 |
1:30.04 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
226 |
1:30.11 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Katarina Brenning |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
211 |
1:32.08 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julia Parenmark |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
200 |
1:33.84 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elin Wennberg |
2009 |
Falu Simsällskap |
+1.02 |
191 |
1:35.24 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.71 |
182 |
1:36.72 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lo Berglund |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.77 |
180 |
1:37.18 |
+17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elin Helldal |
2009 |
Falu Simsällskap |
+0.88 |
167 |
1:39.50 |
+20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathilda Lagerberg |
2009 |
Falu Simsällskap |
+0.87 |
166 |
1:39.81 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Evelina Myhr |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.82 |
157 |
1:41.61 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elsa Garrett |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
157 |
1:41.63 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kajsa Bergquist |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.47 |
145 |
1:44.41 |
+24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
135 |
1:46.85 |
+27.37 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Linnea Norgren |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
103 |
1:56.93 |
+37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nora Sahlgren |
2009 |
Falu Simsällskap |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Dahlén |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Hamad |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Hansson |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 10:24:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 10:25:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Ryggsim Pojkar 12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
218 |
1:21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Elf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
206 |
1:22.67 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Bäcke |
2009 |
Falu Simsällskap |
+0.82 |
160 |
1:29.91 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mattias Rooney |
2009 |
Falu Simsällskap |
+1.08 |
119 |
1:39.20 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+1.24 |
116 |
1:40.13 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Nääs |
2009 |
Falu Simsällskap |
+0.69 |
102 |
1:44.50 |
+23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.72 |
101 |
1:44.62 |
+23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.53 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valentin Theodor Cracium |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 10:30:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 10:31:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor 11 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
417 |
32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
411 |
32.78 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Hedlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
226 |
39.98 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
209 |
41.08 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophia Rosenqvist |
2010 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
208 |
41.11 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Johannesson |
2010 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
192 |
42.24 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nathalie Sjöblom |
2010 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
190 |
42.37 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Othilia Östlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
186 |
42.68 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsie Lund |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
185 |
42.71 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elinbjörg Helgadottir |
2010 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
126 |
48.52 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
106 |
51.36 |
+18.75 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karin Danielsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
79 |
56.81 |
+24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 10:33:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 10:34:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar 11 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Vogt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
219 |
36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
183 |
38.26 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
111 |
45.22 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alvin Visuri |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
97 |
47.31 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edvin Hasselborn |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
71 |
52.29 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melker Nord |
2010 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Egon Wessling |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 10:35:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 10:36:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.91 |
207 |
43.35 |
|
|
|
|
|
|
Maja Ahlgren |
2012 |
Upsala Simsällskap |
+1.15 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Molly Dahlgren |
2011 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.80 |
135 |
49.97 |
|
|
|
|
|
|
Amelie Eadie |
2011 |
Falu Simsällskap |
+0.87 |
98 |
55.60 |
|
|
|
|
|
|
Beatrice Edward |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
123 |
51.59 |
|
|
|
|
|
|
Veronica Englund |
2011 |
Falu Simsällskap |
+0.68 |
125 |
51.29 |
|
|
|
|
|
|
Frida Ganzer |
2011 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.58 |
105 |
54.39 |
|
|
|
|
|
|
Nora Helldal |
2011 |
Falu Simsällskap |
+0.71 |
99 |
55.44 |
|
|
|
|
|
|
Ida Johansson |
2012 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.76 |
149 |
48.33 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Lindström |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Linnea Saga Metzendorf |
2012 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
120 |
51.95 |
|
|
|
|
|
|
Klara Mozny |
2011 |
Falu Simsällskap |
+0.55 |
108 |
53.83 |
|
|
|
|
|
|
Hilda Muribi |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
130 |
50.61 |
|
|
|
|
|
|
Hilma Skärström |
2013 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.85 |
112 |
53.10 |
|
|
|
|
|
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.80 |
223 |
42.27 |
|
|
|
|
|
|
Alice Svallin |
2011 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.77 |
126 |
51.11 |
|
|
|
|
|
|
Maja Tengvall |
2011 |
Falu Simsällskap |
+0.81 |
83 |
58.71 |
|
|
|
|
|
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
148 |
48.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 10:43:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Pojkar 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Franz Andersson |
2011 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.76 |
110 |
46.28 |
|
|
|
|
|
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.39 |
171 |
40.01 |
|
|
|
|
|
|
Johan Biganishvili |
2011 |
Falu Simsällskap |
+0.47 |
61 |
56.42 |
|
|
|
|
|
|
Adrian Brenning |
2012 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
75 |
52.55 |
|
|
|
|
|
|
Ruben Demker |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
151 |
41.70 |
|
|
|
|
|
|
Axel Engelkes |
2012 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Anton Hedlund |
2011 |
Simsällskapet Mora |
+0.86 |
119 |
45.17 |
|
|
|
|
|
|
Theodor Holmgren |
2013 |
Simsällskapet Mora |
+0.21 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Walter Horn |
2012 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.78 |
84 |
50.61 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Häll |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.32 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Kasper Loklint |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
134 |
43.33 |
|
|
|
|
|
|
Alvar Modigh |
2012 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.81 |
92 |
49.05 |
|
|
|
|
|
|
Hunor Pázsit |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.72 |
132 |
43.64 |
|
|
|
|
|
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
183 |
39.09 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Vogt |
2012 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
96 |
48.50 |
|
|
|
|
|
|
Viktor Wahlström |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
88 |
49.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 10:47:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Frisim Flickor 12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
403 |
2:29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Arfs |
2009 |
Hedemora Simsällskap |
-.-- |
363 |
2:34.68 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnéa Monfelt |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
331 |
2:39.53 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
330 |
2:39.70 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nellie Szabo |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
314 |
2:42.38 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
309 |
2:43.17 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Bandert |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
267 |
2:51.44 |
+22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elin Wennberg |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
263 |
2:52.29 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
230 |
3:00.17 |
+30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
229 |
3:00.48 |
+31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elin Helldal |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
202 |
3:07.94 |
+38.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
179 |
3:15.62 |
+46.18 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Evelina Myhr |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
179 |
3:15.62 |
+46.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elsa Garrett |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
170 |
3:19.05 |
+49.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kajsa Bergquist |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
170 |
3:19.25 |
+49.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lo Berglund |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
167 |
3:20.16 |
+50.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tilda Holmgren |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
108 |
3:51.70 |
+1:22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kaylee von Kantzow |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
104 |
3:54.33 |
+1:24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Klara Dahlén |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
91 |
4:05.26 |
+1:35.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 11:13:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 11:13:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Frisim Pojkar 12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
282 |
2:31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Bäcke |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
218 |
2:44.91 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alvin Åkerman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
187 |
2:53.55 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ruben Rosén |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
171 |
2:58.93 |
+27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Youheng Yang |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
120 |
3:21.37 |
+50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
115 |
3:23.91 |
+52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dany Zindrou |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 11:16:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 11:17:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Frisim Flickor 11 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
393 |
31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
391 |
31.34 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Kvist Stenberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
292 |
34.55 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Othilia Östlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
290 |
34.61 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Hedlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
264 |
35.74 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
261 |
35.86 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nathalie Sjöblom |
2010 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
246 |
36.55 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophia Rosenqvist |
2010 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
228 |
37.53 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alina Rücker |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
205 |
38.87 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsie Lund |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
194 |
39.55 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pellin Fattah |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
190 |
39.84 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nova Selin |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
187 |
40.03 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elinbjörg Helgadottir |
2010 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
174 |
41.07 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Yara Khasouf |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
158 |
42.34 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karin Danielsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
153 |
42.81 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
149 |
43.23 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amira Larsson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
136 |
44.54 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vera Vidholm |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
123 |
46.07 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sophie von Kantzow |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
111 |
47.67 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elin Påve |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
109 |
47.94 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Greta Åborg |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
96 |
50.04 |
+18.75 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Johannesson |
2010 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Haghparast |
2010 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 11:22:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 11:22:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Frisim Pojkar 11 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Vogt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
226 |
33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melker Nord |
2010 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
214 |
33.80 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
185 |
35.50 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zakk Sjöberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
160 |
37.27 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alvin Visuri |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
139 |
39.00 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elliot Myncke |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
136 |
39.27 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Edvin Hasselborn |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
133 |
39.63 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Egon Wessling |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
119 |
41.14 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ture Klockar |
2010 |
Simsällskapet Mora |
-.-- |
96 |
44.06 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Grim Riddar |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
88 |
45.47 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonathan Kaiser |
2010 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
85 |
45.90 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Sjöberg |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
64 |
50.39 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 11:25:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 11:25:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Medley Flickor 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
265 |
1:27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Ahlgren |
2012 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
127 |
1:52.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Dahlgren |
2011 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
140 |
1:48.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amelie Eadie |
2011 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Veronica Englund |
2011 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
106 |
1:59.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Johansson |
2012 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
153 |
1:45.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Lindström |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Klara Mozny |
2011 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
117 |
1:55.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
276 |
1:26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Svallin |
2011 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
145 |
1:47.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
147 |
1:46.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 11:31:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Medley Pojkar 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Adrian Brenning |
2012 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ruben Demker |
2011 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
155 |
1:33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Hedlund |
2011 |
Simsällskapet Mora |
-.-- |
118 |
1:42.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Walter Horn |
2012 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
88 |
1:52.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Häll |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
152 |
1:34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Loklint |
2011 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
127 |
1:39.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hunor Pázsit |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
155 |
1:33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
194 |
1:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Vogt |
2012 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
113 |
1:43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 11:36:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor 12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
394 |
1:25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnéa Monfelt |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
292 |
1:33.97 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
279 |
1:35.41 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
275 |
1:35.81 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Parenmark |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
267 |
1:36.73 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katarina Brenning |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
263 |
1:37.27 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
260 |
1:37.66 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
259 |
1:37.77 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nellie Szabo |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
259 |
1:37.80 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
223 |
1:42.69 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilda Lagerberg |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
214 |
1:44.24 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
209 |
1:45.06 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elin Wennberg |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
188 |
1:48.77 |
+23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vilda Yngvesson |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
176 |
1:51.27 |
+26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elin Helldal |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
168 |
1:52.89 |
+27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Linnea Norgren |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
152 |
1:56.83 |
+31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liva Hamad |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
136 |
2:01.14 |
+36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tilda Holmgren |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
112 |
2:09.16 |
+44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kaylee von Kantzow |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
111 |
2:09.49 |
+44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nora Sahlgren |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lo Berglund |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Hansson |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Arfs |
2009 |
Hedemora Simsällskap |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 11:59:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 11:59:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Pojkar 12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
258 |
1:27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Youheng Yang |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
199 |
1:35.10 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Samuel Elf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
185 |
1:37.49 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mattias Rooney |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
169 |
1:40.50 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Bäcke |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
167 |
1:40.88 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
159 |
1:42.54 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ruben Rosén |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
123 |
1:51.64 |
+24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Nääs |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
113 |
1:54.84 |
+27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dany Zindrou |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
104 |
1:58.21 |
+30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valentin Theodor Cracium |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
102 |
1:58.99 |
+31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elliot Saxe |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Neo Vikström |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 12:05:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 12:05:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Ryggsim Flickor 11 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
+0.84 |
426 |
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
+0.94 |
368 |
35.82 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
240 |
41.29 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Johannesson |
2010 |
Gävle Simsällskap |
+0.79 |
229 |
41.90 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Kvist Stenberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.74 |
215 |
42.84 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Hedlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.73 |
198 |
43.98 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophia Rosenqvist |
2010 |
Falu Simsällskap |
+0.85 |
198 |
44.03 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsie Lund |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
191 |
44.56 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alina Rücker |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.91 |
170 |
46.29 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nova Selin |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.71 |
161 |
47.15 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.92 |
161 |
47.18 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karin Danielsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
+0.71 |
135 |
49.95 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elinbjörg Helgadottir |
2010 |
Falu Simsällskap |
+1.03 |
131 |
50.52 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Pellin Fattah |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+1.06 |
126 |
51.08 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vera Vidholm |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.90 |
124 |
51.37 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Yara Khasouf |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.67 |
99 |
55.34 |
+21.24 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elin Påve |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
91 |
56.99 |
+22.89 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amira Larsson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
80 |
59.51 |
+25.41 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Greta Åborg |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
72 |
1:01.45 |
+27.35 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nathalie Sjöblom |
2010 |
Falu Simsällskap |
+0.92 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophie von Kantzow |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 12:11:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 12:12:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Pojkar 11 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Vogt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
197 |
38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.68 |
180 |
39.29 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melker Nord |
2010 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+1.02 |
137 |
43.01 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
125 |
44.40 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zakk Sjöberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.83 |
115 |
45.65 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alvin Visuri |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.87 |
110 |
46.24 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Edvin Hasselborn |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
100 |
47.78 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ture Klockar |
2010 |
Simsällskapet Mora |
+0.65 |
99 |
47.98 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elliot Myncke |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
86 |
50.32 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Egon Wessling |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.82 |
84 |
50.63 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Sjöberg |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
64 |
55.55 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonathan Kaiser |
2010 |
Falu Simsällskap |
+0.61 |
36 |
1:06.69 |
+28.54 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Grim Riddar |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 12:15:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 12:15:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 4x50m Medley Flickor 10 oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Upsala Simsällskap |
10 |
|
|
|
164 |
|
|
3:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Ahlgren |
2012 |
AD0612 |
+1.16 |
49.07 |
|
|
|
|
49.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Saga Metzendorf |
2012 |
AC2012 |
-.-- |
53.41 |
|
|
|
|
1:42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Ahlgren |
2011 |
AE3011 |
-.-- |
41.63 |
|
|
|
|
2:24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Widmark |
2011 |
AB7811 |
-.-- |
42.77 |
|
|
|
|
3:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Falu Simsällskap FL 10 år o Yng |
10 |
|
|
|
106 |
|
|
3:36.28 |
+29.40 |
|
|
|
|
Veronica Englund |
2011 |
|
+0.74 |
54.67 |
|
|
|
|
54.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amelie Eadie |
2011 |
|
-.-- |
54.93 |
|
|
|
|
1:49.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Mozny |
2011 |
AK9611 |
-.-- |
1:00.00 |
|
|
|
|
2:49.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Helldal |
2011 |
|
|
46.68 |
|
|
|
|
3:36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 12:23:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 12:25:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 4x50m Medley Pojkar 10 oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Upsala Simsällskap |
10 |
|
|
|
115 |
|
|
3:05.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Loklint |
2011 |
AC8111 |
+0.74 |
46.97 |
|
|
|
|
46.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Ruben Demker |
2011 |
AB8911 |
-.-- |
51.23 |
|
|
|
|
1:38.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
AB2911 |
-.-- |
40.09 |
|
|
|
|
2:18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Vogt |
2012 |
AC3312 |
-.-- |
47.48 |
|
|
|
|
3:05.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 12:27:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 12:29:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 4x50m Medley Flickor 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Upsala Simsällskap lag 1 |
12 |
|
|
|
334 |
|
|
2:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Inez Lundqvist |
2009 |
AD2209 |
+0.81 |
37.37 |
|
|
|
|
37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Elin Bohman |
2009 |
AD9609 |
-.-- |
40.25 |
|
|
|
|
1:17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Isenstam |
2009 |
AC9809 |
-.-- |
35.19 |
|
|
|
|
1:52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Wallström |
2009 |
AR3209 |
-.-- |
34.61 |
|
|
|
|
2:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Falu Simsällskap FL 11-12 år la |
12 |
|
|
|
263 |
|
|
2:39.68 |
+12.26 |
|
|
|
|
Linnéa Monfelt |
2009 |
BB4209 |
+0.89 |
39.37 |
|
|
|
|
39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Sahlgren |
2009 |
AT0609 |
-.-- |
48.59 |
|
|
|
|
1:27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nellie Szabo |
2009 |
AX3609 |
-.-- |
36.81 |
|
|
|
|
2:04.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Sjöblom |
2010 |
AG5610 |
-.-- |
34.91 |
|
|
|
|
2:39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Borlänge Simsällskap |
12 |
|
|
|
260 |
|
|
2:40.26 |
+12.84 |
|
|
|
|
Mira Björkman |
2010 |
AB0610 |
+0.78 |
35.96 |
|
|
|
|
35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Lo Berglund |
2009 |
AY9809 |
-.-- |
53.78 |
|
|
|
|
1:29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Olsson |
2010 |
AE3810 |
-.-- |
33.73 |
|
|
|
|
2:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Svantes |
2009 |
AL3009 |
-.-- |
36.79 |
|
|
|
|
2:40.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
12 |
|
|
|
226 |
|
|
2:47.85 |
+20.43 |
|
|
|
|
Vilda Yngvesson |
2009 |
AY0609 |
+0.96 |
41.96 |
|
|
|
|
41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Bandert |
2009 |
AY0409 |
-.-- |
47.02 |
|
|
|
|
1:28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Majken Lönn |
2009 |
AK9809 |
-.-- |
39.48 |
|
|
|
|
2:08.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa Bergquist |
2009 |
AV3609 |
-.-- |
39.39 |
|
|
|
|
2:47.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap la |
12 |
|
|
|
209 |
|
|
2:52.40 |
+24.98 |
|
|
|
|
Ida Johansson |
2012 |
AC5212 |
+0.77 |
49.62 |
|
|
|
|
49.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Othilia Östlund |
2010 |
AD9610 |
-.-- |
44.12 |
|
|
|
|
1:33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Hedlund |
2010 |
AK0210 |
-.-- |
40.47 |
|
|
|
|
2:14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Parenmark |
2009 |
AV2809 |
-.-- |
38.19 |
|
|
|
|
2:52.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Falu Simsällskap FL 11-12 år la |
12 |
|
|
|
191 |
|
|
2:57.66 |
+30.24 |
|
|
|
|
Elin Helldal |
2009 |
BB3809 |
+0.92 |
45.38 |
|
|
|
|
45.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Wennberg |
2009 |
BB4409 |
-.-- |
51.71 |
|
|
|
|
1:37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Rosenqvist |
2010 |
|
-.-- |
42.76 |
|
|
|
|
2:19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Hansson |
2009 |
AT0209 |
-.-- |
37.81 |
|
|
|
|
2:57.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
12 |
|
|
|
171 |
|
|
3:04.14 |
+36.72 |
|
|
|
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
AH1810 |
+0.86 |
49.91 |
|
|
|
|
49.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Schönberg |
2009 |
AP5809 |
-.-- |
46.90 |
|
|
|
|
1:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Jägare |
2010 |
AF0410 |
-.-- |
43.68 |
|
|
|
|
2:20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Hamad |
2009 |
AJ7809 |
-.-- |
43.65 |
|
|
|
|
3:04.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Söderhamns Simsällskap |
11 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Nova Selin |
2010 |
AO2610 |
+0.75 |
46.99 |
|
|
|
|
46.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yara Khasouf |
2010 |
AR9210 |
-.-- |
53.91 |
|
|
|
|
1:40.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Kvist Stenberg |
2010 |
AH1610 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pellin Fattah |
2010 |
AR9010 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 12:35:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 12:36:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 4x50m Medley Pojkar 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Upsala Simsällskap lag 1 |
12 |
|
|
|
218 |
|
|
2:30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Elf |
2009 |
AB5509 |
+0.79 |
37.46 |
|
|
|
|
37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Call |
2009 |
AE9109 |
-.-- |
40.18 |
|
|
|
|
1:17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
August Vogt |
2010 |
AK9110 |
-.-- |
36.83 |
|
|
|
|
1:54.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Åkerman |
2009 |
AF1509 |
-.-- |
35.68 |
|
|
|
|
2:30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
12 |
|
|
|
118 |
|
|
3:04.32 |
+34.17 |
|
|
|
|
Arvid Söderholm |
2009 |
AL7509 |
+1.05 |
48.02 |
|
|
|
|
48.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Eriksson |
2010 |
AB6710 |
-.-- |
42.05 |
|
|
|
|
1:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edvin Hasselborn |
2010 |
AC6310 |
-.-- |
52.08 |
|
|
|
|
2:22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dany Zindrou |
2009 |
AU5309 |
-.-- |
42.17 |
|
|
|
|
3:04.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Falu Simsällskap PO 11-12 år |
12 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Nääs |
2009 |
|
+0.72 |
48.46 |
|
|
|
|
48.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Mattias Rooney |
2009 |
|
|
47.90 |
|
|
|
|
1:36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Bäcke |
2009 |
AY7909 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Saxe |
2009 |
|
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 12:41:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 12:42:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 4x50m Medley Mixed 10 oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Upsala Simsällskap |
10 |
|
|
|
|
|
|
3:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Ahlgren |
2011 |
AE3011 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Loklint |
2011 |
AC8111 |
-.-- |
1:34.68 |
|
|
|
|
1:34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
AB2911 |
-.-- |
42.21 |
|
|
|
|
2:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Ahlgren |
2012 |
AD0612 |
-.-- |
44.27 |
|
|
|
|
3:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 15:30:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 15:33:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 4x100m Medley Mixed 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Upsala Simsällskap lag 3 |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Katarina Brenning |
2009 |
AI6609 |
-1.15 |
42.91 |
1:30.29 |
|
|
|
1:30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Elin Bohman |
2009 |
AD9609 |
-.-- |
40.76 |
1:27.31 |
|
|
|
2:57.60 |
|
|
|
|
|
|
|
August Vogt |
2010 |
AK9110 |
-.-- |
39.65 |
1:25.40 |
|
|
|
4:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Åkerman |
2009 |
AF1509 |
|
34.34 |
1:15.52 |
|
|
|
5:38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Upsala Simsällskap lag 1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:46.62 |
+8.10 |
|
|
|
|
Samuel Elf |
2009 |
AB5509 |
+0.79 |
41.63 |
1:26.72 |
|
|
|
1:26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Jägare |
2010 |
AF0410 |
-.-- |
41.76 |
1:29.91 |
|
|
|
2:56.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Call |
2009 |
AE9109 |
-.-- |
35.79 |
1:21.17 |
|
|
|
4:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
AH1810 |
-.-- |
40.75 |
1:28.82 |
|
|
|
5:46.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:58.29 |
+19.77 |
|
|
|
|
Edvin Hasselborn |
2010 |
AC6310 |
+0.68 |
48.80 |
1:42.02 |
|
|
|
1:42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Felix Eriksson |
2010 |
AB6710 |
-.-- |
43.27 |
1:34.26 |
|
|
|
3:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Isenstam |
2009 |
AC9809 |
-.-- |
35.99 |
3:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Schönberg |
2009 |
AP5809 |
-.-- |
5:15.27 |
5:58.29 |
|
|
|
5:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 15:48:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 15:48:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 25m Fjärilsim Flickor 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
18.37 |
|
|
|
|
|
|
Maja Ahlgren |
2012 |
Upsala Simsällskap |
|
|
25.65 |
|
|
|
|
|
|
Molly Dahlgren |
2011 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
22.54 |
|
|
|
|
|
|
Amelie Eadie |
2011 |
Falu Simsällskap |
|
|
26.72 |
|
|
|
|
|
|
Veronica Englund |
2011 |
Falu Simsällskap |
|
|
27.24 |
|
|
|
|
|
|
Ida Johansson |
2012 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
24.59 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Lindström |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
28.33 |
|
|
|
|
|
|
Klara Mozny |
2011 |
Falu Simsällskap |
|
|
25.27 |
|
|
|
|
|
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
|
17.66 |
|
|
|
|
|
|
Alice Svallin |
2011 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
24.49 |
|
|
|
|
|
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 15:50:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 25m Fjärilsim Pojkar 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Franz Andersson |
2011 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
20.31 |
|
|
|
|
|
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
17.39 |
|
|
|
|
|
|
Adrian Brenning |
2012 |
Upsala Simsällskap |
|
|
25.99 |
|
|
|
|
|
|
Ruben Demker |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
18.32 |
|
|
|
|
|
|
Anton Hedlund |
2011 |
Simsällskapet Mora |
|
|
21.72 |
|
|
|
|
|
|
Walter Horn |
2012 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
25.11 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Häll |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
19.74 |
|
|
|
|
|
|
Kasper Loklint |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
21.10 |
|
|
|
|
|
|
Alvar Modigh |
2012 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
22.17 |
|
|
|
|
|
|
Hunor Pázsit |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
20.22 |
|
|
|
|
|
|
Darian Rücker |
2012 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
18.37 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Vogt |
2012 |
Upsala Simsällskap |
|
|
20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 15:51:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Frisim Flickor 12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Arfs |
2009 |
Hedemora Simsällskap |
-.-- |
438 |
1:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
417 |
1:07.21 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nellie Szabo |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
351 |
1:11.18 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
349 |
1:11.31 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
347 |
1:11.46 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnéa Monfelt |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
347 |
1:11.48 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Bandert |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
266 |
1:18.06 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
260 |
1:18.68 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katarina Brenning |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
258 |
1:18.86 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elin Wennberg |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
251 |
1:19.59 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
247 |
1:20.04 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
|
1:21.40 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
233 |
1:21.66 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
228 |
1:22.17 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
225 |
1:22.57 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
221 |
1:23.10 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julia Parenmark |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
218 |
1:23.37 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vilda Yngvesson |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
202 |
1:25.64 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathilda Lagerberg |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
192 |
1:27.07 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Evelina Myhr |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
190 |
1:27.36 |
+21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elin Helldal |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
188 |
1:27.63 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elsa Garrett |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
184 |
1:28.28 |
+22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lo Berglund |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
180 |
1:28.87 |
+22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kajsa Bergquist |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
172 |
1:30.20 |
+24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
149 |
1:34.66 |
+28.52 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Liva Hamad |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
113 |
1:43.80 |
+37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Klara Dahlén |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
83 |
1:55.14 |
+49.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Linnea Norgren |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
80 |
1:56.35 |
+50.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Hansson |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nora Sahlgren |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaylee von Kantzow |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 16:00:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 16:00:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Frisim Pojkar 12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
287 |
1:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Elf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
244 |
1:11.87 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Bäcke |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
187 |
1:18.49 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ruben Rosén |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
180 |
1:19.50 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alvin Åkerman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
180 |
1:19.51 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
164 |
1:21.99 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
159 |
1:22.83 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mattias Rooney |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
126 |
1:29.42 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Youheng Yang |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
125 |
1:29.87 |
+21.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
106 |
1:34.82 |
+26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Valentin Theodor Cracium |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
103 |
1:35.59 |
+27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elliot Saxe |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
101 |
1:36.28 |
+28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucas Nääs |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
100 |
1:36.82 |
+28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dany Zindrou |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Neo Vikström |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 16:27:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 16:27:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Medley Flickor 11 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
405 |
1:16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
403 |
1:16.46 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
283 |
1:26.01 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Othilia Östlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
250 |
1:29.66 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Kvist Stenberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
250 |
1:29.68 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Hedlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
244 |
1:30.41 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Johannesson |
2010 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
233 |
1:31.83 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nathalie Sjöblom |
2010 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
223 |
1:33.11 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophia Rosenqvist |
2010 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
216 |
1:34.06 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsie Lund |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
202 |
1:36.24 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elinbjörg Helgadottir |
2010 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
170 |
1:41.86 |
+25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alina Rücker |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
169 |
1:42.08 |
+25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Pellin Fattah |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
154 |
1:45.33 |
+28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nova Selin |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
143 |
1:48.02 |
+31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karin Danielsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
120 |
1:54.36 |
+37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vera Vidholm |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
116 |
1:55.58 |
+39.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Yara Khasouf |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
110 |
1:57.63 |
+41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
108 |
1:58.54 |
+42.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Greta Åborg |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
95 |
2:03.61 |
+47.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amira Larsson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
93 |
2:04.58 |
+48.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elin Påve |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
91 |
2:05.40 |
+49.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 16:14:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 16:14:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Medley Pojkar 11 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Vogt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
224 |
1:22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
169 |
1:30.76 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zakk Sjöberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
130 |
1:39.00 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alvin Visuri |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
122 |
1:41.17 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elliot Myncke |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
118 |
1:42.25 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Edvin Hasselborn |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
110 |
1:44.87 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Egon Wessling |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 16:20:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 16:21:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Bröstsim Flickor 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
284 |
43.44 |
|
|
|
|
|
|
Maja Ahlgren |
2012 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
142 |
54.69 |
|
|
|
|
|
|
Molly Dahlgren |
2011 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
218 |
47.42 |
|
|
|
|
|
|
Amelie Eadie |
2011 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
104 |
1:00.55 |
|
|
|
|
|
|
Beatrice Edward |
2011 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
90 |
1:03.54 |
|
|
|
|
|
|
Veronica Englund |
2011 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
116 |
58.53 |
|
|
|
|
|
|
Frida Ganzer |
2011 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
87 |
1:04.37 |
|
|
|
|
|
|
Nora Helldal |
2011 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
79 |
1:06.30 |
|
|
|
|
|
|
Ida Johansson |
2012 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
163 |
52.19 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Saga Metzendorf |
2012 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
149 |
53.78 |
|
|
|
|
|
|
Klara Mozny |
2011 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
123 |
57.36 |
|
|
|
|
|
|
Hilda Muribi |
2011 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
154 |
53.28 |
|
|
|
|
|
|
Hilma Skärström |
2013 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
247 |
45.50 |
|
|
|
|
|
|
Alice Svallin |
2011 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
174 |
51.15 |
|
|
|
|
|
|
Maja Tengvall |
2011 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
75 |
1:07.61 |
|
|
|
|
|
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 16:37:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Bröstsim Pojkar 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
125 |
50.46 |
|
|
|
|
|
|
Johan Biganishvili |
2011 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
78 |
58.91 |
|
|
|
|
|
|
Adrian Brenning |
2012 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ruben Demker |
2011 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
119 |
51.26 |
|
|
|
|
|
|
Axel Engelkes |
2012 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Anton Hedlund |
2011 |
Simsällskapet Mora |
-.-- |
101 |
54.15 |
|
|
|
|
|
|
Theodor Holmgren |
2013 |
Simsällskapet Mora |
-.-- |
56 |
1:05.78 |
|
|
|
|
|
|
Walter Horn |
2012 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
109 |
52.83 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Häll |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
124 |
50.60 |
|
|
|
|
|
|
Kasper Loklint |
2011 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Alvar Modigh |
2012 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
75 |
59.74 |
|
|
|
|
|
|
Hunor Pázsit |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
135 |
49.12 |
|
|
|
|
|
|
Darian Rücker |
2012 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
130 |
49.77 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Vogt |
2012 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
117 |
51.59 |
|
|
|
|
|
|
Viktor Wahlström |
2011 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 16:43:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Medley Flickor 12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Arfs |
2009 |
Hedemora Simsällskap |
-.-- |
375 |
1:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
339 |
1:21.03 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
307 |
1:23.73 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnéa Monfelt |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
307 |
1:23.76 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nellie Szabo |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
287 |
1:25.65 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
267 |
1:27.65 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
254 |
1:29.13 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Bandert |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
249 |
1:29.82 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
243 |
1:30.52 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
239 |
1:31.05 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Katarina Brenning |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
236 |
1:31.36 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
215 |
1:34.20 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
213 |
1:34.58 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
212 |
1:34.76 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julia Parenmark |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
211 |
1:34.90 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vilda Yngvesson |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
208 |
1:35.37 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathilda Lagerberg |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
192 |
1:37.86 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elin Wennberg |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
190 |
1:38.17 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
187 |
1:38.68 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elin Helldal |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
178 |
1:40.40 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ella Hansson |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
176 |
1:40.68 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lo Berglund |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
172 |
1:41.58 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kajsa Bergquist |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
167 |
1:42.45 |
+24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Evelina Myhr |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
145 |
1:47.44 |
+29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tilda Holmgren |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
127 |
1:52.27 |
+33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Klara Dahlén |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
114 |
1:56.31 |
+38.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kaylee von Kantzow |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
114 |
1:56.40 |
+38.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
88 |
2:06.60 |
+48.30 |
|
SM8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nora Sahlgren |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Norgren |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 16:54:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 16:54:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Medley Pojkar 12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
252 |
1:19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Elf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
205 |
1:25.22 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alvin Åkerman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
200 |
1:25.90 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
172 |
1:30.28 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Bäcke |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
136 |
1:37.56 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ruben Rosén |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
130 |
1:39.03 |
+19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elliot Saxe |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
106 |
1:45.90 |
+26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Nääs |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
96 |
1:49.53 |
+30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valentin Theodor Cracium |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
91 |
1:51.42 |
+31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
91 |
1:51.54 |
+32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dany Zindrou |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
80 |
1:56.47 |
+36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mattias Rooney |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:01:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 17:01:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Bröstsim Flickor 11 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
358 |
40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Kvist Stenberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
319 |
41.76 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
318 |
41.82 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Othilia Östlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
263 |
44.53 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Johannesson |
2010 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
217 |
47.49 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nathalie Sjöblom |
2010 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
198 |
48.99 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Hedlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
190 |
49.62 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alina Rücker |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
183 |
50.26 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nova Selin |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
178 |
50.75 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophia Rosenqvist |
2010 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
174 |
51.10 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsie Lund |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
160 |
52.59 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pellin Fattah |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
156 |
53.04 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elinbjörg Helgadottir |
2010 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
155 |
53.16 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Yara Khasouf |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
152 |
53.50 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karin Danielsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
150 |
53.66 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elin Påve |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
115 |
58.68 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vera Vidholm |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
111 |
59.39 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amanda Haghparast |
2010 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
111 |
59.40 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amira Larsson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
94 |
1:02.75 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
91 |
1:03.46 |
+23.25 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Greta Åborg |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
83 |
1:05.40 |
+25.19 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sophie von Kantzow |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
79 |
1:06.54 |
+26.33 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:08:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 17:08:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Bröstsim Pojkar 11 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
200 |
43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Vogt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
189 |
43.94 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
159 |
46.53 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zakk Sjöberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
132 |
49.59 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alvin Visuri |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
122 |
50.84 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Edvin Hasselborn |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
119 |
51.20 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Sjöberg |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
110 |
52.57 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonathan Kaiser |
2010 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
107 |
53.03 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elliot Myncke |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
105 |
53.41 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Egon Wessling |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
73 |
1:00.28 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Grim Riddar |
2010 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
66 |
1:02.43 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:11:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 17:11:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Frisim Flickor 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
264 |
35.74 |
|
|
|
|
|
|
Maja Ahlgren |
2012 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
140 |
44.13 |
|
|
|
|
|
|
Molly Dahlgren |
2011 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
155 |
42.66 |
|
|
|
|
|
|
Amelie Eadie |
2011 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
94 |
50.41 |
|
|
|
|
|
|
Beatrice Edward |
2011 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
104 |
48.62 |
|
|
|
|
|
|
Veronica Englund |
2011 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
87 |
51.65 |
|
|
|
|
|
|
Frida Ganzer |
2011 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
103 |
48.85 |
|
|
|
|
|
|
Nora Helldal |
2011 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
112 |
47.49 |
|
|
|
|
|
|
Ida Johansson |
2012 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
134 |
44.76 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Lindström |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
147 |
43.35 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Saga Metzendorf |
2012 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
98 |
49.67 |
|
|
|
|
|
|
Klara Mozny |
2011 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
136 |
44.48 |
|
|
|
|
|
|
Hilda Muribi |
2011 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
107 |
48.20 |
|
|
|
|
|
|
Hilma Skärström |
2013 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
95 |
50.22 |
|
|
|
|
|
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
254 |
36.17 |
|
|
|
|
|
|
Alice Svallin |
2011 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
139 |
44.23 |
|
|
|
|
|
|
Maja Tengvall |
2011 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
73 |
54.85 |
|
|
|
|
|
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
181 |
40.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 17:26:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Frisim Pojkar 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Franz Andersson |
2011 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
124 |
40.49 |
|
|
|
|
|
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
206 |
34.27 |
|
|
|
|
|
|
Johan Biganishvili |
2011 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
68 |
49.39 |
|
|
|
|
|
|
Adrian Brenning |
2012 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
72 |
48.58 |
|
|
|
|
|
|
Ruben Demker |
2011 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
177 |
36.02 |
|
|
|
|
|
|
Axel Engelkes |
2012 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
67 |
49.74 |
|
|
|
|
|
|
Anton Hedlund |
2011 |
Simsällskapet Mora |
-.-- |
142 |
38.74 |
|
|
|
|
|
|
Theodor Holmgren |
2013 |
Simsällskapet Mora |
-.-- |
39 |
59.55 |
|
|
|
|
|
|
Walter Horn |
2012 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
93 |
44.57 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Häll |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
154 |
37.68 |
|
|
|
|
|
|
Kasper Loklint |
2011 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
118 |
41.17 |
|
|
|
|
|
|
Alvar Modigh |
2012 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
92 |
44.80 |
|
|
|
|
|
|
Hunor Pázsit |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
161 |
37.16 |
|
|
|
|
|
|
Darian Rücker |
2012 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
187 |
35.34 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Vogt |
2012 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
86 |
45.83 |
|
|
|
|
|
|
Viktor Wahlström |
2011 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
88 |
45.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 17:31:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 50m Fjärilsim Flickor 12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Arfs |
2009 |
Hedemora Simsällskap |
-.-- |
390 |
33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
334 |
35.11 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nellie Szabo |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
300 |
36.39 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
244 |
38.97 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnéa Monfelt |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
233 |
39.57 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
222 |
40.26 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Bandert |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
201 |
41.57 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
191 |
42.27 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
173 |
43.70 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
161 |
44.75 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilda Yngvesson |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
158 |
45.09 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
144 |
46.44 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
135 |
47.45 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lo Berglund |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
128 |
48.35 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilda Lagerberg |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
127 |
48.44 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Katarina Brenning |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
126 |
48.54 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
126 |
48.58 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julia Parenmark |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
124 |
48.81 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elin Wennberg |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
123 |
48.91 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
123 |
48.96 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elin Helldal |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
110 |
50.82 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elsa Garrett |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
100 |
52.52 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Liva Hamad |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
83 |
55.70 |
+22.35 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tilda Holmgren |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
77 |
57.09 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
30 |
1:18.23 |
+44.88 |
|
S8 |
|
|
|
|
- |
|
Nora Sahlgren |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Evelina Myhr |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:38:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 17:38:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Fjärilsim Pojkar 12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
265 |
33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Elf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
221 |
35.95 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alvin Åkerman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
164 |
39.68 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
143 |
41.59 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
111 |
45.20 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Bäcke |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
72 |
52.28 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
69 |
52.91 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Nääs |
2009 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
62 |
54.79 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:41:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 17:41:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 4x50m Frisim Flickor 10 oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Upsala Simsällskap |
10 |
|
|
|
173 |
|
|
2:48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Saga Metzendorf |
2012 |
AC2012 |
-.-- |
49.98 |
|
|
|
|
49.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Ahlgren |
2012 |
AD0612 |
-.-- |
41.40 |
|
|
|
|
1:31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Ahlgren |
2011 |
AE3011 |
-.-- |
35.87 |
|
|
|
|
2:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Widmark |
2011 |
AB7811 |
-.-- |
41.05 |
|
|
|
|
2:48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
10 |
|
|
|
145 |
|
|
2:58.45 |
+10.15 |
|
|
|
|
Ida Johansson |
2012 |
AC5212 |
-.-- |
45.94 |
|
|
|
|
45.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Ganzer |
2011 |
AM2411 |
-.-- |
47.09 |
|
|
|
|
1:33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Dahlgren |
2011 |
AG3211 |
-.-- |
42.28 |
|
|
|
|
2:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Svallin |
2011 |
AG3011 |
-.-- |
43.14 |
|
|
|
|
2:58.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Falu Simsällskap |
10 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Veronica Englund |
2011 |
|
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amelie Eadie |
2011 |
|
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Helldal |
2011 |
|
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Mozny |
2011 |
AK9611 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:47:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 17:47:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 4x50m Frisim Pojkar 10 oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Upsala Simsällskap |
10 |
|
|
|
115 |
|
|
2:48.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Loklint |
2011 |
AC8111 |
-.-- |
42.84 |
|
|
|
|
42.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Ruben Demker |
2011 |
AB8911 |
-.-- |
36.96 |
|
|
|
|
1:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
AB2911 |
-.-- |
37.25 |
|
|
|
|
1:57.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Vogt |
2012 |
AC3312 |
-.-- |
51.16 |
|
|
|
|
2:48.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:50:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 17:51:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 4x50m Frisim Flickor 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Upsala Simsällskap lag 1 |
12 |
|
|
|
313 |
|
|
2:18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Isenstam |
2009 |
AC9809 |
-.-- |
31.60 |
|
|
|
|
31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Ester Wallström |
2009 |
AR3209 |
-.-- |
36.59 |
|
|
|
|
1:08.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Inez Lundqvist |
2009 |
AD2209 |
-.-- |
33.96 |
|
|
|
|
1:42.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Melin |
2009 |
AR2809 |
-.-- |
36.06 |
|
|
|
|
2:18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Borlänge Simsällskap |
12 |
|
|
|
296 |
|
|
2:20.85 |
+2.64 |
|
|
|
|
Lo Berglund |
2009 |
AY9809 |
-.-- |
40.05 |
|
|
|
|
40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Svantes |
2009 |
AL3009 |
-.-- |
37.67 |
|
|
|
|
1:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Olsson |
2010 |
AE3810 |
-.-- |
31.29 |
|
|
|
|
1:49.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mira Björkman |
2010 |
AB0610 |
-.-- |
31.84 |
|
|
|
|
2:20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Falu Simsällskap FL 11-12 år la |
12 |
|
|
|
288 |
|
|
2:22.12 |
+3.91 |
|
|
|
|
Linnéa Monfelt |
2009 |
BB4209 |
-.-- |
33.58 |
|
|
|
|
33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Nellie Szabo |
2009 |
AX3609 |
-.-- |
33.64 |
|
|
|
|
1:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Sjöblom |
2010 |
AG5610 |
-.-- |
37.63 |
|
|
|
|
1:44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Wennberg |
2009 |
BB4409 |
-.-- |
37.27 |
|
|
|
|
2:22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
12 |
|
|
|
270 |
|
|
2:25.19 |
+6.98 |
|
|
|
|
Ella Hedlund |
2010 |
AK0210 |
-.-- |
35.63 |
|
|
|
|
35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Bandert |
2009 |
AY0409 |
-.-- |
35.59 |
|
|
|
|
1:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Majken Lönn |
2009 |
AK9809 |
-.-- |
35.99 |
|
|
|
|
1:47.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilda Yngvesson |
2009 |
AY0609 |
-.-- |
37.98 |
|
|
|
|
2:25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Söderhamns Simsällskap |
11 |
|
|
|
193 |
|
|
2:42.24 |
+24.03 |
|
|
|
|
Yara Khasouf |
2010 |
AR9210 |
-.-- |
44.41 |
|
|
|
|
44.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Nova Selin |
2010 |
AO2610 |
-.-- |
41.64 |
|
|
|
|
1:26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pellin Fattah |
2010 |
AR9010 |
-.-- |
40.77 |
|
|
|
|
2:06.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Kvist Stenberg |
2010 |
AH1610 |
-.-- |
35.42 |
|
|
|
|
2:42.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap la |
12 |
|
|
|
190 |
|
|
2:43.09 |
+24.88 |
|
|
|
|
Kajsa Bergquist |
2009 |
AV3609 |
-.-- |
39.90 |
|
|
|
|
39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Parenmark |
2009 |
AV2809 |
-.-- |
38.10 |
|
|
|
|
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Ganzer |
2011 |
AM2411 |
-.-- |
49.45 |
|
|
|
|
2:07.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Othilia Östlund |
2010 |
AD9610 |
-.-- |
35.64 |
|
|
|
|
2:43.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
12 |
|
|
|
175 |
|
|
2:47.69 |
+29.48 |
|
|
|
|
Signe Bergqvist |
2009 |
AF5409 |
-.-- |
44.33 |
|
|
|
|
44.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Liva Hamad |
2009 |
AJ7809 |
-.-- |
45.56 |
|
|
|
|
1:29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsie Lund |
2010 |
AH2210 |
-.-- |
39.77 |
|
|
|
|
2:09.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Garrett |
2009 |
AY8609 |
-.-- |
38.03 |
|
|
|
|
2:47.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Falu Simsällskap FL 11-12 år la |
12 |
|
|
|
158 |
|
|
2:53.49 |
+35.28 |
|
|
|
|
Sophia Rosenqvist |
2010 |
|
-.-- |
39.55 |
|
|
|
|
39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elinbjörg Helgadottir |
2010 |
AU4610 |
-.-- |
41.16 |
|
|
|
|
1:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilda Lagerberg |
2009 |
BB4009 |
-.-- |
38.66 |
|
|
|
|
1:59.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Haghparast |
2010 |
|
-.-- |
54.12 |
|
|
|
|
2:53.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:59:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 17:59:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Söderhamn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aqua Rena Arena |
Arrangör: |
Söderhamns SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 4x50m Frisim Pojkar 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Upsala Simsällskap lag 1 |
12 |
|
|
|
210 |
|
|
2:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Edvin Hasselborn |
2010 |
AC6310 |
-.-- |
38.29 |
|
|
|
|
38.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Åkerman |
2009 |
AF1509 |
-.-- |
34.51 |
|
|
|
|
1:12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Felix Eriksson |
2010 |
AB6710 |
-.-- |
33.86 |
|
|
|
|
1:46.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Call |
2009 |
AE9109 |
-.-- |
30.93 |
|
|
|
|
2:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
12 |
|
|
|
190 |
|
|
2:22.08 |
+4.49 |
|
|
|
|
Arvid Söderholm |
2009 |
AL7509 |
-.-- |
38.12 |
|
|
|
|
38.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Vogt |
2010 |
AK9110 |
-.-- |
34.07 |
|
|
|
|
1:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Myncke |
2010 |
AK8110 |
-.-- |
37.43 |
|
|
|
|
1:49.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Elf |
2009 |
AB5509 |
-.-- |
32.46 |
|
|
|
|
2:22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
12 |
|
|
|
125 |
|
|
2:43.19 |
+25.60 |
|
|
|
|
Alvar Modigh |
2012 |
AC2312 |
-.-- |
46.64 |
|
|
|
|
46.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Franz Andersson |
2011 |
AE2111 |
-.-- |
40.58 |
|
|
|
|
1:27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Visuri |
2010 |
AK0110 |
-.-- |
39.12 |
|
|
|
|
2:06.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Freimuth |
2009 |
AK2509 |
-.-- |
36.85 |
|
|
|
|
2:43.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Falu Simsällskap PO 11-12 år |
12 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Bäcke |
2009 |
AY7909 |
-.-- |
36.56 |
|
|
|
|
36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Nääs |
2009 |
|
-.-- |
44.76 |
|
|
|
|
1:21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Kaiser |
2010 |
|
-.-- |
44.90 |
|
|
|
|
2:06.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neo Vikström |
2009 |
|
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 18:05:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 18:06:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|