Resultater for Vestdanske Ã…rgangsmesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 18 december 2010 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:44 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 december 2010 |
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simone H. Lauridsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 38.53 | 1:18.88 | |||||
2 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 38.83 | 1:20.02 | |||||
3 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 38.79 | 1:21.10 | |||||
4 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 38.32 | 1:21.29 | |||||
5 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 39.70 | 1:21.36 | |||||
6 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 38.61 | 1:23.22 | |||||
7 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 41.05 | 1:24.58 | |||||
8 | Amanda Leweson | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.27 | 1:27.69 | |||||
9 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 44.35 | 1:27.73 | |||||
10 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 39.84 | 1:27.78 | |||||
11 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 44.24 | 1:28.20 | |||||
12 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 39.20 | 1:28.21 | |||||
13 | Anna Olesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 40.92 | 1:28.85 | |||||
14 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 41.04 | 1:29.19 | |||||
15 | Martha Andersen | 1999 | Delta Svøm | 42.63 | 1:29.51 | |||||
16 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 42.58 | 1:30.32 | |||||
17 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 41.78 | 1:30.50 | |||||
18 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 44.13 | 1:31.93 | |||||
19 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 44.08 | 1:32.53 | |||||
20 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 45.94 | 1:32.64 | |||||
21 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 44.00 | 1:34.82 | |||||
22 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 45.92 | 1:35.44 | |||||
23 | Anne Sofie Rasmussen | 1999 | Swim Team Esbjerg | 42.70 | 1:35.92 | |||||
- | Alberte Back Schmidt | 1999 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 41.83 | 1:25.97 | |||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 44.20 | 1:29.57 | |||||
3 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 41.78 | 1:30.01 | |||||
4 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 41.97 | 1:30.78 | |||||
5 | Line Bremer Mortensen | 2000 | Odense Svømme Klub | 43.43 | 1:31.51 | |||||
6 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 44.19 | 1:32.45 | |||||
7 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 42.97 | 1:32.54 | |||||
8 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 45.82 | 1:35.90 | |||||
9 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 44.63 | 1:37.38 | |||||
10 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 44.56 | 1:37.97 | |||||
11 | Nikita Pedersen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 46.66 | 1:38.02 | |||||
- | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Uens armtag | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 december 2010 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:44 |