Tulokset Limfjords Cup 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
STRUER ENERGI PARK |
Arrangør |
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. jan 2022 to 30. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:44.53 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:50.98 |
+23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:51.85 |
+24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:55.91 |
+28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:57.37 |
+29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:58.16 |
+30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:00.44 |
+33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
2:07.08 |
+39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
DSQ |
|
|
én hånd ved vending v 5 |
|
|
|
|
- |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
DSQ |
|
|
fly-ben hele løbet |
|
|
|
|
- |
|
Mads Olesen |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-01-2022 11:13:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
1:28.73 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:29.19 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albert Brandt-Petersen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:31.01 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Petersen |
2008 |
Frem Odense |
|
|
1:34.17 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:36.11 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albert Grove |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
1:36.38 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anders Kolding Mortensen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
1:41.19 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
1:42.48 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asbjørn Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:43.01 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikolaj Holst Gregersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:48.54 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:49.33 |
+22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:49.63 |
+22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jeppe Blach Damm |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
2:00.42 |
+33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
DSQ |
|
|
rette på briller ved 18m |
|
|
|
|
- |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Ekander |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-01-2022 11:13:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
|
1:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:16.16 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:19.11 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
|
|
1:21.37 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:21.59 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:22.49 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Lind Petersen |
2007 |
Frem Odense |
|
|
1:22.55 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:30.89 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Kristensen |
2006 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:34.70 |
+21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:46.14 |
+32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-01-2022 11:13:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 17 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Mikkelsen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Søren Egedal |
2005 |
Struer Svømmeklub |
|
|
1:24.46 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Lønstrup |
1993 |
Struer Svømmeklub |
|
|
1:29.20 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-01-2022 11:13:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-01-2022 11:13.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|