Resultat för Talviuinnit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Aamu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
05 02 2022 - 05 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Perhosuinti Miehet 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
37.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.14 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
37.87 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.73 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
38.93 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.65 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
39.54 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.32 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian paukkunen |
2010 |
Vanders |
+0.79 |
|
41.56 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.73 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nilla Hagelin |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.68 |
|
41.82 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Massinissa Toutah |
2011 |
Simmis Grani |
+0.79 |
|
47.29 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.75 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.80 |
|
47.40 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.45 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aaron Helander |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
|
50.39 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.08 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Lipiäinen |
2011 |
Vanders |
+1.03 |
|
52.15 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ilari Ellonen |
2011 |
Vanders |
+0.92 |
|
58.55 |
+20.97 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Georgy Shchukin |
2010 |
Helsingin Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto |
|
|
|
|
- |
|
Niklas Lindroth |
2011 |
Vanders |
+0.89 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5.2.2022 12.18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Perhosuinti Miehet 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
31.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvar Tuomenoksa |
2008 |
Octopus Lohja |
+0.87 |
|
31.99 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.54 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Niemi |
2008 |
Helsingin Uimarit |
+0.75 |
|
32.45 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
+0.66 |
|
33.78 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.57 |
(-5.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Onni Tuohino |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.63 |
|
36.22 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.25 |
(-15.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrei Teittinen |
2008 |
Vanders |
+0.79 |
|
36.27 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.04 |
(-4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
38.63 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.60 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eelis Nuutinen |
2009 |
Lahden Kaleva |
|
|
38.73 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.39 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
38.98 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.66 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Vanders |
+0.78 |
|
40.67 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.39 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskar Kaisto |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.82 |
|
40.73 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.39 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.66 |
|
42.76 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.78 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Mattila |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.84 |
|
43.92 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.16 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elias Zeitlin |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
|
44.34 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jalo Rakemaa |
2008 |
Helsingin Uimarit |
+1.06 |
|
45.01 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emiljan Voutilainen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+1.01 |
|
45.58 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.46 |
(-5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noa Kojonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
47.99 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ilkka Rantanen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
49.08 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.85 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Moritz Kull |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
49.11 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.64 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Semen Karhu |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
- |
|
Noel Masalin |
2008 |
Helsingin Uimarit |
+1.00 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
- |
|
AHAN KOMALI |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella |
|
|
|
|
- |
|
Inokentij Kucharev |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5.2.2022 12.18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Perhosuinti Miehet 15-16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Lostedt |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.79 |
|
30.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.85 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veikko Moilanen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
+0.73 |
|
31.55 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.01 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lasse Niemi |
2006 |
Helsingin Uimarit |
+0.74 |
|
32.94 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.55 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matias Pontalti |
2007 |
Helsingin Uimarit |
+0.37 |
|
35.32 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.80 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aatto Korhonen |
2006 |
Helsingin Uimarit |
+0.73 |
|
36.30 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.20 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5.2.2022 12.18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Perhosuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juuso Rahikainen |
2003 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.65 |
|
26.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.07 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aaron Pirinen |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.67 |
|
27.16 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.19 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saku Romo |
2000 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
|
27.29 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.06 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Airas |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.66 |
|
27.62 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.16 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henri Piipponen |
2005 |
Helsingin Uimarit |
+1.03 |
|
36.28 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.78 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otso Koskela |
2005 |
Helsingin Uimarit |
+0.82 |
|
38.97 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.74 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5.2.2022 12.18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 12.20.15 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|