Resultater for Vendsyssel Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag formiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix 13-14 år - Finale |
|
VEND YJ |
2:17.47 |
|
|
|
|
AABYBRO |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:58.11 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:49.41 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:45.09 |
|
|
S68 - senior mix |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
S68 - junior 2,1 mix |
14 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
291 |
|
|
2:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
0843AJ |
|
29.91 |
|
|
|
|
29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
0997AF |
|
35.02 |
|
|
|
|
1:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
0822AG |
|
32.66 |
|
|
|
|
1:37.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Egholm |
2009 |
0972BH |
|
34.90 |
|
|
|
|
2:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
NORD mix 1 |
14 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
234 |
|
|
2:22.62 |
+10.13 |
|
|
|
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
0869AG |
|
35.31 |
|
|
|
|
35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
0813AO |
|
36.00 |
|
|
|
|
1:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
1004AK |
|
38.96 |
|
|
|
|
1:50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Bertelsen |
2008 |
0888AE |
|
32.35 |
|
|
|
|
2:22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Yngste Søheste |
13 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
184 |
|
|
2:34.31 |
+21.82 |
|
|
|
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
0947BH |
|
33.45 |
|
|
|
|
33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
1117AF |
|
42.76 |
|
|
|
|
1:16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
1092AP |
|
38.70 |
|
|
|
|
1:54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Mørk Manstrup |
2009 |
0978BI |
|
39.40 |
|
|
|
|
2:34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
S68 - junior 2,2 mix |
14 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
177 |
|
|
2:36.32 |
+23.83 |
|
|
|
|
Marcus V Andersen |
2008 |
0829AJ |
|
33.13 |
|
|
|
|
33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Aalto |
2008 |
0840AT |
|
36.37 |
|
|
|
|
1:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
0994AI |
|
38.00 |
|
|
|
|
1:47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Tabken |
2012 |
1289AG |
|
48.82 |
|
|
|
|
2:36.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 11:59:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix 15-16 år - Finale |
|
VEND YJ |
2:17.47 |
|
|
|
|
AABYBRO |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:58.11 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:49.41 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:45.09 |
|
|
S68 - senior mix |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aabybro Warriors |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
495 |
|
|
1:51.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
0647AM |
|
26.13 |
|
|
|
|
26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
0657AM |
|
24.78 |
|
|
|
|
50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
0656AW |
|
29.60 |
|
|
|
|
1:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
0666AW |
|
30.56 |
|
|
|
|
1:51.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S68 - junior 1 mix |
16 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
439 |
|
|
1:55.61 |
+4.54 |
|
|
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
0736AT |
|
28.97 |
|
|
|
|
28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patricia Nættermann |
2007 |
0704AG |
|
29.91 |
|
|
|
|
58.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
0709AD |
|
27.13 |
|
|
|
|
1:26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theis Lindhardt |
2006 |
0633AP |
|
29.60 |
|
|
|
|
1:55.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aabybro Explosives |
15 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
415 |
|
|
1:57.81 |
+6.74 |
|
|
|
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
0788AN |
|
31.23 |
|
|
|
|
31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Stenger |
2008 |
0872AT |
|
31.85 |
|
|
|
|
1:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
0747AO |
|
27.11 |
|
|
|
|
1:30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
0797AH |
|
27.62 |
|
|
|
|
1:57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
NORD mix 2 |
15 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
289 |
|
|
2:12.90 |
+21.83 |
|
|
|
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
0819AR |
|
35.78 |
|
|
|
|
35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Andersen |
2008 |
0869AA |
|
33.70 |
|
|
|
|
1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
0762AY |
|
32.09 |
|
|
|
|
1:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
0858AE |
|
31.33 |
|
|
|
|
2:12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
NORD mix 1 |
14 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
234 |
|
|
2:22.62 |
+31.55 |
|
|
|
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
0869AG |
|
35.31 |
|
|
|
|
35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
0813AO |
|
36.00 |
|
|
|
|
1:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
1004AK |
|
38.96 |
|
|
|
|
1:50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Bertelsen |
2008 |
0888AE |
|
32.35 |
|
|
|
|
2:22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 11:59:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix 17 og ældre - Finale |
|
VEND YJ |
2:17.47 |
|
|
|
|
AABYBRO |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:58.11 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:49.41 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:45.09 |
|
|
S68 - senior mix |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
S68 - senior mix |
20 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
584 |
|
|
1:45.09 |
|
|
|
|
VEND |
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
0349AG |
|
24.60 |
|
|
|
|
24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
|
24.43 |
|
|
|
|
49.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
0538AI |
|
26.78 |
|
|
|
|
1:15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
0592AM |
|
29.28 |
|
|
|
|
1:45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
NORD mix 3 |
18 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
435 |
|
|
1:55.99 |
+10.90 |
|
|
|
|
Christian Andersen |
2006 |
0667AI |
|
27.31 |
|
|
|
|
27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
0654AS |
|
29.99 |
|
|
|
|
57.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aia Caroline Abel |
2006 |
0666AL |
|
32.08 |
|
|
|
|
1:29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danilo Møller |
2004 |
0415AH |
|
26.61 |
|
|
|
|
1:55.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ældste Søheste |
21 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
312 |
|
|
2:09.50 |
+24.41 |
|
|
|
|
Nana Starcke Jeppesen |
2006 |
0676AW |
|
32.00 |
|
|
|
|
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Karlsen |
2006 |
0682AY |
|
35.93 |
|
|
|
|
1:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Larsen |
2005 |
0531AR |
|
32.93 |
|
|
|
|
1:40.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Johansen |
2001 |
0179AN |
|
28.64 |
|
|
|
|
2:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bsk08 mix |
17 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
266 |
|
|
2:16.52 |
+31.43 |
|
|
|
|
Sebastian Thielst |
2005 |
0525AR |
|
30.92 |
|
|
|
|
30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Dybro |
2009 |
0966BH |
|
39.25 |
|
|
|
|
1:10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sander Drews |
2008 |
0879AM |
|
31.30 |
|
|
|
|
1:41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Hermansen |
2008 |
0884AT |
|
35.05 |
|
|
|
|
2:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 11:59:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 18:59.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|