Resultater for Vendsyssel Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag formiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND YJ |
5:45.26 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J2 |
4:49.66 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
4:42.94 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
4:41.99 |
|
|
|
Sofie Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
366 |
5:26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.39 |
(-18.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
338 |
5:35.53 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
268 |
6:02.63 |
+35.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
247 |
6:12.57 |
+45.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:28.67 |
(-16.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 10:41:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Damer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND YJ |
5:45.26 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J2 |
4:49.66 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
4:42.94 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
4:41.99 |
|
|
|
Sofie Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
487 |
4:57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.57 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
456 |
5:03.89 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.71 |
(+7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
409 |
5:14.88 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.43 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
392 |
5:19.42 |
+22.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.71 |
(+4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
339 |
5:35.18 |
+37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
279 |
5:57.78 |
+1:00.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.27 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 10:41:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Damer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND YJ |
5:45.26 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J2 |
4:49.66 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
4:42.94 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
4:41.99 |
|
|
|
Sofie Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
484 |
4:57.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.75 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
440 |
5:07.39 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.09 |
(+7.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
389 |
5:20.17 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:19.93 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 10:41:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 18:58.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|