Resultater for Vendsyssel Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag formiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND YJ |
3:25.16 |
|
|
|
Sebastian Eliasen |
|
NORD (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J2 |
2:32.01 |
|
|
|
Christian Kornum |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:18.09 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
2:10.97 |
|
|
|
Jacob Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
01-01-1995 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
268 |
2:49.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.65 |
(-6.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
183 |
3:12.78 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Crawlben i fly 20m |
|
|
|
|
- |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej forts. bev. 75m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 11:49:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND YJ |
3:25.16 |
|
|
|
Sebastian Eliasen |
|
NORD (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J2 |
2:32.01 |
|
|
|
Christian Kornum |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:18.09 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
2:10.97 |
|
|
|
Jacob Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
01-01-1995 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
485 |
2:19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.85 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
456 |
2:22.38 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.54 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
362 |
2:33.70 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.14 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
322 |
2:39.79 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.84 |
(-6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
271 |
2:49.26 |
+29.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.88 |
(+6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 11:49:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND YJ |
3:25.16 |
|
|
|
Sebastian Eliasen |
|
NORD (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J2 |
2:32.01 |
|
|
|
Christian Kornum |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:18.09 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
2:10.97 |
|
|
|
Jacob Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
01-01-1995 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
584 |
2:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.35 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
529 |
2:15.54 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.26 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danilo Møller |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
|
370 |
2:32.61 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.03 |
(+4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 11:49:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-02-2022 11:53.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|