Results for SB Cup 2022
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer 19-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Ingvordsen |
1996 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
57.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
59.79 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:01.36 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 13:01:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
56.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Hass |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:02.53 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 13:01:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
57.57 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:00.74 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
1:01.78 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:02.65 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:05.70 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Scheby Petersen |
2007 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
1:07.98 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:11.84 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:15.70 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Skov Hansen |
2007 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:18.26 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 13:01:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:04.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:07.64 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:09.45 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
1:10.16 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:13.60 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigurd Poulin Pedersen |
2009 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
1:14.24 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Trier Ankjær Sørensen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:14.73 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:14.94 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Poulsen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:16.60 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Villads Sigmann Dreyer |
2010 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
1:17.48 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:18.94 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noah Johansen |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:19.30 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:22.57 |
+17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:24.71 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jeppe Denholt |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:25.86 |
+20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:25.93 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:27.70 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:28.59 |
+23.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Magnus Lykke Christensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:30.29 |
+25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Marcus Kristiansen |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:30.35 |
+25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:30.84 |
+25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ludvig William vahle Pedersen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:32.40 |
+27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:32.59 |
+27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emias Haupt Poulsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:49.08 |
+44.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristian Fjordgaard Beuchert |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 13:01:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
1:24.06 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:25.35 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:29.47 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauritz Jespersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:37.01 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liam Sean Nielsen |
2011 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:41.62 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Johansen |
2012 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:42.82 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
1:46.77 |
+26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jeppe Bøchmann Pheiffer |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:49.96 |
+29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Albert Grøn-Henriksen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 13:01:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 13:01.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|