Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer 19-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Rought |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Løhr |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
31.48 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Harald Franck |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
31.79 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
32.59 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
|
33.98 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Ingvordsen |
1996 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
35.61 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 14:31:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jannik Jørgensen |
2004 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
33.61 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Svenningsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
35.30 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Hass |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
35.58 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 14:31:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
36.74 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
38.35 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
38.41 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeppe Nielsen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
38.59 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
39.16 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
41.82 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Scheby Petersen |
2007 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
42.83 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
46.40 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Skov Hansen |
2007 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
48.86 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Ellegaard Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 14:31:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Berg Pedersen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
40.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
41.66 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
41.88 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Sigmann Dreyer |
2010 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
42.08 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
42.41 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
42.69 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Kjeldgaard |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
44.69 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
45.15 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
45.34 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sigurd Poulin Pedersen |
2009 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
45.89 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Poulsen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
47.82 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noah Johansen |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
50.04 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
51.62 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
53.94 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
57.39 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
59.94 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jeppe Denholt |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:01.79 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
Dobbelt flyben efter 25 |
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
1 hånd ved afsl. |
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Ludvig William vahle Pedersen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
Crawl efter start |
|
|
|
SW 7.2 Body not on the breast during the swim or when leaving the wall after a turn (except when executing a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Emias Haupt Poulsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
1 hånd ved 25 m |
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Carl Trier Ankjær Sørensen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Flere armtag under vand |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Lykke Christensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 14:31:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
49.89 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauritz Jespersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
57.10 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liam Sean Nielsen |
2011 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
58.50 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
1:03.35 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:13.82 |
+30.30 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
2 armtag under vand ve |
|
|
|
|
- |
|
Kristian Højer |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
Afsl. med 1 hånd |
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Frei Kaiser |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
1 hånd ved vending 25 |
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
Dobbelt flyben ved start |
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Bøchmann Pheiffer |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Esb. ved 25 m |
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Malte Skab |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 14:31:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 14:33.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|