2022-11-26   21:09:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Älgadoppet 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Älgadoppet 2022
Plats: Hallevibadet Arrangör: Simklubben Vänersborg
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 apr 2022 till den 30 apr 2022
Gren 8, 100m Medley Damer 13år o ä 15-16 år - Final
Sponsor: Beginners
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Cornelia Sörqvist 2007 Åmåls Simsällskap -.-- 1:16.39 107,84 %
Entry time: 1:22.89 (-6.50)
50m: 35.55
100m: 1:16.39
(40.84)
2 Sara Markevind 2006 Skövde Simsällskap -.-- 1:17.55 97,05 %
Entry time: 1:15.33 (+2.22)
50m: 34.59
100m: 1:17.55
(42.96)
3 Ella Winqvist 2007 Skövde Simsällskap -.-- 1:18.92 99,05 %
Entry time: 1:18.18 (+0.74)
50m: 36.08
100m: 1:18.92
(42.84)
4 Filippa Källefjärd 2006 Föreningen Alesimmarna -.-- 1:19.73 119,77 %
Entry time: 1:39.38 (-19.65)
50m: 37.06
100m: 1:19.73
(42.67)
5 Elin Klerfors 2007 Föreningen Alesimmarna -.-- 1:19.85 101,14 %
Entry time: 1:20.77 (-0.92)
50m: 36.67
100m: 1:19.85
(43.18)
6 Maja McAdam 2006 Falkenbergs Simklubb -.-- 1:20.01 101,38 %
Entry time: 1:21.13 (-1.12)
50m: 35.83
100m: 1:20.01
(44.18)
7 Alva Dittmer 2007 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:20.35 100,41 %
Entry time: 1:20.68 (-0.33)
50m: 36.56
100m: 1:20.35
(43.79)
8 Emma Sunnerdahl 2006 Skara Simsällskap -.-- 1:20.94 99,68 %
Entry time: 1:20.68 (+0.26)
50m: 37.04
100m: 1:20.94
(43.90)
9 Isabelle Gereonsson 2007 Skövde Simsällskap -.-- 1:21.91 97,59 %
Entry time: 1:19.98 (+1.93)
50m: 38.06
100m: 1:21.91
(43.85)
10 Malva Berggren 2007 Föreningen Alesimmarna -.-- 1:24.05 100,78 %
Entry time: 1:24.71 (-0.66)
50m: 37.46
100m: 1:24.05
(46.59)
11 Stella Andersson 2007 Skövde Simsällskap -.-- 1:25.17 99,94 %
Entry time: 1:25.12 (+0.05)
50m: 39.65
100m: 1:25.17
(45.52)
12 Cornelia Ek 2006 Falkenbergs Simklubb -.-- 1:34.82
50m: 44.62
100m: 1:34.82
(50.20)
13 Hanna Martinsson 2006 Karlsborgs Simklubb -.-- 1:39.78 107,88 %
Entry time: 1:48.31 (-8.53)
50m: 50.29
100m: 1:39.78
(49.49)
14 Isabell Oswaldsson 2007 Simklubben Vänersborg -.-- 1:42.26 100,73 %
Entry time: 1:43.01 (-0.75)
50m: 47.32
100m: 1:42.26
(54.94)
15 amelia caesar 2007 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:42.72 113,69 %
Entry time: 1:59.01 (-16.29)
50m: 50.59
100m: 1:42.72
(52.13)
- Tea  Jälevik 2007 Lysekils Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2022-04-30 11:29:54
Gren 8, 100m Medley Damer 13år o ä 13-14 år - Final
Sponsor: Beginners
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Grönlund 2008 Simklubben Vänersborg -.-- 1:14.92 100,48 %
Entry time: 1:15.28 (-0.36)
50m: 34.89
100m: 1:14.92
(40.03)
2 Adiyat Coles 2008 Falkenbergs Simklubb -.-- 1:17.42 109,35 %
Entry time: 1:25.41 (-7.99)
50m: 37.44
100m: 1:17.42
(39.98)
3 Alva Gustafsson 2009 Falkenbergs Simklubb -.-- 1:22.69 99,48 %
Entry time: 1:22.26 (+0.43)
50m: 39.45
100m: 1:22.69
(43.24)
4 Jill Larsson 2009 Skövde Simsällskap -.-- 1:25.60 109,02 %
Entry time: 1:34.09 (-8.49)
50m: 37.60
100m: 1:25.60
(48.00)
5 Moa Walo 2009 Skövde Simsällskap -.-- 1:26.31 110,88 %
Entry time: 1:36.85 (-10.54)
50m: 42.22
100m: 1:26.31
(44.09)
6 Alice Boutaba 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:26.91 96,56 %
Entry time: 1:24.02 (+2.89)
50m: 41.60
100m: 1:26.91
(45.31)
7 Victoria Drew 2008 Simklubben Vänersborg -.-- 1:28.07 105,44 %
Entry time: 1:33.14 (-5.07)
50m: 43.14
100m: 1:28.07
(44.93)
8 Elly Gunnarsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:28.11 107,29 %
Entry time: 1:35.04 (-6.93)
50m: 40.22
100m: 1:28.11
(47.89)
9 Johanna Stenmark 2009 Simklubben Vänersborg -.-- 1:28.13 100,38 %
Entry time: 1:28.47 (-0.34)
50m: 42.89
100m: 1:28.13
(45.24)
10 Emilia Skybro Wilhelmsson 2008 Simklubben Vänersborg -.-- 1:29.13 119,74 %
Entry time: 1:51.05 (-21.92)
50m: 42.33
100m: 1:29.13
(46.80)
11 Meja Eriksson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:29.43 100,22 %
Entry time: 1:29.63 (-0.20)
50m: 42.00
100m: 1:29.43
(47.43)
12 Linnea  Edström 2008 Simklubben Vänersborg -.-- 1:31.23 98,90 %
Entry time: 1:30.24 (+0.99)
50m: 42.45
100m: 1:31.23
(48.78)
13 Vera Stark 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:31.53 100,51 %
Entry time: 1:32.00 (-0.47)
50m: 41.64
100m: 1:31.53
(49.89)
14 Lejla Sajdovic 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:31.71 104,37 %
Entry time: 1:35.90 (-4.19)
50m: 44.56
100m: 1:31.71
(47.15)
15 Sophie Johansson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:32.07 106,03 %
Entry time: 1:37.98 (-5.91)
50m: 44.65
100m: 1:32.07
(47.42)
16 Tea Lindberg 2008 Simklubben Vänersborg -.-- 1:32.32 99,07 %
Entry time: 1:31.47 (+0.85)
50m: 41.85
100m: 1:32.32
(50.47)
17 Ellie Oskarsson 2009 Alingsås SLS -.-- 1:33.26 99,80 %
Entry time: 1:33.07 (+0.19)
50m: 42.08
100m: 1:33.26
(51.18)
18 Judith Petersson 2009 Alingsås SLS -.-- 1:33.85 100,47 %
Entry time: 1:34.29 (-0.44)
50m: 44.83
100m: 1:33.85
(49.02)
=19 Elicia Hovbrink 2008 Mariestads Simsällskap -.-- 1:36.15 101,79 %
Entry time: 1:37.90 (-1.75)
50m: 45.68
100m: 1:36.15
(50.47)
=19 Tyra Karlsson Bender 2009 Alingsås SLS -.-- 1:36.15 96,61 %
Entry time: 1:33.00 (+3.15)
50m: 47.02
100m: 1:36.15
(49.13)
21 Felicia Claesson 2009 Mariestads Simsällskap -.-- 1:38.72 98,27 %
Entry time: 1:37.04 (+1.68)
50m: 43.59
100m: 1:38.72
(55.13)
22 Moa Börjesson 2008 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:39.96 104,13 %
Entry time: 1:44.27 (-4.31)
50m: 48.36
100m: 1:39.96
(51.60)
23 Jessica Doering 2009 Lysekils Simsällskap -.-- 1:40.67 99,96 %
Entry time: 1:40.63 (+0.04)
50m: 46.91
100m: 1:40.67
(53.76)
24 Alice Hultén 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:42.43 100,20 %
Entry time: 1:42.64 (-0.21)
50m: 51.88
100m: 1:42.43
(50.55)
25 Sofia Casini 2009 Lysekils Simsällskap -.-- 1:44.94
50m: 49.68
100m: 1:44.94
(55.26)
26 Tilda Johansson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:45.68 104,67 %
Entry time: 1:50.86 (-5.18)
50m: 50.03
100m: 1:45.68
(55.65)
- Felicia Fredriksson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DSQ
- Elsa Engström 2009 Föreningen Alesimmarna DNS
Grenen officiell:  2022-04-30 11:29:54
Gren 8, 100m Medley Damer 13år o ä 17 och äldre - Final
Sponsor: Beginners
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alicia Miteva 2004 Skövde Simsällskap -.-- 1:19.24 106,52 %
Entry time: 1:24.77 (-5.53)
50m: 37.40
100m: 1:19.24
(41.84)
2 Emma Curlow 2005 Falkenbergs Simklubb -.-- 1:25.36 103,30 %
Entry time: 1:28.27 (-2.91)
50m: 40.39
100m: 1:25.36
(44.97)
3 Fanny Bergkvist 2004 Skövde Simsällskap -.-- 1:25.50 101,98 %
Entry time: 1:27.23 (-1.73)
50m: 41.56
100m: 1:25.50
(43.94)
4 Mathilda Svensson 2003 Skövde Simsällskap -.-- 1:28.51 88,46 %
Entry time: 1:19.35 (+9.16)
50m: 42.82
100m: 1:28.51
(45.69)
Grenen officiell:  2022-04-30 11:29:54
2022-04-30 11:30:07 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Götene

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner