2022-11-29   02:05:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 2 2022, Eriksdalsbadet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UGP2 2022 Eriksdal
Plats: Arrangör: SDF & Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Aleksi Törnquist 2009 Spårvägen Simförening +0.79 1:13.78
50m: 34.43
100m: 1:13.78
(39.35)
2 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.64 1:14.39 +0.61
50m: 34.75
100m: 1:14.39
(39.64)
3 Folke Duhlin 2009 Södertörns Simsällskap +0.77 1:22.63 +8.85
50m: 37.35
100m: 1:22.63
(45.28)
4 Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening +0.70 1:23.09 +9.31
50m: 38.35
100m: 1:23.09
(44.74)
5 Axel Engman 2009 Wisby Simsällskap +0.73 1:23.23 +9.45
50m: 38.04
100m: 1:23.23
(45.19)
6 Emil Corlevi 2009 Lidingö Simklubb +0.50 1:23.85 +10.07
50m: 38.76
100m: 1:23.85
(45.09)
7 Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 1:25.12 +11.34
50m: 38.07
100m: 1:25.12
(47.05)
8 Robin Andersson 2009 Ösmo Simsällskap +0.67 1:29.31 +15.53
50m: 39.13
100m: 1:29.31
(50.18)
9 Nikola Boskov 2009 Södertälje Simsällskap +0.67 1:38.97 +25.19
50m: 45.32
100m: 1:38.97
(53.65)
10 Nicolaos Georgiadis 2009 Spårvägen Simförening +0.84 1:41.73 +27.95
50m: 45.60
100m: 1:41.73
(56.13)
Grenen officiell:  2022-03-12 10:06:31
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Lönnberg-Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 1:03.10
50m: 30.39
100m: 1:03.10
(32.71)
2 Oliver Rundström 2008 Simklubben Neptun +0.84 1:04.47 +1.37
50m: 29.97
100m: 1:04.47
(34.50)
3 Simon Rehn 2008 Simklubben Neptun +0.69 1:08.10 +5.00
50m: 31.33
100m: 1:08.10
(36.77)
4 Ludvig Axegård 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 1:12.49 +9.39
50m: 33.76
100m: 1:12.49
(38.73)
5 Gustav Stridh 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.63 1:14.55 +11.45
50m: 33.20
100m: 1:14.55
(41.35)
6 Lucas Goulet 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 1:14.95 +11.85
50m: 34.95
100m: 1:14.95
(40.00)
7 Elwe Montelius 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 1:16.49 +13.39
50m: 35.10
100m: 1:16.49
(41.39)
8 William Hammarén 2008 Simklubben Neptun +0.74 1:21.04 +17.94
50m: 37.20
100m: 1:21.04
(43.84)
9 Otto Andersson 2008 Tyresö Simsällskap +0.77 1:21.62 +18.52
50m: 37.82
100m: 1:21.62
(43.80)
10 Lucas Tang 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.66 1:21.74 +18.64
50m: 37.70
100m: 1:21.74
(44.04)
11 Malte Lyth 2008 Wisby Simsällskap +0.65 1:21.96 +18.86
50m: 36.49
100m: 1:21.96
(45.47)
12 Melker Larsson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.71 1:24.52 +21.42
50m: 37.29
100m: 1:24.52
(47.23)
13 Alexander Yegane 2008 Simklubben Neptun +0.76 1:24.77 +21.67
50m: 35.88
100m: 1:24.77
(48.89)
- Jonatan Frisendahl 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.80 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 10:06:31
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap +0.65 1:04.96
50m: 30.15
100m: 1:04.96
(34.81)
2 Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening +0.78 1:05.49 +0.53
50m: 30.61
100m: 1:05.49
(34.88)
3 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 1:06.58 +1.62
50m: 31.56
100m: 1:06.58
(35.02)
4 Tommy Ritmberg 2007 Södertörns Simsällskap +0.69 1:11.94 +6.98
50m: 34.74
100m: 1:11.94
(37.20)
5 Hugo Holmlund 2007 Simklubben Neptun +0.76 1:16.39 +11.43
50m: 33.98
100m: 1:16.39
(42.41)
6 Alexander Lindblom 2007 Skuru Idrottsklubb +0.73 1:16.84 +11.88
50m: 33.22
100m: 1:16.84
(43.62)
7 Theodor Gladare 2007 Simklubben Neptun +0.72 1:17.52 +12.56
50m: 34.81
100m: 1:17.52
(42.71)
8 Theodore McMillan 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.78 1:25.22 +20.26
50m: 36.21
100m: 1:25.22
(49.01)
Grenen officiell:  2022-03-12 10:06:31
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening +0.61 1:00.63
50m: 28.24
100m: 1:00.63
(32.39)
2 Aksel Hillerström Vagli 2006 Simklubben Neptun +0.63 1:04.49 +3.86
50m: 29.22
100m: 1:04.49
(35.27)
3 Alexander Trindade 2006 Lidingö Simklubb +0.68 1:06.55 +5.92
50m: 30.64
100m: 1:06.55
(35.91)
4 Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening +0.71 1:07.30 +6.67
50m: 30.89
100m: 1:07.30
(36.41)
5 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb +0.57 1:07.72 +7.09
50m: 30.99
100m: 1:07.72
(36.73)
6 Marcus Lundgren 2006 Simklubben Neptun +0.67 1:08.61 +7.98
50m: 31.71
100m: 1:08.61
(36.90)
7 Tee Thern 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 1:09.64 +9.01
50m: 31.35
100m: 1:09.64
(38.29)
8 Jonathan Olsson Stridh 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.72 1:13.83 +13.20
50m: 30.50
100m: 1:13.83
(43.33)
9 Nathanael Alexanderson 2006 Spårvägen Simförening +0.88 1:19.91 +19.28
50m: 36.50
100m: 1:19.91
(43.41)
10 Hampus Glanshed 2006 Södertörns Simsällskap +0.77 1:20.35 +19.72
50m: 37.11
100m: 1:20.35
(43.24)
- Jonathan Essien 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.72 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 10:06:31
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Botvid Wiell 2005 Södertörns Simsällskap +0.75 1:02.68
50m: 29.09
100m: 1:02.68
(33.59)
2 Anton Graner 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 1:06.44 +3.76
50m: 29.61
100m: 1:06.44
(36.83)
3 Malkolm Nömm 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 1:06.61 +3.93
50m: 30.06
100m: 1:06.61
(36.55)
4 Maxim Jelagin 2005 Lidingö Simklubb +0.72 1:06.88 +4.20
50m: 29.40
100m: 1:06.88
(37.48)
5 Vincent Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 1:06.96 +4.28
50m: 31.11
100m: 1:06.96
(35.85)
6 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 1:07.49 +4.81
50m: 31.66
100m: 1:07.49
(35.83)
7 Alexander Richards Nilsson 2005 Simklubben Neptun +0.80 1:07.73 +5.05
50m: 30.61
100m: 1:07.73
(37.12)
8 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 1:08.55 +5.87
50m: 30.86
100m: 1:08.55
(37.69)
9 Manfred Bränström 2005 Skuru Idrottsklubb +0.71 1:10.55 +7.87
50m: 32.02
100m: 1:10.55
(38.53)
10 Malcolm Honkanen 2005 Södertörns Simsällskap +0.68 1:17.07 +14.39
50m: 32.80
100m: 1:17.07
(44.27)
11 Axel Johansson 2005 Lidingö Simklubb +0.67 1:18.48 +15.80
50m: 33.74
100m: 1:18.48
(44.74)
12 Theo Tollbring 2005 Lidingö Simklubb +0.75 1:18.68 +16.00
50m: 36.12
100m: 1:18.68
(42.56)
13 Vidar Hagstad Västberg 2005 Hellas Simklubb +0.84 1:23.33 +20.65
50m: 37.87
100m: 1:23.33
(45.46)
Grenen officiell:  2022-03-12 10:06:31
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 18-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Hallenborg 2002 Skuru Idrottsklubb +0.73 57.41
50m: 26.43
100m: 57.41
(30.98)
2 Leo Jakobsson 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 1:00.21 +2.80
50m: 27.78
100m: 1:00.21
(32.43)
3 Johan Thormé Rova 2004 Södertälje Simsällskap +0.72 1:01.53 +4.12
50m: 28.32
100m: 1:01.53
(33.21)
4 Axel Hallenborg 2004 Skuru Idrottsklubb +0.71 1:01.77 +4.36
50m: 28.89
100m: 1:01.77
(32.88)
5 Arvid Nilsson 2003 Skuru Idrottsklubb +0.59 1:02.34 +4.93
50m: 28.17
100m: 1:02.34
(34.17)
6 Alexander Olausson 2004 Simklubben Neptun +0.63 1:04.38 +6.97
50m: 30.04
100m: 1:04.38
(34.34)
7 Linus Thörn 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.71 1:04.42 +7.01
50m: 29.50
100m: 1:04.42
(34.92)
8 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap +0.71 1:07.47 +10.06
50m: 31.40
100m: 1:07.47
(36.07)
Grenen officiell:  2022-03-12 10:06:31
2022-03-12 10:07:12 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner