Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksi Törnquist |
2009 |
Spårvägen Simförening |
+0.79 |
|
1:13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Hagspiel |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.64 |
|
1:14.39 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Folke Duhlin |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
+0.77 |
|
1:22.63 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto von Arronet |
2009 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
|
1:23.09 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Engman |
2009 |
Wisby Simsällskap |
+0.73 |
|
1:23.23 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Corlevi |
2009 |
Lidingö Simklubb |
+0.50 |
|
1:23.85 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felix Bang |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
|
1:25.12 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Robin Andersson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.67 |
|
1:29.31 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikola Boskov |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
|
1:38.97 |
+25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicolaos Georgiadis |
2009 |
Spårvägen Simförening |
+0.84 |
|
1:41.73 |
+27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 10:06:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.67 |
|
1:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Rundström |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.84 |
|
1:04.47 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Rehn |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
1:08.10 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
|
1:12.49 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Stridh |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.63 |
|
1:14.55 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Goulet |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
|
1:14.95 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
|
1:16.49 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Hammarén |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
|
1:21.04 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otto Andersson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
+0.77 |
|
1:21.62 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
|
1:21.74 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malte Lyth |
2008 |
Wisby Simsällskap |
+0.65 |
|
1:21.96 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
|
1:24.52 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Yegane |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
|
1:24.77 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonatan Frisendahl |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 10:06:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
|
1:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
|
1:05.49 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.68 |
|
1:06.58 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tommy Ritmberg |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
|
1:11.94 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Holmlund |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
|
1:16.39 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Lindblom |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.73 |
|
1:16.84 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Theodor Gladare |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
|
1:17.52 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Theodore McMillan |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.78 |
|
1:25.22 |
+20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 10:06:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.61 |
|
1:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.63 |
|
1:04.49 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Trindade |
2006 |
Lidingö Simklubb |
+0.68 |
|
1:06.55 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
|
1:07.30 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
Lidingö Simklubb |
+0.57 |
|
1:07.72 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Lundgren |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
|
1:08.61 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tee Thern |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
|
1:09.64 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonathan Olsson Stridh |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.72 |
|
1:13.83 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nathanael Alexanderson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.88 |
|
1:19.91 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hampus Glanshed |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.77 |
|
1:20.35 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Essien |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 10:06:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.75 |
|
1:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
|
1:06.44 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
|
1:06.61 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maxim Jelagin |
2005 |
Lidingö Simklubb |
+0.72 |
|
1:06.88 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
|
1:06.96 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
|
1:07.49 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Richards Nilsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
|
1:07.73 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.68 |
|
1:08.55 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.71 |
|
1:10.55 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malcolm Honkanen |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.68 |
|
1:17.07 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Axel Johansson |
2005 |
Lidingö Simklubb |
+0.67 |
|
1:18.48 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Theo Tollbring |
2005 |
Lidingö Simklubb |
+0.75 |
|
1:18.68 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vidar Hagstad Västberg |
2005 |
Hellas Simklubb |
+0.84 |
|
1:23.33 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 10:06:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.73 |
|
57.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
|
1:00.21 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
|
1:01.53 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.71 |
|
1:01.77 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.59 |
|
1:02.34 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Olausson |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.63 |
|
1:04.38 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Thörn |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
|
1:04.42 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
|
1:07.47 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-03-12 10:06:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-03-12 10:07:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|