2022-11-29   02:06:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 2 2022, Eriksdalsbadet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UGP2 2022 Eriksdal
Plats: Arrangör: SDF & Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gabriel Ericsson 2009 Simklubben Neptun +0.81 3:03.25
50m: 40.11
100m: 1:27.65
(47.54)
150m: 2:16.41
(48.76)
200m: 3:03.25
(46.84)
2 Folke Duhlin 2009 Södertörns Simsällskap +0.78 3:05.30 +2.05
50m: 41.05
100m: 1:28.43
(47.38)
150m: 2:16.79
(48.36)
200m: 3:05.30
(48.51)
3 Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 3:07.45 +4.20
50m: 44.09
100m: 1:31.30
(47.21)
150m: 2:20.78
(49.48)
200m: 3:07.45
(46.67)
4 Vincent Forsberg 2009 Gustavsbergs Simsällskap +0.91 3:14.34 +11.09
50m: 43.14
100m: 1:32.83
(49.69)
150m: 2:24.50
(51.67)
200m: 3:14.34
(49.84)
5 Leo Junlén 2009 Simklubben Neptun +0.68 3:17.56 +14.31
50m: 45.67
100m: 1:35.71
(50.04)
150m: 2:26.65
(50.94)
200m: 3:17.56
(50.91)
6 Elliot Engström 2009 Lidingö Simklubb +0.62 3:21.16 +17.91
50m: 45.58
100m: 1:38.41
(52.83)
150m: 2:30.90
(52.49)
200m: 3:21.16
(50.26)
7 Yngve Järgenstedt 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.65 3:27.88 +24.63
50m: 47.01
100m: 1:38.93
(51.92)
150m: 2:33.82
(54.89)
200m: 3:27.88
(54.06)
8 Julijus Bliumkinas 2009 Simklubben Neptun +0.76 3:34.31 +31.06
50m: 48.84
100m: 1:43.46
(54.62)
150m: 2:39.16
(55.70)
200m: 3:34.31
(55.15)
9 Philip Panagiotidis 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 3:34.61 +31.36
50m: 45.67
100m: 1:40.32
(54.65)
150m: 2:37.89
(57.57)
200m: 3:34.61
(56.72)
10 Nikola Boskov 2009 Södertälje Simsällskap +0.68 3:34.96 +31.71
50m: 47.83
100m: 1:44.00
(56.17)
150m: 2:41.69
(57.69)
200m: 3:34.96
(53.27)
11 Erik Gylje 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 3:43.39 +40.14
50m: 47.39
100m: 1:45.11
(57.72)
150m: 2:44.73
(59.62)
200m: 3:43.39
(58.66)
12 Oscar Adamsson 2009 Spårvägen Simförening +0.82 3:45.03 +41.78
50m: 50.12
100m: 1:47.83
(57.71)
150m: 2:45.89
(58.06)
200m: 3:45.03
(59.14)
13 Christian Nilsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.61 3:58.36 +55.11
50m: 53.16
100m: 1:56.37
(1:03.21)
150m: 2:58.53
(1:02.16)
200m: 3:58.36
(59.83)
Grenen officiell:  2022-03-12 11:16:59
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Rundström 2008 Simklubben Neptun +0.65 2:45.00
50m: 36.04
100m: 1:17.56
(41.52)
150m: 2:01.02
(43.46)
200m: 2:45.00
(43.98)
2 Isak Sjöblom 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.71 3:09.77 +24.77
50m: 42.27
100m: 1:31.30
(49.03)
150m: 2:22.26
(50.96)
200m: 3:09.77
(47.51)
3 Einar Welander 2008 Simklubben Neptun +0.71 3:11.53 +26.53
50m: 44.19
100m: 1:32.41
(48.22)
150m: 2:22.12
(49.71)
200m: 3:11.53
(49.41)
4 Elwe Montelius 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.77 3:20.78 +35.78
50m: 44.70
100m: 1:35.98
(51.28)
150m: 2:28.66
(52.68)
200m: 3:20.78
(52.12)
5 Anton Rejnwahl 2008 Skuru Idrottsklubb +0.73 3:21.37 +36.37
50m: 43.21
100m: 1:34.60
(51.39)
150m: 2:29.86
(55.26)
200m: 3:21.37
(51.51)
6 Erik Helgstrand 2008 Älvsjö AIK Simförening +0.75 3:29.23 +44.23
50m: 46.30
100m: 1:39.03
(52.73)
150m: 2:34.96
(55.93)
200m: 3:29.23
(54.27)
7 Melker Larsson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 3:30.14 +45.14
50m: 48.63
100m: 1:42.36
(53.73)
150m: 2:36.55
(54.19)
200m: 3:30.14
(53.59)
8 Isak Käck 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 3:41.30 +56.30
50m: 48.94
100m: 1:45.78
(56.84)
150m: 2:45.27
(59.49)
200m: 3:41.30
(56.03)
9 Nicolás Garcia 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.83 3:51.06 +1:06.06
50m: 48.62
100m: 1:49.06
(1:00.44)
150m: 2:49.78
(1:00.72)
200m: 3:51.06
(1:01.28)
10 Jonathan Öhlander 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.85 3:57.73 +1:12.73
50m: 50.19
100m: 1:51.17
(1:00.98)
150m: 2:55.46
(1:04.29)
200m: 3:57.73
(1:02.27)
11 Otto Banks 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.40 4:15.15 +1:30.15
50m: 54.86
100m: 1:58.92
(1:04.06)
150m: 3:07.82
(1:08.90)
200m: 4:15.15
(1:07.33)
- Malcolm Elmqvist 2008 Stockholms Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2022-03-12 11:16:59
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vidar Bekkewold Karlström 2007 Spårvägen Simförening +0.68 3:08.58
50m: 43.07
100m: 1:31.35
(48.28)
150m: 2:20.63
(49.28)
200m: 3:08.58
(47.95)
2 Vilgot Blanck 2007 Spårvägen Simförening +0.91 3:12.65 +4.07
50m: 44.23
100m: 1:33.42
(49.19)
150m: 2:23.29
(49.87)
200m: 3:12.65
(49.36)
3 Marco Blix Grimaldi 2007 Simklubben Neptun +0.71 3:13.40 +4.82
50m: 42.50
100m: 1:31.91
(49.41)
150m: 2:23.16
(51.25)
200m: 3:13.40
(50.24)
4 Christian Ghose 2007 Tyresö Simsällskap +0.87 3:29.72 +21.14
50m: 45.31
100m: 1:39.13
(53.82)
150m: 2:33.29
(54.16)
200m: 3:29.72
(56.43)
- Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap +0.74 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 11:16:59
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Lundgren 2006 Simklubben Neptun +0.69 2:44.62
50m: 37.05
100m: 1:18.03
(40.98)
150m: 2:01.42
(43.39)
200m: 2:44.62
(43.20)
2 Jonathan Olsson Stridh 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.73 2:48.64 +4.02
50m: 37.81
100m: 1:20.51
(42.70)
150m: 2:04.89
(44.38)
200m: 2:48.64
(43.75)
3 Jonas Kvist 2006 Ösmo Simsällskap +0.68 2:53.37 +8.75
50m: 38.70
100m: 1:22.88
(44.18)
150m: 2:07.92
(45.04)
200m: 2:53.37
(45.45)
4 Justin Åkesson 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.71 2:54.72 +10.10
50m: 38.33
100m: 1:22.35
(44.02)
150m: 2:08.21
(45.86)
200m: 2:54.72
(46.51)
5 Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening +0.69 3:04.69 +20.07
50m: 41.23
100m: 1:28.07
(46.84)
150m: 2:17.37
(49.30)
200m: 3:04.69
(47.32)
6 Martin Nyberg 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.78 3:13.44 +28.82
50m: 41.67
100m: 1:30.01
(48.34)
150m: 2:21.42
(51.41)
200m: 3:13.44
(52.02)
- Bulut Chalashkan 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.73 DSQ
- Arvid  Elfwing 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.81 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 11:16:59
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Uno Härmark 2005 Simklubben Neptun +0.65 2:36.60
50m: 34.72
100m: 1:12.90
(38.18)
150m: 1:53.97
(41.07)
200m: 2:36.60
(42.63)
2 Jack Sjöberg 2005 Wisby Simsällskap +0.68 2:36.78 +0.18
50m: 34.41
100m: 1:13.30
(38.89)
150m: 1:55.12
(41.82)
200m: 2:36.78
(41.66)
3 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb +0.72 2:37.87 +1.27
50m: 35.52
100m: 1:15.02
(39.50)
150m: 1:56.15
(41.13)
200m: 2:37.87
(41.72)
4 Martin Gertz 2005 Lidingö Simklubb +0.76 2:41.63 +5.03
50m: 35.06
100m: 1:16.37
(41.31)
150m: 1:58.38
(42.01)
200m: 2:41.63
(43.25)
5 Alvin Johansson 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.64 2:41.88 +5.28
50m: 35.05
100m: 1:15.34
(40.29)
150m: 1:57.95
(42.61)
200m: 2:41.88
(43.93)
6 Love Sigfelt 2005 Södertörns Simsällskap +0.75 2:50.96 +14.36
50m: 37.81
100m: 1:21.47
(43.66)
150m: 2:06.81
(45.34)
200m: 2:50.96
(44.15)
7 Emil Johanson 2005 Södertörns Simsällskap +0.74 2:54.22 +17.62
50m: 38.70
100m: 1:23.49
(44.79)
150m: 2:10.32
(46.83)
200m: 2:54.22
(43.90)
8 Karl Hedin 2005 Wisby Simsällskap +0.60 2:58.09 +21.49
50m: 36.57
100m: 1:22.48
(45.91)
150m: 2:10.49
(48.01)
200m: 2:58.09
(47.60)
Grenen officiell:  2022-03-12 11:16:59
2022-03-12 12:08:29 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner