2023-02-02   00:23:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 2 2022, Eriksdalsbadet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UGP2 2022 Eriksdal
Plats: Arrangör: SDF & Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022
Gren 5, 400m Medley Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Evelina Kopparberg 2009 Stockholmspolisens IF SF +0.66 6:21.08
50m: 35.47
100m: 1:18.75
(43.28)
150m: 2:07.71
(48.96)
200m: 2:55.95
(48.24)
250m: 3:51.87
(55.92)
300m: 4:49.12
(57.25)
350m: 5:36.37
(47.25)
400m: 6:21.08
(44.71)
2 Venessa Walldèn 2009 Södertälje Simsällskap +0.76 6:36.03 +14.95
50m: 42.33
100m: 1:39.77
(57.44)
150m: 2:28.67
(48.90)
200m: 3:16.43
(47.76)
250m: 4:12.87
(56.44)
300m: 5:08.83
(55.96)
350m: 5:54.11
(45.28)
400m: 6:36.03
(41.92)
Grenen officiell:  2022-03-12 11:33:15
Gren 5, 400m Medley Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilma Stenbeck 2008 Simklubben Neptun +0.80 5:45.12
50m: 36.74
100m: 1:23.69
(46.95)
150m: 2:10.43
(46.74)
200m: 2:55.40
(44.97)
250m: 3:41.34
(45.94)
300m: 4:28.22
(46.88)
350m: 5:07.40
(39.18)
400m: 5:45.12
(37.72)
2 Lina Thunvall 2008 Ösmo Simsällskap +0.79 5:55.41 +10.29
50m: 37.85
100m: 1:26.88
(49.03)
150m: 2:11.36
(44.48)
200m: 2:57.47
(46.11)
250m: 3:45.89
(48.42)
300m: 4:35.67
(49.78)
350m: 5:15.00
(39.33)
400m: 5:55.41
(40.41)
3 Alva Lindberg 2008 Ösmo Simsällskap +0.77 6:07.98 +22.86
50m: 38.70
100m: 1:24.50
(45.80)
150m: 2:13.28
(48.78)
200m: 3:00.37
(47.09)
250m: 3:53.78
(53.41)
300m: 4:43.95
(50.17)
350m: 5:27.41
(43.46)
400m: 6:07.98
(40.57)
Grenen officiell:  2022-03-12 11:33:15
Gren 5, 400m Medley Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 6:06.35
50m: 38.78
100m: 1:22.08
(43.30)
150m: 2:09.55
(47.47)
200m: 2:55.00
(45.45)
250m: 3:48.09
(53.09)
300m: 4:41.70
(53.61)
350m: 5:25.10
(43.40)
400m: 6:06.35
(41.25)
Grenen officiell:  2022-03-12 11:33:15
Gren 5, 400m Medley Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Malva Eriksson 2006 Simklubben Neptun +0.70 5:31.64
50m: 36.71
100m: 1:18.66
(41.95)
150m: 2:04.29
(45.63)
200m: 2:48.82
(44.53)
250m: 3:32.27
(43.45)
300m: 4:16.12
(43.85)
350m: 4:54.57
(38.45)
400m: 5:31.64
(37.07)
2 Ella Gunnarsson 2006 Simklubben Neptun +0.75 5:32.07 +0.43
50m: 35.93
100m: 1:16.40
(40.47)
150m: 2:02.75
(46.35)
200m: 2:47.15
(44.40)
250m: 3:31.63
(44.48)
300m: 4:14.60
(42.97)
350m: 4:55.86
(41.26)
400m: 5:32.07
(36.21)
3 Alice Stenbeck 2006 Simklubben Neptun +0.76 5:45.00 +13.36
50m: 40.17
100m: 1:27.23
(47.06)
150m: 2:14.73
(47.50)
200m: 2:59.94
(45.21)
250m: 3:44.05
(44.11)
300m: 4:27.40
(43.35)
350m: 5:07.29
(39.89)
400m: 5:45.00
(37.71)
4 Ella Adman 2006 Wisby Simsällskap +0.74 5:49.21 +17.57
50m: 35.15
100m: 1:17.43
(42.28)
150m: 2:01.73
(44.30)
200m: 2:45.30
(43.57)
250m: 3:36.35
(51.05)
300m: 4:28.99
(52.64)
350m: 5:10.20
(41.21)
400m: 5:49.21
(39.01)
Grenen officiell:  2022-03-12 11:33:15
Gren 5, 400m Medley Damer 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erica Griberg 2005 Södertälje Simsällskap +0.82 6:40.72
50m: 37.87
100m: 1:24.98
(47.11)
150m: 2:17.39
(52.41)
200m: 3:07.85
(50.46)
250m: 4:06.03
(58.18)
300m: 5:05.96
(59.93)
350m: 5:56.87
(50.91)
400m: 6:40.72
(43.85)
2 Cheyenne Bäckstrand 2005 Södertälje Simsällskap +0.82 7:18.55 +37.83
50m: 42.36
100m: 1:33.83
(51.47)
150m: 2:34.46
(1:00.63)
200m: 3:33.44
(58.98)
250m: 4:36.58
(1:03.14)
300m: 5:39.99
(1:03.41)
350m: 6:29.21
(49.22)
400m: 7:18.55
(49.34)
Grenen officiell:  2022-03-12 11:33:15
2022-03-12 11:33:21 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner