2023-02-03   08:17:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 2 2022, Eriksdalsbadet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2

Document
Resultat
UGP2 2022 Eriksdal
Plats: Arrangör: SDF & Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022
Gren 13, 100m Frisim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Bouchet 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 1:01.14
50m: 28.94
100m: 1:01.14
(32.20)
2 Leo Junlén 2009 Simklubben Neptun +0.67 1:05.06 +3.92
50m: 31.22
100m: 1:05.06
(33.84)
3 Robin Andersson 2009 Ösmo Simsällskap +0.71 1:06.01 +4.87
50m: 32.53
100m: 1:06.01
(33.48)
4 Axel Engman 2009 Wisby Simsällskap +0.79 1:09.32 +8.18
50m: 33.47
100m: 1:09.32
(35.85)
5 Folke Duhlin 2009 Södertörns Simsällskap +0.77 1:10.09 +8.95
50m: 34.19
100m: 1:10.09
(35.90)
6 Hugo Bentzer 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 1:10.39 +9.25
50m: 33.31
100m: 1:10.39
(37.08)
7 Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening +0.70 1:10.61 +9.47
50m: 32.95
100m: 1:10.61
(37.66)
8 Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.64 1:12.00 +10.86
50m: 34.60
100m: 1:12.00
(37.40)
9 Martin Oskarsson 2009 Ösmo Simsällskap +0.62 1:12.17 +11.03
50m: 34.00
100m: 1:12.17
(38.17)
10 Melvin Zetterlund 2009 Simklubben Neptun +0.79 1:13.81 +12.67
50m: 35.46
100m: 1:13.81
(38.35)
11 Oliver Fridblom 2009 Tyresö Simsällskap +0.75 1:14.10 +12.96
50m: 35.26
100m: 1:14.10
(38.84)
12 Eric Björkholm 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.66 1:15.14 +14.00
50m: 36.18
100m: 1:15.14
(38.96)
13 Philip Panagiotidis 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 1:15.26 +14.12
50m: 36.05
100m: 1:15.26
(39.21)
14 Vasilis Maximilian Rosenqvist 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.75 1:15.28 +14.14
50m: 34.87
100m: 1:15.28
(40.41)
15 Andreas Kvist 2009 Ösmo Simsällskap +0.80 1:16.27 +15.13
50m: 37.57
100m: 1:16.27
(38.70)
16 Elliot Engström 2009 Lidingö Simklubb +0.63 1:16.32 +15.18
50m: 36.74
100m: 1:16.32
(39.58)
17 Simon Hamzehnejad 2009 Södertörns Simsällskap +0.79 1:18.37 +17.23
50m: 37.11
100m: 1:18.37
(41.26)
18 Viggo Hanikat 2009 Södertörns Simsällskap +0.75 1:18.89 +17.75
50m: 36.83
100m: 1:18.89
(42.06)
19 Frank Rosén 2009 Simklubben Neptun +0.73 1:19.17 +18.03
50m: 37.93
100m: 1:19.17
(41.24)
20 Albin Grafström 2009 Tyresö Simsällskap +0.70 1:20.40 +19.26
50m: 38.29
100m: 1:20.40
(42.11)
21 Nicolaos Georgiadis 2009 Spårvägen Simförening +0.74 1:20.84 +19.70
50m: 37.41
100m: 1:20.84
(43.43)
22 Erik Gylje 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 1:21.01 +19.87
50m: 38.58
100m: 1:21.01
(42.43)
=23 Jiarui Jerry Du 2009 Södertörns Simsällskap +0.66 1:21.89 +20.75
50m: 39.78
100m: 1:21.89
(42.11)
=23 David Johansson 2009 Simklubben Neptun +0.54 1:21.89 +20.75
50m: 38.52
100m: 1:21.89
(43.37)
25 Nikola Boskov 2009 Södertälje Simsällskap +0.62 1:22.67 +21.53
50m: 37.70
100m: 1:22.67
(44.97)
26 Lukas Nilsson-Loré 2009 Stockholmspolisens IF SF +0.83 1:22.88 +21.74
50m: 37.63
100m: 1:22.88
(45.25)
27 Christian Nilsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 1:25.63 +24.49
50m: 40.63
100m: 1:25.63
(45.00)
28 Sixten Grape 2009 Stockholmspolisens IF SF +0.78 1:27.18 +26.04
50m: 41.29
100m: 1:27.18
(45.89)
29 Adam Bonderud 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 1:27.58 +26.44
50m: 42.27
100m: 1:27.58
(45.31)
30 Theo Aster 2009 Ösmo Simsällskap +0.83 1:27.77 +26.63
50m: 40.08
100m: 1:27.77
(47.69)
31 Oscar Adamsson 2009 Spårvägen Simförening +0.82 1:28.37 +27.23
50m: 40.16
100m: 1:28.37
(48.21)
32 August Malinoowsky 2009 Simklubben Neptun +0.92 1:28.81 +27.67
50m: 41.26
100m: 1:28.81
(47.55)
33 Sebastian Mann 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.85 1:32.87 +31.73
50m: 44.02
100m: 1:32.87
(48.85)
34 Henry Lövkist 2009 Stockholmspolisens IF SF +0.78 1:35.06 +33.92
50m: 44.61
100m: 1:35.06
(50.45)
35 Theo Fromlet Kolsrud 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 1:38.81 +37.67
50m: 46.12
100m: 1:38.81
(52.69)
36 Jonathan Sundqvist 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 1:43.25 +42.11
50m: 47.39
100m: 1:43.25
(55.86)
Grenen officiell:  2022-03-12 19:11:26
Gren 13, 100m Frisim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Lönnberg-Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 57.76
50m: 27.75
100m: 57.76
(30.01)
2 Oliver Rundström 2008 Simklubben Neptun +0.63 1:00.13 +2.37
50m: 28.63
100m: 1:00.13
(31.50)
3 Kasper Lee 2008 Simklubben Neptun +0.75 1:01.49 +3.73
50m: 29.35
100m: 1:01.49
(32.14)
4 Lucas Netzell 2008 Simklubben Neptun +0.70 1:02.35 +4.59
50m: 29.15
100m: 1:02.35
(33.20)
5 Ludvig Axegård 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.81 1:03.58 +5.82
50m: 30.91
100m: 1:03.58
(32.67)
6 Elwe Montelius 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.68 1:04.34 +6.58
50m: 30.54
100m: 1:04.34
(33.80)
7 Lucas Goulet 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 1:04.48 +6.72
50m: 30.62
100m: 1:04.48
(33.86)
8 Simon Rehn 2008 Simklubben Neptun +0.70 1:04.56 +6.80
50m: 30.38
100m: 1:04.56
(34.18)
9 Gustav Stridh 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.45 1:04.79 +7.03
50m: 30.19
100m: 1:04.79
(34.60)
10 Gustav Bäckström 2008 Tyresö Simsällskap +0.67 1:04.89 +7.13
50m: 30.66
100m: 1:04.89
(34.23)
11 Jonathan Nilsson 2008 Simklubben Neptun +0.64 1:05.36 +7.60
50m: 31.24
100m: 1:05.36
(34.12)
12 Malte Lyth 2008 Wisby Simsällskap +0.71 1:05.64 +7.88
50m: 31.55
100m: 1:05.64
(34.09)
13 Moritz  Karlsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.72 1:05.74 +7.98
50m: 31.84
100m: 1:05.74
(33.90)
14 Otto Andersson 2008 Tyresö Simsällskap +0.76 1:06.67 +8.91
50m: 30.84
100m: 1:06.67
(35.83)
15 Viggo Johansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.51 1:06.73 +8.97
50m: 31.63
100m: 1:06.73
(35.10)
16 Christian Nylander Senke 2008 Simklubben Neptun +0.67 1:07.99 +10.23
50m: 31.87
100m: 1:07.99
(36.12)
17 Alexander Yegane 2008 Simklubben Neptun +0.77 1:09.13 +11.37
50m: 33.91
100m: 1:09.13
(35.22)
18 Alexander Thor 2008 Spårvägen Simförening +0.93 1:09.85 +12.09
50m: 33.40
100m: 1:09.85
(36.45)
19 Einar Welander 2008 Simklubben Neptun +0.73 1:10.03 +12.27
50m: 33.34
100m: 1:10.03
(36.69)
20 William Hammarén 2008 Simklubben Neptun +0.73 1:10.88 +13.12
50m: 33.94
100m: 1:10.88
(36.94)
21 Anton Rejnwahl 2008 Skuru Idrottsklubb +0.74 1:12.61 +14.85
50m: 33.48
100m: 1:12.61
(39.13)
22 Anton Heddini 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.90 1:13.93 +16.17
50m: 36.48
100m: 1:13.93
(37.45)
23 Igor Bedlinski 2008 Spårvägen Simförening +0.72 1:13.99 +16.23
50m: 35.14
100m: 1:13.99
(38.85)
24 Erik Helgstrand 2008 Älvsjö AIK Simförening +0.78 1:14.26 +16.50
50m: 36.67
100m: 1:14.26
(37.59)
25 Lucas Berg 2008 Simklubben Neptun +0.73 1:14.54 +16.78
50m: 37.11
100m: 1:14.54
(37.43)
26 Isak Sjöblom 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 1:15.19 +17.43
50m: 35.23
100m: 1:15.19
(39.96)
27 Nicola Ponzio 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.68 1:15.38 +17.62
50m: 34.87
100m: 1:15.38
(40.51)
28 Oliver Kamraj 2008 Tyresö Simsällskap +0.86 1:17.30 +19.54
50m: 36.06
100m: 1:17.30
(41.24)
29 David Negut 2008 Södertörns Simsällskap +0.70 1:17.50 +19.74
50m: 35.42
100m: 1:17.50
(42.08)
30 Jonathan Öhlander 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.84 1:18.46 +20.70
50m: 37.02
100m: 1:18.46
(41.44)
31 Georg Blomgren 2008 Spårvägen Simförening +0.74 1:21.14 +23.38
50m: 40.15
100m: 1:21.14
(40.99)
32 Nicolás Garcia 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.81 1:21.49 +23.73
50m: 37.88
100m: 1:21.49
(43.61)
33 Isak Käck 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.81 1:25.42 +27.66
50m: 40.12
100m: 1:25.42
(45.30)
34 Otto Theisz 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.97 1:27.26 +29.50
50m: 43.54
100m: 1:27.26
(43.72)
35 Johannes Malki 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.83 1:29.49 +31.73
50m: 42.64
100m: 1:29.49
(46.85)
36 Otto Banks 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.81 1:32.28 +34.52
50m: 42.62
100m: 1:32.28
(49.66)
37 Albin Zetterström 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.83 1:38.55 +40.79
50m: 45.95
100m: 1:38.55
(52.60)
- Arvid Lidjan 2008 Stockholmspolisens IF SF DNS
Grenen officiell:  2022-03-12 19:11:26
Gren 13, 100m Frisim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vincent Forss 2007 Simklubben Neptun +0.63 59.59
50m: 28.10
100m: 59.59
(31.49)
2 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap +0.66 59.61 +0.02
50m: 28.21
100m: 59.61
(31.40)
3 Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening +0.74 1:00.61 +1.02
50m: 28.66
100m: 1:00.61
(31.95)
4 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb +0.69 1:01.12 +1.53
50m: 28.66
100m: 1:01.12
(32.46)
5 Brian Eriksson 2007 Spårvägen Simförening +0.73 1:01.62 +2.03
50m: 29.18
100m: 1:01.62
(32.44)
6 Theodor Gladare 2007 Simklubben Neptun +0.66 1:02.38 +2.79
50m: 29.35
100m: 1:02.38
(33.03)
7 Hugo Holmlund 2007 Simklubben Neptun +0.71 1:02.84 +3.25
50m: 29.49
100m: 1:02.84
(33.35)
8 Philip Hedqvist Göthberg 2007 Skuru Idrottsklubb +0.68 1:03.57 +3.98
50m: 30.06
100m: 1:03.57
(33.51)
9 Theo Takala 2007 Väsby Simsällskap +0.75 1:04.22 +4.63
50m: 30.70
100m: 1:04.22
(33.52)
10 Vidar Bekkewold Karlström 2007 Spårvägen Simförening +0.63 1:05.16 +5.57
50m: 31.03
100m: 1:05.16
(34.13)
11 Tommy Ritmberg 2007 Södertörns Simsällskap +0.70 1:05.19 +5.60
50m: 31.72
100m: 1:05.19
(33.47)
12 Arsenij Gojs 2007 Södertörns Simsällskap +0.68 1:05.72 +6.13
50m: 31.07
100m: 1:05.72
(34.65)
13 Teodor Ström 2007 Spårvägen Simförening +0.69 1:06.09 +6.50
50m: 31.55
100m: 1:06.09
(34.54)
14 Daniel Rasool 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.69 1:06.58 +6.99
50m: 31.02
100m: 1:06.58
(35.56)
15 Vilgot Blanck 2007 Spårvägen Simförening +0.77 1:07.67 +8.08
50m: 32.04
100m: 1:07.67
(35.63)
16 Axel Kallin 2007 Simklubben Neptun +0.81 1:07.73 +8.14
50m: 32.51
100m: 1:07.73
(35.22)
17 Isak Silebäck 2007 Tyresö Simsällskap +0.88 1:07.90 +8.31
50m: 31.62
100m: 1:07.90
(36.28)
18 Alexander Lindblom 2007 Skuru Idrottsklubb +0.68 1:08.71 +9.12
50m: 31.98
100m: 1:08.71
(36.73)
19 Aiden Gijsen 2007 Simklubben Neptun +0.66 1:09.22 +9.63
50m: 33.23
100m: 1:09.22
(35.99)
20 Hugo Krogstad 2007 Skuru Idrottsklubb +0.67 1:09.30 +9.71
50m: 30.51
100m: 1:09.30
(38.79)
21 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap +0.68 1:09.63 +10.04
50m: 31.76
100m: 1:09.63
(37.87)
22 Milton Eriksson 2007 Simklubben Neptun +0.70 1:09.85 +10.26
50m: 32.91
100m: 1:09.85
(36.94)
23 Christian Ghose 2007 Tyresö Simsällskap +0.79 1:10.28 +10.69
50m: 32.23
100m: 1:10.28
(38.05)
24 André Ramos de Oliveira 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.90 1:10.44 +10.85
50m: 32.13
100m: 1:10.44
(38.31)
25 Marco Blix Grimaldi 2007 Simklubben Neptun +0.70 1:11.34 +11.75
50m: 34.21
100m: 1:11.34
(37.13)
26 Melvin Wennersten 2007 Älvsjö AIK Simförening +0.75 1:13.26 +13.67
50m: 34.54
100m: 1:13.26
(38.72)
27 Daniel Maksic 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.65 1:15.37 +15.78
50m: 35.72
100m: 1:15.37
(39.65)
28 Wilgot Wiklund 2007 Skuru Idrottsklubb +0.67 1:18.04 +18.45
50m: 37.74
100m: 1:18.04
(40.30)
29 Måns Berggren Kvarvåg 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.86 1:19.80 +20.21
50m: 36.33
100m: 1:19.80
(43.47)
30 Oliver Crawford 2007 Tyresö Simsällskap +0.71 1:20.92 +21.33
50m: 38.73
100m: 1:20.92
(42.19)
31 Ture Ståhlberg 2007 Skuru Idrottsklubb +0.91 1:27.28 +27.69
50m: 41.01
100m: 1:27.28
(46.27)
- Emil Hall 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.79 DNF
Grenen officiell:  2022-03-12 19:11:26
Gren 13, 100m Frisim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sam Hamzehnejad 2006 Södertörns Simsällskap +0.68 57.11
50m: 27.33
100m: 57.11
(29.78)
2 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening +0.62 58.27 +1.16
50m: 27.94
100m: 58.27
(30.33)
3 Christos Theodosiadis 2006 Simklubben Neptun +0.63 58.67 +1.56
50m: 28.56
100m: 58.67
(30.11)
4 Lukas Ekenhill 2006 Tyresö Simsällskap +0.73 58.96 +1.85
50m: 28.26
100m: 58.96
(30.70)
5 Jonathan Olsson Stridh 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.67 59.45 +2.34
50m: 27.53
100m: 59.45
(31.92)
6 Alexander Trindade 2006 Lidingö Simklubb +0.62 59.47 +2.36
50m: 28.67
100m: 59.47
(30.80)
7 Tee Thern 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 1:00.01 +2.90
50m: 28.79
100m: 1:00.01
(31.22)
8 Gabriel Romero 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.74 1:00.35 +3.24
50m: 28.54
100m: 1:00.35
(31.81)
9 Henrik Viberg 2006 Lidingö Simklubb +0.67 1:00.43 +3.32
50m: 28.49
100m: 1:00.43
(31.94)
10 Rasmus Bäckman 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.76 1:00.50 +3.39
50m: 28.48
100m: 1:00.50
(32.02)
11 Axel Skott Storheden 2006 Simklubben Neptun +0.69 1:00.92 +3.81
50m: 29.13
100m: 1:00.92
(31.79)
12 Jonathan Essien 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.80 1:01.08 +3.97
50m: 29.59
100m: 1:01.08
(31.49)
13 Jonas Kvist 2006 Ösmo Simsällskap +0.70 1:01.12 +4.01
50m: 28.89
100m: 1:01.12
(32.23)
14 Benjamin Wirelius 2006 Wisby Simsällskap +0.73 1:01.17 +4.06
50m: 29.32
100m: 1:01.17
(31.85)
15 Eskil Bränström 2006 Skuru Idrottsklubb +0.79 1:01.43 +4.32
50m: 29.35
100m: 1:01.43
(32.08)
16 Emil Fällgren 2006 Lidingö Simklubb +0.70 1:01.64 +4.53
50m: 28.94
100m: 1:01.64
(32.70)
17 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb +0.63 1:01.66 +4.55
50m: 29.90
100m: 1:01.66
(31.76)
18 Dominic Calgar Lindin 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.82 1:01.88 +4.77
50m: 28.92
100m: 1:01.88
(32.96)
19 Marcus Lundgren 2006 Simklubben Neptun +0.66 1:02.04 +4.93
50m: 29.35
100m: 1:02.04
(32.69)
20 Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening +0.71 1:02.96 +5.85
50m: 29.69
100m: 1:02.96
(33.27)
21 Ludvig Löfström 2006 Simklubben Neptun +0.68 1:03.75 +6.64
50m: 30.04
100m: 1:03.75
(33.71)
22 Christopher Brown 2006 Södertörns Simsällskap +0.64 1:05.93 +8.82
50m: 31.46
100m: 1:05.93
(34.47)
23 Justin Åkesson 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.70 1:06.40 +9.29
50m: 30.28
100m: 1:06.40
(36.12)
24 Martin Prochazka 2006 Simklubben Neptun +0.77 1:06.80 +9.69
50m: 31.83
100m: 1:06.80
(34.97)
25 Ivan Hvenmark 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.74 1:09.49 +12.38
50m: 32.50
100m: 1:09.49
(36.99)
26 Nathanael Alexanderson 2006 Spårvägen Simförening +0.82 1:11.29 +14.18
50m: 34.17
100m: 1:11.29
(37.12)
27 Arvid  Elfwing 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.84 1:11.74 +14.63
50m: 34.04
100m: 1:11.74
(37.70)
28 Gustav Jansson 2006 Södertörns Simsällskap +0.89 1:28.22 +31.11
50m: 38.79
100m: 1:28.22
(49.43)
Grenen officiell:  2022-03-12 19:11:26
Gren 13, 100m Frisim Herrar 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb +0.70 55.31
50m: 26.64
100m: 55.31
(28.67)
2 Ferdinand Bang 2005 Simklubben Neptun +0.63 56.75 +1.44
50m: 26.72
100m: 56.75
(30.03)
3 Anton Graner 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 56.80 +1.49
50m: 27.26
100m: 56.80
(29.54)
4 Philip Palmqvist 2005 Simklubben Neptun +0.72 57.58 +2.27
50m: 27.43
100m: 57.58
(30.15)
5 Botvid Wiell 2005 Södertörns Simsällskap +0.74 58.15 +2.84
50m: 27.57
100m: 58.15
(30.58)
6 Maxim Jelagin 2005 Lidingö Simklubb +0.69 58.64 +3.33
50m: 27.70
100m: 58.64
(30.94)
7 Felix Norlin 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 59.34 +4.03
50m: 28.63
100m: 59.34
(30.71)
8 Martin Gertz 2005 Lidingö Simklubb +0.77 59.46 +4.15
50m: 28.53
100m: 59.46
(30.93)
9 Malkolm Nömm 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.64 59.60 +4.29
50m: 28.36
100m: 59.60
(31.24)
10 David  Holmberg 2005 Spårvägen Simförening +0.68 59.70 +4.39
50m: 28.31
100m: 59.70
(31.39)
11 Edvin Kallin 2005 Simklubben Neptun +0.69 1:00.54 +5.23
50m: 28.93
100m: 1:00.54
(31.61)
12 Jack Sjöberg 2005 Wisby Simsällskap +0.66 1:00.80 +5.49
50m: 29.08
100m: 1:00.80
(31.72)
13 Alvin Johansson 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.63 1:00.87 +5.56
50m: 28.54
100m: 1:00.87
(32.33)
14 Vincent Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 1:01.21 +5.90
50m: 29.27
100m: 1:01.21
(31.94)
15 Manfred Bränström 2005 Skuru Idrottsklubb +0.73 1:01.22 +5.91
50m: 30.11
100m: 1:01.22
(31.11)
16 Malcolm Honkanen 2005 Södertörns Simsällskap +0.69 1:01.56 +6.25
50m: 29.97
100m: 1:01.56
(31.59)
17 Axel Johansson 2005 Lidingö Simklubb +0.64 1:02.11 +6.80
50m: 29.50
100m: 1:02.11
(32.61)
18 Albin Tetli 2005 Södertälje Simsällskap +0.68 1:02.35 +7.04
50m: 27.92
100m: 1:02.35
(34.43)
19 Alexander Richards Nilsson 2005 Simklubben Neptun +0.79 1:02.62 +7.31
50m: 29.17
100m: 1:02.62
(33.45)
20 Jakob Fridsell 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 1:03.63 +8.32
50m: 30.70
100m: 1:03.63
(32.93)
21 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.64 1:04.28 +8.97
50m: 30.98
100m: 1:04.28
(33.30)
22 Erik Dahle 2005 Lidingö Simklubb +0.76 1:05.00 +9.69
50m: 31.17
100m: 1:05.00
(33.83)
23 Karl Hedin 2005 Wisby Simsällskap +0.63 1:05.06 +9.75
50m: 29.60
100m: 1:05.06
(35.46)
24 Emil Johanson 2005 Södertörns Simsällskap +0.67 1:06.97 +11.66
50m: 31.58
100m: 1:06.97
(35.39)
25 Francisco Ramos de Oliveira 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 1:08.30 +12.99
50m: 32.00
100m: 1:08.30
(36.30)
26 Vidar Hagstad Västberg 2005 Hellas Simklubb +0.84 1:10.50 +15.19
50m: 33.55
100m: 1:10.50
(36.95)
27 Theo Tollbring 2005 Lidingö Simklubb +0.74 1:11.73 +16.42
50m: 33.15
100m: 1:11.73
(38.58)
28 Elias Garheden 2005 Södertörns Simsällskap +0.75 1:17.16 +21.85
50m: 37.84
100m: 1:17.16
(39.32)
Grenen officiell:  2022-03-12 19:11:26
Gren 13, 100m Frisim Herrar 18-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Hallenborg 2002 Skuru Idrottsklubb +0.69 55.07
50m: 25.99
100m: 55.07
(29.08)
2 Axel Hallenborg 2004 Skuru Idrottsklubb +0.71 56.22 +1.15
50m: 27.32
100m: 56.22
(28.90)
3 Leo Jakobsson 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 56.58 +1.51
50m: 27.16
100m: 56.58
(29.42)
4 Alexander Olausson 2004 Simklubben Neptun +0.61 57.98 +2.91
50m: 28.18
100m: 57.98
(29.80)
5 Simon Brunn 2004 Tyresö Simsällskap +0.67 58.32 +3.25
50m: 27.54
100m: 58.32
(30.78)
6 Arvid Nilsson 2003 Skuru Idrottsklubb +0.65 58.55 +3.48
50m: 28.14
100m: 58.55
(30.41)
=7 Adrian Ekström 2004 Skuru Idrottsklubb +0.74 58.61 +3.54
50m: 28.19
100m: 58.61
(30.42)
=7 Rudolfs Stupans 1999 Spårvägen Simförening +0.74 58.61 +3.54
50m: 27.52
100m: 58.61
(31.09)
9 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap +0.70 58.71 +3.64
50m: 28.15
100m: 58.71
(30.56)
10 Linus Thörn 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.73 58.84 +3.77
50m: 27.71
100m: 58.84
(31.13)
11 Gustav Aglert 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 58.89 +3.82
50m: 27.67
100m: 58.89
(31.22)
12 Johan Sundström Curstedt 2002 Danderyd Simklubb +0.69 59.75 +4.68
50m: 28.14
100m: 59.75
(31.61)
13 Jan Salentin 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.73 1:01.05 +5.98
50m: 29.43
100m: 1:01.05
(31.62)
14 Noa Sigfelt 2003 Södertörns Simsällskap +0.74 1:03.66 +8.59
50m: 30.20
100m: 1:03.66
(33.46)
15 Marcus Hedlund 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.67 1:05.75 +10.68
50m: 30.87
100m: 1:05.75
(34.88)
Grenen officiell:  2022-03-12 19:11:26
2022-03-12 19:12:13 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner