Results for GSK Forårscup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer Gruppe A-C Gruppe A Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:56.89 |
+27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:58.22 |
+28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:36.24 |
+1:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Stroke cycle not one arm stroke to one leg kick excluding the last single arm stroke prior to touch at turn or finish |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 15:05:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer Gruppe A-C Gruppe B Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:55.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:13.57 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:14.55 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:22.62 |
+27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:29.63 |
+34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:44.08 |
+48.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:48.44 |
+53.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Blankholm |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:49.67 |
+54.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noah Kepser |
2010 |
Albertslund IF |
|
|
4:05.94 |
+1:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
4:05.96 |
+1:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 15:05:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer Gruppe A-C Gruppe C Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sander Larsen |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
4:15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 15:05:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 15:06.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|