2022-08-15   15:28:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Tureberg knatte Cup 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Tureberg knatte cup 2022
Plats: Sollentuna sim och sporthall Arrangör: Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 apr 2022 till den 2 apr 2022
Gren 1, 50m Frisim pojkar A/B A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vidar Bekkewold Karlström 2007 Spårvägen Simförening +0.60 344 28.75
2 Oliver Martin 2008 Väsby Simsällskap +0.53 320 29.45 +0.70
3 Teodor Ström 2007 Spårvägen Simförening +0.74 315 29.60 +0.85
4 Vilgot Blanck 2007 Spårvägen Simförening +0.75 311 29.74 +0.99
5 Mose Grafström 2007 Väsby Simsällskap +0.58 299 30.12 +1.37
6 Ted Körberg 2008 Turebergs Simklubb +0.52 286 30.57 +1.82
7 Seved Rönnholm 2007 Upsala Simsällskap +0.56 282 30.72 +1.97
8 Alexander Thor 2008 Spårvägen Simförening +0.89 272 31.08 +2.33
9 Sixten Lindell 2008 Upsala Simsällskap +0.68 265 31.36 +2.61
10 Oliwer Tin Lundblad 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.55 244 32.23 +3.48
11 Arvid Lidjan 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.72 239 32.46 +3.71
12 Vincent Eriksson 2007 Upsala Simsällskap +0.96 232 32.79 +4.04
13 Hugo Nordlund 2008 Upsala Simsällskap 230 32.86 +4.11
14 Wilgot Wiklund 2007 Skuru Idrottsklubb 206 34.13 +5.38
- Alexander Biglert 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.72 DSQ
Grenen officiell:  2022-04-02 10:26:33
Gren 1, 50m Frisim pojkar A/B B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Alsen 2009 Täby Sim +0.49 279 30.83
2 Arvid Larsson 2009 Täby Sim +0.53 275 30.97 +0.14
3 Philip Panagiotidis 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.62 258 31.65 +0.82
4 Valter Kåver 2009 Upsala Simsällskap 237 32.56 +1.73
5 Alexander Kvarfordh Andres 2009 Skuru Idrottsklubb 233 32.74 +1.91
6 Elliot Engström 2009 Lidingö Simklubb +0.51 222 33.26 +2.43
7 Edvin Lindelöf 2009 Upsala Simsällskap +0.61 219 33.42 +2.59
8 William Bergstrand 2009 Järfälla Simsällskap +0.62 217 33.51 +2.68
9 Lukas Nilsson-Loré 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni 211 33.85 +3.02
10 Maximilian Tedesco 2009 Lidingö Simklubb +0.74 210 33.87 +3.04
11 Malte Steinle 2009 Täby Sim +0.62 210 33.88 +3.05
12 Luke Granlund 2009 Täby Sim 202 34.33 +3.50
13 Anton Hemström 2009 Upsala Simsällskap +0.89 202 34.35 +3.52
14 Nicolaos Georgiadis 2009 Spårvägen Simförening 198 34.55 +3.72
15 Yngve Järgenstedt 2009 Solna Sundbyberg SS 04 195 34.76 +3.93
16 Felix Persson 2009 Järfälla Simsällskap +0.48 187 35.24 +4.41
17 Benjamin Henareh 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.80 174 36.11 +5.28
18 Theodor Eliopoulos Vellas 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.77 172 36.19 +5.36
19 Christian Nilsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 168 36.51 +5.68
20 Erik Broms 2009 Turebergs Simklubb +0.61 164 36.78 +5.95
21 Marcus Thisner 2009 Järfälla Simsällskap +0.64 161 36.99 +6.16
22 Lars Larsson 2009 Upsala Simsällskap +0.73 159 37.16 +6.33
23 Anton Lundqvist 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.60 156 37.41 +6.58
24 Viggo Klingstedt Sylwan 2009 Upsala Simsällskap 143 38.53 +7.70
25 Sebastian Mann 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 142 38.56 +7.73
26 Rasmus Larsson 2009 Järfälla Simsällskap 141 38.70 +7.87
Grenen officiell:  2022-04-02 10:26:33
2022-04-02 10:26:56 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Resultat
Tureberg knatte cup 2022
Plats: Sollentuna sim och sporthall Arrangör: Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 apr 2022 till den 2 apr 2022
Gren 2, 50m Frisim flickor A/B A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Iris Flykt-Rosén 2007 Skuru Idrottsklubb +0.47 456 29.77
2 Tuva Jervaeus 2008 Skuru Idrottsklubb +0.70 439 30.16 +0.39
3 Elina Tshibanda 2007 Södertälje Simsällskap +0.45 438 30.19 +0.42
4 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb +0.56 434 30.27 +0.50
5 Emelie Törnquist 2008 Upsala Simsällskap 415 30.73 +0.96
6 Nelly Widmark 2008 Upsala Simsällskap +0.64 414 30.76 +0.99
7 Lea Holkedahl 2008 Turebergs Simklubb +0.66 405 30.97 +1.20
8 Melissa Klintengren 2007 Södertälje Simsällskap +0.65 397 31.18 +1.41
9 Julia Hellberg 2007 Spårvägen Simförening 376 31.75 +1.98
10 Edith Forsell 2007 Turebergs Simklubb +0.72 373 31.85 +2.08
11 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb 356 32.34 +2.57
=12 Sandra Ahmadyan 2007 Väsby Simsällskap +0.55 342 32.76 +2.99
=12 Ida Yao 2008 Lidingö Simklubb +0.60 342 32.76 +2.99
14 Alvi Myrelid 2008 Upsala Simsällskap +0.67 333 33.06 +3.29
15 Elsie Cooper 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 324 33.37 +3.60
16 Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening +0.72 317 33.60 +3.83
17 Jaroslava Agnija Lapchine 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 278 35.10 +5.33
18 Caisa Karlsson 2008 Upsala Simsällskap +0.66 252 36.29 +6.52
19 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.56 251 36.34 +6.57
20 Märta Hamberg 2007 Upsala Simsällskap 246 36.56 +6.79
21 Alva Smeds 2007 Väsby Simsällskap +0.70 245 36.61 +6.84
22 Ellinor Fernström 2008 Skuru Idrottsklubb +0.56 241 36.83 +7.06
23 Matilda Holmerin 2007 Södertälje Simsällskap 238 37.00 +7.23
24 Anna Påve 2008 Upsala Simsällskap 237 37.04 +7.27
25 Esther McElwee 2007 Upsala Simsällskap 235 37.15 +7.38
26 Tilly Poon 2007 Väsby Simsällskap +0.76 220 37.98 +8.21
27 Johanna Hellman 2008 Upsala Simsällskap +0.76 219 38.02 +8.25
28 Nicole Königsberg 2008 Skuru Idrottsklubb 219 38.03 +8.26
29 Agnes Gustafsson 2008 Upsala Simsällskap +0.75 197 39.37 +9.60
30 Emma Fredriksson 2008 Upsala Simsällskap 170 41.33 +11.56
- Ebba Omberg 2008 Järfälla Simsällskap +0.37 DSQ
Grenen officiell:  2022-04-02 10:26:38
Gren 2, 50m Frisim flickor A/B B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Uddeholt 2009 Spårvägen Simförening +0.49 442 30.09
2 Evelina Kopparberg 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.66 434 30.28 +0.19
3 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb +0.77 419 30.63 +0.54
4 Lily Dymling 2009 Täby Sim 415 30.74 +0.65
5 Liv Nyman 2009 Järfälla Simsällskap +0.64 396 31.20 +1.11
6 Inez Lundqvist 2009 Upsala Simsällskap +0.84 377 31.72 +1.63
7 Ester Nilsson 2009 Solna Sundbyberg SS 04 350 32.52 +2.43
8 Lova Saari 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.83 347 32.60 +2.51
9 Honia Saeed 2009 Järfälla Simsällskap +0.69 327 33.25 +3.16
10 Juni Agerhäll 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 315 33.68 +3.59
11 Elin Bohman 2009 Upsala Simsällskap 308 33.95 +3.86
12 Sofie Eklöf Jungwallius 2009 Järfälla Simsällskap 303 34.12 +4.03
13 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening 299 34.26 +4.17
14 Ester Wallström 2009 Upsala Simsällskap +0.63 295 34.44 +4.35
15 Katarina Brenning 2009 Upsala Simsällskap +0.64 276 35.20 +5.11
16 Mathilda Orsi 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.67 274 35.28 +5.19
17 Stina Håkansson Bravell 2009 Skuru Idrottsklubb +0.72 270 35.46 +5.37
18 Elisia Witt Hjort 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.92 269 35.51 +5.42
19 Olivia Melin 2009 Upsala Simsällskap +0.55 268 35.53 +5.44
20 Ella Svanholm 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 264 35.73 +5.64
21 Elsa Garrett 2009 Upsala Simsällskap 256 36.10 +6.01
22 Astrid Hietala 2009 Spårvägen Simförening 255 36.13 +6.04
23 Elin Schmidt 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 249 36.43 +6.34
24 Clara Holmerin 2009 Södertälje Simsällskap +0.56 242 36.76 +6.67
25 Agnes Elf 2009 Täby Sim 240 36.87 +6.78
26 Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening +0.61 230 37.42 +7.33
27 Judith Axelson 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.56 227 37.55 +7.46
28 Julia Lindström 2009 Järfälla Simsällskap 207 38.72 +8.63
29 Elin Smeds 2009 Väsby Simsällskap +0.81 204 38.95 +8.86
30 Hedda Lindgren 2009 Skuru Idrottsklubb +0.56 193 39.65 +9.56
31 Tennie Zezhen Wei 2009 Turebergs Simklubb +0.80 188 40.02 +9.93
32 Fabronia Nehme 2009 Järfälla Simsällskap 185 40.22 +10.13
33 Tilda Holmgren 2009 Upsala Simsällskap 177 40.78 +10.69
34 Signe Bergqvist 2009 Upsala Simsällskap 159 42.32 +12.23 S8
Grenen officiell:  2022-04-02 10:26:38
2022-04-02 10:26:49 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Resultat
Tureberg knatte cup 2022
Plats: Sollentuna sim och sporthall Arrangör: Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 apr 2022 till den 2 apr 2022
Gren 3, 50m ryggsim mixklass C - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Michkat Abdi Bulhan 2012 Turebergs Simklubb +0.84 43.64
Sibel Agir 2010 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.96 51.35
Freja Ahlén 2012 Järfälla Simsällskap +0.75 47.17
Ella Ahlgren 2011 Upsala Simsällskap +0.72 41.38
Maja Ahlgren 2012 Upsala Simsällskap +0.94 47.65
Louise Ahlstedt 2010 Upsala Simsällskap +0.85 44.72
Lilly Alsén 2013 Täby Sim +0.75 53.54
Karl Ansara 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.76 DSQ
Ella Aronsson 2012 Turebergs Simklubb +0.66 50.88
Matheo Bakos 2010 Upsala Simsällskap +0.68 36.19
Tilde Barton 2010 Skuru Idrottsklubb +0.69 47.71
Maria Bebenek 2010 Täby Sim +0.73 40.38
Ebba Bergtass 2010 Turebergs Simklubb +0.74 54.55
Wilma Brandberg 2011 Skuru Idrottsklubb +0.99 46.88
Tilly Bäckgren 2010 Täby Sim +0.91 50.97
Lukas Bäcklund 2010 Järfälla Simsällskap +0.68 46.47
Tage Carlén 2010 Täby Sim +0.70 41.24
Evangelina Christidou 2010 Södertälje Simsällskap +0.73 46.25
Alexander Clason 2011 Täby Sim +0.81 DSQ
Clara Coello Petters 2011 Järfälla Simsällskap +0.95 54.09
Caspian Darius Namazi 2011 Järfälla Simsällskap +0.61 47.84
Leah Demirian 2011 Järfälla Simsällskap +0.64 42.55
Philip Demirian 2012 Järfälla Simsällskap +0.94 49.70
Ruben Demker 2011 Upsala Simsällskap +0.68 39.39
Victor Elander Uddhammar 2012 Täby Sim +0.80 51.53
Agnes Elmquist 2011 Järfälla Simsällskap +0.81 DSQ
Lilly Ericsson 2011 Turebergs Simklubb +0.77 52.62
Bruno Eriksson 2011 Järfälla Simsällskap +0.73 49.39
Felix Eriksson 2010 Upsala Simsällskap +0.70 41.93
Linnea Falkare 2010 Täby Sim 40.76
Viking Falkenbert 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.85 45.83
Julia Figuera 2010 Solna Sundbyberg SS 04 +0.79 46.08
Hedvig Flossing 2010 Täby Sim +0.83 44.81
Jasmine Forsberg 2010 Järfälla Simsällskap +0.94 46.42
Malte Forsberg 2012 Järfälla Simsällskap +0.69 50.40
Oskar Franzén 2010 Täby Sim +0.73 46.29
Ebba Färnqvist 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.79 50.09
Mindra Haglund Åhlqvist 2011 Järfälla Simsällskap +0.91 51.15
Maximilliam Hamilton 2010 Täby Sim +0.90 36.69
Petra Hammes 2011 Solna Sundbyberg SS 04 47.41
Amelia Hansson 2012 Täby Sim +0.88 53.01
Edvin Hasselborn 2010 Upsala Simsällskap +0.84 44.00
Vilgot Hederstierna 2011 Täby Sim +0.70 52.33
Svea Helin 2010 Upsala Simsällskap +0.88 43.04
Tim Hermelin 2010 Turebergs Simklubb +0.69 44.90
Erik Holkedahl 2011 Turebergs Simklubb +0.61 57.02
Viktor Ignjatovic 2010 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.89 52.98
Liam Javier 2010 Järfälla Simsällskap +0.67 45.76
Eddie Johansson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 46.68
Alice Johansson Estmer 2011 Turebergs Simklubb +0.78 50.46
Hugo Johansson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.64 DSQ
Saga Jägare 2010 Upsala Simsällskap +0.69 39.29
Floyd Karlmark 2012 Stockholmspolisens IF Simföreni DNS
Erik Karlsson 2011 Järfälla Simsällskap +0.91 43.34
Valter Kinander 2010 Solna Sundbyberg SS 04 +0.54 37.38
Matilda Kjellman 2011 Täby Sim +0.69 42.19
Rebecca Klinga 2013 Täby Sim +0.73 54.79
Lowe Kopparberg 2011 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.77 43.57
Linus Kramar 2010 Södertälje Simsällskap +0.77 44.96
Matilda Lagergren 2011 Skuru Idrottsklubb +0.61 51.60
Amira Larsson 2010 Upsala Simsällskap +0.62 51.02
Cian Lilliesköld 2010 Täby Sim +0.71 46.69
Ella Lind 2010 Järfälla Simsällskap +0.71 36.67
Didrik Lindgren 2010 Skuru Idrottsklubb +0.71 DSQ
Kasper Loklint 2011 Upsala Simsällskap +0.78 41.61
Elsie Lund 2010 Upsala Simsällskap +0.90 41.05
Moa Löf 2010 Järfälla Simsällskap +0.76 39.46
Vincent Martin 2010 Väsby Simsällskap +0.81 41.25
Akina Sehasa Meddegoda Ged 2010 Täby Sim +0.88 47.71
Inés Mitteau-ryr 2011 Järfälla Simsällskap +0.69 DSQ
Carl Månsson 2011 Järfälla Simsällskap +0.69 56.08
Saga Nordlander 2011 Turebergs Simklubb +0.83 51.25
David Nyman 2010 Järfälla Simsällskap +0.85 45.23
Anna Olsson 2010 Täby Sim +0.75 44.95
Teodora Pop-Comanici 2010 Täby Sim +0.79 48.60
Siri Porelius 2010 Turebergs Simklubb +0.65 50.05
Novak Ramovic 2011 Södertälje Simsällskap +0.76 42.44
Joel Regnander 2010 Turebergs Simklubb +0.82 51.10
Mia Ristevska 2011 Täby Sim DNS
Nisa Rüya Güven 2010 Södertälje Simsällskap +0.57 35.05
Sean Sawander 2010 Turebergs Simklubb +0.71 51.60
Lourdes Shaya 2011 Järfälla Simsällskap +0.84 52.38
Hampus Siljekvist 2011 Järfälla Simsällskap +0.75 50.14
Melina Sjöstrand 2012 Täby Sim +0.98 DSQ
Wilma Skarstedt 2010 Solna Sundbyberg SS 04 +0.87 42.06
Darina Smit 2012 Järfälla Simsällskap +0.77 DSQ
Nora Stalpe 2011 Järfälla Simsällskap +0.62 44.32
Julia Steene 2010 Turebergs Simklubb 45.51
Troj Sundberg 2012 Järfälla Simsällskap +0.51 47.74
Jacob Thomsen 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.90 53.53
Rasmus Törnquist 2011 Upsala Simsällskap +0.65 36.22
Arvid Vogt 2012 Upsala Simsällskap +0.76 46.85
August Vogt 2010 Upsala Simsällskap +0.77 36.73
Viktor Wahlström 2011 Upsala Simsällskap +0.74 45.77
Tuva Wallner 2010 Solna Sundbyberg SS 04 +0.92 40.56
Erik Wei 2011 Turebergs Simklubb +0.85 50.44
Alexander Wettle 2010 Täby Sim +0.76 DSQ
Selma Widmark 2011 Upsala Simsällskap +0.94 44.94
Knut Wijk 2011 Turebergs Simklubb +0.94 56.65
Samuel Witt-Hjorth 2012 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 46.51
Ella Wrang 2012 Järfälla Simsällskap +0.79 47.87
Isabella Yao 2012 Lidingö Simklubb +0.58 DSQ
Yuxi Zhu 2012 Täby Sim DNS
2022-04-02 10:47:25 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Resultat
Tureberg knatte cup 2022
Plats: Sollentuna sim och sporthall Arrangör: Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 apr 2022 till den 2 apr 2022
Gren 4, 100m Bröstsim pojkar A/B A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sixten Lindell 2008 Upsala Simsällskap +0.55 285 1:24.02
50m: 39.57
100m: 1:24.02
(44.45)
2 Vidar Bekkewold Karlström 2007 Spårvägen Simförening +0.51 282 1:24.37 +0.35
50m: 40.00
100m: 1:24.37
(44.37)
3 Oliver Martin 2008 Väsby Simsällskap +0.54 268 1:25.74 +1.72
50m: 39.81
100m: 1:25.74
(45.93)
4 Vilgot Blanck 2007 Spårvägen Simförening +0.67 247 1:28.16 +4.14
50m: 42.41
100m: 1:28.16
(45.75)
5 Max Hedin 2008 Järfälla Simsällskap 231 1:30.07 +6.05
50m: 43.23
100m: 1:30.07
(46.84)
6 Alexander Thor 2008 Spårvägen Simförening +0.69 219 1:31.81 +7.79
50m: 44.06
100m: 1:31.81
(47.75)
7 Lakira Sasnima Wanasinghe 2007 Täby Sim 200 1:34.60 +10.58
50m: 43.87
100m: 1:34.60
(50.73)
8 Max Löfgren 2008 Järfälla Simsällskap +0.53 199 1:34.68 +10.66
50m: 44.63
100m: 1:34.68
(50.05)
9 Mose Grafström 2007 Väsby Simsällskap +0.60 188 1:36.47 +12.45
50m: 45.19
100m: 1:36.47
(51.28)
10 Raoul Danes 2008 Täby Sim 176 1:38.68 +14.66
50m: 45.67
100m: 1:38.68
(53.01)
11 Oliwer Tin Lundblad 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.57 173 1:39.14 +15.12
50m: 45.03
100m: 1:39.14
(54.11)
12 Vincent Eriksson 2007 Upsala Simsällskap +0.93 153 1:43.35 +19.33
50m: 48.37
100m: 1:43.35
(54.98)
13 Isak Kållberg 2008 Järfälla Simsällskap 146 1:45.03 +21.01
50m: 49.83
100m: 1:45.03
(55.20)
- Sami Luis 2007 Upsala Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-04-02 10:57:00
Gren 4, 100m Bröstsim pojkar A/B B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Luke Granlund 2009 Täby Sim 220 1:31.64
50m: 42.17
100m: 1:31.64
(49.47)
2 William Bergstrand 2009 Järfälla Simsällskap +0.54 216 1:32.17 +0.53
50m: 43.11
100m: 1:32.17
(49.06)
3 Anton Bruhn 2009 Järfälla Simsällskap 208 1:33.27 +1.63
50m: 44.63
100m: 1:33.27
(48.64)
4 Edvin Lindelöf 2009 Upsala Simsällskap 205 1:33.78 +2.14
50m: 43.23
100m: 1:33.78
(50.55)
5 Erik Broms 2009 Turebergs Simklubb +0.57 189 1:36.41 +4.77
50m: 45.09
100m: 1:36.41
(51.32)
6 Emil Danielsson 2009 Järfälla Simsällskap +0.71 177 1:38.38 +6.74
50m: 45.30
100m: 1:38.38
(53.08)
7 Leonardo Romero 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni 163 1:41.16 +9.52
50m: 46.51
100m: 1:41.16
(54.65)
8 Anton Hemström 2009 Upsala Simsällskap +0.90 163 1:41.26 +9.62
50m: 47.97
100m: 1:41.26
(53.29)
9 Felix Persson 2009 Järfälla Simsällskap +0.60 149 1:44.16 +12.52
50m: 48.38
100m: 1:44.16
(55.78)
10 Rasmus Larsson 2009 Järfälla Simsällskap +0.46 134 1:48.12 +16.48
50m: 50.09
100m: 1:48.12
(58.03)
11 Marcus Thisner 2009 Järfälla Simsällskap +0.72 133 1:48.38 +16.74
50m: 51.52
100m: 1:48.38
(56.86)
12 Christian Nilsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 131 1:48.75 +17.11
50m: 52.19
100m: 1:48.75
(56.56)
13 Nicolaos Georgiadis 2009 Spårvägen Simförening +0.65 127 1:49.96 +18.32
50m: 51.27
100m: 1:49.96
(58.69)
- Philip Panagiotidis 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 DSQ
- Ebbe Sandberg 2009 Täby Sim +0.56 DSQ
- Arvid Söderholm 2009 Upsala Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-04-02 10:57:00
2022-04-02 10:57:47 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Resultat
Tureberg knatte cup 2022
Plats: Sollentuna sim och sporthall Arrangör: Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 apr 2022 till den 2 apr 2022
Gren 5, 100m Bröstsim flickor A/B A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Iris Flykt-Rosén 2007 Skuru Idrottsklubb +0.24 412 1:23.79
50m: 39.46
100m: 1:23.79
(44.33)
2 Milia Hardy 2008 Upsala Simsällskap 364 1:27.30 +3.51
50m: 40.66
100m: 1:27.30
(46.64)
3 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb +0.61 339 1:29.36 +5.57
50m: 41.99
100m: 1:29.36
(47.37)
4 Edith Forsell 2007 Turebergs Simklubb 335 1:29.74 +5.95
50m: 41.89
100m: 1:29.74
(47.85)
5 Siri Ljunghall 2008 Upsala Simsällskap 321 1:31.06 +7.27
50m: 42.87
100m: 1:31.06
(48.19)
6 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb 317 1:31.37 +7.58
50m: 43.01
100m: 1:31.37
(48.36)
7 Agnes Bergqvist 2008 Järfälla Simsällskap +0.52 317 1:31.43 +7.64
50m: 42.91
100m: 1:31.43
(48.52)
8 Alvi Myrelid 2008 Upsala Simsällskap 317 1:31.44 +7.65
50m: 43.08
100m: 1:31.44
(48.36)
9 Emelie Törnquist 2008 Upsala Simsällskap +0.72 305 1:32.56 +8.77
50m: 44.53
100m: 1:32.56
(48.03)
10 Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening +0.56 300 1:33.12 +9.33
50m: 44.24
100m: 1:33.12
(48.88)
11 Linn Berglund 2008 Täby Sim 263 1:37.22 +13.43
50m: 45.56
100m: 1:37.22
(51.66)
12 Ida Yao 2008 Lidingö Simklubb +0.57 260 1:37.61 +13.82
50m: 44.68
100m: 1:37.61
(52.93)
13 Wilma Danielsson 2007 Upsala Simsällskap +0.53 255 1:38.22 +14.43
50m: 45.14
100m: 1:38.22
(53.08)
14 Märta Hamberg 2007 Upsala Simsällskap 252 1:38.66 +14.87
50m: 46.54
100m: 1:38.66
(52.12)
15 Alice Holmberg 2008 Spårvägen Simförening 251 1:38.83 +15.04
50m: 46.40
100m: 1:38.83
(52.43)
16 Julia Figura 2008 Järfälla Simsällskap 246 1:39.41 +15.62
50m: 47.38
100m: 1:39.41
(52.03)
17 Elsie Cooper 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.40 240 1:40.27 +16.48
50m: 46.99
100m: 1:40.27
(53.28)
18 Tilly Poon 2007 Väsby Simsällskap +0.64 237 1:40.70 +16.91
50m: 47.90
100m: 1:40.70
(52.80)
19 Hedvig Lindegren 2008 Järfälla Simsällskap +0.55 228 1:42.02 +18.23
50m: 47.80
100m: 1:42.02
(54.22)
20 Caisa Karlsson 2008 Upsala Simsällskap +0.62 222 1:42.86 +19.07
50m: 48.07
100m: 1:42.86
(54.79)
21 Ellinor Fernström 2008 Skuru Idrottsklubb +0.60 218 1:43.58 +19.79
50m: 47.54
100m: 1:43.58
(56.04)
22 Elsa Annerstedt 2008 Täby Sim +0.71 218 1:43.59 +19.80
50m: 48.19
100m: 1:43.59
(55.40)
23 Jaroslava Agnija Lapchine 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 215 1:43.95 +20.16
50m: 47.31
100m: 1:43.95
(56.64)
24 Anna Påve 2008 Upsala Simsällskap +0.63 212 1:44.42 +20.63
50m: 49.90
100m: 1:44.42
(54.52)
25 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 202 1:46.13 +22.34
50m: 50.27
100m: 1:46.13
(55.86)
26 Esther McElwee 2007 Upsala Simsällskap +0.74 196 1:47.31 +23.52
50m: 50.29
100m: 1:47.31
(57.02)
27 Alva Smeds 2007 Väsby Simsällskap 194 1:47.67 +23.88
50m: 51.43
100m: 1:47.67
(56.24)
28 Ronja Ahlén 2008 Järfälla Simsällskap +0.55 181 1:50.09 +26.30
50m: 50.05
100m: 1:50.09
(1:00.04)
29 Agnes Gustafsson 2008 Upsala Simsällskap +0.88 155 1:55.94 +32.15
50m: 53.79
100m: 1:55.94
(1:02.15)
- Celeste Rickberg 2008 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
- Nancy Karlmark 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni DNS
Grenen officiell:  2022-04-02 11:16:43
Gren 5, 100m Bröstsim flickor A/B B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Bohman 2009 Upsala Simsällskap +0.67 421 1:23.15
50m: 39.30
100m: 1:23.15
(43.85)
2 Lily Dymling 2009 Täby Sim +0.57 416 1:23.50 +0.35
50m: 38.84
100m: 1:23.50
(44.66)
3 Klara Uddeholt 2009 Spårvägen Simförening +0.59 349 1:28.57 +5.42
50m: 41.44
100m: 1:28.57
(47.13)
4 Ester Wallström 2009 Upsala Simsällskap +0.66 307 1:32.44 +9.29
50m: 44.06
100m: 1:32.44
(48.38)
5 Elin Schmidt 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.52 291 1:34.10 +10.95
50m: 45.96
100m: 1:34.10
(48.14)
6 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening 283 1:34.89 +11.74
50m: 45.03
100m: 1:34.89
(49.86)
7 Katarina Brenning 2009 Upsala Simsällskap 276 1:35.68 +12.53
50m: 45.83
100m: 1:35.68
(49.85)
8 Lisa Alzén 2009 Solna Sundbyberg SS 04 267 1:36.74 +13.59
50m: 45.52
100m: 1:36.74
(51.22)
9 Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening 245 1:39.56 +16.41
50m: 48.88
100m: 1:39.56
(50.68)
10 Cecilia Jalde 2009 Solna Sundbyberg SS 04 232 1:41.40 +18.25
50m: 46.96
100m: 1:41.40
(54.44)
11 Ida Schönberg 2009 Upsala Simsällskap +0.79 232 1:41.45 +18.30
50m: 48.14
100m: 1:41.45
(53.31)
12 Olivia Melin 2009 Upsala Simsällskap +0.59 228 1:42.07 +18.92
50m: 47.45
100m: 1:42.07
(54.62)
13 Rishika Juneja 2009 Solna Sundbyberg SS 04 226 1:42.32 +19.17
50m: 48.37
100m: 1:42.32
(53.95)
14 Isabella Ivansson 2009 Täby Sim +0.91 212 1:44.47 +21.32
50m: 49.94
100m: 1:44.47
(54.53)
15 Julia Lindström 2009 Järfälla Simsällskap 212 1:44.49 +21.34
50m: 50.31
100m: 1:44.49
(54.18)
16 Sofie Eklöf Jungwallius 2009 Järfälla Simsällskap +0.50 206 1:45.44 +22.29
50m: 48.65
100m: 1:45.44
(56.79)
17 Tuva Holmer 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni 206 1:45.52 +22.37
50m: 50.51
100m: 1:45.52
(55.01)
18 Hedda Revsäter 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.63 202 1:46.23 +23.08
50m: 49.52
100m: 1:46.23
(56.71)
19 Honia Saeed 2009 Järfälla Simsällskap 188 1:48.82 +25.67
50m: 50.45
100m: 1:48.82
(58.37)
20 Judith Axelson 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.54 177 1:51.01 +27.86
50m: 51.55
100m: 1:51.01
(59.46)
21 Elin Smeds 2009 Väsby Simsällskap 174 1:51.50 +28.35
50m: 53.55
100m: 1:51.50
(57.95)
22 Fabronia Nehme 2009 Järfälla Simsällskap 156 1:55.71 +32.56
50m: 53.48
100m: 1:55.71
(1:02.23)
23 Tilda Holmgren 2009 Upsala Simsällskap +0.65 151 1:56.90 +33.75
50m: 55.07
100m: 1:56.90
(1:01.83)
24 Hedda Lindgren 2009 Skuru Idrottsklubb +0.57 144 1:58.97 +35.82
50m: 56.07
100m: 1:58.97
(1:02.90)
- Agnes Elf 2009 Täby Sim +0.67 DSQ
- Elisia Witt Hjort 2009 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
Grenen officiell:  2022-04-02 11:16:43
2022-04-02 11:17:53 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Resultat
Tureberg knatte cup 2022
Plats: Sollentuna sim och sporthall Arrangör: Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 apr 2022 till den 2 apr 2022
Gren 6, 50m Bröstsim mixklass C - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Michkat Abdi Bulhan 2012 Turebergs Simklubb 46.19
Sibel Agir 2010 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.79 52.83
Freja Ahlén 2012 Järfälla Simsällskap 57.74
Ella Ahlgren 2011 Upsala Simsällskap 40.50
Maja Ahlgren 2012 Upsala Simsällskap 52.30
Iris Albrektsson 2012 Turebergs Simklubb DSQ
Katarina Alkas Alias 2010 Spårvägen Simförening 42.37
Lilly Alsén 2013 Täby Sim 58.75
Dilvin Altuntas 2010 Järfälla Simsällskap +0.61 49.53
Karl Ansara 2011 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
Henry Arvered 2010 Skuru Idrottsklubb +0.56 42.75
Mathilde Arvidsson 2012 Turebergs Simklubb DSQ
Robina Bahi 2010 Järfälla Simsällskap +0.76 52.67
Tilde Barton 2010 Skuru Idrottsklubb 51.05
Maria Bebenek 2010 Täby Sim 41.23
Ebba Bergtass 2010 Turebergs Simklubb +0.62 45.35
Tilly Bäckgren 2010 Täby Sim 51.17
Evangelina Christidou 2010 Södertälje Simsällskap 50.82
Philip Demirian 2012 Järfälla Simsällskap 50.96
Ruben Demker 2011 Upsala Simsällskap 49.90
Victor Elander Uddhammar 2012 Täby Sim 1:01.99
Bruno Eriksson 2011 Järfälla Simsällskap DSQ
Felix Eriksson 2010 Upsala Simsällskap +0.86 40.73
Julia Erustes Anderberg 2011 Turebergs Simklubb 55.63
Viking Falkenbert 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.71 DSQ
Julia Figuera 2010 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
Malte Forsberg 2012 Järfälla Simsällskap 55.26
Moa Fröderberg 2010 Järfälla Simsällskap +0.65 56.34
Ebba Färnqvist 2011 Solna Sundbyberg SS 04 53.87
William Földvary-Nagy 2010 Tyresö Simsällskap 53.46
Mindra Haglund Åhlqvist 2011 Järfälla Simsällskap 59.75
Maximilliam Hamilton 2010 Täby Sim +0.80 40.82
Petra Hammes 2011 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
Amelia Hansson 2012 Täby Sim 1:01.01
Vilgot Hederstierna 2011 Täby Sim 58.86
Emily Hedlund 2011 Täby Sim DSQ
Tilde Hellebro 2010 Järfälla Simsällskap DSQ
Caroline Hermansson 2010 Täby Sim 48.26
Tim Hermelin 2010 Turebergs Simklubb 52.90
Ada Hjort Mowitz 2010 Spårvägen Simförening 49.55
Erik Holkedahl 2011 Turebergs Simklubb 51.92
Viktor Ignjatovic 2010 Stockholmspolisens IF Simföreni 57.84
Liam Javier 2010 Järfälla Simsällskap 55.75
Alice Johansson Estmer 2011 Turebergs Simklubb 55.46
Hugo Johansson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 58.81
Saga Jägare 2010 Upsala Simsällskap 40.30
Marcus Kamakian 2011 Södertälje Simsällskap 52.72
Floyd Karlmark 2012 Stockholmspolisens IF Simföreni DNS
Rebecca Klinga 2013 Täby Sim 58.55
Lowe Kopparberg 2011 Stockholmspolisens IF Simföreni 54.84
Linus Kramar 2010 Södertälje Simsällskap 52.22
Joel Köhn 2010 Solna Sundbyberg SS 04 47.56
Matilda Lagergren 2011 Skuru Idrottsklubb 1:00.62
Amira Larsson 2010 Upsala Simsällskap 53.95
Elsie Lund 2010 Upsala Simsällskap +0.66 47.73
Vincent Martin 2010 Väsby Simsällskap 56.80
Akina Sehasa Meddegoda Ged 2010 Täby Sim 54.00
Inés Mitteau-ryr 2011 Järfälla Simsällskap 52.47
Sigrid Mueller 2011 Stockholmspolisens IF Simföreni 49.15
Leo Nordin 2010 Stockholmspolisens IF Simföreni 56.53
Saga Nordlander 2011 Turebergs Simklubb 55.26
Teodora Pop-Comanici 2010 Täby Sim 52.80
Siri Porelius 2010 Turebergs Simklubb 50.95
Novak Ramovic 2011 Södertälje Simsällskap 50.70
Hanna Rohman Hamrin 2011 Turebergs Simklubb 57.41
Nisa Rüya Güven 2010 Södertälje Simsällskap +0.88 40.51
Hjördis Sandberg 2012 Täby Sim 54.11
Sean Sawander 2010 Turebergs Simklubb 56.75
Lourdes Shaya 2011 Järfälla Simsällskap 55.88
Hampus Siljekvist 2011 Järfälla Simsällskap 47.79
Ella Sjökvist 2010 Skuru Idrottsklubb 46.24
Wilma Skarstedt 2010 Solna Sundbyberg SS 04 49.64
David Sommar 2010 Täby Sim +0.89 42.65
Melvin Staaf 2011 Täby Sim +0.47 50.94
Moltas Sundberg 2010 Järfälla Simsällskap 58.75
Troj Sundberg 2012 Järfälla Simsällskap 58.92
Rasmus Törnquist 2011 Upsala Simsällskap 47.59
Arvid Vogt 2012 Upsala Simsällskap 49.76
August Vogt 2010 Upsala Simsällskap 43.90
Elsa Wahlén 2010 Tyresö Simsällskap 47.76
Viktor Wahlström 2011 Upsala Simsällskap 50.40
Erik Wei 2011 Turebergs Simklubb +0.53 50.68
Knut Wijk 2011 Turebergs Simklubb 57.75
Ella Wrang 2012 Järfälla Simsällskap 52.91
Julia Zettergren 2011 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.56 48.22
2022-04-02 11:37:16 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Resultat
Tureberg knatte cup 2022
Plats: Sollentuna sim och sporthall Arrangör: Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 apr 2022 till den 2 apr 2022
Gren 7, 100m Ryggsim pojkar A/B A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ted Körberg 2008 Turebergs Simklubb +0.74 285 1:13.44
50m: 36.65
100m: 1:13.44
(36.79)
2 Vidar Bekkewold Karlström 2007 Spårvägen Simförening +0.75 271 1:14.62 +1.18
50m: 36.19
100m: 1:14.62
(38.43)
3 Vilgot Blanck 2007 Spårvägen Simförening +0.97 254 1:16.28 +2.84
50m: 37.83
100m: 1:16.28
(38.45)
4 Oliver Martin 2008 Väsby Simsällskap +0.99 233 1:18.51 +5.07
50m: 38.37
100m: 1:18.51
(40.14)
5 Seved Rönnholm 2007 Upsala Simsällskap +0.88 231 1:18.67 +5.23
50m: 38.99
100m: 1:18.67
(39.68)
6 Max Hedin 2008 Järfälla Simsällskap +0.85 199 1:22.69 +9.25
50m: 41.14
100m: 1:22.69
(41.55)
7 Vincent Eriksson 2007 Upsala Simsällskap 183 1:24.98 +11.54
50m: 42.88
100m: 1:24.98
(42.10)
8 Isak Kållberg 2008 Järfälla Simsällskap +0.68 181 1:25.42 +11.98
50m: 41.24
100m: 1:25.42
(44.18)
- Sixten Lindell 2008 Upsala Simsällskap +0.71 DSQ
- Sami Luis 2007 Upsala Simsällskap +0.69 DSQ
- Hugo Nordlund 2008 Upsala Simsällskap +0.71 DSQ
- Teodor Ström 2007 Spårvägen Simförening +0.71 DSQ
Grenen officiell:  2022-04-02 11:48:42
Gren 7, 100m Ryggsim pojkar A/B B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Kvarfordh Andres 2009 Skuru Idrottsklubb +0.67 235 1:18.27
50m: 37.96
100m: 1:18.27
(40.31)
2 Emil Corlevi 2009 Lidingö Simklubb +0.91 233 1:18.49 +0.22
50m: 38.42
100m: 1:18.49
(40.07)
3 Arvid Larsson 2009 Täby Sim +0.86 214 1:20.71 +2.44
50m: 39.01
100m: 1:20.71
(41.70)
4 Valter Kåver 2009 Upsala Simsällskap +0.92 212 1:20.99 +2.72
50m: 39.32
100m: 1:20.99
(41.67)
5 Anton Bruhn 2009 Järfälla Simsällskap +0.77 184 1:24.94 +6.67
50m: 42.05
100m: 1:24.94
(42.89)
6 Luke Granlund 2009 Täby Sim +0.53 157 1:29.44 +11.17
50m: 42.36
100m: 1:29.44
(47.08)
7 Yngve Järgenstedt 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.76 149 1:31.07 +12.80
50m: 44.57
100m: 1:31.07
(46.50)
8 Felix Persson 2009 Järfälla Simsällskap +0.64 148 1:31.17 +12.90
50m: 44.63
100m: 1:31.17
(46.54)
9 William Bergstrand 2009 Järfälla Simsällskap +0.78 145 1:31.84 +13.57
50m: 44.56
100m: 1:31.84
(47.28)
10 Marcus Thisner 2009 Järfälla Simsällskap +0.83 144 1:32.13 +13.86
50m: 45.41
100m: 1:32.13
(46.72)
11 Benjamin Henareh 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.87 132 1:34.79 +16.52
50m: 46.67
100m: 1:34.79
(48.12)
12 Rasmus Larsson 2009 Järfälla Simsällskap +0.79 124 1:36.86 +18.59
50m: 47.24
100m: 1:36.86
(49.62)
13 Ebbe Sandberg 2009 Täby Sim +0.93 123 1:36.95 +18.68
50m: 47.04
100m: 1:36.95
(49.91)
14 Philip Panagiotidis 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 117 1:38.69 +20.42
50m: 48.50
100m: 1:38.69
(50.19)
15 Christian Nilsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 107 1:41.78 +23.51
50m: 50.25
100m: 1:41.78
(51.53)
- Max Alsen 2009 Täby Sim +0.82 DSQ
- Emil Danielsson 2009 Järfälla Simsällskap +0.30 DSQ
- Viggo Klingstedt Sylwan 2009 Upsala Simsällskap +0.77 DSQ
- Lars Larsson 2009 Upsala Simsällskap +0.90 DSQ
- Lukas Nilsson-Loré 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.84 DSQ
- Malte Steinle 2009 Täby Sim +0.90 DSQ
- Arvid Söderholm 2009 Upsala Simsällskap +0.91 DSQ
Grenen officiell:  2022-04-02 11:48:42
2022-04-02 11:49:39 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Resultat
Tureberg knatte cup 2022
Plats: Sollentuna sim och sporthall Arrangör: Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 apr 2022 till den 2 apr 2022
Gren 8, 100m Ryggsim flickor A/B A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb +0.21 438 1:12.24
50m: 34.88
100m: 1:12.24
(37.36)
2 Lea Holkedahl 2008 Turebergs Simklubb +0.73 346 1:18.18 +5.94
50m: 37.71
100m: 1:18.18
(40.47)
3 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb +0.72 332 1:19.23 +6.99
50m: 38.81
100m: 1:19.23
(40.42)
4 Julia Hellberg 2007 Spårvägen Simförening +0.71 302 1:21.76 +9.52
50m: 38.44
100m: 1:21.76
(43.32)
5 Alvi Myrelid 2008 Upsala Simsällskap +0.87 293 1:22.57 +10.33
50m: 39.92
100m: 1:22.57
(42.65)
6 Melissa Klintengren 2007 Södertälje Simsällskap +0.64 288 1:23.03 +10.79
50m: 40.38
100m: 1:23.03
(42.65)
7 Emelie Törnquist 2008 Upsala Simsällskap +0.78 266 1:25.32 +13.08
50m: 42.59
100m: 1:25.32
(42.73)
8 Agnes Bergqvist 2008 Järfälla Simsällskap +0.67 264 1:25.56 +13.32
50m: 41.74
100m: 1:25.56
(43.82)
9 Ester Kågedal 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.82 244 1:27.74 +15.50
50m: 42.62
100m: 1:27.74
(45.12)
10 Wilma Danielsson 2007 Upsala Simsällskap