2022-12-08   06:24:59
Izberi tekmovanje:

Izberi jezik:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Tureberg knatte Cup 2022

Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.

Session 1

Document
Resultat
Tureberg knatte cup 2022
Plats: Sollentuna sim och sporthall Arrangör: Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 apr 2022 till den 2 apr 2022
Gren 12, 200m Medley flickor A/B A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb 408 2:44.25
50m: 35.13
100m: 1:17.46
(42.33)
150m: 2:08.24
(50.78)
200m: 2:44.25
(36.01)
2 Lea Holkedahl 2008 Turebergs Simklubb +0.62 398 2:45.62 +1.37
50m: 35.20
100m: 1:18.58
(43.38)
150m: 2:07.21
(48.63)
200m: 2:45.62
(38.41)
3 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb +0.66 385 2:47.49 +3.24
50m: 34.00
100m: 1:18.00
(44.00)
150m: 2:08.23
(50.23)
200m: 2:47.49
(39.26)
4 Nelly Widmark 2008 Upsala Simsällskap +0.63 380 2:48.11 +3.86
50m: 36.51
100m: 1:20.14
(43.63)
150m: 2:10.39
(50.25)
200m: 2:48.11
(37.72)
5 Milia Hardy 2008 Upsala Simsällskap +0.62 354 2:52.12 +7.87
50m: 36.31
100m: 1:21.63
(45.32)
150m: 2:11.96
(50.33)
200m: 2:52.12
(40.16)
6 Agnes Bergqvist 2008 Järfälla Simsällskap 319 2:58.21 +13.96
50m: 38.90
100m: 1:26.38
(47.48)
150m: 2:18.83
(52.45)
200m: 2:58.21
(39.38)
7 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb +0.64 311 2:59.79 +15.54
50m: 38.55
100m: 1:27.50
(48.95)
150m: 2:17.37
(49.87)
200m: 2:59.79
(42.42)
8 Siri Ljunghall 2008 Upsala Simsällskap +0.80 261 3:10.49 +26.24
50m: 46.51
100m: 1:35.26
(48.75)
150m: 2:24.64
(49.38)
200m: 3:10.49
(45.85)
9 Matilda Holmerin 2007 Södertälje Simsällskap 255 3:12.00 +27.75
50m: 40.57
100m: 1:30.44
(49.87)
150m: 2:27.42
(56.98)
200m: 3:12.00
(44.58)
10 Hedvig Lindegren 2008 Järfälla Simsällskap +0.51 244 3:14.99 +30.74
50m: 43.45
100m: 1:34.15
(50.70)
150m: 2:31.30
(57.15)
200m: 3:14.99
(43.69)
- Nancy Karlmark 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni DNS
Grenen officiell:  2022-04-02 13:06:04
Gren 12, 200m Medley flickor A/B B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Evelina Kopparberg 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.63 418 2:42.95
50m: 34.63
100m: 1:16.76
(42.13)
150m: 2:04.32
(47.56)
200m: 2:42.95
(38.63)
2 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb +0.71 376 2:48.79 +5.84
50m: 35.04
100m: 1:18.70
(43.66)
150m: 2:10.63
(51.93)
200m: 2:48.79
(38.16)
3 Klara Uddeholt 2009 Spårvägen Simförening +0.51 358 2:51.54 +8.59
50m: 36.48
100m: 1:21.72
(45.24)
150m: 2:11.34
(49.62)
200m: 2:51.54
(40.20)
4 Inez Lundqvist 2009 Upsala Simsällskap 297 3:02.46 +19.51
50m: 41.25
100m: 1:28.68
(47.43)
150m: 2:23.70
(55.02)
200m: 3:02.46
(38.76)
5 Ester Wallström 2009 Upsala Simsällskap +0.78 273 3:07.62 +24.67
50m: 47.91
100m: 1:34.14
(46.23)
150m: 2:24.61
(50.47)
200m: 3:07.62
(43.01)
6 Ida Schönberg 2009 Upsala Simsällskap +0.82 234 3:17.63 +34.68
50m: 51.48
100m: 1:40.70
(49.22)
150m: 2:36.64
(55.94)
200m: 3:17.63
(40.99)
7 Lisa Alzén 2009 Solna Sundbyberg SS 04 198 3:28.93 +45.98
50m: 52.90
100m: 1:46.76
(53.86)
150m: 2:41.55
(54.79)
200m: 3:28.93
(47.38)
- Lovisa Gyllbäck 2009 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
- Fabronia Nehme 2009 Järfälla Simsällskap +0.80 DSQ
- Elisia Witt Hjort 2009 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
Grenen officiell:  2022-04-02 13:06:04
2022-04-02 13:06:33 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner