2022-11-27   02:57:45
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Tureberg knatte Cup 2022

Below are all results from the competition shown by session.

Session 1

Document
Resultat
Tureberg knatte cup 2022
Plats: Sollentuna sim och sporthall Arrangör: Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 apr 2022 till den 2 apr 2022
Gren 4, 100m Bröstsim pojkar A/B A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sixten Lindell 2008 Upsala Simsällskap +0.55 285 1:24.02
50m: 39.57
100m: 1:24.02
(44.45)
2 Vidar Bekkewold Karlström 2007 Spårvägen Simförening +0.51 282 1:24.37 +0.35
50m: 40.00
100m: 1:24.37
(44.37)
3 Oliver Martin 2008 Väsby Simsällskap +0.54 268 1:25.74 +1.72
50m: 39.81
100m: 1:25.74
(45.93)
4 Vilgot Blanck 2007 Spårvägen Simförening +0.67 247 1:28.16 +4.14
50m: 42.41
100m: 1:28.16
(45.75)
5 Max Hedin 2008 Järfälla Simsällskap 231 1:30.07 +6.05
50m: 43.23
100m: 1:30.07
(46.84)
6 Alexander Thor 2008 Spårvägen Simförening +0.69 219 1:31.81 +7.79
50m: 44.06
100m: 1:31.81
(47.75)
7 Lakira Sasnima Wanasinghe 2007 Täby Sim 200 1:34.60 +10.58
50m: 43.87
100m: 1:34.60
(50.73)
8 Max Löfgren 2008 Järfälla Simsällskap +0.53 199 1:34.68 +10.66
50m: 44.63
100m: 1:34.68
(50.05)
9 Mose Grafström 2007 Väsby Simsällskap +0.60 188 1:36.47 +12.45
50m: 45.19
100m: 1:36.47
(51.28)
10 Raoul Danes 2008 Täby Sim 176 1:38.68 +14.66
50m: 45.67
100m: 1:38.68
(53.01)
11 Oliwer Tin Lundblad 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.57 173 1:39.14 +15.12
50m: 45.03
100m: 1:39.14
(54.11)
12 Vincent Eriksson 2007 Upsala Simsällskap +0.93 153 1:43.35 +19.33
50m: 48.37
100m: 1:43.35
(54.98)
13 Isak Kållberg 2008 Järfälla Simsällskap 146 1:45.03 +21.01
50m: 49.83
100m: 1:45.03
(55.20)
- Sami Luis 2007 Upsala Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-04-02 10:57:00
Gren 4, 100m Bröstsim pojkar A/B B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Luke Granlund 2009 Täby Sim 220 1:31.64
50m: 42.17
100m: 1:31.64
(49.47)
2 William Bergstrand 2009 Järfälla Simsällskap +0.54 216 1:32.17 +0.53
50m: 43.11
100m: 1:32.17
(49.06)
3 Anton Bruhn 2009 Järfälla Simsällskap 208 1:33.27 +1.63
50m: 44.63
100m: 1:33.27
(48.64)
4 Edvin Lindelöf 2009 Upsala Simsällskap 205 1:33.78 +2.14
50m: 43.23
100m: 1:33.78
(50.55)
5 Erik Broms 2009 Turebergs Simklubb +0.57 189 1:36.41 +4.77
50m: 45.09
100m: 1:36.41
(51.32)
6 Emil Danielsson 2009 Järfälla Simsällskap +0.71 177 1:38.38 +6.74
50m: 45.30
100m: 1:38.38
(53.08)
7 Leonardo Romero 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni 163 1:41.16 +9.52
50m: 46.51
100m: 1:41.16
(54.65)
8 Anton Hemström 2009 Upsala Simsällskap +0.90 163 1:41.26 +9.62
50m: 47.97
100m: 1:41.26
(53.29)
9 Felix Persson 2009 Järfälla Simsällskap +0.60 149 1:44.16 +12.52
50m: 48.38
100m: 1:44.16
(55.78)
10 Rasmus Larsson 2009 Järfälla Simsällskap +0.46 134 1:48.12 +16.48
50m: 50.09
100m: 1:48.12
(58.03)
11 Marcus Thisner 2009 Järfälla Simsällskap +0.72 133 1:48.38 +16.74
50m: 51.52
100m: 1:48.38
(56.86)
12 Christian Nilsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 131 1:48.75 +17.11
50m: 52.19
100m: 1:48.75
(56.56)
13 Nicolaos Georgiadis 2009 Spårvägen Simförening +0.65 127 1:49.96 +18.32
50m: 51.27
100m: 1:49.96
(58.69)
- Philip Panagiotidis 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 DSQ
- Ebbe Sandberg 2009 Täby Sim +0.56 DSQ
- Arvid Söderholm 2009 Upsala Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-04-02 10:57:00
2022-04-02 10:57:47 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner