2022-09-27   12:53:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Tureberg knatte Cup 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
Tureberg knatte cup 2022
Plats: Sollentuna sim och sporthall Arrangör: Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 apr 2022 till den 2 apr 2022
Gren 7, 100m Ryggsim pojkar A/B A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ted Körberg 2008 Turebergs Simklubb +0.74 285 1:13.44
50m: 36.65
100m: 1:13.44
(36.79)
2 Vidar Bekkewold Karlström 2007 Spårvägen Simförening +0.75 271 1:14.62 +1.18
50m: 36.19
100m: 1:14.62
(38.43)
3 Vilgot Blanck 2007 Spårvägen Simförening +0.97 254 1:16.28 +2.84
50m: 37.83
100m: 1:16.28
(38.45)
4 Oliver Martin 2008 Väsby Simsällskap +0.99 233 1:18.51 +5.07
50m: 38.37
100m: 1:18.51
(40.14)
5 Seved Rönnholm 2007 Upsala Simsällskap +0.88 231 1:18.67 +5.23
50m: 38.99
100m: 1:18.67
(39.68)
6 Max Hedin 2008 Järfälla Simsällskap +0.85 199 1:22.69 +9.25
50m: 41.14
100m: 1:22.69
(41.55)
7 Vincent Eriksson 2007 Upsala Simsällskap 183 1:24.98 +11.54
50m: 42.88
100m: 1:24.98
(42.10)
8 Isak Kållberg 2008 Järfälla Simsällskap +0.68 181 1:25.42 +11.98
50m: 41.24
100m: 1:25.42
(44.18)
- Sixten Lindell 2008 Upsala Simsällskap +0.71 DSQ
- Sami Luis 2007 Upsala Simsällskap +0.69 DSQ
- Hugo Nordlund 2008 Upsala Simsällskap +0.71 DSQ
- Teodor Ström 2007 Spårvägen Simförening +0.71 DSQ
Grenen officiell:  2022-04-02 11:48:42
Gren 7, 100m Ryggsim pojkar A/B B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Kvarfordh Andres 2009 Skuru Idrottsklubb +0.67 235 1:18.27
50m: 37.96
100m: 1:18.27
(40.31)
2 Emil Corlevi 2009 Lidingö Simklubb +0.91 233 1:18.49 +0.22
50m: 38.42
100m: 1:18.49
(40.07)
3 Arvid Larsson 2009 Täby Sim +0.86 214 1:20.71 +2.44
50m: 39.01
100m: 1:20.71
(41.70)
4 Valter Kåver 2009 Upsala Simsällskap +0.92 212 1:20.99 +2.72
50m: 39.32
100m: 1:20.99
(41.67)
5 Anton Bruhn 2009 Järfälla Simsällskap +0.77 184 1:24.94 +6.67
50m: 42.05
100m: 1:24.94
(42.89)
6 Luke Granlund 2009 Täby Sim +0.53 157 1:29.44 +11.17
50m: 42.36
100m: 1:29.44
(47.08)
7 Yngve Järgenstedt 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.76 149 1:31.07 +12.80
50m: 44.57
100m: 1:31.07
(46.50)
8 Felix Persson 2009 Järfälla Simsällskap +0.64 148 1:31.17 +12.90
50m: 44.63
100m: 1:31.17
(46.54)
9 William Bergstrand 2009 Järfälla Simsällskap +0.78 145 1:31.84 +13.57
50m: 44.56
100m: 1:31.84
(47.28)
10 Marcus Thisner 2009 Järfälla Simsällskap +0.83 144 1:32.13 +13.86
50m: 45.41
100m: 1:32.13
(46.72)
11 Benjamin Henareh 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.87 132 1:34.79 +16.52
50m: 46.67
100m: 1:34.79
(48.12)
12 Rasmus Larsson 2009 Järfälla Simsällskap +0.79 124 1:36.86 +18.59
50m: 47.24
100m: 1:36.86
(49.62)
13 Ebbe Sandberg 2009 Täby Sim +0.93 123 1:36.95 +18.68
50m: 47.04
100m: 1:36.95
(49.91)
14 Philip Panagiotidis 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 117 1:38.69 +20.42
50m: 48.50
100m: 1:38.69
(50.19)
15 Christian Nilsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 107 1:41.78 +23.51
50m: 50.25
100m: 1:41.78
(51.53)
- Max Alsen 2009 Täby Sim +0.82 DSQ
- Emil Danielsson 2009 Järfälla Simsällskap +0.30 DSQ
- Viggo Klingstedt Sylwan 2009 Upsala Simsällskap +0.77 DSQ
- Lars Larsson 2009 Upsala Simsällskap +0.90 DSQ
- Lukas Nilsson-Loré 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.84 DSQ
- Malte Steinle 2009 Täby Sim +0.90 DSQ
- Arvid Söderholm 2009 Upsala Simsällskap +0.91 DSQ
Grenen officiell:  2022-04-02 11:48:42
2022-04-02 11:49:39 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner