2022-11-27   04:04:49
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Tureberg knatte Cup 2022

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Resultat
Tureberg knatte cup 2022
Plats: Sollentuna sim och sporthall Arrangör: Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 apr 2022 till den 2 apr 2022
Gren 8, 100m Ryggsim flickor A/B A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb +0.21 438 1:12.24
50m: 34.88
100m: 1:12.24
(37.36)
2 Lea Holkedahl 2008 Turebergs Simklubb +0.73 346 1:18.18 +5.94
50m: 37.71
100m: 1:18.18
(40.47)
3 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb +0.72 332 1:19.23 +6.99
50m: 38.81
100m: 1:19.23
(40.42)
4 Julia Hellberg 2007 Spårvägen Simförening +0.71 302 1:21.76 +9.52
50m: 38.44
100m: 1:21.76
(43.32)
5 Alvi Myrelid 2008 Upsala Simsällskap +0.87 293 1:22.57 +10.33
50m: 39.92
100m: 1:22.57
(42.65)
6 Melissa Klintengren 2007 Södertälje Simsällskap +0.64 288 1:23.03 +10.79
50m: 40.38
100m: 1:23.03
(42.65)
7 Emelie Törnquist 2008 Upsala Simsällskap +0.78 266 1:25.32 +13.08
50m: 42.59
100m: 1:25.32
(42.73)
8 Agnes Bergqvist 2008 Järfälla Simsällskap +0.67 264 1:25.56 +13.32
50m: 41.74
100m: 1:25.56
(43.82)
9 Ester Kågedal 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.82 244 1:27.74 +15.50
50m: 42.62
100m: 1:27.74
(45.12)
10 Wilma Danielsson 2007 Upsala Simsällskap +0.77 240 1:28.21 +15.97
50m: 43.42
100m: 1:28.21
(44.79)
11 Celeste Rickberg 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 236 1:28.74 +16.50
50m: 42.77
100m: 1:28.74
(45.97)
12 Elsie Cooper 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 235 1:28.90 +16.66
50m: 44.30
100m: 1:28.90
(44.60)
13 Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening +0.75 233 1:29.08 +16.84
50m: 44.22
100m: 1:29.08
(44.86)
14 Jaroslava Agnija Lapchine 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.84 215 1:31.56 +19.32
50m: 43.81
100m: 1:31.56
(47.75)
15 Julia Sieppi 2008 Täby Sim +0.99 213 1:31.80 +19.56
50m: 45.01
100m: 1:31.80
(46.79)
16 Märta Hamberg 2007 Upsala Simsällskap +0.91 210 1:32.26 +20.02
50m: 44.82
100m: 1:32.26
(47.44)
17 Rasah Bthbodzade 2008 Järfälla Simsällskap +0.80 206 1:32.89 +20.65
50m: 44.65
100m: 1:32.89
(48.24)
18 Siri Ljunghall 2008 Upsala Simsällskap +0.72 195 1:34.53 +22.29
50m: 45.56
100m: 1:34.53
(48.97)
19 Ebba Omberg 2008 Järfälla Simsällskap +0.73 191 1:35.20 +22.96
50m: 45.72
100m: 1:35.20
(49.48)
20 Hedvig Lindegren 2008 Järfälla Simsällskap +0.58 188 1:35.67 +23.43
50m: 45.57
100m: 1:35.67
(50.10)
21 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.86 186 1:36.06 +23.82
50m: 47.43
100m: 1:36.06
(48.63)
22 Emma Fredriksson 2008 Upsala Simsällskap +0.83 170 1:39.07 +26.83
50m: 49.23
100m: 1:39.07
(49.84)
23 Linn Berglund 2008 Täby Sim +0.81 148 1:43.58 +31.34
50m: 50.86
100m: 1:43.58
(52.72)
24 Esther McElwee 2007 Upsala Simsällskap +0.25 147 1:43.84 +31.60
50m: 49.79
100m: 1:43.84
(54.05)
25 Agnes Gustafsson 2008 Upsala Simsällskap 118 1:51.87 +39.63
50m: 55.79
100m: 1:51.87
(56.08)
- Sandra Ahmadyan 2007 Väsby Simsällskap +0.74 DSQ
- Tilde Bender Johansson 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.44 DSQ
- Caisa Karlsson 2008 Upsala Simsällskap +0.86 DSQ
Grenen officiell:  2022-04-02 12:07:04
Gren 8, 100m Ryggsim flickor A/B B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb +0.59 345 1:18.25
50m: 38.06
100m: 1:18.25
(40.19)
2 Inez Lundqvist 2009 Upsala Simsällskap +0.92 320 1:20.22 +1.97
50m: 38.17
100m: 1:20.22
(42.05)
3 Liv Nyman 2009 Järfälla Simsällskap +0.59 309 1:21.15 +2.90
50m: 39.66
100m: 1:21.15
(41.49)
4 Daria Silinski 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.74 293 1:22.59 +4.34
50m: 40.72
100m: 1:22.59
(41.87)
5 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening +0.72 286 1:23.30 +5.05
50m: 40.65
100m: 1:23.30
(42.65)
6 Ester Wallström 2009 Upsala Simsällskap +0.91 258 1:26.22 +7.97
50m: 41.91
100m: 1:26.22
(44.31)
7 Olivia Melin 2009 Upsala Simsällskap +0.75 257 1:26.30 +8.05
50m: 41.94
100m: 1:26.30
(44.36)
8 Ida Schönberg 2009 Upsala Simsällskap +0.86 250 1:27.05 +8.80
50m: 43.61
100m: 1:27.05
(43.44)
9 Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening +0.81 249 1:27.22 +8.97
50m: 41.23
100m: 1:27.22
(45.99)
10 Elin Bohman 2009 Upsala Simsällskap +0.82 247 1:27.38 +9.13
50m: 42.41
100m: 1:27.38
(44.97)
11 Lovisa Gyllbäck 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.59 246 1:27.58 +9.33
50m: 42.36
100m: 1:27.58
(45.22)
12 Ester Nilsson 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.77 238 1:28.57 +10.32
50m: 44.46
100m: 1:28.57
(44.11)
13 Elin Schmidt 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.22 211 1:32.08 +13.83
50m: 45.66
100m: 1:32.08
(46.42)
14 Clara Holmerin 2009 Södertälje Simsällskap +0.75 204 1:33.16 +14.91
50m: 44.39
100m: 1:33.16
(48.77)
15 Mathilda Orsi 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.66 190 1:35.37 +17.12
50m: 47.30
100m: 1:35.37
(48.07)
16 Elsa Garrett 2009 Upsala Simsällskap +0.87 189 1:35.62 +17.37
50m: 47.55
100m: 1:35.62
(48.07)
17 Sofie Eklöf Jungwallius 2009 Järfälla Simsällskap +0.93 188 1:35.65 +17.40
50m: 45.25
100m: 1:35.65
(50.40)
18 Ella Svanholm 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 185 1:36.24 +17.99
50m: 46.37
100m: 1:36.24
(49.87)
19 Isabella Ivansson 2009 Täby Sim +0.99 177 1:37.65 +19.40
50m: 47.97
100m: 1:37.65
(49.68)
20 Hanna Sundström 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.96 172 1:38.57 +20.32
50m: 46.59
100m: 1:38.57
(51.98)
21 Julia Lindström 2009 Järfälla Simsällskap +0.73 169 1:39.24 +20.99
50m: 48.40
100m: 1:39.24
(50.84)
22 Klara Dahlén 2009 Upsala Simsällskap +0.93 155 1:42.10 +23.85
50m: 49.77
100m: 1:42.10
(52.33)
- Katarina Brenning 2009 Upsala Simsällskap +0.97 DSQ
- Honia Saeed 2009 Järfälla Simsällskap +0.69 DSQ
- Elisia Witt Hjort 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 DSQ
Grenen officiell:  2022-04-02 12:07:04
2022-04-02 12:07:34 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner