Results for Øst Årgang 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset, DGI-Huset Vordingborg |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Vordingborg Idræts |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
1. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 400m Medley Herrer Årg. 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.67 |
784 |
4:41.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.83 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
734 |
4:47.37 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:47.54 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Voldmester |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
688 |
4:53.57 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.01 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
679 |
4:54.87 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.13 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Loui Krag |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.74 |
627 |
5:02.79 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.51 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
625 |
5:03.20 |
+22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.75 |
624 |
5:03.26 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.64 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
+0.75 |
618 |
5:04.19 |
+23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
616 |
5:04.65 |
+23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.65 |
608 |
5:05.86 |
+24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
599 |
5:07.50 |
+26.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.63 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
584 |
5:10.06 |
+28.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.23 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
+0.31 |
583 |
5:10.16 |
+29.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.30 |
(-12.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.75 |
577 |
5:11.26 |
+30.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.72 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
571 |
5:12.41 |
+31.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.81 |
(-15.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.69 |
569 |
5:12.77 |
+31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
564 |
5:13.65 |
+32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
561 |
5:14.25 |
+33.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.92 |
(-10.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.77 |
557 |
5:15.05 |
+33.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.61 |
(-10.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
555 |
5:15.44 |
+34.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.51 |
(-12.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
551 |
5:16.11 |
+34.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.23 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johan Paaske |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.61 |
550 |
5:16.22 |
+35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
GTI - Greve |
+0.77 |
550 |
5:16.25 |
+35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.68 |
545 |
5:17.33 |
+36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.60 |
538 |
5:18.57 |
+37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
520 |
5:22.32 |
+41.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.79 |
(+7.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.77 |
517 |
5:22.90 |
+41.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
509 |
5:24.60 |
+43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nicolai Hertz |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.84 |
506 |
5:25.27 |
+44.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.08 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
501 |
5:26.20 |
+45.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:23.07 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Otto Damsgaard Reinicke |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.69 |
499 |
5:26.81 |
+45.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mathias Garset Petersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.67 |
496 |
5:27.44 |
+46.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
491 |
5:28.53 |
+47.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.66 |
(+3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
William Hvid |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.70 |
484 |
5:30.08 |
+48.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.75 |
482 |
5:30.49 |
+49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
474 |
5:32.46 |
+51.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.09 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Rasmus Nyland |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.73 |
473 |
5:32.58 |
+51.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.72 |
472 |
5:32.73 |
+51.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.62 |
471 |
5:33.08 |
+51.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Luka Kepser |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.74 |
464 |
5:34.80 |
+53.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.86 |
463 |
5:35.00 |
+53.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:19.62 |
(+15.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
389 |
5:54.93 |
+1:13.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:47.65 |
(+7.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Benjamin Kofoed Thestrup |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.71 |
385 |
5:56.24 |
+1:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thor Andersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.70 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bev. v 125 m |
|
|
|
|
- |
|
Storm Bargmann |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.60 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bev. v. 125 m |
|
|
|
|
- |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-04-2022 14:54:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-04-2022 15:00.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|