2023-02-02   00:12:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest Årgang 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Vest årgang 2022
Placering: DGI-Huset Aabybro, Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Aabybro Svømmekl
Svømmeh 25m Stævne dato: 1. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilie Kehlet 2009 Aarhus Swim - Skovbakken +0.81 665 1:17.83
50m: 36.34
100m: 1:17.83
(41.49)
2 Lærke Jakobsen 2009 Viborg Svømme Klub +0.88 545 1:23.15 +5.32
Entry time: 1:26.93 (-3.78)
50m: 38.80
100m: 1:23.15
(44.35)
3 Frida V. Nierop-Andersen 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.79 536 1:23.64 +5.81
Entry time: 1:24.98 (-1.34)
50m: 39.07
100m: 1:23.64
(44.57)
4 Ema Ilic 2009 Aalborg Svømmeklub +0.79 522 1:24.36 +6.53
Entry time: 1:32.73 (-8.37)
50m: 38.66
100m: 1:24.36
(45.70)
5 Frida Bækskov Tomzak 2009 Horsens Svømmeklub +0.78 505 1:25.33 +7.50
Entry time: 1:26.70 (-1.37)
50m: 39.51
100m: 1:25.33
(45.82)
6 Clara Nielsen 2009 Aalborg Svømmeklub +0.76 505 1:25.34 +7.51
Entry time: 1:28.64 (-3.30)
50m: 40.68
100m: 1:25.34
(44.66)
7 Katrine Sander 2009 Aarhus Swim - HEI +0.58 500 1:25.61 +7.78
Entry time: 1:31.22 (-5.61)
50m: 39.40
100m: 1:25.61
(46.21)
8 Maja Juul Hansen 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.63 496 1:25.84 +8.01
Entry time: 1:30.19 (-4.35)
50m: 39.87
100m: 1:25.84
(45.97)
9 Andrea Grøndal 2009 Horsens Svømmeklub +0.75 483 1:26.56 +8.73
Entry time: 1:28.33 (-1.77)
50m: 40.40
100m: 1:26.56
(46.16)
10 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub +0.61 463 1:27.83 +10.00
Entry time: 1:34.90 (-7.07)
50m: 41.60
100m: 1:27.83
(46.23)
11 Mille Nørskov Kaltoft 2009 Esbjerg Svømmeklub +0.75 459 1:28.10 +10.27
Entry time: 1:28.49 (-0.39)
50m: 40.98
100m: 1:28.10
(47.12)
12 Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub +0.77 456 1:28.25 +10.42
Entry time: 1:36.53 (-8.28)
50m: 42.38
100m: 1:28.25
(45.87)
13 Isabel Qvist Jensen 2009 Vejle Svømmeklub +0.76 439 1:29.40 +11.57
Entry time: 1:30.82 (-1.42)
50m: 42.38
100m: 1:29.40
(47.02)
14 Caroline Sølbech Larsen 2009 Esbjerg Svømmeklub +0.66 436 1:29.60 +11.77
Entry time: 1:28.58 (+1.02)
50m: 41.80
100m: 1:29.60
(47.80)
15 Isabella Schøler Jönsson 2009 Viborg Svømme Klub 425 1:30.36 +12.53
Entry time: 1:36.37 (-6.01)
50m: 41.92
100m: 1:30.36
(48.44)
16 Alberte Futtrup 2009 Viborg Svømme Klub 411 1:31.40 +13.57
Entry time: 1:39.61 (-8.21)
50m: 43.32
100m: 1:31.40
(48.08)
17 Laura Winum Andersen 2009 Aarhus Swim - Lyseng +0.66 404 1:31.93 +14.10
Entry time: 1:32.63 (-0.70)
50m: 42.30
100m: 1:31.93
(49.63)
=18 Astrid Dindler 2009 Odder Svømmeklub +0.65 402 1:32.05 +14.22
Entry time: 1:35.17 (-3.12)
50m: 43.20
100m: 1:32.05
(48.85)
=18 Ea T Jensen 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.54 402 1:32.05 +14.22
Entry time: 1:33.67 (-1.62)
50m: 43.38
100m: 1:32.05
(48.67)
20 Ella Krogshede 2009 Nyborg Svømmeklub +0.68 398 1:32.33 +14.50
Entry time: 1:34.30 (-1.97)
50m: 42.90
100m: 1:32.33
(49.43)
21 Asta-Marie Rasmussen 2009 Vejle Svømmeklub +0.78 391 1:32.91 +15.08
Entry time: 1:36.21 (-3.30)
50m: 44.81
100m: 1:32.91
(48.10)
22 Freya Jensen 2009 Herning Svømmeklub +0.70 384 1:33.44 +15.61
Entry time: 1:34.44 (-1.00)
50m: 43.18
100m: 1:33.44
(50.26)
23 Lærke Pilgaard Johansson 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.70 380 1:33.79 +15.96
Entry time: 1:34.03 (-0.24)
50m: 43.97
100m: 1:33.79
(49.82)
24 Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub +0.52 378 1:33.94 +16.11
Entry time: 1:43.98 (-10.04)
50m: 44.20
100m: 1:33.94
(49.74)
25 Alberte Raunskov 2009 Kolding SK +0.71 377 1:34.00 +16.17
Entry time: 1:46.68 (-12.68)
50m: 44.17
100m: 1:34.00
(49.83)
26 Karoline Sander Andersen 2009 Thisted Svømmeklub +0.70 373 1:34.34 +16.51
Entry time: 1:37.00 (-2.66)
50m: 45.06
100m: 1:34.34
(49.28)
27 Ida Riddersholm 2009 Esbjerg Svømmeklub 370 1:34.63 +16.80
Entry time: 1:53.88 (-19.25)
50m: 44.09
100m: 1:34.63
(50.54)
=28 Frida Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub +0.61 367 1:34.87 +17.04
50m: 44.64
100m: 1:34.87
(50.23)
=28 Nova V. Støy Toftegaard 2009 Agfs Svømmeafdeling 367 1:34.87 +17.04
Entry time: 1:37.63 (-2.76)
50m: 46.26
100m: 1:34.87
(48.61)
30 Kristine Øvre 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.78 357 1:35.77 +17.94
Entry time: 1:30.49 (+5.28)
50m: 44.78
100m: 1:35.77
(50.99)
=31 Ida Gjelstrup 2009 Aalborg Svømmeklub +0.71 353 1:36.11 +18.28
Entry time: 1:39.49 (-3.38)
50m: 45.38
100m: 1:36.11
(50.73)
=31 Helene Seidler Madsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.63 353 1:36.11 +18.28
Entry time: 1:38.68 (-2.57)
50m: 44.32
100m: 1:36.11
(51.79)
33 Idun Kjeldsmark Gregersen 2009 Vejle Svømmeklub +0.64 353 1:36.16 +18.33
Entry time: 1:36.68 (-0.52)
50m: 46.30
100m: 1:36.16
(49.86)
34 Johanne Øland Frøkjær 2009 Thisted Svømmeklub +0.70 349 1:36.48 +18.65
Entry time: 1:46.14 (-9.66)
50m: 46.08
100m: 1:36.48
(50.40)
35 Anna Friis Stenholt 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.69 347 1:36.71 +18.88
Entry time: 1:35.73 (+0.98)
50m: 45.53
100m: 1:36.71
(51.18)
36 Sommer Maj Andersen 2009 Odder Svømmeklub +0.65 335 1:37.80 +19.97
Entry time: 1:47.06 (-9.26)
50m: 45.66
100m: 1:37.80
(52.14)
37 Elena Mendoza 2009 Kolding SK +0.64 325 1:38.81 +20.98
Entry time: 1:42.02 (-3.21)
50m: 45.73
100m: 1:38.81
(53.08)
38 Sofie Moth Nielsen 2009 Støvring Svømmeklub Pingvinen 309 1:40.42 +22.59
Entry time: 1:40.88 (-0.46)
50m: 46.74
100m: 1:40.42
(53.68)
39 Alberte Knudsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.88 308 1:40.61 +22.78
Entry time: 1:41.14 (-0.53)
50m: 47.89
100m: 1:40.61
(52.72)
40 Amanda Pedersen 2009 Thisted Svømmeklub +0.67 291 1:42.52 +24.69
Entry time: 1:55.54 (-13.02)
50m: 48.35
100m: 1:42.52
(54.17)
41 Nanna Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub +0.60 217 1:52.98 +35.15
50m: 52.82
100m: 1:52.98
(1:00.16)
- Rebekka Elholm 2009 Ringe Svømme Klub +0.79 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Amalie Haals Jensen 2009 Esbjerg Svømmeklub +0.91 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Merle Marie Pape 2009 Agfs Svømmeafdeling DSQ
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark
- Silke Stevnhøj Sommer 2009 Herning Svømmeklub +0.74 DSQ
S.W 7,1 2 armtag under vand ved start.
Løb officielt kl.: 01-04-2022 16:31:20
01-04-2022 16:31.44 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aabybro Svømmeklub
Document
Resultater
Vest årgang 2022
Placering: DGI-Huset Aabybro, Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Aabybro Svømmekl
Svømmeh 25m Stævne dato: 1. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Starcke Jeppesen 2008 Svømmeklubben Søhesten +0.69 557 1:13.49
Entry time: 1:12.32 (+1.17)
50m: 34.38
100m: 1:13.49
(39.11)
2 Ádám Czibere 2008 Haderslev Svømme Klub +0.64 529 1:14.77 +1.28
Entry time: 1:17.61 (-2.84)
50m: 34.77
100m: 1:14.77
(40.00)
3 Viggo Rohde 2008 Agfs Svømmeafdeling +0.55 525 1:14.97 +1.48
Entry time: 1:18.74 (-3.77)
50m: 35.98
100m: 1:14.97
(38.99)
4 Villads Vestergaard Ahm 2008 Horsens Svømmeklub +0.65 487 1:16.82 +3.33
Entry time: 1:19.06 (-2.24)
50m: 35.55
100m: 1:16.82
(41.27)
5 Felix Yung K Gotfredsen 2008 Herning Svømmeklub +0.56 466 1:18.00 +4.51
Entry time: 1:19.75 (-1.75)
50m: 35.75
100m: 1:18.00
(42.25)
6 Gustav Bøttiger 2008 Swim Team Odense +0.75 464 1:18.08 +4.59
Entry time: 1:26.32 (-8.24)
50m: 36.40
100m: 1:18.08
(41.68)
7 Oscar Persson 2008 Aarhus Swim - Skovbakken +0.63 404 1:21.76 +8.27
Entry time: 1:24.15 (-2.39)
50m: 37.80
100m: 1:21.76
(43.96)
8 Gustav Hansen 2008 Vejle Svømmeklub +0.77 395 1:22.42 +8.93
Entry time: 1:23.80 (-1.38)
50m: 39.38
100m: 1:22.42
(43.04)
9 Bertram Poser Jensen 2008 Nyborg Svømmeklub +0.77 392 1:22.60 +9.11
Entry time: 1:28.11 (-5.51)
50m: 39.26
100m: 1:22.60
(43.34)
10 Johan Lundsgaard Palm 2008 Nyborg Svømmeklub +0.58 391 1:22.66 +9.17
Entry time: 1:28.38 (-5.72)
50m: 39.15
100m: 1:22.66
(43.51)
11 Johannes Due Jessen 2008 Haderslev Svømme Klub +0.64 390 1:22.75 +9.26
Entry time: 1:29.39 (-6.64)
50m: 39.28
100m: 1:22.75
(43.47)
12 Noah Bie Bock 2008 Silkeborg Svømmeklub +0.85 387 1:22.96 +9.47
Entry time: 1:25.03 (-2.07)
50m: 38.93
100m: 1:22.96
(44.03)
13 Magnus Østergaard 2008 Hobro Svømmeklub +0.78 387 1:22.98 +9.49
Entry time: 1:23.30 (-0.32)
50m: 38.48
100m: 1:22.98
(44.50)
14 Gilbert Eskildsen 2008 Nyborg Svømmeklub +0.78 384 1:23.14 +9.65
Entry time: 1:21.31 (+1.83)
50m: 39.32
100m: 1:23.14
(43.82)
15 Sigurd S. Kristensen 2008 Aalborg Svømmeklub +0.84 383 1:23.21 +9.72
50m: 39.39
100m: 1:23.21
(43.82)
16 Andreas Bindslev 2008 Aalborg Svømmeklub +0.64 375 1:23.85 +10.36
Entry time: 1:26.84 (-2.99)
50m: 38.42
100m: 1:23.85
(45.43)
17 Niels Andreasen 2008 Aarhus Swim - HEI +0.63 373 1:23.98 +10.49
Entry time: 1:28.73 (-4.75)
50m: 38.68
100m: 1:23.98
(45.30)
18 Alexander Buch 2008 Svømmeklubben Koral +0.77 372 1:24.02 +10.53
Entry time: 1:26.82 (-2.80)
50m: 40.13
100m: 1:24.02
(43.89)
19 Annas Sallam 2008 Brædstrup Svømmeklub +0.70 368 1:24.39 +10.90
Entry time: 1:27.72 (-3.33)
50m: 38.97
100m: 1:24.39
(45.42)
20 Edvin Smajic 2008 Aalborg Svømmeklub +0.65 366 1:24.51 +11.02
Entry time: 1:30.12 (-5.61)
50m: 40.45
100m: 1:24.51
(44.06)
21 Mads Emil Schwartz 2008 Vejle Svømmeklub +0.68 364 1:24.68 +11.19
Entry time: 1:30.63 (-5.95)
50m: 39.29
100m: 1:24.68
(45.39)
22 Maciej Dworzanski 2008 Svømmeklubben S 68 361 1:24.89 +11.40
Entry time: 1:28.53 (-3.64)
50m: 39.65
100m: 1:24.89
(45.24)
23 William Hother Jensen 2008 Odder Svømmeklub +0.68 356 1:25.27 +11.78
Entry time: 1:26.84 (-1.57)
50m: 39.73
100m: 1:25.27
(45.54)
24 Frederik Billesø Beck 2008 Fredericia Svømmeklub +0.64 349 1:25.84 +12.35
Entry time: 1:28.38 (-2.54)
50m: 40.08
100m: 1:25.84
(45.76)
25 Lui Filipowicz 2008 Grenaa Svømmeklub +0.87 348 1:25.95 +12.46
50m: 40.22
100m: 1:25.95
(45.73)
26 Morten Holst-Jensen 2008 Swim Team Neptun +0.63 345 1:26.15 +12.66
50m: 39.97
100m: 1:26.15
(46.18)
27 Gustav Nørregaard Jensen 2008 Ringe Svømme Klub +0.64 345 1:26.23 +12.74
Entry time: 1:27.54 (-1.31)
50m: 40.91
100m: 1:26.23
(45.32)
28 Ivan Pedersen 2008 Thisted Svømmeklub +0.61 342 1:26.42 +12.93
Entry time: 1:28.77 (-2.35)
50m: 40.28
100m: 1:26.42
(46.14)
29 Christian Ekander 2008 Aarhus Swim - HEI +0.74 342 1:26.48 +12.99
Entry time: 1:39.37 (-12.89)
50m: 39.72
100m: 1:26.48
(46.76)
30 Mathias Møller Madsen 2008 Fredericia Svømmeklub +0.74 340 1:26.62 +13.13
Entry time: 1:26.85 (-0.23)
50m: 40.88
100m: 1:26.62
(45.74)
31 Johannes Ravn 2008 Horsens Svømmeklub +0.75 329 1:27.57 +14.08
Entry time: 1:27.99 (-0.42)
50m: 41.14
100m: 1:27.57
(46.43)
32 Gustav Ø. Pedersen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen +0.68 325 1:27.95 +14.46
Entry time: 1:29.12 (-1.17)
50m: 40.62
100m: 1:27.95
(47.33)
33 Benjamin Grann Madsen 2008 Ringe Svømme Klub 324 1:28.03 +14.54
Entry time: 1:29.21 (-1.18)
50m: 41.18
100m: 1:28.03
(46.85)
34 Frederik Jørgensen 2008 Vejle Svømmeklub +0.70 320 1:28.41 +14.92
Entry time: 1:31.29 (-2.88)
50m: 41.58
100m: 1:28.41
(46.83)
35 Jeppe Bech Bøgedal 2008 Esbjerg Svømmeklub +0.66 311 1:29.25 +15.76
Entry time: 1:30.38 (-1.13)
50m: 42.00
100m: 1:29.25
(47.25)
36 Hjalmer Lunden 2008 Swim Team Odense +0.70 304 1:29.85 +16.36
50m: 42.66
100m: 1:29.85
(47.19)
37 Asger Ziethen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen +0.75 304 1:29.91 +16.42
Entry time: 1:33.23 (-3.32)
50m: 42.65
100m: 1:29.91
(47.26)
38 Magnus Rantzau Vejvad 2008 Silkeborg Svømmeklub +0.64 303 1:30.03 +16.54
Entry time: 1:35.67 (-5.64)
50m: 42.64
100m: 1:30.03
(47.39)
39 Mathias Møller Nielsen 2008 Ringe Svømme Klub +0.62 286 1:31.78 +18.29
Entry time: 1:32.78 (-1.00)
50m: 42.44
100m: 1:31.78
(49.34)
40 Marius Lundsfryd 2008 Ringe Svømme Klub +0.72 285 1:31.88 +18.39
Entry time: 1:34.90 (-3.02)
50m: 43.70
100m: 1:31.88
(48.18)
41 Magnus Wurtz Jensen 2008 Ikast Svømmeklub +0.74 282 1:32.14 +18.65
Entry time: 1:37.49 (-5.35)
50m: 42.58
100m: 1:32.14
(49.56)
42 Albert Olesen 2008 Ikast Svømmeklub 281 1:32.33 +18.84
Entry time: 1:33.63 (-1.30)
50m: 43.13
100m: 1:32.33
(49.20)
43 Alfred Hørlück 2008 Aarhus Swim - HEI +0.71 275 1:32.99 +19.50
50m: 42.69
100m: 1:32.99
(50.30)
44 Mads Kvorning 2008 Kolding SK +0.70 271 1:33.45 +19.96
Entry time: 1:36.58 (-3.13)
50m: 42.12
100m: 1:33.45
(51.33)
45 Zakarias L. Bjørn 2008 Ikast Svømmeklub +0.77 267 1:33.91 +20.42
Entry time: 1:36.11 (-2.20)
50m: 42.77
100m: 1:33.91
(51.14)
46 Emil Valters Peca 2008 Herning Svømmeklub +0.79 262 1:34.45 +20.96
Entry time: 1:42.45 (-8.00)
50m: 43.55
100m: 1:34.45
(50.90)
47 Jakob Rickers 2008 Aarhus Swim - IHF +0.73 249 1:36.06 +22.57
Entry time: 1:39.65 (-3.59)
50m: 44.21
100m: 1:36.06
(51.85)
- Joakim Kristensen 2008 Fredericia Svømmeklub +0.64 DSQ
SW. 4,4 Tyvstart
Løb officielt kl.: 01-04-2022 16:43:30
01-04-2022 16:43.45 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aabybro Svømmeklub
Document
Resultater
Vest årgang 2022
Placering: DGI-Huset Aabybro, Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Aabybro Svømmekl
Svømmeh 25m Stævne dato: 1. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer Årg. 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kalina Gamisheva 2008 Svømmeklubben Sønderborg +0.53 696 2:44.95
Entry time: 2:51.59 (-6.64)
50m: 38.62
100m: 1:20.45
(41.83)
150m: 2:02.91
(42.46)
200m: 2:44.95
(42.04)
2 Victoria Andersen Krabbe 2008 Holstebro Svømme Club +0.78 614 2:51.96 +7.01
Entry time: 2:58.60 (-6.64)
50m: 39.11
100m: 1:21.95
(42.84)
150m: 2:05.92
(43.97)
200m: 2:51.96
(46.04)
3 Julie Olsen 2008 Horsens Svømmeklub +0.73 613 2:52.08 +7.13
50m: 37.95
100m: 1:21.43
(43.48)
150m: 2:07.26
(45.83)
200m: 2:52.08
(44.82)
4 Nadia Bager 2008 Thisted Svømmeklub +0.71 608 2:52.54 +7.59
Entry time: 2:56.01 (-3.47)
50m: 39.35
100m: 1:23.82
(44.47)
150m: 2:08.23
(44.41)
200m: 2:52.54
(44.31)
5 Maja Sloth 2008 Viborg Svømme Klub +0.77 604 2:52.90 +7.95
Entry time: 2:57.96 (-5.06)
50m: 38.80
100m: 1:22.63
(43.83)
150m: 2:08.05
(45.42)
200m: 2:52.90
(44.85)
6 Nicoline Lee T. Sørensen 2008 Esbjerg Svømmeklub +0.84 566 2:56.73 +11.78
Entry time: 2:55.02 (+1.71)
50m: 40.17
100m: 1:25.05
(44.88)
150m: 2:10.82
(45.77)
200m: 2:56.73
(45.91)
7 Iben Thomasen 2008 Brønderslev SK08 +0.64 552 2:58.17 +13.22
Entry time: 3:01.95 (-3.78)
50m: 41.08
100m: 1:26.19
(45.11)
150m: 2:12.27
(46.08)
200m: 2:58.17
(45.90)
8 Rosa Crone 2008 Aarhus Swim - Lyseng +0.58 549 2:58.51 +13.56
50m: 40.74
100m: 1:27.03
(46.29)
150m: 2:13.34
(46.31)
200m: 2:58.51
(45.17)
9 Lotta Træger 2008 Svømmeklubben Sønderborg +0.71 548 2:58.62 +13.67
50m: 40.43
100m: 1:26.63
(46.20)
150m: 2:13.50
(46.87)
200m: 2:58.62
(45.12)
10 Emilie Hemmeløff 2008 Ringe Svømme Klub +0.67 545 2:58.99 +14.04
Entry time: 2:56.95 (+2.04)
50m: 40.99
100m: 1:26.59
(45.60)
150m: 2:12.84
(46.25)
200m: 2:58.99
(46.15)
11 Sofie Bak 2008 Ringe Svømme Klub +0.66 540 2:59.52 +14.57
Entry time: 2:55.00 (+4.52)
50m: 39.32
100m: 1:24.70
(45.38)
150m: 2:11.96
(47.26)
200m: 2:59.52
(47.56)
12 Freja Zaugg Rasmussen 2008 Ringe Svømme Klub +0.78 536 2:59.91 +14.96
Entry time: 2:57.73 (+2.18)
50m: 40.81
100m: 1:25.94
(45.13)
150m: 2:12.98
(47.04)
200m: 2:59.91
(46.93)
13 Nicoline Aa Høeg 2008 Aalborg Svømmeklub +0.65 536 2:59.95 +15.00
50m: 41.59
100m: 1:27.66
(46.07)
150m: 2:14.59
(46.93)
200m: 2:59.95
(45.36)
14 Sophie Hvergel 2008 Aarhus Swim - HEI +0.76 535 3:00.08 +15.13
50m: 41.69
100m: 1:27.87
(46.18)
150m: 2:14.54
(46.67)
200m: 3:00.08
(45.54)
15 Anne Stæhr 2008 Vejle Svømmeklub +0.59 531 3:00.48 +15.53
Entry time: 3:07.69 (-7.21)
50m: 41.05
100m: 1:26.95
(45.90)
150m: 2:13.63
(46.68)
200m: 3:00.48
(46.85)
16 Lærke Svenstrup 2008 Viborg Svømme Klub +0.68 526 3:01.08 +16.13
Entry time: 3:03.88 (-2.80)
50m: 41.54
100m: 1:27.57
(46.03)
150m: 2:14.36
(46.79)
200m: 3:01.08
(46.72)
17 Anna Katrine Willems 2008 Aarhus Swim - Skovbakken +0.61 510 3:02.97 +18.02
Entry time: 3:12.83 (-9.86)
50m: 39.88
100m: 1:27.07
(47.19)
150m: 2:15.16
(48.09)
200m: 3:02.97
(47.81)
18 Rosa Ella Kjems 2008 Esbjerg Svømmeklub +0.59 510 3:02.98 +18.03
Entry time: 3:03.25 (-0.27)
50m: 40.30
100m: 1:27.39
(47.09)
150m: 2:16.32
(48.93)
200m: 3:02.98
(46.66)
19 Freja Jørgensen 2008 Thisted Svømmeklub +0.77 509 3:03.09 +18.14
50m: 40.35
100m: 1:28.15
(47.80)
150m: 2:16.24
(48.09)
200m: 3:03.09
(46.85)
20 Signe Christensen 2008 Kolding SK +0.81 499 3:04.26 +19.31
Entry time: 3:07.58 (-3.32)
50m: 41.69
100m: 1:28.63
(46.94)
150m: 2:16.58
(47.95)
200m: 3:04.26
(47.68)
21 Lea Skjærris Lund 2008 Swim Team Neptun +0.74 497 3:04.46 +19.51
50m: 40.56
100m: 1:27.87
(47.31)
150m: 2:17.04
(49.17)
200m: 3:04.46
(47.42)
22 Laura Norup 2008 Aalborg Svømmeklub +0.79 493 3:04.99 +20.04
Entry time: 3:16.60 (-11.61)
50m: 41.76
100m: 1:29.06
(47.30)
150m: 2:17.28
(48.22)
200m: 3:04.99
(47.71)
23 Marie Pilegaard Køfer 2008 Agfs Svømmeafdeling +0.71 490 3:05.35 +20.40
50m: 40.66
100m: 1:27.29
(46.63)
150m: 2:16.48
(49.19)
200m: 3:05.35
(48.87)
24 Sille Augustesen 2008 Brædstrup Svømmeklub +0.85 476 3:07.23 +22.28
Entry time: 3:08.55 (-1.32)
50m: 40.61
100m: 1:28.27
(47.66)
150m: 2:17.19
(48.92)
200m: 3:07.23
(50.04)
25 Elvira Køstner Kristensen 2008 Frem Odense +0.69 460 3:09.39 +24.44
Entry time: 3:10.12 (-0.73)
50m: 42.67
100m: 1:30.88
(48.21)
150m: 2:19.12
(48.24)
200m: 3:09.39
(50.27)
26 Lisa Stenger 2008 Aabybro Svømmeklub +0.66 456 3:09.82 +24.87
50m: 39.98
100m: 1:28.30
(48.32)
150m: 2:19.19
(50.89)
200m: 3:09.82
(50.63)
27 Clara Bendtsen 2008 Fredericia Svømmeklub +0.70 453 3:10.26 +25.31
50m: 42.19
100m: 1:30.81
(48.62)
150m: 2:20.79
(49.98)
200m: 3:10.26
(49.47)
28 Alberte Andersen 2008 Vejle Svømmeklub +0.66 450 3:10.77 +25.82
50m: 43.45
100m: 1:32.04
(48.59)
150m: 2:21.50
(49.46)
200m: 3:10.77
(49.27)
29 Karoline Iversen 2008 Herning Svømmeklub +0.76 448 3:11.06 +26.11
Entry time: 3:17.33 (-6.27)
50m: 42.54
100m: 1:33.38
(50.84)
150m: 2:22.13
(48.75)
200m: 3:11.06
(48.93)
30 Signe Laursen 2008 Aalborg Svømmeklub 447 3:11.17 +26.22
Entry time: 3:15.71 (-4.54)
50m: 43.27
100m: 1:31.04
(47.77)
150m: 2:20.74
(49.70)
200m: 3:11.17
(50.43)
31 Matilde A. B. Buch 2008 Ringe Svømme Klub +0.69 445 3:11.49 +26.54
Entry time: 3:15.75 (-4.26)
50m: 42.43
100m: 1:30.92
(48.49)
150m: 2:21.56
(50.64)
200m: 3:11.49
(49.93)
32 Lea Timmermand 2008 Esbjerg Svømmeklub +0.55 441 3:12.04 +27.09
50m: 43.43
100m: 1:33.52
(50.09)
150m: 2:25.05
(51.53)
200m: 3:12.04
(46.99)
33 Caroline K. Sørensen 2008 Thisted Svømmeklub +0.63 437 3:12.59 +27.64
50m: 42.33
100m: 1:32.61
(50.28)
150m: 2:23.00
(50.39)
200m: 3:12.59
(49.59)
34 Karla Nøhr Rixen 2008 Vejle Svømmeklub +0.63 436 3:12.68 +27.73
Entry time: 3:16.25 (-3.57)
50m: 43.59
100m: 1:32.84
(49.25)
150m: 2:22.75
(49.91)
200m: 3:12.68
(49.93)
35 Sara Lund Larsen 2008 Ringe Svømme Klub +0.69 430 3:13.69 +28.74
Entry time: 3:18.19 (-4.50)
50m: 44.36
100m: 1:34.97
(50.61)
150m: 2:25.59
(50.62)
200m: 3:13.69
(48.10)
36 Nanna Rønnow 2008 Aarhus Swim - HEI +0.74 419 3:15.34 +30.39
Entry time: 3:27.34 (-12.00)
50m: 42.30
100m: 1:32.41
(50.11)
150m: 2:24.48
(52.07)
200m: 3:15.34
(50.86)
37 Mathilde Søe 2008 Fredericia Svømmeklub +0.74 417 3:15.63 +30.68
50m: 43.88
100m: 1:33.50
(49.62)
150m: 2:24.38
(50.88)
200m: 3:15.63
(51.25)
38 Karen Klarskov Henriksen 2008 Horsens Svømmeklub +0.61 416 3:15.72 +30.77
Entry time: 3:30.81 (-15.09)
50m: 45.63
100m: 1:35.81
(50.18)
150m: 2:26.08
(50.27)
200m: 3:15.72
(49.64)
39 Emilia Daa Andersen 2008 Vejle Svømmeklub +0.73 405 3:17.53 +32.58
Entry time: 3:19.42 (-1.89)
50m: 43.53
100m: 1:33.12
(49.59)
150m: 2:25.30
(52.18)
200m: 3:17.53
(52.23)
40 Mathilde Sofie Karmar 2008 Esbjerg Svømmeklub +0.70 400 3:18.35 +33.40
50m: 44.10
100m: 1:34.83
(50.73)
150m: 2:26.40
(51.57)
200m: 3:18.35
(51.95)
41 Kirstine Sabroe Sørensen 2008 Horsens Svømmeklub +0.82 346 3:28.17 +43.22
50m: 46.29
100m: 1:39.13
(52.84)
150m: 2:33.67
(54.54)
200m: 3:28.17
(54.50)
42 Frederikke Novin 2008 Aalborg Svømmeklub +0.67 341 3:29.08 +44.13
50m: 46.98
100m: 1:39.82
(52.84)
150m: 2:34.25
(54.43)
200m: 3:29.08
(54.83)
43 Andrea Wagner 2008 Swim Team Odense +0.83 341 3:29.27 +44.32
50m: 45.66
100m: 1:38.85
(53.19)
150m: 2:33.25
(54.40)
200m: 3:29.27
(56.02)
44 Alma Ehrenreich-Birn 2008 Vejle Svømmeklub +0.50 324 3:32.72 +47.77
50m: 47.36
100m: 1:42.59
(55.23)
150m: 2:39.74
(57.15)
200m: 3:32.72
(52.98)
Løb officielt kl.: 01-04-2022 17:09:46
01-04-2022 17:13.13 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aabybro Svømmeklub
Document
Resultater
Vest årgang 2022
Placering: DGI-Huset Aabybro, Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Aabybro Svømmekl
Svømmeh 25m Stævne dato: 1. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer Årg. 2007 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Boris Gamishev 2007 Svømmeklubben Sønderborg +0.63 676 2:30.10
Entry time: 2:32.70 (-2.60)
50m: 33.80
100m: 1:12.71
(38.91)
150m: 1:51.29
(38.58)
200m: 2:30.10
(38.81)
2 Mathias Lykke Sandison 2007 Nyborg Svømmeklub +0.75 673 2:30.33 +0.23
Entry time: 2:28.88 (+1.45)
50m: 33.76
100m: 1:12.17
(38.41)
150m: 1:51.30
(39.13)
200m: 2:30.33
(39.03)
3 Christian Pedersen 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.67 647 2:32.33 +2.23
Entry time: 2:42.12 (-9.79)
50m: 33.80
100m: 1:13.17
(39.37)
150m: 1:53.26
(40.09)
200m: 2:32.33
(39.07)
4 Simon Gaarde 2007 Silkeborg Svømmeklub +0.71 641 2:32.77 +2.67
Entry time: 2:34.49 (-1.72)
50m: 34.35
100m: 1:14.06
(39.71)
150m: 1:54.64
(40.58)
200m: 2:32.77
(38.13)
5 Jacob Bundgaard 2007 Svømmeklubben S 68 +0.67 635 2:33.27 +3.17
Entry time: 2:32.20 (+1.07)
50m: 33.99
100m: 1:13.17
(39.18)
150m: 1:52.21
(39.04)
200m: 2:33.27
(41.06)
6 Mads Røddik Thøgersen 2007 Aarhus Swim - Skovbakken +0.75 552 2:40.64 +10.54
Entry time: 2:41.72 (-1.08)
50m: 35.96
100m: 1:17.31
(41.35)
150m: 1:58.98
(41.67)
200m: 2:40.64
(41.66)
7 Frederik N Jensen 2007 Holstebro Svømme Club +0.64 538 2:41.97 +11.87
50m: 36.90
100m: 1:18.36
(41.46)
150m: 2:00.06
(41.70)
200m: 2:41.97
(41.91)
8 Emil Askov Møller Petersen 2007 Skanderborg Svømmeklub +0.71 531 2:42.70 +12.60
Entry time: 2:46.44 (-3.74)
50m: 35.93
100m: 1:18.21
(42.28)
150m: 2:01.00
(42.79)
200m: 2:42.70
(41.70)
9 Kasper Lisberg 2007 Odder Svømmeklub +0.75 528 2:43.05 +12.95
Entry time: 2:50.58 (-7.53)
50m: 36.46
100m: 1:18.52
(42.06)
150m: 2:01.26
(42.74)
200m: 2:43.05
(41.79)
10 Storm Jensen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.66 516 2:44.26 +14.16
Entry time: 2:40.16 (+4.10)
50m: 35.36
100m: 1:16.78
(41.42)
150m: 1:59.92
(43.14)
200m: 2:44.26
(44.34)
11 Sebastian Rasmussen 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.74 513 2:44.54 +14.44
Entry time: 2:45.97 (-1.43)
50m: 36.73
100m: 1:18.46
(41.73)
150m: 2:01.66
(43.20)
200m: 2:44.54
(42.88)
12 Toke Østergaard Pedersen 2007 Vejle Svømmeklub +0.70 505 2:45.40 +15.30
Entry time: 2:41.14 (+4.26)
50m: 35.78
100m: 1:18.33
(42.55)
150m: 2:01.81
(43.48)
200m: 2:45.40
(43.59)
13 Sebastian Saugbjerg 2007 Aabybro Svømmeklub +0.71 502 2:45.74 +15.64
Entry time: 2:46.93 (-1.19)
50m: 36.22
100m: 1:18.41
(42.19)
150m: 2:02.67
(44.26)
200m: 2:45.74
(43.07)
14 Erik Hauge Sørensen 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.64 501 2:45.90 +15.80
Entry time: 2:50.05 (-4.15)
50m: 37.15
100m: 1:20.09
(42.94)
150m: 2:04.23
(44.14)
200m: 2:45.90
(41.67)
15 Ludvig Møller 2007 Aalborg Svømmeklub +0.61 486 2:47.51 +17.41
Entry time: 2:50.44 (-2.93)
50m: 37.29
100m: 1:20.95
(43.66)
150m: 2:04.41
(43.46)
200m: 2:47.51
(43.10)
16 Lucas Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub +0.64 482 2:48.00 +17.90
Entry time: 3:49.67 (-1:01.67)
50m: 35.76
100m: 1:18.67
(42.91)
150m: 2:03.33
(44.66)
200m: 2:48.00
(44.67)
17 Rasmus Norup 2007 Aalborg Svømmeklub +0.68 476 2:48.69 +18.59
50m: 37.30
100m: 1:20.96
(43.66)
150m: 2:05.91
(44.95)
200m: 2:48.69
(42.78)
18 Sebastian Porsborg 2007 Aabybro Svømmeklub +0.78 461 2:50.58 +20.48
Entry time: 2:51.72 (-1.14)
50m: 37.83
100m: 1:21.49
(43.66)
150m: 2:06.48
(44.99)
200m: 2:50.58
(44.10)
19 Lucas Lund Rasmussen 2007 Viborg Svømme Klub +0.78 459 2:50.80 +20.70
50m: 36.99
100m: 1:20.29
(43.30)
150m: 2:05.42
(45.13)
200m: 2:50.80
(45.38)
20 Max Sierszecki 2007 Svømmeklubben Sønderborg +0.54 452 2:51.63 +21.53
Entry time: 2:58.99 (-7.36)
50m: 38.73
100m: 1:22.06
(43.33)
150m: 2:06.85
(44.79)
200m: 2:51.63
(44.78)
21 Peter Suder Lassen 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.66 440 2:53.27 +23.17
Entry time: 2:53.38 (-0.11)
50m: 39.11
100m: 1:22.86
(43.75)
150m: 2:08.10
(45.24)
200m: 2:53.27
(45.17)
22 Valdemar Theisen 2007 Ikast Svømmeklub +0.76 425 2:55.16 +25.06
50m: 39.38
100m: 1:24.42
(45.04)
150m: 2:09.98
(45.56)
200m: 2:55.16
(45.18)
23 Christoffer Nonbo Laigaard 2007 Viborg Svømme Klub +0.71 425 2:55.28 +25.18
Entry time: 2:59.53 (-4.25)
50m: 39.97
100m: 1:25.09
(45.12)
150m: 2:11.13
(46.04)
200m: 2:55.28
(44.15)
24 Jacob Prytz 2007 Svømmeklubben Sønderborg +0.70 424 2:55.34 +25.24
Entry time: 3:01.96 (-6.62)
50m: 39.89
100m: 1:25.44
(45.55)
150m: 2:11.12
(45.68)
200m: 2:55.34
(44.22)
25 Jonas Therkildsen 2007 Viborg Svømme Klub +0.70 419 2:56.07 +25.97
50m: 39.64
100m: 1:25.51
(45.87)
150m: 2:12.17
(46.66)
200m: 2:56.07
(43.90)
26 Terkel Klinkowsky 2007 Vejle Svømmeklub +0.48 408 2:57.55 +27.45
50m: 39.94
100m: 1:24.85
(44.91)
150m: 2:11.11
(46.26)
200m: 2:57.55
(46.44)
27 Mads Poulsen 2007 Aabybro Svømmeklub +0.85 408 2:57.60 +27.50
50m: 40.07
100m: 1:26.33
(46.26)
150m: 2:12.08
(45.75)
200m: 2:57.60
(45.52)
28 Frederik Rantzau Vejvad 2007 Silkeborg Svømmeklub +0.66 407 2:57.72 +27.62
50m: 41.32
100m: 1:29.17
(47.85)
150m: 2:15.64
(46.47)
200m: 2:57.72
(42.08)
29 Ebbe Als Olsen 2007 Kolding SK +0.72 402 2:58.47 +28.37
Entry time: 2:53.80 (+4.67)
50m: 39.40
100m: 1:24.72
(45.32)
150m: 2:11.59
(46.87)
200m: 2:58.47
(46.88)
30 Sebastian Holt Poulsen 2007 Vejle Svømmeklub +0.65 394 2:59.66 +29.56
Entry time: 3:01.81 (-2.15)
50m: 39.67
100m: 1:25.66
(45.99)
150m: 2:13.31
(47.65)
200m: 2:59.66
(46.35)
31 Martin Kjeldsen 2007 Swim Team Odense +0.69 378 3:02.12 +32.02
Entry time: 2:57.56 (+4.56)
50m: 41.15
100m: 1:27.78
(46.63)
150m: 2:15.28
(47.50)
200m: 3:02.12
(46.84)
32 Christian Guldbrandt 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.56 361 3:04.95 +34.85
50m: 41.63
100m: 1:28.49
(46.86)
150m: 2:16.86
(48.37)
200m: 3:04.95
(48.09)
33 Otto Wind Løssing 2007 Aarhus Swim - Skovbakken +0.54 351 3:06.82 +36.72
Entry time: 3:11.75 (-4.93)
50m: 41.12
100m: 1:29.10
(47.98)
150m: 2:18.93
(49.83)
200m: 3:06.82
(47.89)
34 Jacob Varming 2007 Viborg Svømme Klub +0.80 348 3:07.29 +37.19
50m: 41.79
100m: 1:30.59
(48.80)
150m: 2:19.42
(48.83)
200m: 3:07.29
(47.87)
35 Otto Milther 2007 Haderslev Svømme Klub +0.76 347 3:07.39 +37.29
50m: 41.83
100m: 1:29.70
(47.87)
150m: 2:18.96
(49.26)
200m: 3:07.39
(48.43)
36 Magne Andersen 2007 Brædstrup Svømmeklub +0.68 347 3:07.45 +37.35
50m: 39.65
100m: 1:27.23
(47.58)
150m: 2:17.43
(50.20)
200m: 3:07.45
(50.02)
37 Frederik Klinkby 2007 Vejle Svømmeklub +0.67 325 3:11.54 +41.44
50m: 41.26
100m: 1:30.17
(48.91)
150m: 2:20.79
(50.62)
200m: 3:11.54
(50.75)
38 Lasse Knudsgaard 2007 Horsens Svømmeklub +0.78 289 3:19.33 +49.23
50m: 42.17
100m: 1:33.00
(50.83)
150m: 2:26.23
(53.23)
200m: 3:19.33
(53.10)
- Rasmus Gandrup Nejmann 2007 Swim Team Neptun +0.66 DSQ
SW. 7,1 Flere flyben efter vending 100m
Løb officielt kl.: 01-04-2022 17:46:56
01-04-2022 17:47.01 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aabybro Svømmeklub
Document
Resultater
Vest årgang 2022
Placering: DGI-Huset Aabybro, Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Aabybro Svømmekl
Svømmeh 25m Stævne dato: 1. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 5, 100m Butterfly Damer Årg. 2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilie Kehlet 2009 Aarhus Swim - Skovbakken +0.80 643 1:08.73
Entry time: 1:13.82 (-5.09)
50m: 31.49
100m: 1:08.73
(37.24)
2 Idun Kjeldsmark Gregersen 2009 Vejle Svømmeklub +0.64 572 1:11.46 +2.73
Entry time: 1:12.35 (-0.89)
50m: 33.88
100m: 1:11.46
(37.58)
3 Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub +0.55 564 1:11.80 +3.07
Entry time: 1:17.34 (-5.54)
50m: 33.09
100m: 1:11.80
(38.71)
4 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub +0.76 493 1:15.10 +6.37
Entry time: 1:22.98 (-7.88)
50m: 34.63
100m: 1:15.10
(40.47)
5 Katrine Sander 2009 Aarhus Swim - HEI +0.57 480 1:15.76 +7.03
Entry time: 1:17.11 (-1.35)
50m: 34.06
100m: 1:15.76
(41.70)
6 Karoline Sander Andersen 2009 Thisted Svømmeklub 466 1:16.53 +7.80
Entry time: 1:14.84 (+1.69)
50m: 35.00
100m: 1:16.53
(41.53)
7 Clara Nielsen 2009 Aalborg Svømmeklub 453 1:17.21 +8.48
Entry time: 1:16.59 (+0.62)
50m: 35.97
100m: 1:17.21
(41.24)
8 Rebekka Elholm 2009 Ringe Svømme Klub +0.75 451 1:17.33 +8.60
Entry time: 1:15.00 (+2.33)
50m: 35.53
100m: 1:17.33
(41.80)
9 Frida Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub +0.69 451 1:17.36 +8.63
Entry time: 1:18.53 (-1.17)
50m: 35.92
100m: 1:17.36
(41.44)
10 Caroline Sølbech Larsen 2009 Esbjerg Svømmeklub +0.70 432 1:18.47 +9.74
Entry time: 1:19.31 (-0.84)
50m: 35.33
100m: 1:18.47
(43.14)
11 Frida V. Nierop-Andersen 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.74 403 1:20.32 +11.59
Entry time: 1:29.09 (-8.77)
50m: 35.82
100m: 1:20.32
(44.50)
12 Ema Ilic 2009 Aalborg Svømmeklub +0.75 400 1:20.48 +11.75
Entry time: 1:25.39 (-4.91)
50m: 36.81
100m: 1:20.48
(43.67)
13 Astrid Dindler 2009 Odder Svømmeklub 391 1:21.09 +12.36
Entry time: 1:26.90 (-5.81)
50m: 37.39
100m: 1:21.09
(43.70)
14 Lærke Pilgaard Johansson 2009 Silkeborg Svømmeklub 391 1:21.13 +12.40
50m: 38.81
100m: 1:21.13
(42.32)
15 Trine Larsen 2009 Frem Odense +0.90 368 1:22.80 +14.07
50m: 38.00
100m: 1:22.80
(44.80)
16 Amanda Pedersen 2009 Thisted Svømmeklub +0.70 364 1:23.06 +14.33
50m: 37.07
100m: 1:23.06
(45.99)
17 Asta-Marie Rasmussen 2009 Vejle Svømmeklub 355 1:23.76 +15.03
Entry time: 1:27.26 (-3.50)
50m: 38.86
100m: 1:23.76
(44.90)
18 Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub 354 1:23.86 +15.13
Entry time: 1:33.00 (-9.14)
50m: 38.85
100m: 1:23.86
(45.01)
19 Sofie Moth Nielsen 2009 Støvring Svømmeklub Pingvinen +0.67 347 1:24.41 +15.68
Entry time: 1:31.89 (-7.48)
50m: 38.39
100m: 1:24.41
(46.02)
20 Nova V. Støy Toftegaard 2009 Agfs Svømmeafdeling 344 1:24.68 +15.95
50m: 41.14
100m: 1:24.68
(43.54)
21 Laura Winum Andersen 2009 Aarhus Swim - Lyseng +0.71 342 1:24.78 +16.05
Entry time: 1:32.25 (-7.47)
50m: 36.51
100m: 1:24.78
(48.27)
22 Alberte Knudsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.86 332 1:25.68 +16.95
Entry time: 1:27.17 (-1.49)
50m: 40.18
100m: 1:25.68
(45.50)
23 Frida Bækskov Tomzak 2009 Horsens Svømmeklub +0.77 327 1:26.11 +17.38
50m: 37.70
100m: 1:26.11
(48.41)
24 Johanne Øland Frøkjær 2009 Thisted Svømmeklub +0.73 320 1:26.75 +18.02
Entry time: 1:32.27 (-5.52)
50m: 39.74
100m: 1:26.75
(47.01)
25 Maja Juul Hansen 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.76 319 1:26.82 +18.09
Entry time: 1:25.64 (+1.18)
50m: 38.28
100m: 1:26.82
(48.54)
26 Ea T Jensen 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.52 313 1:27.37 +18.64
Entry time: 2:03.09 (-35.72)
50m: 39.60
100m: 1:27.37
(47.77)
27 Mille Nørskov Kaltoft 2009 Esbjerg Svømmeklub +0.77 306 1:28.04 +19.31
50m: 40.02
100m: 1:28.04
(48.02)
28 Sommer Maj Andersen 2009 Odder Svømmeklub +0.54 300 1:28.64 +19.91
Entry time: 1:30.88 (-2.24)
50m: 38.35
100m: 1:28.64
(50.29)
29 Nanna Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub +0.83 298 1:28.78 +20.05
50m: 39.96
100m: 1:28.78
(48.82)
30 Andrea Grøndal 2009 Horsens Svømmeklub +0.85 287 1:29.95 +21.22
50m: 39.41
100m: 1:29.95
(50.54)
31 Amalie Haals Jensen 2009 Esbjerg Svømmeklub +0.78 285 1:30.15 +21.42
50m: 40.32
100m: 1:30.15
(49.83)
32 Kristine Øvre 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.79 265 1:32.36 +23.63
50m: 40.85
100m: 1:32.36
(51.51)
33 Lærke Jakobsen 2009 Viborg Svømme Klub +0.86 263 1:32.51 +23.78
50m: 40.24
100m: 1:32.51
(52.27)
34 Helene Seidler Madsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.92 261 1:32.82 +24.09
Entry time: 1:34.08 (-1.26)
50m: 41.32
100m: 1:32.82
(51.50)
35 Ida Gjelstrup 2009 Aalborg Svømmeklub +0.72 259 1:32.99 +24.26
Entry time: 1:45.54 (-12.55)
50m: 41.73
100m: 1:32.99
(51.26)
=36 Alberte Futtrup 2009 Viborg Svømme Klub 257 1:33.31 +24.58
50m: 43.31
100m: 1:33.31
(50.00)
=36 Merle Marie Pape 2009 Agfs Svømmeafdeling 257 1:33.31 +24.58
50m: 44.56
100m: 1:33.31
(48.75)
38 Isabella Schøler Jönsson 2009 Viborg Svømme Klub 244 1:34.91 +26.18
50m: 41.96
100m: 1:34.91
(52.95)
39 Anna Friis Stenholt 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.98 224 1:37.70 +28.97
Entry time: 1:41.90 (-4.20)
50m: 43.67
100m: 1:37.70
(54.03)
40 Caroline R. Frandsen 2009 Herning Svømmeklub +0.79 212 1:39.38 +30.65
50m: 42.47
100m: 1:39.38
(56.91)
- Isabel Qvist Jensen 2009 Vejle Svømmeklub +0.76 DSQ
SW 4.4 Tyvstart
- Ida Riddersholm 2009 Esbjerg Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Tyvstart
- Ella Krogshede 2009 Nyborg Svømmeklub +0.65 DNF
Løb officielt kl.: 01-04-2022 18:04:18
01-04-2022 18:04.28 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aabybro Svømmeklub
Document
Resultater
Vest årgang 2022
Placering: DGI-Huset Aabybro, Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Aabybro Svømmekl
Svømmeh 25m Stævne dato: 1. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 6, 100m Butterfly Herrer Årg. 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Bøttiger 2008 Swim Team Odense +0.75 598 1:02.14
Entry time: 1:02.35 (-0.21)
50m: 28.09
100m: 1:02.14
(34.05)
2 Johannes Due Jessen 2008 Haderslev Svømme Klub +0.54 533 1:04.57 +2.43
Entry time: 1:05.91 (-1.34)
50m: 30.02
100m: 1:04.57
(34.55)
3 Sigurd S. Kristensen 2008 Aalborg Svømmeklub +0.79 519 1:05.14 +3.00
Entry time: 1:03.91 (+1.23)
50m: 30.16
100m: 1:05.14
(34.98)
4 Malthe Le Fevre 2008 Horsens Svømmeklub +0.66 491 1:06.36 +4.22
Entry time: 1:07.87 (-1.51)
50m: 31.14
100m: 1:06.36
(35.22)
5 Viggo Rohde 2008 Agfs Svømmeafdeling +0.61 483 1:06.74 +4.60
Entry time: 1:17.50 (-10.76)
50m: 32.03
100m: 1:06.74
(34.71)
6 Frederik Jørgensen 2008 Vejle Svømmeklub +0.70 455 1:08.07 +5.93
Entry time: 1:09.37 (-1.30)
50m: 32.25
100m: 1:08.07
(35.82)
7 Conrad Elsborg Gorecki 2008 Frem Odense +0.65 432 1:09.28 +7.14
Entry time: 1:08.09 (+1.19)
50m: 31.05
100m: 1:09.28
(38.23)
8 Noah Bie Bock 2008 Silkeborg Svømmeklub +0.82 426 1:09.59 +7.45