2022-11-28   02:04:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest Årgang 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Document
Resultater
Vest årgang 2022
Placering: DGI-Huset Aabybro, Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Aabybro Svømmekl
Svømmeh 25m Stævne dato: 1. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Starcke Jeppesen 2008 Svømmeklubben Søhesten +0.69 557 1:13.49
Entry time: 1:12.32 (+1.17)
50m: 34.38
100m: 1:13.49
(39.11)
2 Ádám Czibere 2008 Haderslev Svømme Klub +0.64 529 1:14.77 +1.28
Entry time: 1:17.61 (-2.84)
50m: 34.77
100m: 1:14.77
(40.00)
3 Viggo Rohde 2008 Agfs Svømmeafdeling +0.55 525 1:14.97 +1.48
Entry time: 1:18.74 (-3.77)
50m: 35.98
100m: 1:14.97
(38.99)
4 Villads Vestergaard Ahm 2008 Horsens Svømmeklub +0.65 487 1:16.82 +3.33
Entry time: 1:19.06 (-2.24)
50m: 35.55
100m: 1:16.82
(41.27)
5 Felix Yung K Gotfredsen 2008 Herning Svømmeklub +0.56 466 1:18.00 +4.51
Entry time: 1:19.75 (-1.75)
50m: 35.75
100m: 1:18.00
(42.25)
6 Gustav Bøttiger 2008 Swim Team Odense +0.75 464 1:18.08 +4.59
Entry time: 1:26.32 (-8.24)
50m: 36.40
100m: 1:18.08
(41.68)
7 Oscar Persson 2008 Aarhus Swim - Skovbakken +0.63 404 1:21.76 +8.27
Entry time: 1:24.15 (-2.39)
50m: 37.80
100m: 1:21.76
(43.96)
8 Gustav Hansen 2008 Vejle Svømmeklub +0.77 395 1:22.42 +8.93
Entry time: 1:23.80 (-1.38)
50m: 39.38
100m: 1:22.42
(43.04)
9 Bertram Poser Jensen 2008 Nyborg Svømmeklub +0.77 392 1:22.60 +9.11
Entry time: 1:28.11 (-5.51)
50m: 39.26
100m: 1:22.60
(43.34)
10 Johan Lundsgaard Palm 2008 Nyborg Svømmeklub +0.58 391 1:22.66 +9.17
Entry time: 1:28.38 (-5.72)
50m: 39.15
100m: 1:22.66
(43.51)
11 Johannes Due Jessen 2008 Haderslev Svømme Klub +0.64 390 1:22.75 +9.26
Entry time: 1:29.39 (-6.64)
50m: 39.28
100m: 1:22.75
(43.47)
12 Noah Bie Bock 2008 Silkeborg Svømmeklub +0.85 387 1:22.96 +9.47
Entry time: 1:25.03 (-2.07)
50m: 38.93
100m: 1:22.96
(44.03)
13 Magnus Østergaard 2008 Hobro Svømmeklub +0.78 387 1:22.98 +9.49
Entry time: 1:23.30 (-0.32)
50m: 38.48
100m: 1:22.98
(44.50)
14 Gilbert Eskildsen 2008 Nyborg Svømmeklub +0.78 384 1:23.14 +9.65
Entry time: 1:21.31 (+1.83)
50m: 39.32
100m: 1:23.14
(43.82)
15 Sigurd S. Kristensen 2008 Aalborg Svømmeklub +0.84 383 1:23.21 +9.72
50m: 39.39
100m: 1:23.21
(43.82)
16 Andreas Bindslev 2008 Aalborg Svømmeklub +0.64 375 1:23.85 +10.36
Entry time: 1:26.84 (-2.99)
50m: 38.42
100m: 1:23.85
(45.43)
17 Niels Andreasen 2008 Aarhus Swim - HEI +0.63 373 1:23.98 +10.49
Entry time: 1:28.73 (-4.75)
50m: 38.68
100m: 1:23.98
(45.30)
18 Alexander Buch 2008 Svømmeklubben Koral +0.77 372 1:24.02 +10.53
Entry time: 1:26.82 (-2.80)
50m: 40.13
100m: 1:24.02
(43.89)
19 Annas Sallam 2008 Brædstrup Svømmeklub +0.70 368 1:24.39 +10.90
Entry time: 1:27.72 (-3.33)
50m: 38.97
100m: 1:24.39
(45.42)
20 Edvin Smajic 2008 Aalborg Svømmeklub +0.65 366 1:24.51 +11.02
Entry time: 1:30.12 (-5.61)
50m: 40.45
100m: 1:24.51
(44.06)
21 Mads Emil Schwartz 2008 Vejle Svømmeklub +0.68 364 1:24.68 +11.19
Entry time: 1:30.63 (-5.95)
50m: 39.29
100m: 1:24.68
(45.39)
22 Maciej Dworzanski 2008 Svømmeklubben S 68 361 1:24.89 +11.40
Entry time: 1:28.53 (-3.64)
50m: 39.65
100m: 1:24.89
(45.24)
23 William Hother Jensen 2008 Odder Svømmeklub +0.68 356 1:25.27 +11.78
Entry time: 1:26.84 (-1.57)
50m: 39.73
100m: 1:25.27
(45.54)
24 Frederik Billesø Beck 2008 Fredericia Svømmeklub +0.64 349 1:25.84 +12.35
Entry time: 1:28.38 (-2.54)
50m: 40.08
100m: 1:25.84
(45.76)
25 Lui Filipowicz 2008 Grenaa Svømmeklub +0.87 348 1:25.95 +12.46
50m: 40.22
100m: 1:25.95
(45.73)
26 Morten Holst-Jensen 2008 Swim Team Neptun +0.63 345 1:26.15 +12.66
50m: 39.97
100m: 1:26.15
(46.18)
27 Gustav Nørregaard Jensen 2008 Ringe Svømme Klub +0.64 345 1:26.23 +12.74
Entry time: 1:27.54 (-1.31)
50m: 40.91
100m: 1:26.23
(45.32)
28 Ivan Pedersen 2008 Thisted Svømmeklub +0.61 342 1:26.42 +12.93
Entry time: 1:28.77 (-2.35)
50m: 40.28
100m: 1:26.42
(46.14)
29 Christian Ekander 2008 Aarhus Swim - HEI +0.74 342 1:26.48 +12.99
Entry time: 1:39.37 (-12.89)
50m: 39.72
100m: 1:26.48
(46.76)
30 Mathias Møller Madsen 2008 Fredericia Svømmeklub +0.74 340 1:26.62 +13.13
Entry time: 1:26.85 (-0.23)
50m: 40.88
100m: 1:26.62
(45.74)
31 Johannes Ravn 2008 Horsens Svømmeklub +0.75 329 1:27.57 +14.08
Entry time: 1:27.99 (-0.42)
50m: 41.14
100m: 1:27.57
(46.43)
32 Gustav Ø. Pedersen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen +0.68 325 1:27.95 +14.46
Entry time: 1:29.12 (-1.17)
50m: 40.62
100m: 1:27.95
(47.33)
33 Benjamin Grann Madsen 2008 Ringe Svømme Klub 324 1:28.03 +14.54
Entry time: 1:29.21 (-1.18)
50m: 41.18
100m: 1:28.03
(46.85)
34 Frederik Jørgensen 2008 Vejle Svømmeklub +0.70 320 1:28.41 +14.92
Entry time: 1:31.29 (-2.88)
50m: 41.58
100m: 1:28.41
(46.83)
35 Jeppe Bech Bøgedal 2008 Esbjerg Svømmeklub +0.66 311 1:29.25 +15.76
Entry time: 1:30.38 (-1.13)
50m: 42.00
100m: 1:29.25
(47.25)
36 Hjalmer Lunden 2008 Swim Team Odense +0.70 304 1:29.85 +16.36
50m: 42.66
100m: 1:29.85
(47.19)
37 Asger Ziethen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen +0.75 304 1:29.91 +16.42
Entry time: 1:33.23 (-3.32)
50m: 42.65
100m: 1:29.91
(47.26)
38 Magnus Rantzau Vejvad 2008 Silkeborg Svømmeklub +0.64 303 1:30.03 +16.54
Entry time: 1:35.67 (-5.64)
50m: 42.64
100m: 1:30.03
(47.39)
39 Mathias Møller Nielsen 2008 Ringe Svømme Klub +0.62 286 1:31.78 +18.29
Entry time: 1:32.78 (-1.00)
50m: 42.44
100m: 1:31.78
(49.34)
40 Marius Lundsfryd 2008 Ringe Svømme Klub +0.72 285 1:31.88 +18.39
Entry time: 1:34.90 (-3.02)
50m: 43.70
100m: 1:31.88
(48.18)
41 Magnus Wurtz Jensen 2008 Ikast Svømmeklub +0.74 282 1:32.14 +18.65
Entry time: 1:37.49 (-5.35)
50m: 42.58
100m: 1:32.14
(49.56)
42 Albert Olesen 2008 Ikast Svømmeklub 281 1:32.33 +18.84
Entry time: 1:33.63 (-1.30)
50m: 43.13
100m: 1:32.33
(49.20)
43 Alfred Hørlück 2008 Aarhus Swim - HEI +0.71 275 1:32.99 +19.50
50m: 42.69
100m: 1:32.99
(50.30)
44 Mads Kvorning 2008 Kolding SK +0.70 271 1:33.45 +19.96
Entry time: 1:36.58 (-3.13)
50m: 42.12
100m: 1:33.45
(51.33)
45 Zakarias L. Bjørn 2008 Ikast Svømmeklub +0.77 267 1:33.91 +20.42
Entry time: 1:36.11 (-2.20)
50m: 42.77
100m: 1:33.91
(51.14)
46 Emil Valters Peca 2008 Herning Svømmeklub +0.79 262 1:34.45 +20.96
Entry time: 1:42.45 (-8.00)
50m: 43.55
100m: 1:34.45
(50.90)
47 Jakob Rickers 2008 Aarhus Swim - IHF +0.73 249 1:36.06 +22.57
Entry time: 1:39.65 (-3.59)
50m: 44.21
100m: 1:36.06
(51.85)
- Joakim Kristensen 2008 Fredericia Svømmeklub +0.64 DSQ
SW. 4,4 Tyvstart
Løb officielt kl.: 01-04-2022 16:43:30
01-04-2022 16:43.45 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aabybro Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner