2023-01-31   08:37:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest Årgang 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Document
Resultater
Vest årgang 2022
Placering: DGI-Huset Aabybro, Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Aabybro Svømmekl
Svømmeh 25m Stævne dato: 1. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 5, 100m Butterfly Damer Årg. 2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilie Kehlet 2009 Aarhus Swim - Skovbakken +0.80 643 1:08.73
Entry time: 1:13.82 (-5.09)
50m: 31.49
100m: 1:08.73
(37.24)
2 Idun Kjeldsmark Gregersen 2009 Vejle Svømmeklub +0.64 572 1:11.46 +2.73
Entry time: 1:12.35 (-0.89)
50m: 33.88
100m: 1:11.46
(37.58)
3 Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub +0.55 564 1:11.80 +3.07
Entry time: 1:17.34 (-5.54)
50m: 33.09
100m: 1:11.80
(38.71)
4 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub +0.76 493 1:15.10 +6.37
Entry time: 1:22.98 (-7.88)
50m: 34.63
100m: 1:15.10
(40.47)
5 Katrine Sander 2009 Aarhus Swim - HEI +0.57 480 1:15.76 +7.03
Entry time: 1:17.11 (-1.35)
50m: 34.06
100m: 1:15.76
(41.70)
6 Karoline Sander Andersen 2009 Thisted Svømmeklub 466 1:16.53 +7.80
Entry time: 1:14.84 (+1.69)
50m: 35.00
100m: 1:16.53
(41.53)
7 Clara Nielsen 2009 Aalborg Svømmeklub 453 1:17.21 +8.48
Entry time: 1:16.59 (+0.62)
50m: 35.97
100m: 1:17.21
(41.24)
8 Rebekka Elholm 2009 Ringe Svømme Klub +0.75 451 1:17.33 +8.60
Entry time: 1:15.00 (+2.33)
50m: 35.53
100m: 1:17.33
(41.80)
9 Frida Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub +0.69 451 1:17.36 +8.63
Entry time: 1:18.53 (-1.17)
50m: 35.92
100m: 1:17.36
(41.44)
10 Caroline Sølbech Larsen 2009 Esbjerg Svømmeklub +0.70 432 1:18.47 +9.74
Entry time: 1:19.31 (-0.84)
50m: 35.33
100m: 1:18.47
(43.14)
11 Frida V. Nierop-Andersen 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.74 403 1:20.32 +11.59
Entry time: 1:29.09 (-8.77)
50m: 35.82
100m: 1:20.32
(44.50)
12 Ema Ilic 2009 Aalborg Svømmeklub +0.75 400 1:20.48 +11.75
Entry time: 1:25.39 (-4.91)
50m: 36.81
100m: 1:20.48
(43.67)
13 Astrid Dindler 2009 Odder Svømmeklub 391 1:21.09 +12.36
Entry time: 1:26.90 (-5.81)
50m: 37.39
100m: 1:21.09
(43.70)
14 Lærke Pilgaard Johansson 2009 Silkeborg Svømmeklub 391 1:21.13 +12.40
50m: 38.81
100m: 1:21.13
(42.32)
15 Trine Larsen 2009 Frem Odense +0.90 368 1:22.80 +14.07
50m: 38.00
100m: 1:22.80
(44.80)
16 Amanda Pedersen 2009 Thisted Svømmeklub +0.70 364 1:23.06 +14.33
50m: 37.07
100m: 1:23.06
(45.99)
17 Asta-Marie Rasmussen 2009 Vejle Svømmeklub 355 1:23.76 +15.03
Entry time: 1:27.26 (-3.50)
50m: 38.86
100m: 1:23.76
(44.90)
18 Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub 354 1:23.86 +15.13
Entry time: 1:33.00 (-9.14)
50m: 38.85
100m: 1:23.86
(45.01)
19 Sofie Moth Nielsen 2009 Støvring Svømmeklub Pingvinen +0.67 347 1:24.41 +15.68
Entry time: 1:31.89 (-7.48)
50m: 38.39
100m: 1:24.41
(46.02)
20 Nova V. Støy Toftegaard 2009 Agfs Svømmeafdeling 344 1:24.68 +15.95
50m: 41.14
100m: 1:24.68
(43.54)
21 Laura Winum Andersen 2009 Aarhus Swim - Lyseng +0.71 342 1:24.78 +16.05
Entry time: 1:32.25 (-7.47)
50m: 36.51
100m: 1:24.78
(48.27)
22 Alberte Knudsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.86 332 1:25.68 +16.95
Entry time: 1:27.17 (-1.49)
50m: 40.18
100m: 1:25.68
(45.50)
23 Frida Bækskov Tomzak 2009 Horsens Svømmeklub +0.77 327 1:26.11 +17.38
50m: 37.70
100m: 1:26.11
(48.41)
24 Johanne Øland Frøkjær 2009 Thisted Svømmeklub +0.73 320 1:26.75 +18.02
Entry time: 1:32.27 (-5.52)
50m: 39.74
100m: 1:26.75
(47.01)
25 Maja Juul Hansen 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.76 319 1:26.82 +18.09
Entry time: 1:25.64 (+1.18)
50m: 38.28
100m: 1:26.82
(48.54)
26 Ea T Jensen 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.52 313 1:27.37 +18.64
Entry time: 2:03.09 (-35.72)
50m: 39.60
100m: 1:27.37
(47.77)
27 Mille Nørskov Kaltoft 2009 Esbjerg Svømmeklub +0.77 306 1:28.04 +19.31
50m: 40.02
100m: 1:28.04
(48.02)
28 Sommer Maj Andersen 2009 Odder Svømmeklub +0.54 300 1:28.64 +19.91
Entry time: 1:30.88 (-2.24)
50m: 38.35
100m: 1:28.64
(50.29)
29 Nanna Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub +0.83 298 1:28.78 +20.05
50m: 39.96
100m: 1:28.78
(48.82)
30 Andrea Grøndal 2009 Horsens Svømmeklub +0.85 287 1:29.95 +21.22
50m: 39.41
100m: 1:29.95
(50.54)
31 Amalie Haals Jensen 2009 Esbjerg Svømmeklub +0.78 285 1:30.15 +21.42
50m: 40.32
100m: 1:30.15
(49.83)
32 Kristine Øvre 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.79 265 1:32.36 +23.63
50m: 40.85
100m: 1:32.36
(51.51)
33 Lærke Jakobsen 2009 Viborg Svømme Klub +0.86 263 1:32.51 +23.78
50m: 40.24
100m: 1:32.51
(52.27)
34 Helene Seidler Madsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.92 261 1:32.82 +24.09
Entry time: 1:34.08 (-1.26)
50m: 41.32
100m: 1:32.82
(51.50)
35 Ida Gjelstrup 2009 Aalborg Svømmeklub +0.72 259 1:32.99 +24.26
Entry time: 1:45.54 (-12.55)
50m: 41.73
100m: 1:32.99
(51.26)
=36 Alberte Futtrup 2009 Viborg Svømme Klub 257 1:33.31 +24.58
50m: 43.31
100m: 1:33.31
(50.00)
=36 Merle Marie Pape 2009 Agfs Svømmeafdeling 257 1:33.31 +24.58
50m: 44.56
100m: 1:33.31
(48.75)
38 Isabella Schøler Jönsson 2009 Viborg Svømme Klub 244 1:34.91 +26.18
50m: 41.96
100m: 1:34.91
(52.95)
39 Anna Friis Stenholt 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.98 224 1:37.70 +28.97
Entry time: 1:41.90 (-4.20)
50m: 43.67
100m: 1:37.70
(54.03)
40 Caroline R. Frandsen 2009 Herning Svømmeklub +0.79 212 1:39.38 +30.65
50m: 42.47
100m: 1:39.38
(56.91)
- Isabel Qvist Jensen 2009 Vejle Svømmeklub +0.76 DSQ
SW 4.4 Tyvstart
- Ida Riddersholm 2009 Esbjerg Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Tyvstart
- Ella Krogshede 2009 Nyborg Svømmeklub +0.65 DNF
Løb officielt kl.: 01-04-2022 18:04:18
01-04-2022 18:04.28 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aabybro Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner