2022-12-06   12:04:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest Børnemedley 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Vest børn Medley kombination 2022
Placering: Kløvermarkhallen Arrangør Dansk Svømmeunion og Haderslev Svømme
Svømmeh 25m Stævne dato: 2. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 1, 100m Medley Damer Årg. 2011 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 +0.78 414 1:23.32
Entry time: 1:25.19 (-1.87)
50m: 38.41
100m: 1:23.32
(44.91)
2 Liv Løvbjerg Nakos 2011 Ringe Svømme Klub +0.98 342 1:28.76 +5.44
Entry time: 1:32.12 (-3.36)
50m: 40.39
100m: 1:28.76
(48.37)
3 Sofie Hartmann 2011 Vejle Svømmeklub +0.87 339 1:29.00 +5.68
Entry time: 1:31.64 (-2.64)
50m: 40.56
100m: 1:29.00
(48.44)
4 Cecilie Ditlev Lund 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.81 302 1:32.51 +9.19
Entry time: 1:39.89 (-7.38)
50m: 42.47
100m: 1:32.51
(50.04)
5 Vigga Frida Geisler Overgaard 2011 Esbjerg Svømmeklub +1.08 298 1:32.95 +9.63
Entry time: 1:33.07 (-0.12)
50m: 42.28
100m: 1:32.95
(50.67)
6 Olivia Gode Agersbæk 2011 Horsens Svømmeklub +0.76 296 1:33.14 +9.82
Entry time: 1:35.78 (-2.64)
50m: 42.02
100m: 1:33.14
(51.12)
7 Katrine Wulf 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.75 294 1:33.39 +10.07
Entry time: 1:38.25 (-4.86)
50m: 44.29
100m: 1:33.39
(49.10)
8 Olivia Winum Andersen 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.75 288 1:33.98 +10.66
Entry time: 1:38.31 (-4.33)
50m: 44.76
100m: 1:33.98
(49.22)
9 Sille Lindberg 2011 Vejle Svømmeklub +0.83 283 1:34.55 +11.23
Entry time: 1:37.82 (-3.27)
50m: 44.29
100m: 1:34.55
(50.26)
10 Laura Vejsgaard Lund 2011 Agfs Svømmeafdeling +0.90 265 1:36.65 +13.33
Entry time: 1:42.90 (-6.25)
50m: 41.17
100m: 1:36.65
(55.48)
11 Emma Zimu Wang 2011 Agfs Svømmeafdeling +0.89 264 1:36.75 +13.43
Entry time: 1:38.09 (-1.34)
50m: 43.74
100m: 1:36.75
(53.01)
12 Sophia Borkmann 2011 Aalborg Svømmeklub +0.84 251 1:38.41 +15.09
Entry time: 1:44.78 (-6.37)
50m: 45.57
100m: 1:38.41
(52.84)
13 Laura Skjærris Lund 2011 Swim Team Neptun +0.94 249 1:38.64 +15.32
Entry time: 1:42.70 (-4.06)
50m: 46.18
100m: 1:38.64
(52.46)
14 Anna Westing 2011 Viborg Svømme Klub +0.90 249 1:38.72 +15.40
Entry time: 1:40.05 (-1.33)
50m: 47.46
100m: 1:38.72
(51.26)
15 Klara Vibeke Hald Gjedde 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.84 246 1:39.07 +15.75
Entry time: 1:39.25 (-0.18)
50m: 44.81
100m: 1:39.07
(54.26)
16 Mille Nova Juul Niebuhr 2011 Silkeborg Svømmeklub 231 1:41.19 +17.87
Entry time: 1:43.46 (-2.27)
50m: 47.92
100m: 1:41.19
(53.27)
17 Karolina H. Fyrstman 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.76 230 1:41.33 +18.01
Entry time: 1:45.18 (-3.85)
50m: 51.16
100m: 1:41.33
(50.17)
18 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub +0.93 228 1:41.56 +18.24
Entry time: 1:41.01 (+0.55)
50m: 46.21
100m: 1:41.56
(55.35)
19 Agnes Lorenzen Olesen 2011 Ikast Svømmeklub +0.98 219 1:43.04 +19.72
Entry time: 1:42.95 (+0.09)
50m: 44.19
100m: 1:43.04
(58.85)
20 Freja Ane  Nielsen 2011 Herning Svømmeklub +0.95 216 1:43.46 +20.14
Entry time: 1:43.61 (-0.15)
50m: 46.10
100m: 1:43.46
(57.36)
21 Alberte Kvorning 2011 Kolding Svømmeklub +1.00 183 1:49.27 +25.95
Entry time: 1:43.44 (+5.83)
50m: 50.73
100m: 1:49.27
(58.54)
Løb officielt kl.: 02-04-2022 11:25:32
Løb 1, 100m Medley Damer Årg. 2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.68 626 1:12.57
Entry time: 1:17.11 (-4.54)
50m: 33.15
100m: 1:12.57
(39.42)
2 Marie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.78 525 1:16.96 +4.39
Entry time: 1:20.98 (-4.02)
50m: 35.87
100m: 1:16.96
(41.09)
3 Anni Rouhan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub +0.74 512 1:17.62 +5.05
Entry time: 1:18.84 (-1.22)
50m: 34.48
100m: 1:17.62
(43.14)
4 Maja Bager 2010 Aalborg Svømmeklub +0.70 498 1:18.32 +5.75
Entry time: 1:19.64 (-1.32)
50m: 36.52
100m: 1:18.32
(41.80)
5 Nanna Rosendal Høgh 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.87 461 1:20.35 +7.78
Entry time: 1:25.78 (-5.43)
50m: 38.44
100m: 1:20.35
(41.91)
6 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg +0.84 444 1:21.36 +8.79
Entry time: 1:27.06 (-5.70)
50m: 38.93
100m: 1:21.36
(42.43)
7 Josefine Bak Mathiasen 2010 Struer Svømmeklub +0.86 409 1:23.61 +11.04
Entry time: 1:24.77 (-1.16)
50m: 38.95
100m: 1:23.61
(44.66)
8 Amalie Jørgensen 2010 Frem Odense +0.80 388 1:25.15 +12.58
Entry time: 1:27.43 (-2.28)
50m: 38.42
100m: 1:25.15
(46.73)
9 Ida Friis Mikkelsen 2010 Nyborg Svømmeklub +0.78 373 1:26.23 +13.66
Entry time: 1:29.31 (-3.08)
50m: 38.34
100m: 1:26.23
(47.89)
10 Dicte Underbjerg 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.93 366 1:26.79 +14.22
Entry time: 1:29.30 (-2.51)
50m: 41.49
100m: 1:26.79
(45.30)
11 Mie Bech Bøgedal 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.74 365 1:26.87 +14.30
Entry time: 1:31.66 (-4.79)
50m: 40.07
100m: 1:26.87
(46.80)
12 Evalina Jordt-Edwards 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.90 363 1:27.05 +14.48
Entry time: 1:28.32 (-1.27)
50m: 39.08
100m: 1:27.05
(47.97)
13 Julie Mikkelsen 2010 Aarhus Swim - Lyseng +0.91 356 1:27.62 +15.05
Entry time: 1:30.76 (-3.14)
50m: 42.14
100m: 1:27.62
(45.48)
14 Kirstine Dyg Lerup 2010 Svømmeklubben Pingvinen +0.87 353 1:27.84 +15.27
Entry time: 1:28.72 (-0.88)
50m: 39.47
100m: 1:27.84
(48.37)
15 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub +0.97 350 1:28.10 +15.53
Entry time: 1:30.62 (-2.52)
50m: 40.43
100m: 1:28.10
(47.67)
16 Ida Larsen 2010 Odder Svømmeklub +0.93 346 1:28.43 +15.86
Entry time: 1:31.13 (-2.70)
50m: 42.21
100m: 1:28.43
(46.22)
17 Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub +0.83 344 1:28.61 +16.04
Entry time: 1:33.59 (-4.98)
50m: 43.36
100m: 1:28.61
(45.25)
18 Caroline Szeles Poulsen 2010 Aarhus Swim - Skovbakken +0.81 326 1:30.18 +17.61
Entry time: 1:32.77 (-2.59)
50m: 41.48
100m: 1:30.18
(48.70)
19 Sofia-Elena Plaesu 2010 Horsens Svømmeklub +0.75 319 1:30.90 +18.33
Entry time: 1:33.14 (-2.24)
50m: 39.83
100m: 1:30.90
(51.07)
20 Bell Møller-Jacobsen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.75 310 1:31.74 +19.17
Entry time: 1:30.70 (+1.04)
50m: 41.58
100m: 1:31.74
(50.16)
21 Sofie Frøkjær 2010 Silkeborg Svømmeklub +1.07 299 1:32.86 +20.29
Entry time: 1:32.01 (+0.85)
50m: 45.87
100m: 1:32.86
(46.99)
22 Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub +0.63 291 1:33.68 +21.11
Entry time: 1:32.08 (+1.60)
50m: 43.13
100m: 1:33.68
(50.55)
23 Sasha Lee T Sørensen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.51 287 1:34.06 +21.49
Entry time: 1:29.79 (+4.27)
50m: 42.42
100m: 1:34.06
(51.64)
24 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub +0.99 273 1:35.67 +23.10
Entry time: 1:31.61 (+4.06)
50m: 43.94
100m: 1:35.67
(51.73)
25 Camilla H Graversen 2010 Vejle Svømmeklub +0.86 257 1:37.63 +25.06
Entry time: 1:33.09 (+4.54)
50m: 45.87
100m: 1:37.63
(51.76)
- Mathilde Lisberg Devantie 2010 Odder Svømmeklub +0.82 DSQ
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning
- Wilma Karlberg 2010 Herning Svømmeklub +0.76 DSQ
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt
berøring med hænderne)
- Agnes Seneca 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.82 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Emma Dürr Toft-Jensen 2010 Herning Svømmeklub +0.68 DSQ
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt
berøring med hænderne)
Løb officielt kl.: 02-04-2022 11:25:32
02-04-2022 11:26.52 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Haderslev Svømme Klub
Document
Resultater
Vest børn Medley kombination 2022
Placering: Kløvermarkhallen Arrangør Dansk Svømmeunion og Haderslev Svømme
Svømmeh 25m Stævne dato: 2. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 2, 100m Medley Herrer Årg. 2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Staghøj Andersen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.71 373 1:16.14
Entry time: 1:18.04 (-1.90)
50m: 36.96
100m: 1:16.14
(39.18)
2 Frey Nielsen Memborg 2010 Nyborg Svømmeklub +0.78 359 1:17.09 +0.95
Entry time: 1:17.60 (-0.51)
50m: 36.38
100m: 1:17.09
(40.71)
3 Louis Stæhr Bentsen 2010 Swim Team Odense +0.80 344 1:18.20 +2.06
Entry time: 1:21.64 (-3.44)
50m: 34.96
100m: 1:18.20
(43.24)
4 Louie Lindblad 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.87 335 1:18.92 +2.78
Entry time: 1:20.24 (-1.32)
50m: 37.53
100m: 1:18.92
(41.39)
5 Malte Haun 2010 Silkeborg Svømmeklub +0.83 267 1:25.10 +8.96
Entry time: 1:28.51 (-3.41)
50m: 40.00
100m: 1:25.10
(45.10)
6 Adam Sallam 2010 Brædstrup Svømmeklub +0.74 243 1:27.75 +11.61
Entry time: 1:36.64 (-8.89)
50m: 43.30
100m: 1:27.75
(44.45)
7 Victor Johansen 2010 Silkeborg Svømmeklub +0.80 233 1:29.06 +12.92
Entry time: 1:32.11 (-3.05)
50m: 40.98
100m: 1:29.06
(48.08)
8 Rasmus Neuber 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.77 219 1:30.84 +14.70
Entry time: 1:29.13 (+1.71)
50m: 41.37
100m: 1:30.84
(49.47)
9 Eddie Berg 2010 Brædstrup Svømmeklub +0.70 217 1:31.18 +15.04
Entry time: 1:35.98 (-4.80)
50m: 40.96
100m: 1:31.18
(50.22)
10 Marcus Korsholm Gaster 2010 Nyborg Svømmeklub +0.69 212 1:31.84 +15.70
Entry time: 1:34.65 (-2.81)
50m: 40.71
100m: 1:31.84
(51.13)
11 Awin Asso Jeppesen 2010 Bjerre Herreds Svømmeklub +0.82 201 1:33.51 +17.37
Entry time: 1:33.50 (+0.01)
50m: 40.89
100m: 1:33.51
(52.62)
12 Otto Thuelund 2010 Nyborg Svømmeklub +0.62 195 1:34.40 +18.26
Entry time: 1:33.56 (+0.84)
50m: 44.34
100m: 1:34.40
(50.06)
13 Mikkel Guldager Stougaard 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.74 193 1:34.73 +18.59
Entry time: 1:36.89 (-2.16)
50m: 44.30
100m: 1:34.73
(50.43)
14 Jonas  Møller 2010 Vejle Svømmeklub +0.76 192 1:34.91 +18.77
Entry time: 1:35.56 (-0.65)
50m: 44.14
100m: 1:34.91
(50.77)
15 Santino Alexander Galacho 2010 Viborg Svømme Klub +0.81 191 1:35.20 +19.06
Entry time: 1:38.76 (-3.56)
50m: 45.00
100m: 1:35.20
(50.20)
16 Asger Herbsleb 2010 Odder Svømmeklub +0.73 186 1:35.89 +19.75
Entry time: 1:41.53 (-5.64)
50m: 40.58
100m: 1:35.89
(55.31)
17 Rasmus Mandrup Rosendal 2010 Horsens Svømmeklub +0.85 181 1:36.85 +20.71
Entry time: 1:34.31 (+2.54)
50m: 42.67
100m: 1:36.85
(54.18)
18 Anton Søndergaard Sørensen 2010 Aalborg Svømmeklub +0.79 177 1:37.55 +21.41
Entry time: 1:38.13 (-0.58)
50m: 45.20
100m: 1:37.55
(52.35)
19 Magnus Dalsgaard 2010 Vejle Svømmeklub +0.72 176 1:37.81 +21.67
Entry time: 1:37.47 (+0.34)
50m: 44.93
100m: 1:37.81
(52.88)
20 Benjamin Nørremark 2010 Viborg Svømme Klub 171 1:38.72 +22.58
Entry time: 1:40.04 (-1.32)
50m: 45.24
100m: 1:38.72
(53.48)
21 Marcus Bilgrau 2010 Aalborg Svømmeklub +0.80 171 1:38.78 +22.64
Entry time: 1:37.11 (+1.67)
50m: 46.28
100m: 1:38.78
(52.50)
22 Anton Plauborg 2010 Ringe Svømme Klub +0.69 168 1:39.34 +23.20
Entry time: 1:37.01 (+2.33)
50m: 45.36
100m: 1:39.34
(53.98)
23 Hjálmar Freyr Hauksson 2010 Aalborg Svømmeklub +1.03 162 1:40.41 +24.27
Entry time: 1:39.62 (+0.79)
50m: 47.82
100m: 1:40.41
(52.59)
24 Oliver Nielsen 2010 Nyborg Svømmeklub +0.71 145 1:44.28 +28.14
Entry time: 1:39.58 (+4.70)
50m: 50.17
100m: 1:44.28
(54.11)
- Magnus Uttrup Rom 2010 Aabybro Svømmeklub +0.77 DSQ
SW 8.2 Ej synkrone arme
Løb officielt kl.: 02-04-2022 14:26:44
Løb 2, 100m Medley Herrer Årg. 2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Demant Sørensen 2009 Aalborg Svømmeklub +0.70 545 1:07.09
Entry time: 1:09.45 (-2.36)
50m: 31.21
100m: 1:07.09
(35.88)
2 Noah Llobel 2009 Grenaa Svømmeklub +0.75 474 1:10.32 +3.23
Entry time: 1:12.34 (-2.02)
50m: 32.44
100m: 1:10.32
(37.88)
3 Ditlev Sørensen 2009 Hobro Svømmeklub +0.85 453 1:11.34 +4.25
Entry time: 1:15.37 (-4.03)
50m: 32.22
100m: 1:11.34
(39.12)
4 Christian Abrahamsen 2009 Aabybro Svømmeklub +0.69 422 1:13.07 +5.98
Entry time: 1:18.60 (-5.53)
50m: 33.32
100m: 1:13.07
(39.75)
5 Danilo Vaarning 2009 Nyborg Svømmeklub +0.77 405 1:14.09 +7.00
Entry time: 1:15.41 (-1.32)
50m: 34.66
100m: 1:14.09
(39.43)
6 Eskild Meyer 2009 Haderslev Svømme Klub +0.90 392 1:14.90 +7.81
Entry time: 1:18.69 (-3.79)
50m: 36.26
100m: 1:14.90
(38.64)
7 Johannes Munk Haugaard 2009 Hobro Svømmeklub +0.70 389 1:15.07 +7.98
Entry time: 1:18.27 (-3.20)
50m: 35.27
100m: 1:15.07
(39.80)
8 Kian Asbert Tome 2009 Hobro Svømmeklub +0.75 383 1:15.44 +8.35
Entry time: 1:27.00 (-11.56)
50m: 37.17
100m: 1:15.44
(38.27)
9 Marcus Halle 2009 Odder Svømmeklub +0.75 383 1:15.45 +8.36
Entry time: 1:16.23 (-0.78)
50m: 33.47
100m: 1:15.45
(41.98)
10 Andreas Morell Thomsen 2009 Svømmeklubben Søhesten +0.66 356 1:17.36 +10.27
Entry time: 1:22.23 (-4.87)
50m: 34.49
100m: 1:17.36
(42.87)
11 Mikkel Fangel Christensen 2009 Svømmeklubben Sønderborg +0.74 349 1:17.82 +10.73
Entry time: 1:18.22 (-0.40)
50m: 35.55
100m: 1:17.82
(42.27)
12 Albert Grove 2009 Aarhus Swim - HEI +0.73 346 1:18.10 +11.01
Entry time: 1:20.20 (-2.10)
50m: 35.52
100m: 1:18.10
(42.58)
13 Storm Sall Okkels 2009 Aarhus Swim - Skovbakken +0.65 337 1:18.79 +11.70
Entry time: 1:20.53 (-1.74)
50m: 37.48
100m: 1:18.79
(41.31)
14 Alexander Bjerre 2009 Aarhus Swim - Lyseng +0.87 336 1:18.83 +11.74
Entry time: 1:22.01 (-3.18)
50m: 35.55
100m: 1:18.83
(43.28)
15 Saleh Ayyach 2009 Vejle Svømmeklub +0.72 330 1:19.32 +12.23
Entry time: 1:20.42 (-1.10)
50m: 34.97
100m: 1:19.32
(44.35)
16 Mathias Mygind 2009 Ringe Svømme Klub +0.78 329 1:19.37 +12.28
Entry time: 1:21.42 (-2.05)
50m: 35.88
100m: 1:19.37
(43.49)
17 Luca Stammose Mensberg 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.70 317 1:20.38 +13.29
Entry time: 1:21.96 (-1.58)
50m: 37.20
100m: 1:20.38
(43.18)
18 Kristian Johnsen Andersen 2009 Ikast Svømmeklub +0.84 315 1:20.55 +13.46
Entry time: 1:21.44 (-0.89)
50m: 36.06
100m: 1:20.55
(44.49)
19 Marius Lynggaard 2009 Viborg Svømme Klub +0.93 308 1:21.17 +14.08
Entry time: 1:23.23 (-2.06)
50m: 38.30
100m: 1:21.17
(42.87)
20 Oliver Kuettel 2009 Svømmeklubben Sønderborg +0.76 304 1:21.46 +14.37
Entry time: 1:21.60 (-0.14)
50m: 40.21
100m: 1:21.46
(41.25)
21 Aksel Bragh-Kloppenborg 2009 Agfs Svømmeafdeling +0.80 304 1:21.49 +14.40
Entry time: 1:23.28 (-1.79)
50m: 37.38
100m: 1:21.49
(44.11)
22 Lasse Lee Bang Brodersen 2009 Frem Odense +0.72 300 1:21.89 +14.80
Entry time: 1:25.61 (-3.72)
50m: 38.04
100m: 1:21.89
(43.85)
23 Gabriel Oostwouder 2009 Aarhus Swim - IHF +0.75 296 1:22.19 +15.10
Entry time: 1:26.34 (-4.15)
50m: 37.61
100m: 1:22.19
(44.58)
24 Sander Thygesen 2009 Herning Svømmeklub +0.68 283 1:23.50 +16.41
Entry time: 1:24.09 (-0.59)
50m: 39.04
100m: 1:23.50
(44.46)
25 Lauritz Høybye Olesen 2009 Nyborg Svømmeklub +0.77 282 1:23.61 +16.52
Entry time: 1:25.41 (-1.80)
50m: 36.15
100m: 1:23.61
(47.46)
26 Oskar Rugholm 2009 Vejle Svømmeklub +0.69 280 1:23.79 +16.70
Entry time: 1:28.10 (-4.31)
50m: 39.18
100m: 1:23.79
(44.61)
27 Tobias Philippsen 2009 Haderslev Svømme Klub +0.86 274 1:24.32 +17.23
Entry time: 1:26.70 (-2.38)
50m: 39.06
100m: 1:24.32
(45.26)
28 Anders Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 +0.86 274 1:24.33 +17.24
Entry time: 1:25.70 (-1.37)
50m: 38.69
100m: 1:24.33
(45.64)
29 Johannes Brixen 2009 Odder Svømmeklub +0.75 273 1:24.48 +17.39
Entry time: 1:23.78 (+0.70)
50m: 38.08
100m: 1:24.48
(46.40)
30 Eskil Kiib Bach 2009 Aarhus Swim - Skovbakken +0.68 270 1:24.75 +17.66
Entry time: 1:26.75 (-2.00)
50m: 39.52
100m: 1:24.75
(45.23)
31 Storm Mandrup Ozimek 2009 Aalborg Svømmeklub +0.83 264 1:25.38 +18.29
Entry time: 1:26.64 (-1.26)
100m: 1:25.38
(1:25.38)
32 Herman Höhle Hjulskov 2009 Aalborg Svømmeklub +0.82 262 1:25.58 +18.49
Entry time: 1:26.72 (-1.14)
50m: 40.74
100m: 1:25.58
(44.84)
33 Asbjørn Quaade 2009 Ringe Svømme Klub +0.86 261 1:25.77 +18.68
Entry time: 1:26.03 (-0.26)
50m: 39.20
100m: 1:25.77
(46.57)
34 Nikolai Elgaard 2009 Esbjerg Svømmeklub +0.67 259 1:25.99 +18.90
Entry time: 1:21.82 (+4.17)
50m: 38.20
100m: 1:25.99
(47.79)
35 Marius Møldrup Hansen 2009 Horsens Svømmeklub +0.85 258 1:26.07 +18.98
Entry time: 1:26.98 (-0.91)
50m: 39.88
100m: 1:26.07
(46.19)
36 Oliver Odgaard 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.95 250 1:26.93 +19.84
Entry time: 1:27.17 (-0.24)
50m: 42.67
100m: 1:26.93
(44.26)
37 Florent Asllanaj 2009 Horsens Svømmeklub +0.79 247 1:27.28 +20.19
Entry time: 1:29.27 (-1.99)
50m: 38.94
100m: 1:27.28
(48.34)
38 Mikkel Philipsen 2009 Swim Team Odense +0.88 244 1:27.69 +20.60
Entry time: 1:25.96 (+1.73)
50m: 40.09
100m: 1:27.69
(47.60)
39 Malthe Lodberg Steen 2009 Svømmeklubben Pingvinen +0.87 229 1:29.52 +22.43
Entry time: 1:28.77 (+0.75)
50m: 40.81
100m: 1:29.52
(48.71)
40 Aksel Damsted Lund 2009 Ringe Svømme Klub +0.70 227 1:29.82 +22.73
Entry time: 1:29.72 (+0.10)
50m: 42.02
100m: 1:29.82
(47.80)
- Emil Asger Møller 2009 Esbjerg Svømmeklub +0.75 DSQ
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning
- Tobias Schwab 2009 Hobro Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Oliver Søe 2009 Fredericia Svømmeklub +0.66 DSQ
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning
Løb officielt kl.: 02-04-2022 14:26:44
02-04-2022 14:27.49 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Haderslev Svømme Klub
Document
Resultater
Vest børn Medley kombination 2022
Placering: Kløvermarkhallen Arrangør Dansk Svømmeunion og Haderslev Svømme
Svømmeh 25m Stævne dato: 2. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2011 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 +0.80 376 36.73
Entry time: 37.64 (-0.91)
2 Cecilie Ditlev Lund 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.89 267 41.18 +4.45
Entry time: 42.90 (-1.72)
3 Sofie Hartmann 2011 Vejle Svømmeklub +0.79 257 41.67 +4.94
Entry time: 46.11 (-4.44)
4 Olivia Gode Agersbæk 2011 Horsens Svømmeklub +0.72 240 42.63 +5.90
Entry time: 41.65 (+0.98)
5 Liv Løvbjerg Nakos 2011 Ringe Svømme Klub +0.89 237 42.83 +6.10
Entry time: 50.62 (-7.79)
6 Vigga Frida Geisler Overgaard 2011 Esbjerg Svømmeklub +0.98 219 43.99 +7.26
7 Sille Lindberg 2011 Vejle Svømmeklub +0.96 204 45.03 +8.30
Entry time: 43.49 (+1.54)
8 Olivia Winum Andersen 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.76 189 46.15 +9.42
Entry time: 47.16 (-1.01)
9 Emma Zimu Wang 2011 Agfs Svømmeafdeling +0.88 179 47.05 +10.32
10 Laura Vejsgaard Lund 2011 Agfs Svømmeafdeling +0.86 178 47.07 +10.34
Entry time: 44.99 (+2.08)
11 Agnes Lorenzen Olesen 2011 Ikast Svømmeklub +0.73 176 47.32 +10.59
Entry time: 52.70 (-5.38)
12 Katrine Wulf 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.90 171 47.77 +11.04
Entry time: 48.75 (-0.98)
13 Sophia Borkmann 2011 Aalborg Svømmeklub +0.78 163 48.52 +11.79
14 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub +0.94 157 49.08 +12.35
Entry time: 49.96 (-0.88)
15 Freja Ane  Nielsen 2011 Herning Svømmeklub +1.00 156 49.17 +12.44
16 Anna Westing 2011 Viborg Svømme Klub +0.88 155 49.27 +12.54
17 Klara Vibeke Hald Gjedde 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.86 154 49.47 +12.74
Entry time: 47.34 (+2.13)
18 Laura Skjærris Lund 2011 Swim Team Neptun +1.18 134 51.73 +15.00
19 Mille Nova Juul Niebuhr 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.83 130 52.32 +15.59
Entry time: 58.38 (-6.06)
20 Karolina H. Fyrstman 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.65 119 53.80 +17.07
21 Alberte Kvorning 2011 Kolding Svømmeklub +0.98 91 58.89 +22.16
Løb officielt kl.: 02-04-2022 11:46:10
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.61 650 30.60
Entry time: 31.88 (-1.28)
2 Anni Rouhan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub +0.77 490 33.62 +3.02
Entry time: 33.81 (-0.19)
3 Marie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.73 485 33.75 +3.15
Entry time: 33.37 (+0.38)
4 Amalie Jørgensen 2010 Frem Odense +0.85 352 37.54 +6.94
Entry time: 39.62 (-2.08)
5 Maja Bager 2010 Aalborg Svømmeklub +0.73 350 37.60 +7.00
Entry time: 38.67 (-1.07)
6 Emma Dürr Toft-Jensen 2010 Herning Svømmeklub +0.69 346 37.76 +7.16
Entry time: 44.71 (-6.95)
7 Josefine Bak Mathiasen 2010 Struer Svømmeklub +0.96 346 37.77 +7.17
Entry time: 39.14 (-1.37)
8 Kirstine Dyg Lerup 2010 Svømmeklubben Pingvinen +0.84 322 38.69 +8.09
Entry time: 38.89 (-0.20)
9 Nanna Rosendal Høgh 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.87 320 38.75 +8.15
Entry time: 40.78 (-2.03)
10 Sofia-Elena Plaesu 2010 Horsens Svømmeklub +0.82 297 39.71 +9.11
Entry time: 40.62 (-0.91)
11 Mie Bech Bøgedal 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.75 296 39.77 +9.17
Entry time: 40.37 (-0.60)
12 Ida Friis Mikkelsen 2010 Nyborg Svømmeklub +0.78 295 39.80 +9.20
Entry time: 38.36 (+1.44)
13 Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub +0.92 264 41.32 +10.72
14 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg +0.87 259 41.60 +11.00
Entry time: 45.97 (-4.37)
15 Dicte Underbjerg 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.90 234 43.01 +12.41
Entry time: 40.46 (+2.55)
16 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub +0.95 232 43.13 +12.53
17 Agnes Seneca 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.88 230 43.28 +12.68
Entry time: 54.53 (-11.25)
18 Camilla H Graversen 2010 Vejle Svømmeklub +0.85 229 43.31 +12.71
Entry time: 41.03 (+2.28)
19 Julie Mikkelsen 2010 Aarhus Swim - Lyseng +0.94 220 43.87 +13.27
Entry time: 47.47 (-3.60)
20 Ida Larsen 2010 Odder Svømmeklub +0.89 218 44.05 +13.45
Entry time: 47.38 (-3.33)
21 Wilma Karlberg 2010 Herning Svømmeklub +0.86 213 44.38 +13.78
Entry time: 48.54 (-4.16)
22 Sasha Lee T Sørensen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.58 211 44.52 +13.92
Entry time: 46.46 (-1.94)
23 Caroline Szeles Poulsen 2010 Aarhus Swim - Skovbakken +0.82 204 44.99 +14.39
Entry time: 43.33 (+1.66)
24 Evalina Jordt-Edwards 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.86 197 45.56 +14.96
Entry time: 43.48 (+2.08)
25 Mathilde Lisberg Devantie 2010 Odder Svømmeklub +0.85 193 45.83 +15.23
Entry time: 44.88 (+0.95)
26 Sofie Frøkjær 2010 Silkeborg Svømmeklub +0.95 190 46.11 +15.51
Entry time: 45.35 (+0.76)
27 Bell Møller-Jacobsen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.85 186 46.38 +15.78
Entry time: 42.50 (+3.88)
28 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub +0.86 164 48.40 +17.80
Entry time: 41.44 (+6.96)
- Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub +0.67 DSQ
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene
Løb officielt kl.: 02-04-2022 11:46:10
02-04-2022 11:49.44 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Haderslev Svømme Klub
Document
Resultater
Vest børn Medley kombination 2022
Placering: Kløvermarkhallen Arrangør Dansk Svømmeunion og Haderslev Svømme
Svømmeh 25m Stævne dato: 2. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Årg. 2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frey Nielsen Memborg 2010 Nyborg Svømmeklub +0.74 288 35.58
Entry time: 33.94 (+1.64)
2 Louis Stæhr Bentsen 2010 Swim Team Odense +0.81 273 36.19 +0.61
Entry time: 37.90 (-1.71)
3 Louie Lindblad 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.85 261 36.73 +1.15
Entry time: 40.49 (-3.76)
4 Victor Johansen 2010 Silkeborg Svømmeklub +0.80 223 38.75 +3.17
Entry time: 39.99 (-1.24)
5 Malte Haun 2010 Silkeborg Svømmeklub +0.93 189 40.91 +5.33
Entry time: 42.55 (-1.64)
6 Marcus Korsholm Gaster 2010 Nyborg Svømmeklub +0.69 178 41.76 +6.18
Entry time: 40.77 (+0.99)
7 Eddie Berg 2010 Brædstrup Svømmeklub +0.69 167 42.64 +7.06
8 Awin Asso Jeppesen 2010 Bjerre Herreds Svømmeklub +0.94 164 42.92 +7.34
Entry time: 41.33 (+1.59)
9 Jonas  Møller 2010 Vejle Svømmeklub +0.75 155 43.73 +8.15
10 Rasmus Neuber 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.76 142 45.01 +9.43
Entry time: 41.47 (+3.54)
11 Benjamin Nørremark 2010 Viborg Svømme Klub +0.86 127 46.64 +11.06
Entry time: 51.40 (-4.76)
12 Oliver Nielsen 2010 Nyborg Svømmeklub +0.68 126 46.81 +11.23
Entry time: 48.24 (-1.43)
13 Rasmus Mandrup Rosendal 2010 Horsens Svømmeklub +0.88 125 46.93 +11.35
Entry time: 45.40 (+1.53)
14 Magnus Dalsgaard 2010 Vejle Svømmeklub +0.71 124 47.06 +11.48
Entry time: 44.91 (+2.15)
15 Mikkel Guldager Stougaard 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.74 122 47.35 +11.77
Entry time: 46.18 (+1.17)
16 Anton Søndergaard Sørensen 2010 Aalborg Svømmeklub +0.78 120 47.55 +11.97
Entry time: 51.59 (-4.04)
17 Hjálmar Freyr Hauksson 2010 Aalborg Svømmeklub +0.89 112 48.64 +13.06
18 Otto Thuelund 2010 Nyborg Svømmeklub +0.59 107 49.39 +13.81
Entry time: 42.67 (+6.72)
19 Marcus Bilgrau 2010 Aalborg Svømmeklub +0.85 107 49.41 +13.83
Entry time: 52.15 (-2.74)
20 Adam Sallam 2010 Brædstrup Svømmeklub +0.79 106 49.61 +14.03
Entry time: 47.99 (+1.62)
21 Santino Alexander Galacho 2010 Viborg Svømme Klub +0.85 105 49.66 +14.08
22 Magnus Uttrup Rom 2010 Aabybro Svømmeklub +0.86 94 51.63 +16.05
Entry time: 51.21 (+0.42)
23 Asger Herbsleb 2010 Odder Svømmeklub +0.76 91 52.16 +16.58
Entry time: 1:02.78 (-10.62)
- Jonas Staghøj Andersen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.55 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Anton Plauborg 2010 Ringe Svømme Klub +0.78 DSQ
SW 8.3 Brystsvømningsbenspark under svømning
Løb officielt kl.: 02-04-2022 14:48:28
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Årg. 2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Demant Sørensen 2009 Aalborg Svømmeklub +0.69 546 28.75
Entry time: 29.48 (-0.73)
2 Noah Llobel 2009 Grenaa Svømmeklub +0.77 496 29.68 +0.93
Entry time: 30.18 (-0.50)
3 Marcus Halle 2009 Odder Svømmeklub +0.75 396 32.00 +3.25
Entry time: 32.48 (-0.48)
4 Christian Abrahamsen 2009 Aabybro Svømmeklub +0.69 383 32.34 +3.59
Entry time: 33.74 (-1.40)
5 Albert Grove 2009 Aarhus Swim - HEI +0.76 342 33.58 +4.83
Entry time: 35.70 (-2.12)
6 Mathias Mygind 2009 Ringe Svømme Klub +0.76 336 33.80 +5.05
Entry time: 32.97 (+0.83)
7 Storm Sall Okkels 2009 Aarhus Swim - Skovbakken +0.64 323 34.22 +5.47
Entry time: 33.65 (+0.57)
8 Andreas Morell Thomsen 2009 Svømmeklubben Søhesten +0.67 314 34.54 +5.79
Entry time: 36.71 (-2.17)
9 Emil Asger Møller 2009 Esbjerg Svømmeklub +0.73 311 34.65 +5.90
Entry time: 33.18 (+1.47)
10 Oliver Søe 2009 Fredericia Svømmeklub +0.63 299 35.12 +6.37
Entry time: 34.05 (+1.07)
11 Danilo Vaarning 2009 Nyborg Svømmeklub +0.77 299 35.14 +6.39
Entry time: 34.17 (+0.97)
12 Nikolai Elgaard 2009 Esbjerg Svømmeklub +0.68 294 35.33 +6.58
Entry time: 33.99 (+1.34)
13 Mikkel Fangel Christensen 2009 Svømmeklubben Sønderborg +0.76 290 35.49 +6.74
Entry time: 35.16 (+0.33)
14 Lauritz Høybye Olesen 2009 Nyborg Svømmeklub +0.77 282 35.82 +7.07
Entry time: 35.80 (+0.02)
15 Eskild Meyer 2009 Haderslev Svømme Klub +1.00 272 36.26 +7.51
Entry time: 38.96 (-2.70)
16 Saleh Ayyach 2009 Vejle Svømmeklub +0.73 269 36.37 +7.62
Entry time: 33.46 (+2.91)
17 Gabriel Oostwouder 2009 Aarhus Swim - IHF +0.82 266 36.50 +7.75
Entry time: 40.65 (-4.15)
18 Lasse Lee Bang Brodersen 2009 Frem Odense +0.72 261 36.74 +7.99
Entry time: 38.04 (-1.30)
19 Aksel Bragh-Kloppenborg 2009 Agfs Svømmeafdeling +0.80 250 37.30 +8.55
Entry time: 43.06 (-5.76)
20 Johannes Brixen 2009 Odder Svømmeklub +0.72 247 37.41 +8.66
Entry time: 37.22 (+0.19)
21 Oskar Rugholm 2009 Vejle Svømmeklub +0.78 246 37.49 +8.74
Entry time: 43.09 (-5.60)
22 Eskil Kiib Bach 2009 Aarhus Swim - Skovbakken +0.67 245 37.53 +8.78
Entry time: 40.41 (-2.88)
23 Florent Asllanaj 2009 Horsens Svømmeklub +0.78 235 38.07 +9.32
Entry time: 38.24 (-0.17)
=24 Kristian Johnsen Andersen 2009 Ikast Svømmeklub +0.84 224 38.65 +9.90
Entry time: 41.39 (-2.74)
=24 Anders Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 +0.80 224 38.65 +9.90
Entry time: 38.75 (-0.10)
26 Oliver Kuettel 2009 Svømmeklubben Sønderborg +0.75 217 39.06 +10.31
Entry time: 38.48 (+0.58)
27 Marius Møldrup Hansen 2009 Horsens Svømmeklub +0.81 208 39.65 +10.90
Entry time: 46.48 (-6.83)
28 Mikkel Philipsen 2009 Swim Team Odense +0.88 206 39.75 +11.00
Entry time: 44.33 (-4.58)
29 Storm Mandrup Ozimek 2009 Aalborg Svømmeklub +0.89 200 40.15 +11.40
Entry time: 57.34 (-17.19)
30 Tobias Philippsen 2009 Haderslev Svømme Klub +0.85 197 40.34 +11.59
31 Luca Stammose Mensberg 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.73 195 40.51 +11.76
Entry time: 40.87 (-0.36)
32 Marius Lynggaard 2009 Viborg Svømme Klub +1.05 194 40.57 +11.82
Entry time: 40.88 (-0.31)
33 Sander Thygesen 2009 Herning Svømmeklub +0.70 184 41.29 +12.54
Entry time: 39.52 (+1.77)
34 Herman Höhle Hjulskov 2009 Aalborg Svømmeklub +0.87 174 42.05 +13.30
Entry time: 50.87 (-8.82)
35 Malthe Lodberg Steen 2009 Svømmeklubben Pingvinen +0.83 151 44.07 +15.32
Entry time: 46.28 (-2.21)
36 Aksel Damsted Lund 2009 Ringe Svømme Klub +0.69 150 44.19 +15.44
Entry time: 45.80 (-1.61)
37 Oliver Odgaard 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.91 117 48.03 +19.28
Entry time: 58.95 (-10.92)
- Alexander Bjerre 2009 Aarhus Swim - Lyseng +0.86 DSQ v 50m
SW 8.2 Ej synkrone arme
- Asbjørn Quaade 2009 Ringe Svømme Klub +0.96 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 02-04-2022 14:48:28
02-04-2022 14:48.46 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Haderslev Svømme Klub
Document
Resultater
Vest børn Medley kombination 2022
Placering: Kløvermarkhallen Arrangør Dansk Svømmeunion og Haderslev Svømme
Svømmeh 25m Stævne dato: 2. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 5, 100m Frisvømning Damer Årg. 2011 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 +0.78 407 1:13.47
Entry time: 1:16.71 (-3.24)
50m: 35.14
100m: 1:13.47
(38.33)
2 Sofie Hartmann 2011 Vejle Svømmeklub +0.84 310 1:20.45 +6.98
Entry time: 1:21.00 (-0.55)
50m: 38.90
100m: 1:20.45
(41.55)
3 Olivia Winum Andersen 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.82 309 1:20.56 +7.09
Entry time: 1:24.79 (-4.23)
50m: 38.93
100m: 1:20.56
(41.63)
4 Liv Løvbjerg Nakos 2011 Ringe Svømme Klub +0.86 295 1:21.80 +8.33
Entry time: 1:22.60 (-0.80)
50m: 38.76
100m: 1:21.80
(43.04)
5 Katrine Wulf 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.93 294 1:21.90 +8.43
Entry time: 1:23.72 (-1.82)
50m: 40.39
100m: 1:21.90
(41.51)
6 Vigga Frida Geisler Overgaard 2011 Esbjerg Svømmeklub +0.87 292 1:22.02 +8.55
Entry time: 1:25.13 (-3.11)
50m: 40.02
100m: 1:22.02
(42.00)
7 Cecilie Ditlev Lund 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.92 272 1:24.01 +10.54
Entry time: 1:27.77 (-3.76)
50m: 40.62
100m: 1:24.01
(43.39)
8 Klara Vibeke Hald Gjedde 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.85 261 1:25.16 +11.69
Entry time: 1:29.64 (-4.48)
50m: 42.80
100m: 1:25.16
(42.36)
9 Sille Lindberg 2011 Vejle Svømmeklub +1.13 254 1:25.94 +12.47
Entry time: 1:25.94 (=)
50m: 40.27
100m: 1:25.94
(45.67)
10 Mille Nova Juul Niebuhr 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.95 254 1:25.99 +12.52
Entry time: 1:26.18 (-0.19)
50m: 40.77
100m: 1:25.99
(45.22)
11 Emma Zimu Wang 2011 Agfs Svømmeafdeling +0.91 250 1:26.39 +12.92
Entry time: 1:27.81 (-1.42)
50m: 41.98
100m: 1:26.39
(44.41)
12 Laura Vejsgaard Lund 2011 Agfs Svømmeafdeling +0.73 244 1:27.16 +13.69
Entry time: 1:30.97 (-3.81)
50m: 43.12
100m: 1:27.16
(44.04)
13 Anna Westing 2011 Viborg Svømme Klub +1.04 242 1:27.36 +13.89
Entry time: 1:30.99 (-3.63)
50m: 42.35
100m: 1:27.36
(45.01)
14 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub +0.85 238 1:27.80 +14.33
Entry time: 1:28.68 (-0.88)
50m: 42.83
100m: 1:27.80
(44.97)
15 Olivia Gode Agersbæk 2011 Horsens Svømmeklub +0.76 235 1:28.26 +14.79
50m: 41.22
100m: 1:28.26
(47.04)
16 Sophia Borkmann 2011 Aalborg Svømmeklub +0.82 212 1:31.33 +17.86
Entry time: 1:36.93 (-5.60)
50m: 43.71
100m: 1:31.33
(47.62)
17 Alberte Kvorning 2011 Kolding Svømmeklub +0.98 192 1:34.33 +20.86
Entry time: 1:32.29 (+2.04)
50m: 44.34
100m: 1:34.33
(49.99)
18 Laura Skjærris Lund 2011 Swim Team Neptun +1.19 189 1:34.81 +21.34
Entry time: 1:34.28 (+0.53)
50m: 47.02
100m: 1:34.81
(47.79)
19 Karolina H. Fyrstman 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.75 188 1:35.08 +21.61
Entry time: 1:36.26 (-1.18)
50m: 46.58
100m: 1:35.08
(48.50)
20 Freja Ane  Nielsen 2011 Herning Svømmeklub +0.93 177 1:36.93 +23.46
Entry time: 1:47.37 (-10.44)
50m: 43.81
100m: 1:36.93
(53.12)
21 Agnes Lorenzen Olesen 2011 Ikast Svømmeklub +0.88 163 1:39.63 +26.16
Entry time: 1:39.02 (+0.61)
50m: 44.95
100m: 1:39.63
(54.68)
Løb officielt kl.: 02-04-2022 12:09:12
Løb 5, 100m Frisvømning Damer Årg. 2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.72 603 1:04.46
Entry time: 1:08.80 (-4.34)
50m: 30.96
100m: 1:04.46
(33.50)
2 Anni Rouhan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub +0.75 529 1:07.33 +2.87
Entry time: 1:08.91 (-1.58)
50m: 32.42
100m: 1:07.33
(34.91)
3 Marie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.78 501 1:08.56 +4.10
Entry time: 1:08.76 (-0.20)
50m: 32.79
100m: 1:08.56
(35.77)
4 Maja Bager 2010 Aalborg Svømmeklub +1.24 432 1:12.05 +7.59
Entry time: 1:10.83 (+1.22)
50m: 34.24
100m: 1:12.05
(37.81)
5 Mie Bech Bøgedal 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.77 430 1:12.14 +7.68
Entry time: 1:17.87 (-5.73)
50m: 35.00
100m: 1:12.14
(37.14)
6 Nanna Rosendal Høgh 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.89 422 1:12.58 +8.12
Entry time: 1:21.93 (-9.35)
50m: 35.23
100m: 1:12.58
(37.35)
7 Josefine Bak Mathiasen 2010 Struer Svømmeklub +0.84 383 1:14.98 +10.52
Entry time: 1:21.64 (-6.66)
50m: 37.15
100m: 1:14.98
(37.83)
8 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg +0.93 377 1:15.38 +10.92
Entry time: 1:17.20 (-1.82)
50m: 36.45
100m: 1:15.38
(38.93)
9 Evalina Jordt-Edwards 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.86 370 1:15.83 +11.37
Entry time: 1:18.73 (-2.90)
50m: 37.03
100m: 1:15.83
(38.80)
10 Ida Friis Mikkelsen 2010 Nyborg Svømmeklub +0.81 370 1:15.87 +11.41
Entry time: 1:16.09 (-0.22)
50m: 37.71
100m: 1:15.87
(38.16)
11 Mathilde Lisberg Devantie 2010 Odder Svømmeklub +1.18 365 1:16.21 +11.75
Entry time: 1:13.42 (+2.79)
50m: 36.51
100m: 1:16.21
(39.70)
12 Dicte Underbjerg 2010 Esbjerg Svømmeklub +1.04 363 1:16.29 +11.83
Entry time: 1:15.38 (+0.91)
50m: 35.66
100m: 1:16.29
(40.63)
13 Bell Møller-Jacobsen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.75 360 1:16.50 +12.04
Entry time: 1:20.21 (-3.71)
50m: 37.73
100m: 1:16.50
(38.77)
14 Agnes Seneca 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.84 358 1:16.66 +12.20
Entry time: 1:15.88 (+0.78)
50m: 37.12
100m: 1:16.66
(39.54)
15 Amalie Jørgensen 2010 Frem Odense +0.81 351 1:17.21 +12.75
Entry time: 1:24.44 (-7.23)
50m: 36.91
100m: 1:17.21
(40.30)
16 Sofia-Elena Plaesu 2010 Horsens Svømmeklub +0.75 333 1:18.52 +14.06
Entry time: 1:22.98 (-4.46)
50m: 36.67
100m: 1:18.52
(41.85)
17 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub +0.90 325 1:19.17 +14.71
Entry time: 1:19.47 (-0.30)
50m: 39.10
100m: 1:19.17
(40.07)
18 Wilma Karlberg 2010 Herning Svømmeklub +0.94 323 1:19.35 +14.89
Entry time: 1:25.01 (-5.66)
50m: 37.26
100m: 1:19.35
(42.09)
19 Kirstine Dyg Lerup 2010 Svømmeklubben Pingvinen +0.84 314 1:20.08 +15.62
Entry time: 1:19.43 (+0.65)
50m: 38.25
100m: 1:20.08
(41.83)
20 Sasha Lee T Sørensen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.65 311 1:20.37 +15.91
Entry time: 1:20.07 (+0.30)
50m: 38.03
100m: 1:20.37
(42.34)
21 Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub +0.91 306 1:20.82 +16.36
Entry time: 1:25.99 (-5.17)
50m: 38.12
100m: 1:20.82
(42.70)
22 Emma Dürr Toft-Jensen 2010 Herning Svømmeklub +0.71 295 1:21.78 +17.32
Entry time: 1:26.27 (-4.49)
50m: 37.71
100m: 1:21.78
(44.07)
23 Caroline Szeles Poulsen 2010 Aarhus Swim - Skovbakken +0.85 291 1:22.11 +17.65
Entry time: 1:21.65 (+0.46)
50m: 39.22
100m: 1:22.11
(42.89)
24 Sofie Frøkjær 2010 Silkeborg Svømmeklub +0.95 290 1:22.23 +17.77
Entry time: 1:25.18 (-2.95)
50m: 38.92
100m: 1:22.23
(43.31)
25 Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub +0.65 284 1:22.82 +18.36
Entry time: 1:23.20 (-0.38)
50m: 39.25
100m: 1:22.82
(43.57)
26 Julie Mikkelsen 2010 Aarhus Swim - Lyseng +0.96 278 1:23.45 +18.99
Entry time: 1:23.97 (-0.52)
50m: 39.31
100m: 1:23.45
(44.14)
27 Ida Larsen 2010 Odder Svømmeklub +0.96 274 1:23.86 +19.40
Entry time: 1:21.15 (+2.71)
50m: 39.58
100m: 1:23.86
(44.28)
28 Camilla H Graversen 2010 Vejle Svømmeklub +0.88 260 1:25.24 +20.78
Entry time: 1:24.84 (+0.40)
50m: 39.47
100m: 1:25.24
(45.77)
29 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub +0.89 253 1:26.05 +21.59
Entry time: 1:36.97 (-10.92)
50m: 41.00
100m: 1:26.05
(45.05)
Løb officielt kl.: 02-04-2022 12:09:12
02-04-2022 12:09.58 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Haderslev Svømme Klub
Document
Resultater
Vest børn Medley kombination 2022
Placering: Kløvermarkhallen Arrangør Dansk Svømmeunion og Haderslev Svømme
Svømmeh 25m Stævne dato: 2. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louis Stæhr Bentsen 2010 Swim Team Odense +0.83 377 1:06.92
Entry time: 1:11.08 (-4.16)
50m: 32.39
100m: 1:06.92
(34.53)
2 Jonas Staghøj Andersen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.75 375 1:07.05 +0.13
Entry time: 1:06.07 (+0.98)
50m: 32.61
100m: 1:07.05
(34.44)
3 Louie Lindblad 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.88 350 1:08.61 +1.69
Entry time: 1:08.51 (+0.10)
50m: 33.54
100m: 1:08.61
(35.07)
4 Frey Nielsen Memborg 2010 Nyborg Svømmeklub +0.75 334 1:09.70 +2.78
Entry time: 1:09.58 (+0.12)
50m: 33.39
100m: 1:09.70
(36.31)
5 Adam Sallam 2010 Brædstrup Svømmeklub +0.73 296 1:12.50 +5.58
Entry time: 1:18.75 (-6.25)
50m: 35.18
100m: 1:12.50
(37.32)
6 Malte Haun 2010 Silkeborg Svømmeklub +0.83 275 1:14.37 +7.45
Entry time: 1:13.75 (+0.62)
50m: 35.68
100m: 1:14.37
(38.69)
7 Rasmus Neuber 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.83 227 1:19.22 +12.30
Entry time: 1:19.05 (+0.17)
50m: 37.16
100m: 1:19.22
(42.06)
8 Victor Johansen 2010 Silkeborg Svømmeklub +0.83 225 1:19.52 +12.60
Entry time: 1:22.24 (-2.72)
50m: 37.62
100m: 1:19.52
(41.90)
9 Eddie Berg 2010 Brædstrup Svømmeklub +0.70 221 1:19.99 +13.07
Entry time: 1:22.77 (-2.78)
50m: 38.17
100m: 1:19.99
(41.82)
10 Awin Asso Jeppesen 2010 Bjerre Herreds Svømmeklub +0.99 211 1:21.19 +14.27
Entry time: 1:21.04 (+0.15)
50m: 39.56
100m: 1:21.19
(41.63)
11