2022-12-06   11:45:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest Børnemedley 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 11.00

Document
Resultater
Vest børn Medley kombination 2022
Placering: Kløvermarkhallen Arrangør Dansk Svømmeunion og Haderslev Svømme
Svømmeh 25m Stævne dato: 2. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 1, 100m Medley Damer Årg. 2011 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 +0.78 414 1:23.32
Entry time: 1:25.19 (-1.87)
50m: 38.41
100m: 1:23.32
(44.91)
2 Liv Løvbjerg Nakos 2011 Ringe Svømme Klub +0.98 342 1:28.76 +5.44
Entry time: 1:32.12 (-3.36)
50m: 40.39
100m: 1:28.76
(48.37)
3 Sofie Hartmann 2011 Vejle Svømmeklub +0.87 339 1:29.00 +5.68
Entry time: 1:31.64 (-2.64)
50m: 40.56
100m: 1:29.00
(48.44)
4 Cecilie Ditlev Lund 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.81 302 1:32.51 +9.19
Entry time: 1:39.89 (-7.38)
50m: 42.47
100m: 1:32.51
(50.04)
5 Vigga Frida Geisler Overgaard 2011 Esbjerg Svømmeklub +1.08 298 1:32.95 +9.63
Entry time: 1:33.07 (-0.12)
50m: 42.28
100m: 1:32.95
(50.67)
6 Olivia Gode Agersbæk 2011 Horsens Svømmeklub +0.76 296 1:33.14 +9.82
Entry time: 1:35.78 (-2.64)
50m: 42.02
100m: 1:33.14
(51.12)
7 Katrine Wulf 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.75 294 1:33.39 +10.07
Entry time: 1:38.25 (-4.86)
50m: 44.29
100m: 1:33.39
(49.10)
8 Olivia Winum Andersen 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.75 288 1:33.98 +10.66
Entry time: 1:38.31 (-4.33)
50m: 44.76
100m: 1:33.98
(49.22)
9 Sille Lindberg 2011 Vejle Svømmeklub +0.83 283 1:34.55 +11.23
Entry time: 1:37.82 (-3.27)
50m: 44.29
100m: 1:34.55
(50.26)
10 Laura Vejsgaard Lund 2011 Agfs Svømmeafdeling +0.90 265 1:36.65 +13.33
Entry time: 1:42.90 (-6.25)
50m: 41.17
100m: 1:36.65
(55.48)
11 Emma Zimu Wang 2011 Agfs Svømmeafdeling +0.89 264 1:36.75 +13.43
Entry time: 1:38.09 (-1.34)
50m: 43.74
100m: 1:36.75
(53.01)
12 Sophia Borkmann 2011 Aalborg Svømmeklub +0.84 251 1:38.41 +15.09
Entry time: 1:44.78 (-6.37)
50m: 45.57
100m: 1:38.41
(52.84)
13 Laura Skjærris Lund 2011 Swim Team Neptun +0.94 249 1:38.64 +15.32
Entry time: 1:42.70 (-4.06)
50m: 46.18
100m: 1:38.64
(52.46)
14 Anna Westing 2011 Viborg Svømme Klub +0.90 249 1:38.72 +15.40
Entry time: 1:40.05 (-1.33)
50m: 47.46
100m: 1:38.72
(51.26)
15 Klara Vibeke Hald Gjedde 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.84 246 1:39.07 +15.75
Entry time: 1:39.25 (-0.18)
50m: 44.81
100m: 1:39.07
(54.26)
16 Mille Nova Juul Niebuhr 2011 Silkeborg Svømmeklub 231 1:41.19 +17.87
Entry time: 1:43.46 (-2.27)
50m: 47.92
100m: 1:41.19
(53.27)
17 Karolina H. Fyrstman 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.76 230 1:41.33 +18.01
Entry time: 1:45.18 (-3.85)
50m: 51.16
100m: 1:41.33
(50.17)
18 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub +0.93 228 1:41.56 +18.24
Entry time: 1:41.01 (+0.55)
50m: 46.21
100m: 1:41.56
(55.35)
19 Agnes Lorenzen Olesen 2011 Ikast Svømmeklub +0.98 219 1:43.04 +19.72
Entry time: 1:42.95 (+0.09)
50m: 44.19
100m: 1:43.04
(58.85)
20 Freja Ane  Nielsen 2011 Herning Svømmeklub +0.95 216 1:43.46 +20.14
Entry time: 1:43.61 (-0.15)
50m: 46.10
100m: 1:43.46
(57.36)
21 Alberte Kvorning 2011 Kolding Svømmeklub +1.00 183 1:49.27 +25.95
Entry time: 1:43.44 (+5.83)
50m: 50.73
100m: 1:49.27
(58.54)
Løb officielt kl.: 02-04-2022 11:25:32
Løb 1, 100m Medley Damer Årg. 2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.68 626 1:12.57
Entry time: 1:17.11 (-4.54)
50m: 33.15
100m: 1:12.57
(39.42)
2 Marie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.78 525 1:16.96 +4.39
Entry time: 1:20.98 (-4.02)
50m: 35.87
100m: 1:16.96
(41.09)
3 Anni Rouhan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub +0.74 512 1:17.62 +5.05
Entry time: 1:18.84 (-1.22)
50m: 34.48
100m: 1:17.62
(43.14)
4 Maja Bager 2010 Aalborg Svømmeklub +0.70 498 1:18.32 +5.75
Entry time: 1:19.64 (-1.32)
50m: 36.52
100m: 1:18.32
(41.80)
5 Nanna Rosendal Høgh 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.87 461 1:20.35 +7.78
Entry time: 1:25.78 (-5.43)
50m: 38.44
100m: 1:20.35
(41.91)
6 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg +0.84 444 1:21.36 +8.79
Entry time: 1:27.06 (-5.70)
50m: 38.93
100m: 1:21.36
(42.43)
7 Josefine Bak Mathiasen 2010 Struer Svømmeklub +0.86 409 1:23.61 +11.04
Entry time: 1:24.77 (-1.16)
50m: 38.95
100m: 1:23.61
(44.66)
8 Amalie Jørgensen 2010 Frem Odense +0.80 388 1:25.15 +12.58
Entry time: 1:27.43 (-2.28)
50m: 38.42
100m: 1:25.15
(46.73)
9 Ida Friis Mikkelsen 2010 Nyborg Svømmeklub +0.78 373 1:26.23 +13.66
Entry time: 1:29.31 (-3.08)
50m: 38.34
100m: 1:26.23
(47.89)
10 Dicte Underbjerg 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.93 366 1:26.79 +14.22
Entry time: 1:29.30 (-2.51)
50m: 41.49
100m: 1:26.79
(45.30)
11 Mie Bech Bøgedal 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.74 365 1:26.87 +14.30
Entry time: 1:31.66 (-4.79)
50m: 40.07
100m: 1:26.87
(46.80)
12 Evalina Jordt-Edwards 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.90 363 1:27.05 +14.48
Entry time: 1:28.32 (-1.27)
50m: 39.08
100m: 1:27.05
(47.97)
13 Julie Mikkelsen 2010 Aarhus Swim - Lyseng +0.91 356 1:27.62 +15.05
Entry time: 1:30.76 (-3.14)
50m: 42.14
100m: 1:27.62
(45.48)
14 Kirstine Dyg Lerup 2010 Svømmeklubben Pingvinen +0.87 353 1:27.84 +15.27
Entry time: 1:28.72 (-0.88)
50m: 39.47
100m: 1:27.84
(48.37)
15 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub +0.97 350 1:28.10 +15.53
Entry time: 1:30.62 (-2.52)
50m: 40.43
100m: 1:28.10
(47.67)
16 Ida Larsen 2010 Odder Svømmeklub +0.93 346 1:28.43 +15.86
Entry time: 1:31.13 (-2.70)
50m: 42.21
100m: 1:28.43
(46.22)
17 Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub +0.83 344 1:28.61 +16.04
Entry time: 1:33.59 (-4.98)
50m: 43.36
100m: 1:28.61
(45.25)
18 Caroline Szeles Poulsen 2010 Aarhus Swim - Skovbakken +0.81 326 1:30.18 +17.61
Entry time: 1:32.77 (-2.59)
50m: 41.48
100m: 1:30.18
(48.70)
19 Sofia-Elena Plaesu 2010 Horsens Svømmeklub +0.75 319 1:30.90 +18.33
Entry time: 1:33.14 (-2.24)
50m: 39.83
100m: 1:30.90
(51.07)
20 Bell Møller-Jacobsen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.75 310 1:31.74 +19.17
Entry time: 1:30.70 (+1.04)
50m: 41.58
100m: 1:31.74
(50.16)
21 Sofie Frøkjær 2010 Silkeborg Svømmeklub +1.07 299 1:32.86 +20.29
Entry time: 1:32.01 (+0.85)
50m: 45.87
100m: 1:32.86
(46.99)
22 Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub +0.63 291 1:33.68 +21.11
Entry time: 1:32.08 (+1.60)
50m: 43.13
100m: 1:33.68
(50.55)
23 Sasha Lee T Sørensen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.51 287 1:34.06 +21.49
Entry time: 1:29.79 (+4.27)
50m: 42.42
100m: 1:34.06
(51.64)
24 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub +0.99 273 1:35.67 +23.10
Entry time: 1:31.61 (+4.06)
50m: 43.94
100m: 1:35.67
(51.73)
25 Camilla H Graversen 2010 Vejle Svømmeklub +0.86 257 1:37.63 +25.06
Entry time: 1:33.09 (+4.54)
50m: 45.87
100m: 1:37.63
(51.76)
- Mathilde Lisberg Devantie 2010 Odder Svømmeklub +0.82 DSQ
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning
- Wilma Karlberg 2010 Herning Svømmeklub +0.76 DSQ
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt
berøring med hænderne)
- Agnes Seneca 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.82 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Emma Dürr Toft-Jensen 2010 Herning Svømmeklub +0.68 DSQ
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt
berøring med hænderne)
Løb officielt kl.: 02-04-2022 11:25:32
02-04-2022 11:26.52 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Haderslev Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner