2023-02-05   12:00:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest Børnemedley 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 11.00

Document
Resultater
Vest børn Medley kombination 2022
Placering: Kløvermarkhallen Arrangør Dansk Svømmeunion og Haderslev Svømme
Svømmeh 25m Stævne dato: 2. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2011 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 +0.80 376 36.73
Entry time: 37.64 (-0.91)
2 Cecilie Ditlev Lund 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.89 267 41.18 +4.45
Entry time: 42.90 (-1.72)
3 Sofie Hartmann 2011 Vejle Svømmeklub +0.79 257 41.67 +4.94
Entry time: 46.11 (-4.44)
4 Olivia Gode Agersbæk 2011 Horsens Svømmeklub +0.72 240 42.63 +5.90
Entry time: 41.65 (+0.98)
5 Liv Løvbjerg Nakos 2011 Ringe Svømme Klub +0.89 237 42.83 +6.10
Entry time: 50.62 (-7.79)
6 Vigga Frida Geisler Overgaard 2011 Esbjerg Svømmeklub +0.98 219 43.99 +7.26
7 Sille Lindberg 2011 Vejle Svømmeklub +0.96 204 45.03 +8.30
Entry time: 43.49 (+1.54)
8 Olivia Winum Andersen 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.76 189 46.15 +9.42
Entry time: 47.16 (-1.01)
9 Emma Zimu Wang 2011 Agfs Svømmeafdeling +0.88 179 47.05 +10.32
10 Laura Vejsgaard Lund 2011 Agfs Svømmeafdeling +0.86 178 47.07 +10.34
Entry time: 44.99 (+2.08)
11 Agnes Lorenzen Olesen 2011 Ikast Svømmeklub +0.73 176 47.32 +10.59
Entry time: 52.70 (-5.38)
12 Katrine Wulf 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.90 171 47.77 +11.04
Entry time: 48.75 (-0.98)
13 Sophia Borkmann 2011 Aalborg Svømmeklub +0.78 163 48.52 +11.79
14 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub +0.94 157 49.08 +12.35
Entry time: 49.96 (-0.88)
15 Freja Ane  Nielsen 2011 Herning Svømmeklub +1.00 156 49.17 +12.44
16 Anna Westing 2011 Viborg Svømme Klub +0.88 155 49.27 +12.54
17 Klara Vibeke Hald Gjedde 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.86 154 49.47 +12.74
Entry time: 47.34 (+2.13)
18 Laura Skjærris Lund 2011 Swim Team Neptun +1.18 134 51.73 +15.00
19 Mille Nova Juul Niebuhr 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.83 130 52.32 +15.59
Entry time: 58.38 (-6.06)
20 Karolina H. Fyrstman 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.65 119 53.80 +17.07
21 Alberte Kvorning 2011 Kolding Svømmeklub +0.98 91 58.89 +22.16
Løb officielt kl.: 02-04-2022 11:46:10
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.61 650 30.60
Entry time: 31.88 (-1.28)
2 Anni Rouhan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub +0.77 490 33.62 +3.02
Entry time: 33.81 (-0.19)
3 Marie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.73 485 33.75 +3.15
Entry time: 33.37 (+0.38)
4 Amalie Jørgensen 2010 Frem Odense +0.85 352 37.54 +6.94
Entry time: 39.62 (-2.08)
5 Maja Bager 2010 Aalborg Svømmeklub +0.73 350 37.60 +7.00
Entry time: 38.67 (-1.07)
6 Emma Dürr Toft-Jensen 2010 Herning Svømmeklub +0.69 346 37.76 +7.16
Entry time: 44.71 (-6.95)
7 Josefine Bak Mathiasen 2010 Struer Svømmeklub +0.96 346 37.77 +7.17
Entry time: 39.14 (-1.37)
8 Kirstine Dyg Lerup 2010 Svømmeklubben Pingvinen +0.84 322 38.69 +8.09
Entry time: 38.89 (-0.20)
9 Nanna Rosendal Høgh 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.87 320 38.75 +8.15
Entry time: 40.78 (-2.03)
10 Sofia-Elena Plaesu 2010 Horsens Svømmeklub +0.82 297 39.71 +9.11
Entry time: 40.62 (-0.91)
11 Mie Bech Bøgedal 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.75 296 39.77 +9.17
Entry time: 40.37 (-0.60)
12 Ida Friis Mikkelsen 2010 Nyborg Svømmeklub +0.78 295 39.80 +9.20
Entry time: 38.36 (+1.44)
13 Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub +0.92 264 41.32 +10.72
14 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg +0.87 259 41.60 +11.00
Entry time: 45.97 (-4.37)
15 Dicte Underbjerg 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.90 234 43.01 +12.41
Entry time: 40.46 (+2.55)
16 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub +0.95 232 43.13 +12.53
17 Agnes Seneca 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.88 230 43.28 +12.68
Entry time: 54.53 (-11.25)
18 Camilla H Graversen 2010 Vejle Svømmeklub +0.85 229 43.31 +12.71
Entry time: 41.03 (+2.28)
19 Julie Mikkelsen 2010 Aarhus Swim - Lyseng +0.94 220 43.87 +13.27
Entry time: 47.47 (-3.60)
20 Ida Larsen 2010 Odder Svømmeklub +0.89 218 44.05 +13.45
Entry time: 47.38 (-3.33)
21 Wilma Karlberg 2010 Herning Svømmeklub +0.86 213 44.38 +13.78
Entry time: 48.54 (-4.16)
22 Sasha Lee T Sørensen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.58 211 44.52 +13.92
Entry time: 46.46 (-1.94)
23 Caroline Szeles Poulsen 2010 Aarhus Swim - Skovbakken +0.82 204 44.99 +14.39
Entry time: 43.33 (+1.66)
24 Evalina Jordt-Edwards 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.86 197 45.56 +14.96
Entry time: 43.48 (+2.08)
25 Mathilde Lisberg Devantie 2010 Odder Svømmeklub +0.85 193 45.83 +15.23
Entry time: 44.88 (+0.95)
26 Sofie Frøkjær 2010 Silkeborg Svømmeklub +0.95 190 46.11 +15.51
Entry time: 45.35 (+0.76)
27 Bell Møller-Jacobsen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.85 186 46.38 +15.78
Entry time: 42.50 (+3.88)
28 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub +0.86 164 48.40 +17.80
Entry time: 41.44 (+6.96)
- Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub +0.67 DSQ
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene
Løb officielt kl.: 02-04-2022 11:46:10
02-04-2022 11:49.44 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Haderslev Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner