2023-02-03   18:01:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest Børnemedley 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 11.00

Document
Resultater
Vest børn Medley kombination 2022
Placering: Kløvermarkhallen Arrangør Dansk Svømmeunion og Haderslev Svømme
Svømmeh 25m Stævne dato: 2. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 11, 200m Medley Damer Årg. 2011 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 +0.75 410 3:00.15
Entry time: 3:09.46 (-9.31)
50m: 37.52
100m: 1:25.75
(48.23)
150m: 2:19.63
(53.88)
200m: 3:00.15
(40.52)
=2 Sofie Hartmann 2011 Vejle Svømmeklub +0.81 323 3:15.10 +14.95
50m: 42.29
100m: 1:34.33
(52.04)
150m: 2:30.34
(56.01)
200m: 3:15.10
(44.76)
=2 Liv Løvbjerg Nakos 2011 Ringe Svømme Klub +0.76 323 3:15.10 +14.95
Entry time: 3:20.74 (-5.64)
50m: 43.95
100m: 1:32.09
(48.14)
150m: 2:29.71
(57.62)
200m: 3:15.10
(45.39)
4 Katrine Wulf 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.85 280 3:24.54 +24.39
Entry time: 3:22.84 (+1.70)
50m: 50.77
100m: 1:41.80
(51.03)
150m: 2:40.83
(59.03)
200m: 3:24.54
(43.71)
5 Olivia Gode Agersbæk 2011 Horsens Svømmeklub +0.68 268 3:27.49 +27.34
50m: 44.56
100m: 1:39.34
(54.78)
150m: 2:38.64
(59.30)
200m: 3:27.49
(48.85)
6 Vigga Frida Geisler Overgaard 2011 Esbjerg Svømmeklub +0.92 267 3:27.99 +27.84
50m: 48.08
100m: 1:40.44
(52.36)
150m: 2:43.60
(1:03.16)
200m: 3:27.99
(44.39)
7 Emma Zimu Wang 2011 Agfs Svømmeafdeling +0.86 261 3:29.46 +29.31
Entry time: 3:37.25 (-7.79)
50m: 46.95
100m: 1:37.50
(50.55)
150m: 2:41.89
(1:04.39)
200m: 3:29.46
(47.57)
8 Olivia Winum Andersen 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.73 247 3:33.43 +33.28
Entry time: 3:31.10 (+2.33)
50m: 51.16
100m: 1:48.08
(56.92)
150m: 2:48.69
(1:00.61)
200m: 3:33.43
(44.74)
9 Frida Krogh Kristiansen 2011 Nyborg Svømmeklub +0.98 236 3:36.47 +36.32
Entry time: 3:41.33 (-4.86)
50m: 52.11
100m: 1:46.14
(54.03)
150m: 2:49.91
(1:03.77)
200m: 3:36.47
(46.56)
10 Cecilie Ditlev Lund 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.84 232 3:37.95 +37.80
Entry time: 3:33.02 (+4.93)
50m: 50.34
100m: 1:45.70
(55.36)
150m: 2:50.12
(1:04.42)
200m: 3:37.95
(47.83)
11 Laura Skjærris Lund 2011 Swim Team Neptun +0.96 230 3:38.46 +38.31
50m: 55.93
100m: 1:50.49
(54.56)
150m: 2:55.64
(1:05.15)
200m: 3:38.46
(42.82)
12 Laura Vejsgaard Lund 2011 Agfs Svømmeafdeling +0.67 230 3:38.60 +38.45
Entry time: 4:10.68 (-32.08)
50m: 52.30
100m: 1:44.77
(52.47)
150m: 2:53.70
(1:08.93)
200m: 3:38.60
(44.90)
13 Klara Vibeke Hald Gjedde 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.80 224 3:40.41 +40.26
Entry time: 3:35.30 (+5.11)
50m: 51.57
100m: 1:45.33
(53.76)
150m: 2:53.80
(1:08.47)
200m: 3:40.41
(46.61)
14 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub +0.78 222 3:41.05 +40.90
Entry time: 3:42.23 (-1.18)
50m: 50.47
100m: 1:45.19
(54.72)
150m: 2:52.14
(1:06.95)
200m: 3:41.05
(48.91)
15 Agnes Lorenzen Olesen 2011 Ikast Svømmeklub +0.77 216 3:43.19 +43.04
Entry time: 3:37.97 (+5.22)
50m: 49.76
100m: 1:44.19
(54.43)
150m: 2:47.74
(1:03.55)
200m: 3:43.19
(55.45)
16 Freja Ane  Nielsen 2011 Herning Svømmeklub +0.91 213 3:43.94 +43.79
50m: 49.48
100m: 1:45.80
(56.32)
150m: 2:51.24
(1:05.44)
200m: 3:43.94
(52.70)
17 Alberte Kvorning 2011 Kolding Svømmeklub +0.91 206 3:46.65 +46.50
50m: 50.99
100m: 1:48.41
(57.42)
150m: 2:53.59
(1:05.18)
200m: 3:46.65
(53.06)
18 Mille Nova Juul Niebuhr 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.84 197 3:49.85 +49.70
Entry time: 3:52.01 (-2.16)
50m: 56.86
100m: 1:55.43
(58.57)
150m: 3:00.45
(1:05.02)
200m: 3:49.85
(49.40)
19 Karolina H. Fyrstman 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.67 161 4:06.07 +1:05.92
50m: 1:02.54
100m: 2:05.26
(1:02.72)
150m: 3:11.97
(1:06.71)
200m: 4:06.07
(54.10)
- Sille Lindberg 2011 Vejle Svømmeklub +0.81 DSQ
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending
- Anna Westing 2011 Viborg Svømme Klub +0.85 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 03-04-2022 11:46:20
Løb 11, 200m Medley Damer Årg. 2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling 553 2:43.15
Entry time: 2:54.07 (-10.92)
150m: 2:05.57
(2:05.57)
200m: 2:43.15
(37.58)
2 Maja Bager 2010 Aalborg Svømmeklub 504 2:48.26 +5.11
Entry time: 2:57.11 (-8.85)
100m: 1:21.67
(1:21.67)
150m: 2:10.42
(48.75)
200m: 2:48.26
(37.84)
3 Marie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling 471 2:52.06 +8.91
Entry time: 2:57.04 (-4.98)
100m: 1:21.59
(1:21.59)
150m: 2:14.55
(52.96)
200m: 2:52.06
(37.51)
4 Anni Rouhan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub 471 2:52.13 +8.98
Entry time: 2:49.43 (+2.70)
150m: 2:12.47
(2:12.47)
200m: 2:52.13
(39.66)
5 Nanna Rosendal Høgh 2010 Agfs Svømmeafdeling 448 2:54.92 +11.77
Entry time: 3:07.11 (-12.19)
100m: 1:25.97
(1:25.97)
150m: 2:13.45
(47.48)
200m: 2:54.92
(41.47)
6 Josefine Bak Mathiasen 2010 Struer Svømmeklub 428 2:57.73 +14.58
Entry time: 3:00.42 (-2.69)
100m: 1:27.77
(1:27.77)
150m: 2:18.12
(50.35)
200m: 2:57.73
(39.61)
7 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg +0.82 419 2:58.94 +15.79
Entry time: 3:21.37 (-22.43)
50m: 40.48
100m: 1:23.55
(43.07)
150m: 2:15.40
(51.85)
200m: 2:58.94
(43.54)
8 Amalie Jørgensen 2010 Frem Odense +0.81 384 3:04.21 +21.06
Entry time: 3:11.18 (-6.97)
50m: 40.49
100m: 1:26.44
(45.95)
150m: 2:21.68
(55.24)
200m: 3:04.21
(42.53)
9 Dicte Underbjerg 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.81 377 3:05.29 +22.14
Entry time: 3:08.63 (-3.34)
50m: 43.96
100m: 1:32.90
(48.94)
150m: 2:25.39
(52.49)
200m: 3:05.29
(39.90)
10 Kirstine Dyg Lerup 2010 Svømmeklubben Pingvinen +0.82 366 3:07.16 +24.01
Entry time: 3:16.12 (-8.96)
50m: 37.68
100m: 1:29.61
(51.93)
150m: 2:26.19
(56.58)
200m: 3:07.16
(40.97)
11 Julie Mikkelsen 2010 Aarhus Swim - Lyseng +0.96 362 3:07.82 +24.67
Entry time: 3:10.05 (-2.23)
50m: 45.17
100m: 1:33.32
(48.15)
150m: 2:22.45
(49.13)
200m: 3:07.82
(45.37)
12 Mie Bech Bøgedal 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.71 358 3:08.47 +25.32
Entry time: 3:24.27 (-15.80)
50m: 42.25
100m: 1:32.03
(49.78)
150m: 2:27.81
(55.78)
200m: 3:08.47
(40.66)
13 Agnes Seneca 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.84 323 3:15.07 +31.92
Entry time: 3:31.83 (-16.76)
50m: 45.30
100m: 1:31.28
(45.98)
150m: 2:29.97
(58.69)
200m: 3:15.07
(45.10)
14 Evalina Jordt-Edwards 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.80 320 3:15.75 +32.60
Entry time: 3:19.36 (-3.61)
50m: 45.79
100m: 1:33.78
(47.99)
150m: 2:32.58
(58.80)
200m: 3:15.75
(43.17)
15 Emma Dürr Toft-Jensen 2010 Herning Svømmeklub +0.66 303 3:19.21 +36.06
Entry time: 3:39.10 (-19.89)
50m: 40.54
100m: 1:32.44
(51.90)
150m: 2:34.72
(1:02.28)
200m: 3:19.21
(44.49)
16 Ida Enderlein 2010 Odder Svømmeklub +0.84 303 3:19.39 +36.24
Entry time: 3:25.85 (-6.46)
50m: 45.88
100m: 1:38.23
(52.35)
150m: 2:33.23
(55.00)
200m: 3:19.39
(46.16)
17 Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub +0.66 300 3:19.90 +36.75
Entry time: 3:34.44 (-14.54)
50m: 44.87
100m: 1:33.73
(48.86)
150m: 2:33.76
(1:00.03)
200m: 3:19.90
(46.14)
18 Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub +0.78 300 3:20.07 +36.92
Entry time: 3:32.01 (-11.94)
50m: 42.06
100m: 1:40.49
(58.43)
150m: 2:34.34
(53.85)
200m: 3:20.07
(45.73)
19 Sasha Lee T Sørensen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.67 298 3:20.31 +37.16
Entry time: 3:22.18 (-1.87)
50m: 43.46
100m: 1:34.45
(50.99)
150m: 2:34.15
(59.70)
200m: 3:20.31
(46.16)
20 Caroline Szeles Poulsen 2010 Aarhus Swim - Skovbakken +0.79 298 3:20.32 +37.17
Entry time: 3:24.69 (-4.37)
50m: 47.50
100m: 1:39.03
(51.53)
150m: 2:37.39
(58.36)
200m: 3:20.32
(42.93)
21 Wilma Karlberg 2010 Herning Svømmeklub +0.87 297 3:20.53 +37.38
Entry time: 3:24.62 (-4.09)
50m: 47.61
100m: 1:35.97
(48.36)
150m: 2:34.14
(58.17)
200m: 3:20.53
(46.39)
22 Sofie Frøkjær 2010 Silkeborg Svømmeklub +0.89 295 3:21.16 +38.01
Entry time: 3:28.99 (-7.83)
50m: 48.31
100m: 1:40.73
(52.42)
150m: 2:36.77
(56.04)
200m: 3:21.16
(44.39)
23 Bell Møller-Jacobsen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.73 293 3:21.46 +38.31
Entry time: 3:25.13 (-3.67)
50m: 47.04
100m: 1:38.52
(51.48)
150m: 2:42.19
(1:03.67)
200m: 3:21.46
(39.27)
24 Camilla H Graversen 2010 Vejle Svømmeklub +0.85 288 3:22.63 +39.48
Entry time: 3:36.27 (-13.64)
50m: 43.07
100m: 1:37.36
(54.29)
150m: 2:34.62
(57.26)
200m: 3:22.63
(48.01)
25 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub +0.80 273 3:26.22 +43.07
Entry time: 3:25.46 (+0.76)
50m: 47.84
100m: 1:39.25
(51.41)
150m: 2:40.81
(1:01.56)
200m: 3:26.22
(45.41)
- Ida Friis Mikkelsen 2010 Nyborg Svømmeklub Akut syg
Entry time: 3:10.03 (-3:10.03)
- Medina Munch-Elvstrøm 2010 Vejle Svømmeklub +0.67 DSQ
SW 8.1 Ej brystliggende
- Sofia-Elena Plaesu 2010 Horsens Svømmeklub +0.73 DSQ
SW 6.4 Svømning på maven
- Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub +0.85 DNF
Løb officielt kl.: 03-04-2022 11:46:20
03-04-2022 11:46.42 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Haderslev Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner