2023-02-03   17:00:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest Børnemedley 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 11.00

Document
Resultater
Vest børn Medley kombination 2022
Placering: Kløvermarkhallen Arrangør Dansk Svømmeunion og Haderslev Svømme
Svømmeh 25m Stævne dato: 2. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2011 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 +0.73 368 1:25.36
Entry time: 1:31.36 (-6.00)
50m: 41.42
100m: 1:25.36
(43.94)
2 Emma Zimu Wang 2011 Agfs Svømmeafdeling +0.91 300 1:31.37 +6.01
Entry time: 1:40.38 (-9.01)
50m: 44.55
100m: 1:31.37
(46.82)
3 Sille Lindberg 2011 Vejle Svømmeklub +0.73 298 1:31.55 +6.19
Entry time: 1:35.33 (-3.78)
50m: 44.82
100m: 1:31.55
(46.73)
4 Sofie Hartmann 2011 Vejle Svømmeklub +0.72 298 1:31.62 +6.26
Entry time: 1:36.13 (-4.51)
50m: 45.28
100m: 1:31.62
(46.34)
5 Liv Løvbjerg Nakos 2011 Ringe Svømme Klub +0.81 286 1:32.83 +7.47
Entry time: 1:41.54 (-8.71)
50m: 45.99
100m: 1:32.83
(46.84)
6 Klara Vibeke Hald Gjedde 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.79 283 1:33.15 +7.79
Entry time: 1:38.17 (-5.02)
50m: 45.22
100m: 1:33.15
(47.93)
7 Vigga Frida Geisler Overgaard 2011 Esbjerg Svømmeklub +0.83 278 1:33.75 +8.39
Entry time: 1:43.79 (-10.04)
100m: 1:33.75
(1:33.75)
8 Olivia Gode Agersbæk 2011 Horsens Svømmeklub +0.73 267 1:34.95 +9.59
50m: 45.66
100m: 1:34.95
(49.29)
9 Katrine Wulf 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.79 266 1:35.12 +9.76
Entry time: 1:39.36 (-4.24)
50m: 47.69
100m: 1:35.12
(47.43)
10 Sophia Borkmann 2011 Aalborg Svømmeklub +0.75 261 1:35.75 +10.39
Entry time: 1:40.39 (-4.64)
50m: 46.94
100m: 1:35.75
(48.81)
11 Laura Vejsgaard Lund 2011 Agfs Svømmeafdeling +1.02 253 1:36.71 +11.35
Entry time: 1:42.32 (-5.61)
50m: 47.94
100m: 1:36.71
(48.77)
12 Agnes Lorenzen Olesen 2011 Ikast Svømmeklub +0.75 249 1:37.29 +11.93
Entry time: 1:38.56 (-1.27)
50m: 46.32
100m: 1:37.29
(50.97)
13 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub +0.82 239 1:38.52 +13.16
Entry time: 1:39.37 (-0.85)
50m: 48.39
100m: 1:38.52
(50.13)
14 Olivia Winum Andersen 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.75 230 1:39.79 +14.43
Entry time: 1:38.57 (+1.22)
50m: 50.20
100m: 1:39.79
(49.59)
15 Laura Skjærris Lund 2011 Swim Team Neptun +1.06 229 1:39.96 +14.60
50m: 49.67
100m: 1:39.96
(50.29)
16 Mille Nova Juul Niebuhr 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.74 219 1:41.44 +16.08
50m: 49.46
100m: 1:41.44
(51.98)
17 Anna Westing 2011 Viborg Svømme Klub +0.93 211 1:42.71 +17.35
50m: 50.93
100m: 1:42.71
(51.78)
18 Alberte Kvorning 2011 Kolding Svømmeklub +0.79 210 1:42.91 +17.55
Entry time: 1:42.33 (+0.58)
100m: 1:42.91
(1:42.91)
19 Frida Krogh Kristiansen 2011 Nyborg Svømmeklub +0.88 203 1:43.99 +18.63
Entry time: 1:47.93 (-3.94)
50m: 51.35
100m: 1:43.99
(52.64)
20 Karolina H. Fyrstman 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.82 163 1:51.98 +26.62
50m: 55.97
100m: 1:51.98
(56.01)
- Cecilie Ditlev Lund 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.83 DSQ v 75m
SW 6.4 Svømning på maven
- Freja Ane  Nielsen 2011 Herning Svømmeklub +0.91 DSQ v 50m
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning
Løb officielt kl.: 03-04-2022 12:15:17
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.71 516 1:16.31
Entry time: 1:18.68 (-2.37)
50m: 37.01
100m: 1:16.31
(39.30)
2 Marie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.70 459 1:19.32 +3.01
Entry time: 1:22.52 (-3.20)
50m: 39.33
100m: 1:19.32
(39.99)
3 Anni Rouhan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub +0.77 451 1:19.77 +3.46
Entry time: 1:18.44 (+1.33)
50m: 38.04
100m: 1:19.77
(41.73)
4 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg +0.89 441 1:20.41 +4.10
Entry time: 1:25.91 (-5.50)
50m: 38.87
100m: 1:20.41
(41.54)
5 Maja Bager 2010 Aalborg Svømmeklub +0.74 438 1:20.55 +4.24
Entry time: 1:23.48 (-2.93)
50m: 39.46
100m: 1:20.55
(41.09)
6 Nanna Rosendal Høgh 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.77 402 1:22.87 +6.56
Entry time: 1:32.48 (-9.61)
50m: 42.03
100m: 1:22.87
(40.84)
7 Josefine Bak Mathiasen 2010 Struer Svømmeklub +0.74 352 1:26.61 +10.30
Entry time: 1:34.57 (-7.96)
50m: 43.41
100m: 1:26.61
(43.20)
8 Amalie Jørgensen 2010 Frem Odense +0.79 340 1:27.64 +11.33
Entry time: 1:33.88 (-6.24)
50m: 43.24
100m: 1:27.64
(44.40)
9 Julie Mikkelsen 2010 Aarhus Swim - Lyseng +0.76 338 1:27.80 +11.49
Entry time: 1:32.32 (-4.52)
50m: 43.35
100m: 1:27.80
(44.45)
10 Evalina Jordt-Edwards 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.87 329 1:28.62 +12.31
Entry time: 1:31.41 (-2.79)
50m: 43.94
100m: 1:28.62
(44.68)
11 Dicte Underbjerg 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.76 321 1:29.39 +13.08
50m: 42.68
100m: 1:29.39
(46.71)
12 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub +0.84 320 1:29.40 +13.09
Entry time: 1:30.96 (-1.56)
50m: 43.80
100m: 1:29.40
(45.60)
13 Wilma Karlberg 2010 Herning Svømmeklub +0.67 310 1:30.43 +14.12
Entry time: 1:34.93 (-4.50)
50m: 45.24
100m: 1:30.43
(45.19)
14 Sofia-Elena Plaesu 2010 Horsens Svømmeklub +0.69 306 1:30.79 +14.48
Entry time: 1:26.69 (+4.10)
50m: 43.08
100m: 1:30.79
(47.71)
15 Mie Bech Bøgedal 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.69 300 1:31.43 +15.12
Entry time: 1:31.71 (-0.28)
50m: 45.38
100m: 1:31.43
(46.05)
16 Emma Dürr Toft-Jensen 2010 Herning Svømmeklub +0.60 294 1:31.98 +15.67
Entry time: 1:38.81 (-6.83)
50m: 44.44
100m: 1:31.98
(47.54)
17 Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub +0.63 292 1:32.19 +15.88
Entry time: 1:35.24 (-3.05)
50m: 45.95
100m: 1:32.19
(46.24)
18 Sofie Frøkjær 2010 Silkeborg Svømmeklub +0.75 291 1:32.27 +15.96
Entry time: 1:29.68 (+2.59)
50m: 45.04
100m: 1:32.27
(47.23)
19 Sasha Lee T Sørensen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.71 290 1:32.38 +16.07
Entry time: 1:29.53 (+2.85)
50m: 44.48
100m: 1:32.38
(47.90)
20 Kirstine Dyg Lerup 2010 Svømmeklubben Pingvinen +1.06 286 1:32.85 +16.54
Entry time: 1:41.03 (-8.18)
50m: 45.36
100m: 1:32.85
(47.49)
21 Medina Munch-Elvstrøm 2010 Vejle Svømmeklub +0.73 267 1:35.02 +18.71
Entry time: 1:35.66 (-0.64)
50m: 47.44
100m: 1:35.02
(47.58)
22 Caroline Szeles Poulsen 2010 Aarhus Swim - Skovbakken +0.75 254 1:36.59 +20.28
Entry time: 1:41.44 (-4.85)
50m: 47.47
100m: 1:36.59
(49.12)
23 Camilla H Graversen 2010 Vejle Svømmeklub +0.70 243 1:38.00 +21.69
Entry time: 1:36.92 (+1.08)
50m: 47.41
100m: 1:38.00
(50.59)
24 Bell Møller-Jacobsen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.70 242 1:38.09 +21.78
Entry time: 1:36.18 (+1.91)
50m: 49.81
100m: 1:38.09
(48.28)
25 Ida Enderlein 2010 Odder Svømmeklub +1.04 223 1:40.85 +24.54
Entry time: 1:57.44 (-16.59)
50m: 49.78
100m: 1:40.85
(51.07)
26 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub +0.85 216 1:41.89 +25.58
Entry time: 1:37.96 (+3.93)
50m: 49.30
100m: 1:41.89
(52.59)
27 Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub +0.88 189 1:46.53 +30.22
Entry time: 1:51.76 (-5.23)
100m: 1:46.53
(1:46.53)
- Ida Friis Mikkelsen 2010 Nyborg Svømmeklub Akut syg
Entry time: 1:24.76 (-1:24.76)
- Agnes Seneca 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.75 DSQ v 75m
SW 6.4 Svømning på maven
Løb officielt kl.: 03-04-2022 12:15:17
03-04-2022 12:15.33 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Haderslev Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner