2023-02-03   18:16:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest Børnemedley 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 11.00

Document
Resultater
Vest børn Medley kombination 2022
Placering: Kløvermarkhallen Arrangør Dansk Svømmeunion og Haderslev Svømme
Svømmeh 25m Stævne dato: 2. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2011 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Gode Agersbæk 2011 Horsens Svømmeklub +0.72 337 44.34
Entry time: 47.42 (-3.08)
2 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 +0.83 333 44.52 +0.18
Entry time: 44.80 (-0.28)
3 Sofie Hartmann 2011 Vejle Svømmeklub +0.85 278 47.26 +2.92
Entry time: 48.09 (-0.83)
4 Olivia Winum Andersen 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.78 268 47.86 +3.52
Entry time: 47.42 (+0.44)
5 Katrine Wulf 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.76 227 50.55 +6.21
Entry time: 54.73 (-4.18)
6 Vigga Frida Geisler Overgaard 2011 Esbjerg Svømmeklub +0.94 223 50.86 +6.52
Entry time: 50.20 (+0.66)
7 Emma Zimu Wang 2011 Agfs Svømmeafdeling +0.83 214 51.60 +7.26
Entry time: 54.75 (-3.15)
8 Frida Krogh Kristiansen 2011 Nyborg Svømmeklub +1.08 209 52.02 +7.68
Entry time: 57.10 (-5.08)
9 Alberte Kvorning 2011 Kolding Svømmeklub +1.00 201 52.70 +8.36
Entry time: 51.93 (+0.77)
10 Agnes Lorenzen Olesen 2011 Ikast Svømmeklub +0.80 199 52.85 +8.51
Entry time: 53.77 (-0.92)
11 Cecilie Ditlev Lund 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.81 186 54.06 +9.72
Entry time: 51.88 (+2.18)
12 Sophia Borkmann 2011 Aalborg Svømmeklub +0.77 185 54.12 +9.78
Entry time: 54.10 (+0.02)
13 Laura Skjærris Lund 2011 Swim Team Neptun +0.95 185 54.14 +9.80
Entry time: 1:00.03 (-5.89)
14 Mille Nova Juul Niebuhr 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.77 177 54.97 +10.63
Entry time: 58.14 (-3.17)
15 Sille Lindberg 2011 Vejle Svømmeklub +0.86 170 55.67 +11.33
Entry time: 54.92 (+0.75)
16 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub +0.82 167 55.97 +11.63
Entry time: 59.68 (-3.71)
17 Klara Vibeke Hald Gjedde 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.87 164 56.37 +12.03
Entry time: 54.91 (+1.46)
18 Freja Ane  Nielsen 2011 Herning Svømmeklub +0.94 158 57.02 +12.68
19 Karolina H. Fyrstman 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.73 158 57.03 +12.69
Entry time: 55.12 (+1.91)
20 Laura Vejsgaard Lund 2011 Agfs Svømmeafdeling +0.71 147 58.44 +14.10
Entry time: 1:03.90 (-5.46)
- Liv Løvbjerg Nakos 2011 Ringe Svømme Klub +0.79 DSQ mellem 0 og 15 m
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark
- Anna Westing 2011 Viborg Svømme Klub +0.84 DSQ v 25m
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt
berøring med hænderne)
Løb officielt kl.: 03-04-2022 12:37:28
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.67 482 39.37
Entry time: 46.35 (-6.98)
2 Nanna Rosendal Høgh 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.85 449 40.31 +0.94
Entry time: 42.33 (-2.02)
3 Maja Bager 2010 Aalborg Svømmeklub +0.72 436 40.70 +1.33
Entry time: 43.23 (-2.53)
4 Julie Mikkelsen 2010 Aarhus Swim - Lyseng +0.95 407 41.65 +2.28
Entry time: 42.46 (-0.81)
5 Marie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.71 394 42.09 +2.72
Entry time: 47.41 (-5.32)
6 Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub +0.75 383 42.52 +3.15
Entry time: 44.35 (-1.83)
7 Dicte Underbjerg 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.78 362 43.32 +3.95
Entry time: 44.66 (-1.34)
8 Josefine Bak Mathiasen 2010 Struer Svømmeklub +0.78 361 43.36 +3.99
Entry time: 43.66 (-0.30)
9 Anni Rouhan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub +0.74 342 44.13 +4.76
Entry time: 46.24 (-2.11)
10 Wilma Karlberg 2010 Herning Svømmeklub +0.85 338 44.30 +4.93
Entry time: 46.08 (-1.78)
11 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg +0.83 313 45.47 +6.10
Entry time: 48.86 (-3.39)
12 Amalie Jørgensen 2010 Frem Odense +0.85 309 45.63 +6.26
Entry time: 48.21 (-2.58)
13 Kirstine Dyg Lerup 2010 Svømmeklubben Pingvinen +0.80 305 45.83 +6.46
Entry time: 50.60 (-4.77)
14 Ida Enderlein 2010 Odder Svømmeklub +1.01 305 45.87 +6.50
Entry time: 46.00 (-0.13)
15 Evalina Jordt-Edwards 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.88 268 47.85 +8.48
Entry time: 48.50 (-0.65)
16 Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub +0.66 262 48.20 +8.83
Entry time: 56.96 (-8.76)
17 Sofie Frøkjær 2010 Silkeborg Svømmeklub +0.89 261 48.27 +8.90
Entry time: 48.48 (-0.21)
18 Sasha Lee T Sørensen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.70 254 48.75 +9.38
Entry time: 47.74 (+1.01)
19 Caroline Szeles Poulsen 2010 Aarhus Swim - Skovbakken +0.84 249 49.07 +9.70
Entry time: 48.51 (+0.56)
20 Medina Munch-Elvstrøm 2010 Vejle Svømmeklub +0.56 235 50.00 +10.63
Entry time: 50.08 (-0.08)
21 Emma Dürr Toft-Jensen 2010 Herning Svømmeklub +0.65 235 50.02 +10.65
Entry time: 51.10 (-1.08)
22 Mie Bech Bøgedal 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.69 229 50.44 +11.07
Entry time: 53.05 (-2.61)
23 Camilla H Graversen 2010 Vejle Svømmeklub +0.80 221 51.06 +11.69
Entry time: 52.38 (-1.32)
24 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub +0.85 216 51.45 +12.08
Entry time: 1:00.65 (-9.20)
25 Sofia-Elena Plaesu 2010 Horsens Svømmeklub +0.75 215 51.52 +12.15
26 Agnes Seneca 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.85 210 51.95 +12.58
Entry time: 52.97 (-1.02)
27 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub +0.97 168 55.88 +16.51
Entry time: 51.35 (+4.53)
- Bell Møller-Jacobsen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.76 DSQ v 25m
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt
berøring med hænderne)
Løb officielt kl.: 03-04-2022 12:37:28
03-04-2022 12:42.41 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Haderslev Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner