2024-05-26   10:56:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Knattesimmet 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Document
Resultat
Knattesimmet 2022
Plats: Ålands Idrottscenter Arrangör: Ålands Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 apr 2022 till den 10 apr 2022
Gren 12, 200m Medley/SKU F/T13 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Malva Sjödahl 2009 Simklubben Neptun 2:37.93
50m: 33.37
100m: 1:13.23
(39.86)
150m: 2:00.03
(46.80)
200m: 2:37.93
(37.90)
2 Kaisa Majasaari 2009 Porin Uimaseura 2:43.89 +5.96
50m: 34.84
100m: 1:16.02
(41.18)
150m: 2:06.29
(50.27)
200m: 2:43.89
(37.60)
3 Melissa Stålhammar Kierkegaa 2009 Simklubben Neptun 2:46.60 +8.67
50m: 35.96
100m: 1:19.01
(43.05)
150m: 2:08.70
(49.69)
200m: 2:46.60
(37.90)
4 Hedvig Kinnunen 2009 Simklubben Neptun 2:51.61 +13.68
50m: 35.93
100m: 1:19.25
(43.32)
150m: 2:11.75
(52.50)
200m: 2:51.61
(39.86)
5 Lovisa Emanuelsson 2009 Simklubben Neptun 2:52.21 +14.28
50m: 36.39
100m: 1:21.58
(45.19)
150m: 2:12.45
(50.87)
200m: 2:52.21
(39.76)
6 Nora Lovisa Edin 2010 Simklubben Neptun 2:55.55 +17.62
50m: 39.49
100m: 1:24.77
(45.28)
150m: 2:16.52
(51.75)
200m: 2:55.55
(39.03)
7 Minea Moisio 2009 TaTu Tampere 2:56.82 +18.89
50m: 37.38
100m: 1:23.25
(45.87)
150m: 2:16.03
(52.78)
200m: 2:56.82
(40.79)
8 Alina Kärki 2009 Porin Uimaseura 2:59.96 +22.03
50m: 36.48
100m: 1:24.53
(48.05)
150m: 2:18.51
(53.98)
200m: 2:59.96
(41.45)
9 Mette Selivaara 2010 Porin Uimaseura 3:00.90 +22.97
50m: 38.60
100m: 1:24.97
(46.37)
150m: 2:18.55
(53.58)
200m: 3:00.90
(42.35)
10 Hilkka Salo 2009 Rauman Uimaseura 3:02.23 +24.30
50m: 36.65
100m: 1:20.84
(44.19)
150m: 2:18.47
(57.63)
200m: 3:02.23
(43.76)
11 Viola Tojander 2010 Åbo Simklubb 3:02.81 +24.88
50m: 41.28
100m: 1:31.14
(49.86)
150m: 2:24.33
(53.19)
200m: 3:02.81
(38.48)
12 Sonja Walter 2010 Simklubben Neptun 3:04.74 +26.81
50m: 41.65
100m: 1:32.66
(51.01)
150m: 2:23.33
(50.67)
200m: 3:04.74
(41.41)
13 Melina Hautaniemi 2009 Porin Uimaseura 3:06.08 +28.15
50m: 38.68
100m: 1:26.24
(47.56)
150m: 2:23.35
(57.11)
200m: 3:06.08
(42.73)
14 Emmi Oksanen 2009 TaTu Tampere 3:07.50 +29.57
50m: 41.40
100m: 1:28.17
(46.77)
150m: 2:25.36
(57.19)
200m: 3:07.50
(42.14)
15 Oona Vaurio 2009 Porin Uimaseura 3:07.91 +29.98
50m: 39.88
100m: 1:28.81
(48.93)
150m: 2:25.14
(56.33)
200m: 3:07.91
(42.77)
16 Selma Nordberg 2009 Ålands Simförening 3:07.92 +29.99
50m: 39.99
100m: 1:27.87
(47.88)
150m: 2:23.31
(55.44)
200m: 3:07.92
(44.61)
17 Liv Gullberg 2009 Simklubben Neptun 3:09.46 +31.53
50m: 39.40
100m: 1:28.97
(49.57)
150m: 2:25.53
(56.56)
200m: 3:09.46
(43.93)
18 Anna Liljeberg 2010 Åbo Simklubb 3:10.37 +32.44
50m: 43.35
100m: 1:33.01
(49.66)
150m: 2:33.06
(1:00.05)
200m: 3:10.37
(37.31)
19 Sofia Fahlen 2009 Simklubben Neptun 3:10.46 +32.53
50m: 40.50
100m: 1:26.15
(45.65)
150m: 2:28.38
(1:02.23)
200m: 3:10.46
(42.08)
20 Sara Hakonen 2009 Porin Uimaseura 3:12.41 +34.48
50m: 43.77
100m: 1:35.74
(51.97)
150m: 2:31.58
(55.84)
200m: 3:12.41
(40.83)
21 Eevia Marjamäki 2010 Porin Uimaseura 3:13.76 +35.83
50m: 44.08
100m: 1:35.01
(50.93)
150m: 2:32.18
(57.17)
200m: 3:13.76
(41.58)
22 Pihla Kapanen 2010 Uimaseura Kaarina 3:13.81 +35.88
50m: 44.46
100m: 1:33.95
(49.49)
150m: 2:31.36
(57.41)
200m: 3:13.81
(42.45)
23 Taimi Likki 2010 Rauman Uimaseura 3:15.03 +37.10
50m: 47.40
100m: 1:33.93
(46.53)
150m: 2:35.03
(1:01.10)
200m: 3:15.03
(40.00)
24 Elea Sarkki 2010 TaTu Tampere 3:17.16 +39.23
50m: 41.58
100m: 1:33.18
(51.60)
150m: 2:31.60
(58.42)
200m: 3:17.16
(45.56)
25 Emilia Lauritzen 2010 Simklubben Neptun 3:17.64 +39.71
50m: 46.98
100m: 1:37.43
(50.45)
150m: 2:31.75
(54.32)
200m: 3:17.64
(45.89)
26 Sanni Tyrni 2010 Åbo Simklubb 3:17.74 +39.81
50m: 47.66
100m: 1:37.03
(49.37)
150m: 2:33.52
(56.49)
200m: 3:17.74
(44.22)
27 Daniela Eloranta 2010 Åbo Simklubb 3:17.82 +39.89
50m: 43.39
100m: 1:32.15
(48.76)
150m: 2:32.26
(1:00.11)
200m: 3:17.82
(45.56)
28 Emmi Pekanheimo 2010 Åbo Simklubb 3:17.83 +39.90
50m: 45.56
100m: 1:38.34
(52.78)
150m: 2:35.59
(57.25)
200m: 3:17.83
(42.24)
29 Elsa Engström 2010 Åbo Simklubb 3:18.75 +40.82
50m: 45.19
100m: 1:36.94
(51.75)
150m: 2:35.17
(58.23)
200m: 3:18.75
(43.58)
30 Ekaterina Burnevskaya 2009 TaTu Tampere 3:19.16 +41.23
50m: 45.18
100m: 1:36.25
(51.07)
150m: 2:31.89
(55.64)
200m: 3:19.16
(47.27)
31 Inka Jäntti 2009 Porin Uimaseura 3:21.49 +43.56
50m: 44.73
100m: 1:38.20
(53.47)
150m: 2:37.53
(59.33)
200m: 3:21.49
(43.96)
32 Nicole Nyström 2010 Simklubben Neptun 3:22.44 +44.51
50m: 40.73
100m: 1:33.86
(53.13)
150m: 2:34.01
(1:00.15)
200m: 3:22.44
(48.43)
33 Emilia Olsson 2010 Simklubben Neptun 3:24.48 +46.55
50m: 46.14
100m: 1:37.52
(51.38)
150m: 2:34.65
(57.13)
200m: 3:24.48
(49.83)
34 Alma Leinder 2010 Simklubben Neptun 3:24.52 +46.59
50m: 45.50
100m: 1:40.31
(54.81)
150m: 2:37.92
(57.61)
200m: 3:24.52
(46.60)
35 Elsa Jannergren 2010 Simklubben Neptun 3:25.50 +47.57
50m: 46.46
100m: 1:41.82
(55.36)
150m: 2:40.30
(58.48)
200m: 3:25.50
(45.20)
36 Elli Sihvonen 2010 Åbo Simklubb 3:25.77 +47.84
50m: 50.34
100m: 1:46.29
(55.95)
150m: 2:43.86
(57.57)
200m: 3:25.77
(41.91)
37 Aada Kanervo 2009 Uimaseura Kaarina 3:26.70 +48.77
50m: 51.19
100m: 1:43.68
(52.49)
150m: 2:40.74
(57.06)
200m: 3:26.70
(45.96)
38 Kiira Rantanen 2010 Åbo Simklubb 3:27.40 +49.47
50m: 53.09
100m: 1:42.20
(49.11)
150m: 2:43.17
(1:00.97)
200m: 3:27.40
(44.23)
39 Christina Crona 2010 Simklubben Neptun 3:27.50 +49.57
50m: 45.17
100m: 1:44.36
(59.19)
150m: 2:40.25
(55.89)
200m: 3:27.50
(47.25)
40 Lilja-Maria Viljanen 2010 Porin Uimaseura 3:29.08 +51.15
50m: 48.64
100m: 1:42.80
(54.16)
150m: 2:42.85
(1:00.05)
200m: 3:29.08
(46.23)
41 Minja Kautto 2010 TaTu Tampere 3:29.96 +52.03
50m: 51.40
100m: 1:45.65
(54.25)
150m: 2:42.27
(56.62)
200m: 3:29.96
(47.69)
42 Olivia Vanne 2010 Uimaseura Kaarina 3:35.70 +57.77
50m: 52.38
100m: 1:48.99
(56.61)
150m: 2:47.75
(58.76)
200m: 3:35.70
(47.95)
43 Maija Haapala 2009 Porin Uimaseura 3:42.81 +1:04.88
50m: 49.32
100m: 1:49.50
(1:00.18)
150m: 2:53.12
(1:03.62)
200m: 3:42.81
(49.69)
44 Aleksandra Mattila 2010 Rauman Uimaseura 3:43.03 +1:05.10
50m: 55.61
100m: 1:52.50
(56.89)
150m: 2:55.36
(1:02.86)
200m: 3:43.03
(47.67)
45 Janessa Pihlava 2010 Åbo Simklubb 3:52.52 +1:14.59
50m: 1:00.77
100m: 2:05.22
(1:04.45)
150m: 3:05.94
(1:00.72)
200m: 3:52.52
(46.58)
46 Eva Riquelme Mac Donald 2010 Åbo Simklubb 4:09.30 +1:31.37
50m: 1:07.40
100m: 2:03.16
(55.76)
150m: 3:20.18
(1:17.02)
200m: 4:09.30
(49.12)
- Maya Bergström 2010 Åbo Simklubb DSQ
4.4 Felaktig start
- Noora Ekman 2009 TaTu Tampere DSQ
6.2 Felaktig vändning 75m
- Emma Hamilton 2010 TaTu Tampere DSQ
6.4 Felaktig vändning 75m
- Hertta Myllymäki 2010 TaTu Tampere DSQ
4.4 Felaktig start
- Aava Salmiosalo 2010 Åbo Simklubb DSQ
8.1 Felaktigt simsätt
- Olivia Saukko 2009 TaTu Tampere DSQ
9.4 Felaktig vändning 100m
- Kaisla Savolainen 2010 Rauman Uimaseura DSQ
4.4 Felaktig start
- Saara Sällilä 2009 Porin Uimaseura DSQ
9.2 Felaktigt simsätt
- Inka Tomula 2010 Porin Uimaseura DSQ
7.6 Felaktig vändning 125m
- Alicia Uebel 2010 Simklubben Neptun DSQ
9.4 Felaktig vändning 100m
- Helmi Rantala 2010 Åbo Simklubb DNF
Grenen officiell:  2022-04-09 18:26:07
2022-04-09 18:28:06 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ålands Simförening

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner