Tulokset Vantaa Meet 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Vantaa Meet
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
14 05 2022 - 14 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Perhosuinti T10, T12, T15, N 10 and younger - Final |
|
|
Rollo10 |
48.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
43.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Müller |
2012 |
Viimsi Veeklubi |
+0.77 |
210 |
40.96 |
|
|
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 42.59 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenna Suomela |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
137 |
47.23 |
+6.27 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 43.15 |
(+4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elea Savanainen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
124 |
48.86 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.13 |
(+3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Enni Harjanne |
2012 |
Helsingin Uimarit |
|
78 |
56.99 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Varpu Sola |
2012 |
Helsingin Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2022 11:45:07 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Perhosuinti T10, T12, T15, N 11-12 years - Final |
|
|
Rollo10 |
48.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
43.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
358 |
34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.02 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
284 |
37.07 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.40 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Usmi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
247 |
38.84 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.99 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Jussila |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
+0.75 |
213 |
40.78 |
+6.47 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 43.35 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Vainio |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
|
211 |
40.95 |
+6.64 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 44.18 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Elisabeth Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
188 |
42.51 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.87 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanne Ruotsalainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
182 |
43.02 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Hakala |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
112 |
50.51 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eve Ukkonen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.89 |
111 |
50.71 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Eriksson |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
104 |
51.68 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alina Karpov |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.75 |
82 |
56.07 |
+21.76 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viivi Sivonen |
2010 |
HTU Stadi |
|
79 |
56.71 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.32 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elle Soukka |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
51 |
1:05.37 |
+31.06 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kerttu Apunen |
2011 |
Helsingin Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2022 11:45:07 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Perhosuinti T10, T12, T15, N 13-15 years - Final |
|
|
Rollo10 |
48.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
43.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
443 |
31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.03 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viia Tossavainen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.91 |
388 |
33.42 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.56 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.80 |
333 |
35.16 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noora Kuosmanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.60 |
328 |
35.35 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.81 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vivian Blomvall |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
298 |
36.46 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.66 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erin Ahtikari |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
291 |
36.75 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.10 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Irina Karvonen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
283 |
37.12 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.13 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lumia Malmström |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
273 |
37.58 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.22 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Siiri Pesonen |
2008 |
HTU Stadi |
|
261 |
38.11 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.40 |
(-5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sarah Perasath |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
202 |
41.52 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Nummela |
2008 |
Nummelan Kisaajat |
+0.80 |
196 |
41.94 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.05 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.85 |
98 |
52.87 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.23 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saimi Oksanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2022 11:45:07 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Perhosuinti T10, T12, T15, N 16 and older - Final |
|
|
Rollo10 |
48.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
43.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Hellsten |
2000 |
Simmis Wanda ry |
+0.69 |
605 |
28.81 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.78 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Hankala |
2005 |
Simmis Wanda ry |
+0.54 |
555 |
29.65 |
+0.84 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.22 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aliina Karvonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
+0.70 |
527 |
30.17 |
+1.36 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.81 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jenni Kurki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
+0.74 |
483 |
31.07 |
+2.26 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.54 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siiri Välimaa |
2002 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.51 |
374 |
33.81 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.08 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lotta Nurminen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
369 |
33.98 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pinja Hoffren |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.36 |
301 |
36.37 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.28 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2022 11:45:07 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2022 11:45:26 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|