2024-07-23   15:42:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Medley Cup 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Medley Cup 2022
Plats: Söra Simhall Arrangör: Åkersberga Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 apr 2022 till den 3 apr 2022
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer A - E 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nova Nirling 2012 Norrtälje Simklubb 114 50.21
Grenen officiell:  2022-04-03 10:20:35
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer A - E 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Sparf 2010 Åkersberga Simsällskap 203 41.48
2 Ida Ledensjö 2010 Älvsjö AIK Simförening 202 41.52 +0.04
3 Nellie Eiving 2011 Åkersberga Simsällskap 166 44.30 +2.82
4 Elida Nordin 2010 Åkersberga Simsällskap 155 45.33 +3.85
5 Havanna Borg 2010 Åkersberga Simsällskap 155 45.36 +3.88
6 Tyra Söderman 2010 Norrtälje Simklubb 129 48.24 +6.76
=7 Freja Lundblad 2010 Norrtälje Simklubb 118 49.60 +8.12
=7 Agnes Åkerlund 2010 Norrtälje Simklubb 118 49.60 +8.12
9 Moa Pettersson Westergren 2010 Norrtälje Simklubb 90 54.37 +12.89
- Kristina Tylets 2010 Åkersberga Simsällskap DSQ
- Livia Törnqvist 2011 Åkersberga Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-04-03 10:20:35
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer A - E 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim 376 33.77
2 Cornelia Svenarud 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 374 33.82 +0.05
3 Linnéa Gerdtmark 2008 Norrtälje Simklubb 372 33.89 +0.12
4 Nina Zhang 2008 Täby Sim 371 33.91 +0.14
5 Nellie  Bocké 2008 Åkersberga Simsällskap 321 35.60 +1.83
6 Anna Maria Olympia Rosenqvi 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 310 35.99 +2.22
7 Moa Eiving 2008 Åkersberga Simsällskap 298 36.48 +2.71
=8 Isolde Hamilton 2008 Täby Sim 292 36.74 +2.97
=8 Izabella Lamberstam 2008 Täby Sim 292 36.74 +2.97
10 Elin Krook Shik 2008 Solna Sundbyberg SS 04 286 36.98 +3.21
11 Sara Hellström 2008 Täby Sim 284 37.06 +3.29
12 Olivia Blom 2008 Åkersberga Simsällskap 275 37.49 +3.72
13 Liv Keding 2009 Älvsjö AIK Simförening 273 37.57 +3.80
14 Matilda Bosson 2008 Åkersberga Simsällskap 264 37.99 +4.22
15 Marta Fridman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 257 38.30 +4.53
16 Alva Björk 2008 Täby Sim 257 38.34 +4.57
17 Ebba Eriksson 2009 Norrtälje Simklubb 253 38.52 +4.75
18 Selma Nordberg 2009 Ålands Simförening 251 38.62 +4.85
19 Freja Hoffert 2008 Täby Sim 250 38.70 +4.93
20 Elvira Karlstedt 2009 Älvsjö AIK Simförening 235 39.46 +5.69
21 Emelie Hedqvist 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 209 41.02 +7.25
22 Isabelle Moshref 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 204 41.36 +7.59
23 Astrid Flossing 2008 Täby Sim 199 41.69 +7.92
24 Isabella Johansson 2009 Norrtälje Simklubb 178 43.33 +9.56
25 Ester von Goës 2008 Täby Sim 175 43.53 +9.76
26 Stella Lindbäck 2009 Ålands Simförening 175 43.56 +9.79
27 Vira Sarlin 2009 Norrtälje Simklubb 173 43.75 +9.98
28 Julia Käll 2008 Solna Sundbyberg SS 04 172 43.76 +9.99
29 Solina Fredman 2008 Ålands Simförening 155 45.29 +11.52
30 Allyson Agervald 2009 Åkersberga Simsällskap 136 47.32 +13.55
31 Ida Hedlund 2009 Åkersberga Simsällskap 136 47.38 +13.61
32 Freja Karlsson 2009 Ålands Simförening 130 48.11 +14.34
- Ida Artell 2009 Ålands Simförening DSQ
Grenen officiell:  2022-04-03 10:20:35
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer A - E 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Kristiansson 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening 438 32.08
2 Ebba Kinnunen 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening 356 34.38 +2.30
3 Adella Nordin 2007 Åkersberga Simsällskap 352 34.52 +2.44
4 Amanda Ahinko 2007 Jyväskylän Aalto 345 34.76 +2.68
5 Wilma Söderqvist 2007 Åkersberga Simsällskap 343 34.82 +2.74
6 Viola Blomberg 2007 Norrtälje Simklubb 342 34.85 +2.77
7 Sasha Lacy 2007 Täby Sim 330 35.28 +3.20
8 Agnes Arver 2006 Täby Sim 328 35.34 +3.26
9 Evelina Dahlberg 2007 Åkersberga Simsällskap 326 35.42 +3.34
10 Edna Obradovac 2007 Norrtälje Simklubb 300 36.38 +4.30
11 Sofie Helgstrand 2006 Älvsjö AIK Simförening 279 37.30 +5.22
12 Milou Rönnbro 2006 Åkersberga Simsällskap 273 37.56 +5.48
13 Laura Midby 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening 272 37.60 +5.52
14 Selma Edwall 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening 268 37.79 +5.71
15 Sofia Christensson 2007 Täby Sim 239 39.28 +7.20
16 Karina Kurbanova 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening 138 47.10 +15.02
Grenen officiell:  2022-04-03 10:20:35
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer A - E 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Sjöström 2005 Norrtälje Simklubb 475 31.23
2 Amanda Andersson 2003 Lidingö Simklubb 460 31.57 +0.34
3 Ella Wahlman 2003 Lidingö Simklubb 456 31.67 +0.44
4 Nora Rönnbro 2004 Åkersberga Simsällskap 406 32.90 +1.67
5 Wilma Danielsson 2005 Ålands Simförening 402 33.03 +1.80
6 Hanna Carlberg 2003 Lidingö Simklubb 391 33.33 +2.10
7 Emily Yao 2005 Lidingö Simklubb 389 33.38 +2.15
8 Emelie Måtar 2004 Ålands Simförening 376 33.77 +2.54
9 Victoria Elias 2005 Lidingö Simklubb 345 34.73 +3.50
10 Nora Lundberg 2003 Åkersberga Simsällskap 292 36.71 +5.48
Grenen officiell:  2022-04-03 10:20:35
2022-04-03 10:24:57 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Medley Cup 2022
Plats: Söra Simhall Arrangör: Åkersberga Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 apr 2022 till den 3 apr 2022
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar A - E 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Thorin Kaur 2012 Norrtälje Simklubb 59 55.98
- Oliver Hansen 2012 Ålands Simförening DSQ
Grenen officiell:  2022-04-03 10:29:26
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar A - E 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arnel Kaur 2011 Norrtälje Simklubb 47 1:00.23
- Anton Boman 2011 Ålands Simförening DSQ
- Benjamin von Weymarn 2011 Ålands Simförening DSQ
Grenen officiell:  2022-04-03 10:29:26
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar A - E 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Blomberg 2008 Norrtälje Simklubb 406 29.43
2 Melvin Brink 2008 Älvsjö AIK Simförening 294 32.78 +3.35
3 William Clason 2008 Täby Sim 243 34.91 +5.48
4 Eric Björkholm 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening 173 39.06 +9.63
5 Oliver Bronsdon 2008 Täby Sim 172 39.16 +9.73
6 Vasilis Maximilian Rosenqvist 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening 171 39.25 +9.82
7 Erik Helgstrand 2008 Älvsjö AIK Simförening 167 39.51 +10.08
8 Jonatan Lönngren 2009 Ålands Simförening 165 39.74 +10.31
9 Oscar Sagelius 2008 Solna Sundbyberg SS 04 159 40.22 +10.79
10 Loke Beronius 2008 Norrtälje Simklubb 155 40.52 +11.09
11 Erik Gröhn Singstedt 2009 Norrtälje Simklubb 148 41.15 +11.72
12 Christoffer Lenstad 2008 Täby Sim 130 42.98 +13.55
13 Philip Linde 2008 Ålands Simförening 112 45.12 +15.69
14 Alexander von Weymarn 2009 Ålands Simförening 75 51.61 +22.18
- Albin Holmgren 2009 Täby Sim DSQ
- Gideon Larsson 2008 Täby Sim DSQ
- Younis Mohamed El-Ridi 2009 Åkersberga Simsällskap DSQ
- Edward Steepler 2009 Åkersberga Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-04-03 10:29:26
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar A - E 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leon Bocké 2006 Åkersberga Simsällskap 451 28.41
2 Alexander Trindade 2006 Lidingö Simklubb 438 28.70 +0.29
3 Anton  Kamakin 2007 Åkersberga Simsällskap 376 30.20 +1.79
4 Emil Fällgren 2006 Lidingö Simklubb 374 30.24 +1.83
5 Hugo Zuhr 2007 Täby Sim 321 31.83 +3.42
6 Oscar Andersson 2007 Lidingö Simklubb 308 32.26 +3.85
7 Caesar Sparacio 2007 Täby Sim 301 32.52 +4.11
8 Olle Hägerman 2006 Åkersberga Simsällskap 219 36.13 +7.72
9 MÅNS MANELIUS 2006 Ålands Simförening 216 36.32 +7.91
10 Elias Steinle 2007 Täby Sim 193 37.71 +9.30
11 Måns Berggren Kvarvåg 2007 Solna Sundbyberg SS 04 179 38.63 +10.22
- Milo Bergman 2006 Ålands Simförening DSQ
Grenen officiell:  2022-04-03 10:29:26
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar A - E 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Tikkanen 2002 Åkersberga Simsällskap 532 26.89
2 Maxim Jelagin 2005 Lidingö Simklubb 469 28.05 +1.16
3 David Kjellberg 2003 Åkersberga Simsällskap 448 28.47 +1.58
4 Ludvig Aronsson 2005 Lidingö Simklubb 413 29.26 +2.37
5 Martin Gertz 2005 Lidingö Simklubb 403 29.50 +2.61
6 Axel Johansson 2005 Lidingö Simklubb 357 30.73 +3.84
7 Axel Wikner 2005 Åkersberga Simsällskap 307 32.29 +5.40
8 Theo Tollbring 2005 Lidingö Simklubb 288 32.99 +6.10
Grenen officiell:  2022-04-03 10:29:26
2022-04-03 10:31:42 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Medley Cup 2022
Plats: Söra Simhall Arrangör: Åkersberga Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 apr 2022 till den 3 apr 2022
Gren 3, 50m Ryggsim Damer A - E 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nova Nirling 2012 Norrtälje Simklubb 115 52.73
2 Alina Marmol 2012 Åkersberga Simsällskap 101 55.01 +2.28
3 Ronda Danko 2013 Åkersberga Simsällskap 94 56.34 +3.61
4 Clara Richardson 2012 Åkersberga Simsällskap 87 57.84 +5.11
- Isabelle Remming 2012 Åkersberga Simsällskap DSQ
- Ebba-Li Sparre 2013 Åkersberga Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-04-03 11:08:05
Gren 3, 50m Ryggsim Damer A - E 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kristina Tylets 2010 Åkersberga Simsällskap 252 40.63
2 Ida Ledensjö 2010 Älvsjö AIK Simförening 231 41.80 +1.17
3 Havanna Borg 2010 Åkersberga Simsällskap 226 42.09 +1.46
4 Elida Nordin 2010 Åkersberga Simsällskap 191 44.52 +3.89
5 Freja Lundblad 2010 Norrtälje Simklubb 157 47.58 +6.95
6 Nellie Eiving 2011 Åkersberga Simsällskap 154 47.88 +7.25
7 Tyra Söderman 2010 Norrtälje Simklubb 145 48.76 +8.13
8 Lova Adelina Marie Augustsso 2010 Ålands Simförening 133 50.26 +9.63
9 Agnes Åkerlund 2010 Norrtälje Simklubb 115 52.77 +12.14
10 Moa Pettersson Westergren 2010 Norrtälje Simklubb 105 54.39 +13.76
- Moa Sparf 2010 Åkersberga Simsällskap DSQ
- Sigrid von Seth 2011 Åkersberga Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-04-03 11:08:05
Gren 3, 50m Ryggsim Damer A - E 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Cornelia Svenarud 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 378 35.48
2 Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim 351 36.37 +0.89
3 Sara Hellström 2008 Täby Sim 325 37.30 +1.82
4 Nina Zhang 2008 Täby Sim 321 37.47 +1.99
5 Nellie  Bocké 2008 Åkersberga Simsällskap 319 37.53 +2.05
6 Linnéa Gerdtmark 2008 Norrtälje Simklubb 297 38.45 +2.97
7 Isolde Hamilton 2008 Täby Sim 293 38.61 +3.13
8 Moa Eiving 2008 Åkersberga Simsällskap 292 38.69 +3.21
=9 Alva Björk 2008 Täby Sim 291 38.72 +3.24
=9 Selma Nordberg 2009 Ålands Simförening 291 38.72 +3.24
11 Olivia Blom 2008 Åkersberga Simsällskap 291 38.73 +3.25
12 Matilda Bosson 2008 Åkersberga Simsällskap 281 39.19 +3.71
13 Izabella Lamberstam 2008 Täby Sim 277 39.34 +3.86
14 Sanna Elias 2009 Lidingö Simklubb 275 39.43 +3.95
15 Ebba Eriksson 2009 Norrtälje Simklubb 269 39.76 +4.28
16 Marta Fridman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 267 39.84 +4.36
17 Freja Hoffert 2008 Täby Sim 266 39.90 +4.42
18 Julia Käll 2008 Solna Sundbyberg SS 04 250 40.70 +5.22
19 Ester von Goës 2008 Täby Sim 248 40.84 +5.36
20 Liv Keding 2009 Älvsjö AIK Simförening 246 40.95 +5.47
21 Agnes Ljungberg 2008 Älvsjö AIK Simförening 233 41.69 +6.21
22 Emelie Hedqvist 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 233 41.70 +6.22
23 Elin Krook Shik 2008 Solna Sundbyberg SS 04 227 42.05 +6.57
24 Elvira Karlstedt 2009 Älvsjö AIK Simförening 222 42.34 +6.86
25 Vira Sarlin 2009 Norrtälje Simklubb 220 42.47 +6.99
26 Freja Karlsson 2009 Ålands Simförening 216 42.77 +7.29
27 Astrid Flossing 2008 Täby Sim 212 43.00 +7.52
28 Stella Lindbäck 2009 Ålands Simförening 209 43.24 +7.76
29 Isabella Johansson 2009 Norrtälje Simklubb 192 44.42 +8.94
30 Solina Fredman 2008 Ålands Simförening 189 44.73 +9.25
31 Petra Ristic 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening 186 44.93 +9.45
32 kajsa Averstad Rastner 2008 Älvsjö AIK Simförening 177 45.68 +10.20
33 Allyson Agervald 2009 Åkersberga Simsällskap 162 47.07 +11.59
34 Ida Artell 2009 Ålands Simförening 125 51.27 +15.79
35 Rebecka Roos 2009 Ålands Simförening 121 51.86 +16.38
Grenen officiell:  2022-04-03 11:08:05
Gren 3, 50m Ryggsim Damer A - E 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Kristiansson 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening 418 34.31
2 Viola Blomberg 2007 Norrtälje Simklubb 349 36.44 +2.13
=3 Evelina Dahlberg 2007 Åkersberga Simsällskap 348 36.49 +2.18
=3 Edna Obradovac 2007 Norrtälje Simklubb 348 36.49 +2.18
5 Wilma Söderqvist 2007 Åkersberga Simsällskap 331 37.08 +2.77
6 Amanda Ahinko 2007 Jyväskylän Aalto 321 37.48 +3.17
7 Agnes Arver 2006 Täby Sim 306 38.06 +3.75
8 Ebba Kinnunen 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening 274 39.50 +5.19
9 Milou Rönnbro 2006 Åkersberga Simsällskap 272 39.59 +5.28
10 Sofie Helgstrand 2006 Älvsjö AIK Simförening 267 39.85 +5.54
11 Adella Nordin 2007 Åkersberga Simsällskap 266 39.91 +5.60
12 Sofia Christensson 2007 Täby Sim 263 40.02 +5.71
13 Sasha Lacy 2007 Täby Sim 245 40.99 +6.68
14 Selma Edwall 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening 240 41.25 +6.94
Grenen officiell:  2022-04-03 11:08:05
Gren 3, 50m Ryggsim Damer A - E 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Andersson 2003 Lidingö Simklubb 453 33.42
2 Linnea Sjöström 2005 Norrtälje Simklubb 441 33.72 +0.30
3 Nora Rönnbro 2004 Åkersberga Simsällskap 406 34.66 +1.24
4 Ella Wahlman 2003 Lidingö Simklubb 393 35.04 +1.62
5 Wilma Danielsson 2005 Ålands Simförening 385 35.27 +1.85
6 Emily Yao 2005 Lidingö Simklubb 365 35.91 +2.49
7 Nora Lundberg 2003 Åkersberga Simsällskap 329 37.17 +3.75
8 Victoria Elias 2005 Lidingö Simklubb 324 37.37 +3.95
9 Emelie Måtar 2004 Ålands Simförening 305 38.13 +4.71
10 Alexandra Berggren 2002 Lidingö Simklubb 210 43.17 +9.75
Grenen officiell:  2022-04-03 11:08:05
2022-04-03 11:19:22 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Medley Cup 2022
Plats: Söra Simhall Arrangör: Åkersberga Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 apr 2022 till den 3 apr 2022
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar A - E 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Thorin Kaur 2012 Norrtälje Simklubb 100 47.82
2 Pheemchana Kaewthep 2013 Åkersberga Simsällskap 63 55.81 +7.99
- Oliver Hansen 2012 Ålands Simförening DSQ
Grenen officiell:  2022-04-03 11:26:43
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar A - E 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eli Rosén 2010 Ålands Simförening 98 48.07
2 Desmond Che 2011 Åkersberga Simsällskap 98 48.14 +0.07
3 Anton Boman 2011 Ålands Simförening 95 48.66 +0.59
4 Arnel Kaur 2011 Norrtälje Simklubb 94 48.82 +0.75
5 Carl Björkholm 2011 Saltsjöbadens Idrottsförening 76 52.35 +4.28
6 Adrian Steepler 2010 Åkersberga Simsällskap 75 52.51 +4.44
7 Oskar Eriksson 2011 Åkersberga Simsällskap 67 54.66 +6.59
8 William Dahlin 2011 Åkersberga Simsällskap 59 57.05 +8.98
- Henry Svenarud 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening DSQ
- Benjamin von Weymarn 2011 Ålands Simförening DSQ
Grenen officiell:  2022-04-03 11:26:43
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar A - E 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Blomberg 2008 Norrtälje Simklubb 309 32.84
2 Albin Holmgren 2009 Täby Sim 261 34.75 +1.91
3 Melvin Brink 2008 Älvsjö AIK Simförening 254 35.07 +2.23
4 Oliver Bronsdon 2008 Täby Sim 206 37.59 +4.75
5 Erik Sundby 2008 Åkersberga Simsällskap 195 38.30 +5.46
6 Jonatan Lönngren 2009 Ålands Simförening 185 38.93 +6.09
7 Gideon Larsson 2008 Täby Sim 170 40.08 +7.24
8 Oscar Sagelius 2008 Solna Sundbyberg SS 04 159 40.95 +8.11
=9 Eric Björkholm 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening 159 40.98 +8.14
=9 Christoffer Lenstad 2008 Täby Sim 159 40.98 +8.14
11 Loke Beronius 2008 Norrtälje Simklubb 159 41.00 +8.16
12 Erik Gröhn Singstedt 2009 Norrtälje Simklubb 152 41.57 +8.73
13 Vasilis Maximilian Rosenqvist 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening 149 41.83 +8.99
14 Erik Helgstrand 2008 Älvsjö AIK Simförening 145 42.28 +9.44
15 Philip Linde 2008 Ålands Simförening 116 45.44 +12.60
16 Theo Fromlet Kolsrud 2009 Solna Sundbyberg SS 04 105 47.06 +14.22
17 Ludwig Dehnisch Berg 2009 Åkersberga Simsällskap 99 47.89 +15.05
18 Edward Steepler 2009 Åkersberga Simsällskap 91 49.32 +16.48
19 Nemo Westerlund 2009 Ålands Simförening 81 51.22 +18.38
20 Younis Mohamed El-Ridi 2009 Åkersberga Simsällskap 76 52.40 +19.56
- William Clason 2008 Täby Sim DSQ
- Julius Granith 2009 Ålands Simförening DSQ
- Vlad Rojas 2009 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
- Alexander von Weymarn 2009 Ålands Simförening DSQ
Grenen officiell:  2022-04-03 11:26:43
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar A - E 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leon Bocké 2006 Åkersberga Simsällskap 359 31.24
2 Alexander Trindade 2006 Lidingö Simklubb 324 32.33 +1.09
3 Oscar Andersson 2007 Lidingö Simklubb 308 32.88 +1.64
4 Henrik Viberg 2006 Lidingö Simklubb 288 33.63 +2.39
5 Olle Hägerman 2006 Åkersberga Simsällskap 255 35.03 +3.79
6 Hugo Zuhr 2007 Täby Sim 236 35.91 +4.67
7 Elias Steinle 2007 Täby Sim 223 36.59 +5.35
8 Caesar Sparacio 2007 Täby Sim 210 37.38 +6.14
9 Milo Bergman 2006 Ålands Simförening 201 37.92 +6.68
10 MÅNS MANELIUS 2006 Ålands Simförening 167 40.32 +9.08
11 Måns Berggren Kvarvåg 2007 Solna Sundbyberg SS 04 164 40.55 +9.31
- Emil Fällgren 2006 Lidingö Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2022-04-03 11:26:43
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar A - E 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Tikkanen 2002 Åkersberga Simsällskap 476 28.44
2 Ludvig Aronsson 2005 Lidingö Simklubb 405 30.03 +1.59
3 Maxim Jelagin 2005 Lidingö Simklubb 404 30.04 +1.60
4 David Kjellberg 2003 Åkersberga Simsällskap 382 30.62 +2.18
5 Axel Johansson 2005 Lidingö Simklubb 291 33.51 +5.07
6 Martin Gertz 2005 Lidingö Simklubb 263 34.66 +6.22
7 Axel Wikner 2005 Åkersberga Simsällskap 254 35.05 +6.61
8 Theo Tollbring 2005 Lidingö Simklubb 214 37.12 +8.68
Grenen officiell:  2022-04-03 11:26:43
2022-04-03 11:26:54 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Medley Cup 2022
Plats: Söra Simhall Arrangör: Åkersberga Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 apr 2022 till den 3 apr 2022
Gren 5, 50m Bröstsim Damer A - E 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elise Blom Persson 2012 Åkersberga Simsällskap 174 51.30
2 Nova Nirling 2012 Norrtälje Simklubb 138 55.40 +4.10
=3 Julia Agervald 2012 Åkersberga Simsällskap 110 59.76 +8.46
=3 Ebba-Li Sparre 2013 Åkersberga Simsällskap 110 59.76 +8.46
5 Isabelle Remming 2012 Åkersberga Simsällskap 107 1:00.26 +8.96
6 Alina Marmol 2012 Åkersberga Simsällskap 92 1:03.33 +12.03
- Wilma Sundby 2012 Åkersberga Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-04-03 11:59:00
Gren 5, 50m Bröstsim Damer A - E 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kristina Tylets 2010 Åkersberga Simsällskap 307 42.44
2 Havanna Borg 2010 Åkersberga Simsällskap 257 45.03 +2.59
3 Moa Sparf 2010 Åkersberga Simsällskap 196 49.23 +6.79
4 Klara Sjöström 2010 Åkersberga Simsällskap 192 49.58 +7.14
5 Moa Pettersson Westergren 2010 Norrtälje Simklubb 179 50.76 +8.32
6 Nellie Eiving 2011 Åkersberga Simsällskap 179 50.79 +8.35
7 Freja Lundblad 2010 Norrtälje Simklubb 178 50.91 +8.47
8 Elida Nordin 2010 Åkersberga Simsällskap 176 51.08 +8.64
9 Ida Ledensjö 2010 Älvsjö AIK Simförening 171 51.53 +9.09
10 Lova Adelina Marie Augustsso 2010 Ålands Simförening 171 51.58 +9.14
11 Tyra Söderman 2010 Norrtälje Simklubb 169 51.79 +9.35
12 Livia Törnqvist 2011 Åkersberga Simsällskap 167 51.94 +9.50
13 Agnes Åkerlund 2010 Norrtälje Simklubb 145 54.48 +12.04
14 Cajsa Bååthe 2011 Åkersberga Simsällskap 123 57.57 +15.13
15 Ida Hallberg 2010 Åkersberga Simsällskap 81 1:06.00 +23.56
- Isadora Broberg 2011 Åkersberga Simsällskap DSQ
- Freya Danko 2011 Åkersberga Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-04-03 11:59:00
Gren 5, 50m Bröstsim Damer A - E 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Eiving 2008 Åkersberga Simsällskap 389 39.20
2 Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim 389 39.21 +0.01
3 Nina Zhang 2008 Täby Sim 352 40.55 +1.35
4 Ebba Eriksson 2009 Norrtälje Simklubb 313 42.14 +2.94
5 Isolde Hamilton 2008 Täby Sim 310 42.28 +3.08
6 Nellie  Bocké 2008 Åkersberga Simsällskap 309 42.34 +3.14
7 Anna Maria Olympia Rosenqvi 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 299 42.82 +3.62
8 Olivia Blom 2008 Åkersberga Simsällskap 294 43.04 +3.84
9 Selma Nordberg 2009 Ålands Simförening 277 43.89 +4.69
10 Sara Hellström 2008 Täby Sim 275 44.04 +4.84
11 Isabelle Moshref 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 267 44.45 +5.25
12 Agnes Ljungberg 2008 Älvsjö AIK Simförening 265 44.55 +5.35
13 Marta Fridman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 255 45.11 +5.91
14 Ester von Goës 2008 Täby Sim 255 45.13 +5.93
15 Alva Björk 2008 Täby Sim 254 45.20 +6.00
16 Izabella Lamberstam 2008 Täby Sim 248 45.58 +6.38
17 Liv Keding 2009 Älvsjö AIK Simförening 243 45.85 +6.65
18 Freja Hoffert 2008 Täby Sim 242 45.92 +6.72
19 Matilda Bosson 2008 Åkersberga Simsällskap 242 45.95 +6.75
20 Vira Sarlin 2009 Norrtälje Simklubb 233 46.49 +7.29
21 Linnéa Gerdtmark 2008 Norrtälje Simklubb 233 46.50 +7.30
22 Freja Karlsson 2009 Ålands Simförening 228 46.86 +7.66
23 Elvira Karlstedt 2009 Älvsjö AIK Simförening 226 46.97 +7.77
24 Astrid Flossing 2008 Täby Sim 212 47.98 +8.78
25 Elin Krook Shik 2008 Solna Sundbyberg SS 04 209 48.21 +9.01
26 Allyson Agervald 2009 Åkersberga Simsällskap 187 50.00 +10.80
27 Stella Lindbäck 2009 Ålands Simförening 174 51.30 +12.10
28 Julia Käll 2008 Solna Sundbyberg SS 04 159 52.76 +13.56
29 Rebecka Roos 2009 Ålands Simförening 152 53.58 +14.38
30 Ester De Leeuw 2009 Åkersberga Simsällskap 147 54.15 +14.95
31 Zara Cekic 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 141 54.95 +15.75
32 Ida Artell 2009 Ålands Simförening 138 55.41 +16.21
33 Isabella Johansson 2009 Norrtälje Simklubb 131 56.28 +17.08
- kajsa Averstad Rastner 2008 Älvsjö AIK Simförening DSQ
- Solina Fredman 2008 Ålands Simförening DSQ
- Elli Gauert 2009 Åkersberga Simsällskap DSQ
- Ida Hedlund 2009 Åkersberga Simsällskap DSQ
- Katharina Smirnin 2009 Åkersberga Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-04-03 11:59:00
Gren 5, 50m Bröstsim Damer A - E 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Ahinko 2007 Jyväskylän Aalto 416 38.34
2 Adella Nordin 2007 Åkersberga Simsällskap 368 39.94 +1.60
3 Evelina Dahlberg 2007 Åkersberga Simsällskap 342 40.93 +2.59
4 Viola Blomberg 2007 Norrtälje Simklubb 334 41.25 +2.91
5 Agnes Arver 2006 Täby Sim 330 41.44 +3.10
6 Laura Midby 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening 329 41.45 +3.11
7 Sofie Helgstrand 2006 Älvsjö AIK Simförening 313 42.17 +3.83
8 Edna Obradovac 2007 Norrtälje Simklubb 290 43.25 +4.91
9 Ebba Kinnunen 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening 268 44.39 +6.05
10 Selma Edwall 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening 265 44.58 +6.24
11 Sofia Christensson 2007 Täby Sim 254 45.20 +6.86
12 Sasha Lacy 2007 Täby Sim 252 45.34 +7.00
13 Milou Rönnbro 2006 Åkersberga Simsällskap 250 45.43 +7.09
14 Karina Kurbanova 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening 238 46.20 +7.86
15 Wilma Söderqvist 2007 Åkersberga Simsällskap 223 47.19 +8.85
Grenen officiell:  2022-04-03 11:59:00
Gren 5, 50m Bröstsim Damer A - E 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Andersson 2003 Lidingö Simklubb 492 36.27
2 Emelie Måtar 2004 Ålands Simförening 479 36.60 +0.33
3 Wilma Danielsson 2005 Ålands Simförening 437 37.74 +1.47
4 Emily Yao 2005 Lidingö Simklubb 393 39.07 +2.80
5 Nora Rönnbro 2004 Åkersberga Simsällskap 393 39.09 +2.82
6 Linnea Sjöström 2005 Norrtälje Simklubb 365 40.07 +3.80
7 Hanna Carlberg 2003 Lidingö Simklubb 305 42.53 +6.26
8 Alexandra Berggren 2002 Lidingö Simklubb 274 44.07 +7.80
Grenen officiell:  2022-04-03 11:59:00
2022-04-03 11:59:08 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Medley Cup 2022
Plats: Söra Simhall Arrangör: Åkersberga Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 apr 2022 till den 3 apr 2022
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar A - E 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Pheemchana Kaewthep 2013 Åkersberga Simsällskap 64 1:02.94
- Thorin Kaur 2012 Norrtälje Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2022-04-03 12:11:46
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar A - E 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Theo Frostner 2010 Åkersberga Simsällskap 130 49.74
2 Anton Boman 2011 Ålands Simförening 126 50.28 +0.54
3 Desmond Che 2011 Åkersberga Simsällskap 106 53.31 +3.57
4 Ian Svenarud 2011 Saltsjöbadens Idrottsförening 105 53.36 +3.62
5 William Dahlin 2011 Åkersberga Simsällskap 95 55.18 +5.44
- Oskar Eriksson 2011 Åkersberga Simsällskap DSQ
- Arnel Kaur 2011 Norrtälje Simklubb DSQ
- Eli Rosén 2010 Ålands Simförening DSQ
- Adrian Steepler 2010 Åkersberga Simsällskap DSQ
- Henry Svenarud 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening DSQ
Grenen officiell:  2022-04-03 12:11:46
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar A - E 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Blomberg 2008 Norrtälje Simklubb 349 35.86
2 Albin Holmgren 2009 Täby Sim 284 38.39 +2.53
3 Loke Beronius 2008 Norrtälje Simklubb 250 40.03 +4.17
4 Oliver Bronsdon 2008 Täby Sim 231 41.14 +5.28
5 Jonatan Lönngren 2009 Ålands Simförening 219 41.86 +6.00
6 Erik Helgstrand 2008 Älvsjö AIK Simförening 205 42.78 +6.92
7 Melvin Brink 2008 Älvsjö AIK Simförening 205 42.81 +6.95
8 Vasilis Maximilian Rosenqvist 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening 202 43.00 +7.14
9 Erik Gröhn Singstedt 2009 Norrtälje Simklubb 183 44.40 +8.54
10 Vlad Rojas 2009 Solna Sundbyberg SS 04 179 44.76 +8.90
11 Philip Norling 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 178 44.85 +8.99
12 Eric Björkholm 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening 173 45.31 +9.45
13 Gideon Larsson 2008 Täby Sim 172 45.34 +9.48
14 Philip Linde 2008 Ålands Simförening 145 48.02 +12.16
15 Christoffer Lenstad 2008 Täby Sim 142 48.39 +12.53
16 Julius Granith 2009 Ålands Simförening 131 49.64 +13.78
17 Nemo Westerlund 2009 Ålands Simförening 131 49.70 +13.84
18 Younis Mohamed El-Ridi 2009 Åkersberga Simsällskap 128 50.06 +14.20
19 Alexander von Weymarn 2009 Ålands Simförening 120 51.12 +15.26
20 Oscar Sagelius 2008 Solna Sundbyberg SS 04 106 53.30 +17.44
21 Ludwig Dehnisch Berg 2009 Åkersberga Simsällskap 105 53.50 +17.64
22 Theo Fromlet Kolsrud 2009 Solna Sundbyberg SS 04 85 57.34 +21.48
- William Clason 2008 Täby Sim DSQ
- Edward Steepler 2009 Åkersberga Simsällskap DSQ
- Erik Sundby 2008 Åkersberga Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-04-03 12:11:46
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar A - E 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leon Bocké 2006 Åkersberga Simsällskap 454 32.83
2 Oscar Andersson 2007 Lidingö Simklubb 433 33.37 +0.54
3 Anton  Kamakin 2007 Åkersberga Simsällskap 398 34.31 +1.48
4 Henrik Viberg 2006 Lidingö Simklubb 314 37.12 +4.29
5 Hugo Zuhr 2007 Täby Sim 300 37.70 +4.87
6 Olle Hägerman 2006 Åkersberga Simsällskap 264 39.32 +6.49
7 MÅNS MANELIUS 2006 Ålands Simförening 256 39.74 +6.91
8 Caesar Sparacio 2007 Täby Sim 249 40.11 +7.28
9 Milo Bergman 2006 Ålands Simförening 247 40.21 +7.38
10 Måns Berggren Kvarvåg 2007 Solna Sundbyberg SS 04 245 40.30 +7.47
11 Elias Steinle 2007 Täby Sim 212 42.34 +9.51
Grenen officiell:  2022-04-03 12:11:46
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar A - E 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Tikkanen 2002 Åkersberga Simsällskap 542 30.96
2 Martin Gertz 2005 Lidingö Simklubb 498 31.85 +0.89
3 Maxim Jelagin 2005 Lidingö Simklubb 373 35.05 +4.09
4 Lars Hennert 1961 Solna Sundbyberg SS 04 371 35.11 +4.15
5 Axel Wikner 2005 Åkersberga Simsällskap 230 41.16 +10.20
Grenen officiell:  2022-04-03 12:11:46
2022-04-03 12:11:52 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Medley Cup 2022
Plats: Söra Simhall Arrangör: Åkersberga Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 apr 2022 till den 3 apr 2022
Gren 7, 50m Frisim Damer A - E 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nova Nirling 2012 Norrtälje Simklubb 136 44.49
2 Wilma Sundby 2012 Åkersberga Simsällskap 124 45.90 +1.41
3 Alva Sparf 2013 Åkersberga Simsällskap 123 46.05 +1.56
4 Clara Richardson 2012 Åkersberga Simsällskap 103 48.84 +4.35
5 Ebba-Li Sparre 2013 Åkersberga Simsällskap 98 49.67 +5.18
6 Julia Agervald 2012 Åkersberga Simsällskap 86 51.93 +7.44
7 Klara Jansson 2013 Åkersberga Simsällskap 81 52.88 +8.39
8 Elise Blom Persson 2012 Åkersberga Simsällskap 80 53.06 +8.57
Grenen officiell:  2022-04-03 15:48:36
Gren 7, 50m Frisim Damer A - E 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kristina Tylets 2010 Åkersberga Simsällskap 297 34.36
2 Ida Ledensjö 2010 Älvsjö AIK Simförening 272 35.39 +1.03
3 Havanna Borg 2010 Åkersberga Simsällskap 251 36.34 +1.98
4 Moa Sparf 2010 Åkersberga Simsällskap 244 36.67 +2.31
5 Nellie Eiving 2011 Åkersberga Simsällskap 239 36.90 +2.54
6 Elida Nordin 2010 Åkersberga Simsällskap 223 37.76 +3.40
7 Lova Adelina Marie Augustsso 2010 Ålands Simförening 177 40.78 +6.42
8 Freja Lundblad 2010 Norrtälje Simklubb 172 41.21 +6.85
9 Klara Sjöström 2010 Åkersberga Simsällskap 165 41.75 +7.39
10 Agnes Åkerlund 2010 Norrtälje Simklubb 159 42.27 +7.91
11 Tyra Söderman 2010 Norrtälje Simklubb 143 43.81 +9.45
12 Sigrid von Seth 2011 Åkersberga Simsällskap 132 44.99 +10.63
13 Cajsa Bååthe 2011 Åkersberga Simsällskap 111 47.61 +13.25
14 Moa Pettersson Westergren 2010 Norrtälje Simklubb 100 49.29 +14.93
- Elin Watzer 2010 Åkersberga Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2022-04-03 15:48:36
Gren 7, 50m Frisim Damer A - E 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim 429 30.38
2 Nina Zhang 2008 Täby Sim 413 30.79 +0.41
3 Isolde Hamilton 2008 Täby Sim 385 31.51 +1.13
4 Cornelia Svenarud 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 375 31.78 +1.40
5 Linnéa Gerdtmark 2008 Norrtälje Simklubb 373 31.84 +1.46
6 Selma Nordberg 2009 Ålands Simförening 359 32.25 +1.87
7 Moa Eiving 2008 Åkersberga Simsällskap 357 32.30 +1.92
8 Sara Hellström 2008 Täby Sim 356 32.34 +1.96
9 Anna Maria Olympia Rosenqvi 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 350 32.53 +2.15
10 Matilda Bosson 2008 Åkersberga Simsällskap 343 32.75 +2.37
=11 Alva Björk 2008 Täby Sim 335 32.99 +2.61
=11 Olivia Blom 2008 Åkersberga Simsällskap 335 32.99 +2.61
13 Freja Hoffert 2008 Täby Sim 330 33.15 +2.77
14 Nellie  Bocké 2008 Åkersberga Simsällskap 320 33.51 +3.13
15 Ester von Goës 2008 Täby Sim 299 34.27 +3.89
16 Ebba Eriksson 2009 Norrtälje Simklubb 295 34.43 +4.05
17 Sanna Elias 2009 Lidingö Simklubb 284 34.85 +4.47
18 Astrid Flossing 2008 Täby Sim 275 35.23 +4.85
19 Elvira Karlstedt 2009 Älvsjö AIK Simförening 274 35.30 +4.92
20 Emelie Hedqvist 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 272 35.35 +4.97
21 Liv Keding 2009 Älvsjö AIK Simförening 271 35.43 +5.05
22 Freja Karlsson 2009 Ålands Simförening 264 35.72 +5.34
23 Julia Käll 2008 Solna Sundbyberg SS 04 262 35.81 +5.43
24 Solina Fredman 2008 Ålands Simförening 253 36.23 +5.85
25 Isabelle Moshref 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 252 36.28 +5.90
26 Agnes Ljungberg 2008 Älvsjö AIK Simförening 246 36.59 +6.21
27 Marta Fridman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 233 37.22 +6.84
28 Petra Ristic 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening 228 37.53 +7.15
29 Stella Lindbäck 2009 Ålands Simförening 223 37.77 +7.39
30 Isabella Johansson 2009 Norrtälje Simklubb 218 38.05 +7.67
31 kajsa Averstad Rastner 2008 Älvsjö AIK Simförening 205 38.84 +8.46
32 Ida Hedlund 2009 Åkersberga Simsällskap 183 40.32 +9.94
33 Allyson Agervald 2009 Åkersberga Simsällskap 167 41.56 +11.18
34 Ida Artell 2009 Ålands Simförening 163 41.96 +11.58
35 Elli Gauert 2009 Åkersberga Simsällskap 156 42.51 +12.13
36 Ester De Leeuw 2009 Åkersberga Simsällskap 148 43.32 +12.94
37 Rebecka Roos 2009 Ålands Simförening 130 45.18 +14.80
38 Katharina Smirnin 2009 Åkersberga Simsällskap 79 53.30 +22.92
39 Zara Cekic 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 75 54.35 +23.97
Grenen officiell:  2022-04-03 15:48:36
Gren 7, 50m Frisim Damer A - E 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Söderqvist 2007 Åkersberga Simsällskap 433 30.30
2 Ebba Kinnunen 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening 406 30.95 +0.65
3 Edna Obradovac 2007 Norrtälje Simklubb 400 31.10 +0.80
4 Agnes Arver 2006 Täby Sim 400 31.11 +0.81
5 Sofia Christensson 2007 Täby Sim 390 31.38 +1.08
6 Adella Nordin 2007 Åkersberga Simsällskap 388 31.43 +1.13
7 Viola Blomberg 2007 Norrtälje Simklubb 380 31.63 +1.33
8 Evelina Dahlberg 2007 Åkersberga Simsällskap 375 31.77 +1.47
9 Amanda Ahinko 2007 Jyväskylän Aalto 370 31.94 +1.64
10 Sasha Lacy 2007 Täby Sim 362 32.15 +1.85
11 Milou Rönnbro 2006 Åkersberga Simsällskap 325 33.32 +3.02
12 Karina Kurbanova 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening 325 33.35 +3.05
13 Selma Edwall 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening 310 33.86 +3.56
14 Sofie Helgstrand 2006 Älvsjö AIK Simförening 291 34.60 +4.30
Grenen officiell:  2022-04-03 15:48:36
Gren 7, 50m Frisim Damer A - E 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff