2022-11-26   10:31:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Respekt for vand Grandprix 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 10.00

Document
Resultater
Respekt for Vand Grandprix 2022
Placering: Solrød Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Solrød Svømmeklu
Svømmeh 25m Stævne dato: 2. jul  2022 to 4. jul  2022
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Hillhouse 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 590 1:58.43 Dansk Rekord Para S14
Entry time: 1:59.41 (-0.98)
50m: 27.15
100m: 57.48
(30.33)
150m: 1:28.27
(30.79)
200m: 1:58.43
(30.16)
2 Alexander Kühnell 2006 Helsinge Svømmeklub 577 1:59.33 +0.90
Entry time: 2:00.31 (-0.98)
50m: 27.60
100m: 57.87
(30.27)
150m: 1:28.65
(30.78)
200m: 1:59.33
(30.68)
3 Viktor Junker Neldeberg 2004 Helsinge Svømmeklub 564 2:00.27 +1.84
Entry time: 1:58.23 (+2.04)
50m: 28.39
100m: 58.94
(30.55)
150m: 1:30.07
(31.13)
200m: 2:00.27
(30.20)
4 Andreas Stampe Dalgaard 2004 Swim Team Taastrup 563 2:00.34 +1.91
Entry time: 1:57.58 (+2.76)
50m: 28.68
100m: 59.34
(30.66)
150m: 1:30.26
(30.92)
200m: 2:00.34
(30.08)
5 Mathias Toft Nørskov 2003 Svømmeklubben Triton Ballerup 561 2:00.46 +2.03
Entry time: 2:02.69 (-2.23)
50m: 27.47
100m: 57.42
(29.95)
150m: 1:28.83
(31.41)
200m: 2:00.46
(31.63)
6 Tobias Melhede 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 557 2:00.73 +2.30
Entry time: 2:01.50 (-0.77)
50m: 28.31
100m: 59.29
(30.98)
150m: 1:30.28
(30.99)
200m: 2:00.73
(30.45)
7 Asger Bols Jeppesen 2005 Helsinge Svømmeklub 552 2:01.11 +2.68
Entry time: 1:59.00 (+2.11)
50m: 28.73
100m: 59.15
(30.42)
150m: 1:30.31
(31.16)
200m: 2:01.11
(30.80)
8 Phillip Niemann Madsen 2004 Lyngby Svømmeklub 551 2:01.15 +2.72
Entry time: 1:55.93 (+5.22)
50m: 28.37
100m: 58.36
(29.99)
150m: 1:29.47
(31.11)
200m: 2:01.15
(31.68)
9 Lukas Frederiksen 2004 Helsinge Svømmeklub 544 2:01.66 +3.23
Entry time: 2:00.28 (+1.38)
50m: 28.20
100m: 58.61
(30.41)
150m: 1:29.91
(31.30)
200m: 2:01.66
(31.75)
10 Gustav Majkjær Mikkelsen 2005 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 543 2:01.79 +3.36
Entry time: 2:05.25 (-3.46)
50m: 28.64
100m: 59.23
(30.59)
150m: 1:30.71
(31.48)
200m: 2:01.79
(31.08)
11 Oliver Holst Bøgeskov 2006 GTI - Tune I.F. 511 2:04.27 +5.84
Entry time: 2:09.74 (-5.47)
50m: 28.08
100m: 59.15
(31.07)
150m: 1:31.44
(32.29)
200m: 2:04.27
(32.83)
12 August Juel Bragge 2005 Svømmeklubben MK31 508 2:04.48 +6.05
Entry time: 2:04.95 (-0.47)
50m: 28.27
100m: 59.21
(30.94)
150m: 1:31.62
(32.41)
200m: 2:04.48
(32.86)
13 Alexander Oxenbøll 2006 Swim Team Taastrup 493 2:05.78 +7.35
Entry time: 2:06.44 (-0.66)
50m: 29.88
100m: 1:01.65
(31.77)
150m: 1:33.30
(31.65)
200m: 2:05.78
(32.48)
14 Morten Kilhof 2000 Solrød Svømmeklub 471 2:07.64 +9.21
Entry time: 2:14.20 (-6.56)
50m: 27.56
100m: 59.98
(32.42)
150m: 1:34.06
(34.08)
200m: 2:07.64
(33.58)
15 Vincent Borup Schärer 2006 Solrød Svømmeklub 426 2:11.97 +13.54
Entry time: 2:19.00 (-7.03)
50m: 29.09
100m: 1:02.39
(33.30)
150m: 1:37.74
(35.35)
200m: 2:11.97
(34.23)
16 Maximillian Udar 2006 Gentofte Svømme Klub 421 2:12.51 +14.08
Entry time: 2:15.02 (-2.51)
50m: 29.07
100m: 1:01.98
(32.91)
150m: 1:37.02
(35.04)
200m: 2:12.51
(35.49)
- Frederik Emil Bækgaard 2002 Vest-Brøndby DNS
Løb officielt kl.: 02-07-2022 10:37:29
02-07-2022 10:41.59 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Solrød Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner