Resultater for Respekt for vand Grandprix 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag kl. 15.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Respekt for Vand Grandprix 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Solrød Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Solrød Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jul 2022 to 4. jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 4x50m Butterfly Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
KVIK Mix 1 |
18 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
1:51.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
0577AJ |
|
27.39 |
|
|
|
|
27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
0461AL |
|
25.45 |
|
|
|
|
52.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
0678AI |
|
29.72 |
|
|
|
|
1:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Hansen |
2007 |
0742AB |
|
28.89 |
|
|
|
|
1:51.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lyngby Mix 1 |
18 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:53.18 |
+1.73 |
|
|
|
|
Kasper Thorn |
2004 |
0401AH |
|
27.01 |
|
|
|
|
27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
0447AH |
|
26.90 |
|
|
|
|
53.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Elster |
2004 |
0404AY |
|
29.20 |
|
|
|
|
1:23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Olivarius |
2005 |
0532AF |
|
30.07 |
|
|
|
|
1:53.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Solrød mix |
21 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:54.56 |
+3.11 |
|
|
|
|
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
0239AF |
|
26.92 |
|
|
|
|
26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
0172AG |
|
28.94 |
|
|
|
|
55.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
0674AN |
|
30.97 |
|
|
|
|
1:26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
0645AA |
|
27.73 |
|
|
|
|
1:54.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
TopStar mix |
18 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:56.16 |
+4.71 |
|
|
|
|
Maximillian Udar |
2006 |
0681AJ |
|
28.34 |
|
|
|
|
28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
0698AJ |
|
30.79 |
|
|
|
|
59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Griffin |
2007 |
0776AK |
|
30.58 |
|
|
|
|
1:29.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Ole Eskelund |
2004 |
0451AT |
|
26.45 |
|
|
|
|
1:56.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
KVIK Mix 2 |
16 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
1:59.37 |
+7.92 |
|
|
|
|
Tobias Melhede |
2006 |
0653AA |
|
29.26 |
|
|
|
|
29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Espinoza |
2006 |
0623AL |
|
28.50 |
|
|
|
|
57.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siv Reimer |
2006 |
0688AI |
|
30.89 |
|
|
|
|
1:28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katja Poulsen |
2006 |
0624AJ |
|
30.72 |
|
|
|
|
1:59.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helsinge Mix |
17 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:59.48 |
+8.03 |
|
|
|
|
Asger Bols Jeppesen |
2005 |
0513AE |
|
28.08 |
|
|
|
|
28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louie Uldall |
2005 |
0537AE |
|
27.87 |
|
|
|
|
55.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Gram Peters |
2007 |
0712AC |
|
30.17 |
|
|
|
|
1:26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liya Arnholtz |
2007 |
0794AM |
|
33.36 |
|
|
|
|
1:59.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
STT mix |
18 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:02.32 |
+10.87 |
|
|
|
|
Sune Vergmann |
2005 |
0595AH |
|
27.27 |
|
|
|
|
27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
0449AD |
|
28.44 |
|
|
|
|
55.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Rørbech |
2006 |
0672AG |
|
32.58 |
|
|
|
|
1:28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Haagen |
2006 |
0676AH |
|
34.03 |
|
|
|
|
2:02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
ClickMix |
16 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:02.35 |
+10.90 |
|
|
|
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
0664AK |
|
33.21 |
|
|
|
|
33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Johannes Dahl |
2006 |
0669AB |
|
27.50 |
|
|
|
|
1:00.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
0716AH |
|
33.65 |
|
|
|
|
1:34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
0687AF |
|
27.99 |
|
|
|
|
2:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Solrød resterne |
19 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:06.22 |
+14.77 |
|
|
|
|
Emma Spang |
2006 |
0648AQ |
|
34.58 |
|
|
|
|
34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Hjalholt |
2003 |
0355AG |
|
29.34 |
|
|
|
|
1:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
0675AB |
|
28.62 |
|
|
|
|
1:32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malene Dithmar |
2006 |
0634AN |
|
33.68 |
|
|
|
|
2:06.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-07-2022 18:04:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-07-2022 18:05.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|