2022-11-26   23:36:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Park Vendia SwimCup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Park Vendia SwimCup 2022
Placering: Vandhuset Arrangør Svømmeklubben S68
Svømmeh 50m Stævne dato: 29. apr  2022 to 1. maj  2022
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer 2-12 år - Indledende
Sponsor Invita Hjørring
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Eddie Berg 2010 Brædstrup Svømmeklub +0.63 186 41.65 QD
Entry time: 41.26 (+0.39)
2 Rasmus Mandrup Rosendal 2010 Horsens Svømmeklub +0.88 182 41.97 +0.32 QD
Entry time: 43.27 (-1.30)
3 Asger Herbsleb 2010 Odder Svømmeklub +0.77 164 43.46 +1.81 QD
Entry time: 44.04 (-0.58)
4 Santino Alexander Galacho 2010 Viborg Svømme Klub +0.81 148 44.93 +3.28 QD
Entry time: 46.46 (-1.53)
5 Frederik Vium Demant 2011 Viborg Svømme Klub +0.72 142 45.53 +3.88 QD
Entry time: 45.70 (-0.17)
6 Anton Søndergaard Sørensen 2010 Aalborg Svømmeklub +0.71 126 47.36 +5.71 QD
Entry time: 48.53 (-1.17)
7 Alfred Schumann Thrane 2011 Odder Svømmeklub +0.67 117 48.55 +6.90 QD
Entry time: 50.34 (-1.79)
8 Anton Bjørn 2010 Aalborg Svømmeklub +0.65 116 48.73 +7.08 QD
Entry time: 51.82 (-3.09)
9 Hugo Brandt-Petersen 2011 Aalborg Svømmeklub +0.69 111 49.46 +7.81
Entry time: 50.77 (-1.31)
10 Carl-Emil Larsen Kappel 2010 Svømmeklubben Pingvinen +0.72 110 49.66 +8.01
Entry time: 57.90 (-8.24)
11 Andreas Schüsler Dethlefsen 2010 Aalborg Svømmeklub +0.64 105 50.38 +8.73
Entry time: 53.85 (-3.47)
12 Lucas Timmermann 2010 Odder Svømmeklub +0.80 96 51.94 +10.29
Entry time: 54.64 (-2.70)
13 Alexander Tabken 2012 Svømmeklubben S 68 +0.88 87 53.70 +12.05
Entry time: 56.27 (-2.57)
14 Oliver Møller-Hansen 2011 Odder Svømmeklub +0.81 78 55.70 +14.05
15 Jonas Ilsøe Larsen 2012 Odder Svømmeklub +0.87 64 59.50 +17.85
Entry time: 56.91 (+2.59)
Løb officielt kl.: 29-04-2022 17:43:00
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Indledende
Sponsor Invita Hjørring
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sigurd S. Kristensen 2008 Aalborg Svømmeklub +0.71 460 30.81 QC
Entry time: 30.70 (+0.11)
2 Zakarias L. Bjørn 2008 Ikast Svømmeklub +0.65 306 35.30 +4.49 QC
Entry time: 34.18 (+1.12)
3 Albert Olesen 2008 Ikast Svømmeklub +0.60 305 35.33 +4.52 QC
Entry time: 34.57 (+0.76)
4 Kristian Thanawut Khampu Aa 2008 Flekkefjord Svømmklubb +0.71 295 35.72 +4.91 QC
Entry time: 34.22 (+1.50)
5 Maciej Dworzanski 2008 Svømmeklubben S 68 +0.87 289 35.98 +5.17 QC
Entry time: 35.72 (+0.26)
6 William Hother Jensen 2008 Odder Svømmeklub +0.75 278 36.46 +5.65 QC
Entry time: 36.20 (+0.26)
7 Christian Abrahamsen 2009 Aabybro Svømmeklub +0.65 254 37.57 +6.76 DI
Entry time: 37.44 (+0.13)
8 Marcus Halle 2009 Odder Svømmeklub +0.83 239 38.30 +7.49 QC
Entry time: 35.75 (+2.55)
9 Johannes Andersen 2008 Svømmeklubben Nord +0.78 225 39.11 +8.30 QC
Entry time: 41.38 (-2.27)
10 Malthe Lodberg Steen 2009 Svømmeklubben Pingvinen +0.81 216 39.64 +8.83
Entry time: 40.91 (-1.27)
11 Vitus Kirkegaard 2008 Aarhus Swim - HEI +0.96 214 39.73 +8.92
Entry time: 38.00 (+1.73)
12 Johannes Brixen 2009 Odder Svømmeklub +0.63 209 40.05 +9.24
Entry time: 42.33 (-2.28)
13 Storm Mandrup Ozimek 2009 Aalborg Svømmeklub +0.65 202 40.50 +9.69
Entry time: 40.00 (+0.50)
14 Andreas Jeppesen 2008 Viborg Svømme Klub +0.60 193 41.14 +10.33
Entry time: 43.39 (-2.25)
15 Leo Lygum Voldbjerg 2009 Svømmeklubben Nord +0.78 187 41.55 +10.74
Entry time: 45.52 (-3.97)
16 Sebastian Westerberg Morten 2008 Brædstrup Svømmeklub +0.83 178 42.28 +11.47
Entry time: 51.36 (-9.08)
17 Christopher Rix Mogensen 2008 Svømmeklubben Nord +0.69 152 44.53 +13.72
Entry time: 45.67 (-1.14)
18 Gustav Karlslund 2009 Odder Svømmeklub +0.74 134 46.43 +15.62
Entry time: 53.45 (-7.02)
Løb officielt kl.: 29-04-2022 17:43:00
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Indledende
Sponsor Invita Hjørring
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Therkildsen 2007 Viborg Svømme Klub +0.68 477 30.45 QB
Entry time: 30.61 (-0.16)
=2 Sebastian Braad Bjørn 2006 Svømmeklubben Nord +0.63 446 31.14 +0.69 QB
Entry time: 30.55 (+0.59)
=2 Lucas Lund Rasmussen 2007 Viborg Svømme Klub +0.64 446 31.14 +0.69 QB
Entry time: 30.44 (+0.70)
4 Mads Røddik Thøgersen 2007 Aarhus Swim - Skovbakken +0.65 443 31.21 +0.76 QB
Entry time: 30.72 (+0.49)
5 Sebastian Saugbjerg 2007 Aabybro Svømmeklub +0.69 413 31.94 +1.49 DI
Entry time: 31.23 (+0.71)
6 Nicklas Lorentsen Mikkelsen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.68 404 32.17 +1.72 QB
Entry time: 32.71 (-0.54)
7 Magne Andersen 2007 Brædstrup Svømmeklub +0.65 390 32.55 +2.10 QB
Entry time: 31.63 (+0.92)
8 Kasper Lisberg 2007 Odder Svømmeklub +0.70 388 32.63 +2.18 QB
Entry time: 32.34 (+0.29)
9 William Bundgaard 2007 Aalborg Svømmeklub +0.64 382 32.80 +2.35 QB
Entry time: 32.22 (+0.58)
10 Lukas Bøgh Worup 2007 Aalborg Svømmeklub +0.70 372 33.09 +2.64
Entry time: 33.00 (+0.09)
11 Mads Mølgaard 2006 Aabybro Svømmeklub +0.69 362 33.39 +2.94 DI
Entry time: 31.71 (+1.68)
12 Rasmus Norup 2007 Aalborg Svømmeklub +0.66 352 33.68 +3.23
Entry time: 33.34 (+0.34)
13 Noah Markussen 2006 Aars Svømmeklub +0.79 342 34.00 +3.55
Entry time: 35.31 (-1.31)
14 Ludvig Møller 2007 Aalborg Svømmeklub +0.68 308 35.23 +4.78
Entry time: 37.00 (-1.77)
15 Eskil Bech-Egstrup 2007 Svømmeklubben Nord +0.71 301 35.49 +5.04
Entry time: 44.45 (-8.96)
16 Thor Aaskoven Jørgensen 2007 Horsens Svømmeklub +0.79 300 35.53 +5.08
Entry time: 36.13 (-0.60)
17 Mathias Nielsen 2007 Horsens Svømmeklub +0.67 282 36.28 +5.83
Entry time: 39.59 (-3.31)
18 Villiam K. Carstensen 2007 Horsens Svømmeklub +0.69 279 36.41 +5.96
Entry time: 37.64 (-1.23)
19 Frederik Jensen 2007 Aabybro Svømmeklub +0.92 220 39.41 +8.96 DI
Entry time: 42.48 (-3.07)
20 Zalan Csecsi 2007 Mandal SK +0.81 208 40.13 +9.68
21 Sebastian Holler Bødtker 2007 HGF Svømning +0.77 199 40.76 +10.31
Entry time: 39.04 (+1.72)
Løb officielt kl.: 29-04-2022 17:43:00
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer 17 og ældre - Indledende
Sponsor Invita Hjørring
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anders Elsborg 2003 Viborg Svømme Klub +0.61 511 29.76 QA
Entry time: 28.63 (+1.13)
2 Lucas Setekleiv Paturel 2004 Farsund Svømmklubb +0.68 494 30.10 +0.34 QA
Entry time: 28.20 (+1.90)
3 Mads Mikkelsen 2004 Aarhus Swim - Skovbakken +0.67 477 30.44 +0.68 QA
Entry time: 29.31 (+1.13)
4 Tobias Jakobsen 2005 Viborg Svømme Klub +0.69 466 30.68 +0.92 QA
Entry time: 29.78 (+0.90)
5 Kristian Svenstrup 2005 Viborg Svømme Klub +0.71 428 31.57 +1.81 QA
Entry time: 31.58 (-0.01)
6 Andreas Torp 2004 Svømmeklubben Nord +0.68 427 31.60 +1.84 QA
Entry time: 31.10 (+0.50)
7 Andreas Lindgaard Nielsen 2005 Aarhus Swim - HEI +0.55 425 31.64 +1.88 QA
Entry time: 29.80 (+1.84)
=8 Rasmus Rank Nørgaard 2003 Aabybro Svømmeklub +0.73 344 33.94 +4.18 DI
Entry time: 32.26 (+1.68)
=8 Kristian Ølgaard 2005 Aars Svømmeklub +0.66 344 33.94 +4.18 QA
Entry time: 34.13 (-0.19)
10 Daniel Vang Kleist 2000 Svømmeklubben Nord +0.60 340 34.08 +4.32
Entry time: 31.76 (+2.32)
11 Alexander Mogensen 2005 Horsens Svømmeklub +0.64 338 34.15 +4.39
Entry time: 32.56 (+1.59)
12 Tobias Vestby Jensen 2003 Aars Svømmeklub +0.73 332 34.34 +4.58
Entry time: 32.66 (+1.68)
13 Sebastian Thielst 2005 Brønderslev SK08 +0.68 329 34.46 +4.70
Entry time: 35.72 (-1.26)
14 Jacob Bach-Valeur 2004 HGF Svømning +0.75 308 35.22 +5.46
Entry time: 32.50 (+2.72)
15 Christian Tveit Gilje 2005 Flekkefjord Svømmklubb +0.79 254 37.56 +7.80
Entry time: 36.38 (+1.18)
- Anton Borg Hjort 2000 Aarhus Swim - Lyseng +0.69 DSQ
SW 6.3 Bryder efter 15 m
Løb officielt kl.: 29-04-2022 17:43:00
29-04-2022 17:44.44 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68
Document
Resultater
Park Vendia SwimCup 2022
Placering: Vandhuset Arrangør Svømmeklubben S68
Svømmeh 50m Stævne dato: 29. apr  2022 to 1. maj  2022
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer 2-12 år - Finale
Sponsor Invita Hjørring
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Eddie Berg 2010 Brædstrup Svømmeklub +0.69 199 40.70
Entry time: 41.65 (-0.95)
2 Asger Herbsleb 2010 Odder Svømmeklub +0.84 172 42.73 +2.03
Entry time: 43.46 (-0.73)
3 Rasmus Mandrup Rosendal 2010 Horsens Svømmeklub +0.76 157 44.05 +3.35
Entry time: 41.97 (+2.08)
4 Frederik Vium Demant 2011 Viborg Svømme Klub +0.75 150 44.76 +4.06
Entry time: 45.53 (-0.77)
5 Santino Alexander Galacho 2010 Viborg Svømme Klub +0.89 138 46.05 +5.35
Entry time: 44.93 (+1.12)
6 Anton Søndergaard Sørensen 2010 Aalborg Svømmeklub +0.71 134 46.43 +5.73
Entry time: 47.36 (-0.93)
7 Alfred Schumann Thrane 2011 Odder Svømmeklub +0.76 119 48.35 +7.65
Entry time: 48.55 (-0.20)
8 Anton Bjørn 2010 Aalborg Svømmeklub +0.68 109 49.81 +9.11
Entry time: 48.73 (+1.08)
Løb officielt kl.: 01-05-2022 15:41:26
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Finale
Sponsor Invita Hjørring
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sigurd S. Kristensen 2008 Aalborg Svømmeklub +0.71 438 31.32
Entry time: 30.81 (+0.51)
2 Kristian Thanawut Khampu Aa 2008 Flekkefjord Svømmklubb +0.70 362 33.38 +2.06
Entry time: 35.72 (-2.34)
3 Zakarias L. Bjørn 2008 Ikast Svømmeklub +0.71 322 34.72 +3.40
Entry time: 35.30 (-0.58)
4 Albert Olesen 2008 Ikast Svømmeklub +0.59 305 35.32 +4.00
Entry time: 35.33 (-0.01)
5 Maciej Dworzanski 2008 Svømmeklubben S 68 +0.74 296 35.69 +4.37
Entry time: 35.98 (-0.29)
6 William Hother Jensen 2008 Odder Svømmeklub +0.63 277 36.49 +5.17
Entry time: 36.46 (+0.03)
7 Johannes Andersen 2008 Svømmeklubben Nord +0.71 234 38.61 +7.29
Entry time: 39.11 (-0.50)
- Marcus Halle 2009 Odder Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 01-05-2022 15:41:26
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Finale
Sponsor Invita Hjørring
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Therkildsen 2007 Viborg Svømme Klub +0.73 478 30.42
Entry time: 30.45 (-0.03)
2 Lucas Lund Rasmussen 2007 Viborg Svømme Klub +0.59 455 30.94 +0.52
Entry time: 31.14 (-0.20)
3 Mads Røddik Thøgersen 2007 Aarhus Swim - Skovbakken +0.64 430 31.53 +1.11
Entry time: 31.21 (+0.32)
4 Sebastian Braad Bjørn 2006 Svømmeklubben Nord +0.65 417 31.84 +1.42
Entry time: 31.14 (+0.70)
5 Magne Andersen 2007 Brædstrup Svømmeklub +0.66 407 32.10 +1.68
Entry time: 32.55 (-0.45)
6 Kasper Lisberg 2007 Odder Svømmeklub +0.64 407 32.11 +1.69
Entry time: 32.63 (-0.52)
7 William Bundgaard 2007 Aalborg Svømmeklub +0.64 385 32.71 +2.29
Entry time: 32.80 (-0.09)
8 Nicklas Lorentsen Mikkelsen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.71 347 33.86 +3.44
Entry time: 32.17 (+1.69)
Løb officielt kl.: 01-05-2022 15:41:26
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer 17 og ældre - Finale
Sponsor Invita Hjørring
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anders Elsborg 2003 Viborg Svømme Klub +0.60 532 29.36
Entry time: 29.76 (-0.40)
2 Lucas Setekleiv Paturel 2004 Farsund Svømmklubb +0.58 522 29.54 +0.18
Entry time: 30.10 (-0.56)
3 Mads Mikkelsen 2004 Aarhus Swim - Skovbakken +0.60 509 29.80 +0.44
Entry time: 30.44 (-0.64)
4 Tobias Jakobsen 2005 Viborg Svømme Klub +0.64 493 30.11 +0.75
Entry time: 30.68 (-0.57)
5 Andreas Lindgaard Nielsen 2005 Aarhus Swim - HEI +0.58 432 31.48 +2.12
Entry time: 31.64 (-0.16)
6 Andreas Torp 2004 Svømmeklubben Nord +0.66 416 31.87 +2.51
Entry time: 31.60 (+0.27)
7 Kristian Ølgaard 2005 Aars Svømmeklub +0.65 362 33.39 +4.03
Entry time: 33.94 (-0.55)
- Kristian Svenstrup 2005 Viborg Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 01-05-2022 15:41:26
01-05-2022 15:52.35 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68
Document
Resultater
Park Vendia SwimCup 2022
Placering: Vandhuset Arrangør Svømmeklubben S68
Svømmeh 50m Stævne dato: 29. apr  2022 to 1. maj  2022
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 2-11 år - Indledende
Sponsor Sparekassen Vendsyssel
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 +0.70 332 38.96 QD
Entry time: 41.87 (-2.91)
2 Sophia Borkmann 2011 Aalborg Svømmeklub +0.63 238 43.52 +4.56 QD
Entry time: 46.55 (-3.03)
3 Emilia Bjørn Augustinussen 2012 Odder Svømmeklub +0.69 212 45.22 +6.26 QD
Entry time: 45.50 (-0.28)
4 Siri Christensen 2011 Svømmeklubben S 68 +0.77 159 49.77 +10.81 QD
Entry time: 51.69 (-1.92)
5 Caroline Sangelberg Fausing 2011 Svømmeklubben S 68 +0.77 147 51.05 +12.09 QD
Entry time: 50.86 (+0.19)
6 Esther Greve 2013 Odder Svømmeklub +0.81 133 52.76 +13.80 QD
Entry time: 51.58 (+1.18)
7 Kerttu Aalto 2012 Svømmeklubben S 68 +0.92 102 57.57 +18.61 QD
Entry time: 57.75 (-0.18)
Løb officielt kl.: 29-04-2022 17:45:36
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 12-13 år - Indledende
Sponsor Sparekassen Vendsyssel
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Laura Winum Andersen 2009 Aarhus Swim - Lyseng +0.69 472 34.65 QC
Entry time: 34.42 (+0.23)
2 Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub +0.70 448 35.26 +0.61 QC
Entry time: 34.75 (+0.51)
3 Astrid Dindler 2009 Odder Svømmeklub +0.75 408 36.36 +1.71 QC
Entry time: 37.24 (-0.88)
4 Frida Bækskov Tomzak 2009 Horsens Svømmeklub +0.64 400 36.59 +1.94 QC
Entry time: 36.58 (+0.01)
5 Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub +0.75 375 37.40 +2.75 QC
Entry time: 37.49 (-0.09)
6 Sofie Moth Nielsen 2009 Svømmeklubben Pingvinen +0.72 345 38.46 +3.81 QC
Entry time: 39.19 (-0.73)
7 Nathalie Tveit Gilje 2009 Flekkefjord Svømmklubb +0.71 340 38.63 +3.98 QC
Entry time: 36.99 (+1.64)
8 Mathilde Lisberg Devantie 2010 Odder Svømmeklub +0.84 332 38.94 +4.29 QC
Entry time: 39.04 (-0.10)
9 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub +0.82 314 39.66 +5.01
Entry time: 41.19 (-1.53)
10 Katrine Mølbak 2009 Ikast Svømmeklub +0.71 287 40.90 +6.25
Entry time: 40.70 (+0.20)
11 Hilde Jørgensen 2009 Aalborg Svømmeklub +0.85 277 41.38 +6.73
Entry time: 42.00 (-0.62)
12 Freya Magnussen 2009 Horsens Svømmeklub +0.87 276 41.39 +6.74
Entry time: 40.04 (+1.35)
13 Linn Van Zanden 2009 Aalborg Svømmeklub +0.66 273 41.54 +6.89
Entry time: 40.50 (+1.04)
14 Lærke Rytger Knudsen 2009 Aars Svømmeklub +0.84 267 41.88 +7.23
Entry time: 43.48 (-1.60)
15 Freja Dall Christensen 2009 Viborg Svømme Klub +0.95 262 42.15 +7.50
Entry time: 43.68 (-1.53)
16 Naja Marie Dam Lisby 2010 Horsens Svømmeklub +0.68 262 42.16 +7.51
Entry time: 43.64 (-1.48)
17 Sofie Egholm 2009 Svømmeklubben S 68 +0.75 255 42.51 +7.86
Entry time: 42.34 (+0.17)
18 Sophia Damberg 2009 Odder Svømmeklub +0.90 248 42.93 +8.28
Entry time: 44.66 (-1.73)
19 Signe Madsen 2009 Horsens Svømmeklub +0.70 245 43.08 +8.43
Entry time: 42.00 (+1.08)
20 Malin Wang 2010 Mandal SK +0.67 241 43.30 +8.65
Entry time: 44.44 (-1.14)
21 Ingrid Møldrup 2009 Viborg Svømme Klub +0.77 233 43.84 +9.19
Entry time: 45.17 (-1.33)
22 Astrid Pedersen 2009 Horsens Svømmeklub +0.66 223 44.48 +9.83
Entry time: 45.97 (-1.49)
23 Ida Enderlein 2010 Odder Svømmeklub +0.80 217 44.83 +10.18
Entry time: 43.09 (+1.74)
24 Henriette  Dybvik 2009 Flekkefjord Svømmklubb +0.88 210 45.39 +10.74
Entry time: 46.57 (-1.18)
25 Ida Nyland Madsen 2009 Odder Svømmeklub +0.70 204 45.82 +11.17
Entry time: 46.43 (-0.61)
26 Philippa Bjørn Augustinussen 2009 Odder Svømmeklub +0.86 200 46.12 +11.47
Entry time: 46.46 (-0.34)
27 Silke Meyer Nørby 2010 Aabybro Svømmeklub +0.81 198 46.28 +11.63 DI
Entry time: 49.83 (-3.55)
28 Maja Theilmann Christensen 2010 Svømmeklubben Søhesten +0.64 195 46.49 +11.84
Entry time: 50.58 (-4.09)
29 Celina W. Pedersen 2010 Svømmeklubben Søhesten +0.87 193 46.64 +11.99
Entry time: 47.94 (-1.30)
30 Marie Lausdahl 2010 Odder Svømmeklub +0.99 191 46.84 +12.19
Entry time: 47.84 (-1.00)
31 Signe Flarup 2010 Viborg Svømme Klub +0.81 190 46.90 +12.25
Entry time: 47.74 (-0.84)
32 Anne Holm 2009 Aabybro Svømmeklub +0.63 187 47.13 +12.48 DI
Entry time: 48.18 (-1.05)
33 Alvilda-Augusta Østergaard 2010 Svømmeklubben Nord +0.95 184 47.36 +12.71
Entry time: 46.21 (+1.15)
34 Aline Kolltveit Bergene 2010 Mandal SK +0.99 183 47.46 +12.81
35 Andrea Nættermann 2010 Svømmeklubben S 68 +0.85 182 47.53 +12.88
Entry time: 48.68 (-1.15)
36 Victoria Damgaard 2009 Brædstrup Svømmeklub +0.84 174 48.32 +13.67
Entry time: 54.34 (-6.02)
37 Lilli Munkholm Byrdal 2010 Viborg Svømme Klub +0.62 166 49.07 +14.42
Entry time: 50.48 (-1.41)
38 Mia Aggerholm Jensen 2010 Odder Svømmeklub +0.72 163 49.33 +14.68
Entry time: 54.14 (-4.81)
39 Stella Niss Varga 2010 Aalborg Svømmeklub +0.69 144 51.47 +16.82
Entry time: 51.97 (-0.50)
40 Maja Sólbjørg Ulberg 2010 Viborg Svømme Klub +0.90 134 52.65 +18.00
Entry time: 55.11 (-2.46)
41 Ellen Binderup Trudslev 2010 Viborg Svømme Klub 128 53.53 +18.88
Entry time: 53.53 (=)
42 Laura Sommer Hørning 2010 Horsens Svømmeklub +0.93 117 55.01 +20.36
Entry time: 53.14 (+1.87)
- Klara Milthers 2010 Aalborg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 29-04-2022 17:45:36
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 14-15 år - Indledende
Sponsor Sparekassen Vendsyssel
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Júlía Gunnlaugsdóttir 2007 Aarhus Swim - HEI +0.63 572 32.49 QB
Entry time: 32.16 (+0.33)
2 Nikoline Michaelsen 2007 Svømmeklubben S 68 +0.80 527 33.40 +0.91 QB
Entry time: 32.12 (+1.28)
3 Clara Cavo Jørgensen 2007 Aarhus Swim - Lyseng +0.63 508 33.80 +1.31 QB
Entry time: 32.77 (+1.03)
4 Freja Lucassen 2007 Aars Svømmeklub +0.63 453 35.12 +2.63 QB
Entry time: 34.77 (+0.35)
5 Celia Chili Christensen 2007 Aarhus Swim - IHF +0.78 431 35.71 +3.22 QB
Entry time: 39.00 (-3.29)
6 Lærke Svenstrup 2008 Viborg Svømme Klub +0.70 409 36.32 +3.83 QB
Entry time: 38.51 (-2.19)
7 Nanna Rønnow 2008 Aarhus Swim - HEI +0.73 409 36.33 +3.84 QB
Entry time: 35.00 (+1.33)
8 Frederikke Novin 2008 Aalborg Svømmeklub +0.75 399 36.63 +4.14 QB
Entry time: 35.33 (+1.30)
9 Ellen Højsgaard Jensen 2007 Odder Svømmeklub +0.75 398 36.67 +4.18
Entry time: 35.24 (+1.43)
10 Nicoline Brun Eliasen 2008 Svømmeklubben Nord +0.66 375 37.39 +4.90
Entry time: 36.95 (+0.44)
11 Sofie Callsen 2008 Aabybro Svømmeklub +0.61 373 37.48 +4.99 DI
Entry time: 36.15 (+1.33)
12 Neya Damgaard 2007 Brønderslev SK08 +0.72 372 37.51 +5.02
Entry time: 37.80 (-0.29)
13 Viola Bregenov 2007 Aarhus Swim - IHF +0.70 355 38.07 +5.58
Entry time: 39.00 (-0.93)
14 Laura Norup 2008 Aalborg Svømmeklub +0.71 349 38.32 +5.83
Entry time: 40.00 (-1.68)
15 Liv Elena Holm-Hansen 2007 Flekkefjord Svømmklubb +0.84 346 38.43 +5.94
Entry time: 37.06 (+1.37)
16 Sille Augustesen 2008 Brædstrup Svømmeklub +0.68 343 38.51 +6.02
Entry time: 37.11 (+1.40)
17 Maria Guneva 2008 Svømmeklubben S 68 +0.81 296 40.44 +7.95
Entry time: 40.90 (-0.46)
18 Signe Laursen 2008 Aalborg Svømmeklub +0.67 292 40.65 +8.16
Entry time: 40.00 (+0.65)
19 Aino Aalto 2008 Svømmeklubben S 68 +0.59 282 41.11 +8.62
Entry time: 40.50 (+0.61)
20 Erle Mønsås Syvertsen 2008 Mandal SK +0.84 281 41.16 +8.67
21 Anna Skov-Hansen 2008 Odder Svømmeklub +0.69 275 41.44 +8.95
Entry time: 42.61 (-1.17)
22 Anna Nesine Laursen 2007 Ikast Svømmeklub +0.73 272 41.63 +9.14
Entry time: 42.04 (-0.41)
23 Karoline Skjøtt 2008 Svømmeklubben Nord +0.70 271 41.65 +9.16
Entry time: 40.99 (+0.66)
24 Emilie Hermansen 2008 Brønderslev SK08 +0.78 258 42.33 +9.84
Entry time: 40.84 (+1.49)
25 Karoline Skagestad Madsen 2008 Mandal SK +0.88 219 44.75 +12.26
26 Solvei Hjorth Melhedegaard 2008 Viborg Svømme Klub +0.81 207 45.54 +13.05
Entry time: 45.57 (-0.03)
27 Josefine Abrahamsen 2008 Flekkefjord Svømmklubb +0.73 204 45.78 +13.29
Entry time: 43.70 (+2.08)
28 Isabella Andersen 2008 Mandal SK +0.74 202 45.97 +13.48
29 Agnes Brix Rasmussen 2008 Aabybro Svømmeklub +0.47 197 46.35 +13.86 DI
Entry time: 44.33 (+2.02)
30 Anna Martina Poulsen 2008 Svømmeklubben Nord +0.80 170 48.68 +16.19
Entry time: 53.92 (-5.24)
31 Sille Hegaard Gilling 2007 Brædstrup Svømmeklub +0.81 167 48.90 +16.41
Entry time: 49.87 (-0.97)
32 Laura Sommer Bendtsen 2008 Brædstrup Svømmeklub 158 49.89 +17.40
Entry time: 50.12 (-0.23)
33 Esther Nørmølle Dissing 2008 Aars Svømmeklub +0.71 153 50.37 +17.88
Entry time: 49.51 (+0.86)
34 Dicte Flensted 2007 Aars Svømmeklub +0.85 153 50.40 +17.91
Entry time: 52.03 (-1.63)
35 Natalia Wilkosz 2008 Mandal SK +0.91 149 50.83 +18.34
- Rosa Crone 2008 Aarhus Swim - Lyseng DNS
- Sofie Kirstine Elverløv 2008 Brædstrup Svømmeklub DNS
- Patricia Nættermann 2007 Svømmeklubben S 68 DNS
Løb officielt kl.: 29-04-2022 17:45:36
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 16 og ældre - Indledende
Sponsor Sparekassen Vendsyssel
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alberte Skov Forsberg 2003 Viborg Svømme Klub +0.60 604 31.91 QA
Entry time: 30.78 (+1.13)
2 Nikoline Sejr 2006 Aarhus Swim - Lyseng +0.70 551 32.89 +0.98 QA
Entry time: 33.27 (-0.38)
3 Dicte Skov Forsberg 2004 Viborg Svømme Klub +0.70 542 33.09 +1.18 QA
Entry time: 32.56 (+0.53)
4 Stine Mejdahl 2005 Aalborg Svømmeklub +0.59 498 34.03 +2.12 QA
Entry time: 34.23 (-0.20)
5 Matilde Thirup 2005 Svømmeklubben S 68 +0.68 477 34.53 +2.62 QA
Entry time: 36.51 (-1.98)
6 Kirstine Jørgensen 2004 Svømmeklubben S 68 +0.57 473 34.62 +2.71 QA
Entry time: 34.00 (+0.62)
7 Nicoline Kristiansen 2002 Odder Svømmeklub +0.62 462 34.90 +2.99 QA
Entry time: 33.11 (+1.79)
8 Freja Krøjgaard Olesen 2005 Aarhus Swim - Skovbakken +0.59 428 35.80 +3.89 QA
Entry time: 51.95 (-16.15)
9 Asta Højberg 2005 Sigma Swim Birkerød +0.73 398 36.66 +4.75
Entry time: 36.26 (+0.40)
10 Cecilie V Jensen 2002 Svømmeklubben S 68 +0.68 393 36.81 +4.90
Entry time: 35.20 (+1.61)
11 Kristine Vestergaard 2005 Brønderslev SK08 +0.74 391 36.87 +4.96
Entry time: 38.04 (-1.17)
12 Ida Overgaard Thomassen 2005 Svømmeklubben Pingvinen +0.82 358 37.98 +6.07
Entry time: 36.28 (+1.70)
13 Maja Bech Færløv Andersen 2005 Svømmeklubben Smut +0.75 350 38.25 +6.34
Entry time: 37.69 (+0.56)
14 Mathilde Hoff Sørensen 2006 Svømmeklubben Nord +0.84 340 38.64 +6.73
Entry time: 38.61 (+0.03)
15 Jessie Ann Nilsen 2006 Farsund Svømmklubb +0.77 299 40.33 +8.42
Entry time: 43.37 (-3.04)
16 Marie V. Petersen 2006 Odder Svømmeklub +0.76 276 41.40 +9.49
Entry time: 39.17 (+2.23)
17 Reinike Veenstra 2006 Svømmeklubben S 68 +0.74 272 41.64 +9.73
Entry time: 40.67 (+0.97)
18 Ida Mørup 2006 HGF Svømning +0.88 214 45.08 +13.17
Entry time: 44.63 (+0.45)
19 Ida Karlsen 2006 Svømmeklubben Søhesten +0.60 189 46.98 +15.07
Entry time: 44.82 (+2.16)
Løb officielt kl.: 29-04-2022 17:45:36
29-04-2022 17:48.17 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68
Document
Resultater
Park Vendia SwimCup 2022
Placering: Vandhuset Arrangør Svømmeklubben S68
Svømmeh 50m Stævne dato: 29. apr  2022 to 1. maj  2022
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 2-11 år - Finale
Sponsor Sparekassen Vendsyssel
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 +0.75 320 39.43
Entry time: 38.96 (+0.47)
2 Sophia Borkmann 2011 Aalborg Svømmeklub +0.80 229 44.07 +4.64
Entry time: 43.52 (+0.55)
3 Emilia Bjørn Augustinussen 2012 Odder Svømmeklub +0.71 204 45.79 +6.36
Entry time: 45.22 (+0.57)
4 Siri Christensen 2011 Svømmeklubben S 68 +0.81 166 49.04 +9.61
Entry time: 49.77 (-0.73)
5 Caroline Sangelberg Fausing 2011 Svømmeklubben S 68 +0.84 133 52.82 +13.39
Entry time: 51.05 (+1.77)
6 Esther Greve 2013 Odder Svømmeklub +0.75 117 55.01 +15.58
Entry time: 52.76 (+2.25)
- Kerttu Aalto 2012 Svømmeklubben S 68 DNS
Løb officielt kl.: 01-05-2022 15:51:10
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 12-13 år - Finale
Sponsor Sparekassen Vendsyssel
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Laura Winum Andersen 2009 Aarhus Swim - Lyseng +0.75 452 35.14
Entry time: 34.65 (+0.49)
2 Astrid Dindler 2009 Odder Svømmeklub +0.73 415 36.15 +1.01
Entry time: 36.36 (-0.21)
3 Frida Bækskov Tomzak 2009 Horsens Svømmeklub +0.65 403 36.51 +1.37
Entry time: 36.59 (-0.08)
4 Nathalie Tveit Gilje 2009 Flekkefjord Svømmklubb +0.73 380 37.23 +2.09
Entry time: 38.63 (-1.40)
5 Mathilde Lisberg Devantie 2010 Odder Svømmeklub +0.81 353 38.17 +3.03
Entry time: 38.94 (-0.77)
6 Sofie Moth Nielsen 2009 Svømmeklubben Pingvinen +0.65 352 38.20 +3.06
Entry time: 38.46 (-0.26)
- Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub DNS
- Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 01-05-2022 15:51:10
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 14-15 år - Finale
Sponsor Sparekassen Vendsyssel
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikoline Michaelsen 2007 Svømmeklubben S 68 +0.78 541 33.11
Entry time: 33.40 (-0.29)
2 Júlía Gunnlaugsdóttir 2007 Aarhus Swim - HEI +0.63 535 33.22 +0.11
Entry time: 32.49 (+0.73)
3 Clara Cavo Jørgensen 2007 Aarhus Swim - Lyseng +0.58 527 33.39 +0.28
Entry time: 33.80 (-0.41)
4 Freja Lucassen 2007 Aars Svømmeklub +0.57 468 34.74 +1.63
Entry time: 35.12 (-0.38)
5 Celia Chili Christensen 2007 Aarhus Swim - IHF +0.79 406 36.41 +3.30
Entry time: 35.71 (+0.70)
6 Nanna Rønnow 2008 Aarhus Swim - HEI +0.71 403 36.50 +3.39
Entry time: 36.33 (+0.17)
7 Frederikke Novin 2008 Aalborg Svømmeklub +0.76 396 36.71 +3.60
Entry time: 36.63 (+0.08)
- Lærke Svenstrup 2008 Viborg Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 01-05-2022 15:51:10
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 16 og ældre - Finale
Sponsor Sparekassen Vendsyssel
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alberte Skov Forsberg 2003 Viborg Svømme Klub +0.63 617 31.69
Entry time: 31.91 (-0.22)
2 Nikoline Sejr 2006 Aarhus Swim - Lyseng +0.71 560 32.73 +1.04
Entry time: 32.89 (-0.16)
3 Dicte Skov Forsberg 2004 Viborg Svømme Klub +0.68 537 33.19 +1.50
Entry time: 33.09 (+0.10)
4 Stine Mejdahl 2005 Aalborg Svømmeklub +0.67 495 34.10 +2.41
Entry time: 34.03 (+0.07)
5 Matilde Thirup 2005 Svømmeklubben S 68 +0.71 460 34.95 +3.26
Entry time: 34.53 (+0.42)
6 Nicoline Kristiansen 2002 Odder Svømmeklub +0.61 449 35.21 +3.52
Entry time: 34.90 (+0.31)
7 Kirstine Jørgensen 2004 Svømmeklubben S 68 +0.52 414 36.19 +4.50
Entry time: 34.62 (+1.57)
8 Freja Krøjgaard Olesen 2005 Aarhus Swim - Skovbakken +0.62 400 36.60 +4.91
Entry time: 35.80 (+0.80)
Løb officielt kl.: 01-05-2022 15:51:10
01-05-2022 15:52.06 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68
Document
Resultater
Park Vendia SwimCup 2022
Placering: Vandhuset Arrangør Svømmeklubben S68
Svømmeh 50m Stævne dato: 29. apr  2022 to 1. maj  2022
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 2-12 år - Indledende
Sponsor Hotellet Nørregade
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Lauritz Thomsen 2010 Aalborg Svømmeklub 162 40.83 QD
Entry time: 45.55 (-4.72)
2 Ethan Clausen Skov 2011 Aalborg Svømmeklub 142 42.65 +1.82 QD
Entry time: 43.82 (-1.17)
3 Eddie Berg 2010 Brædstrup Svømmeklub 141 42.78 +1.95 QD
Entry time: 43.64 (-0.86)
4 Hjálmar Freyr Hauksson 2010 Aalborg Svømmeklub 134 43.48 +2.65 QD
Entry time: 49.44 (-5.96)
5 Benjamin Nørremark 2010 Viborg Svømme Klub 109 46.57 +5.74 QD
Entry time: 52.20 (-5.63)
6 Rasmus Nittegaard Andersen 2010 Svømmeklubben Pingvinen 101 47.81 +6.98 QD
Entry time: 56.26 (-8.45)
7 Mads Vestergaard 2010 Odder Svømmeklub 89 49.78 +8.95 QD
8 Asger Herbsleb 2010 Odder Svømmeklub 69 54.25 +13.42 QD
Entry time: 1:03.58 (-9.33)
9 Oskar Flou Andreasen 2011 Aalborg Svømmeklub 68 54.31 +13.48
Entry time: 57.60 (-3.29)
10 Lucas Timmermann 2010 Odder Svømmeklub 52 59.65 +18.82
Entry time: 56.97 (+2.68)
Løb officielt kl.: 29-04-2022 18:32:07
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 13-14 år - Indledende
Sponsor Hotellet Nørregade
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sigurd S. Kristensen 2008 Aalborg Svømmeklub +0.85 488 28.27 QC
Entry time: 28.77 (-0.50)
2 Frederik Demant Sørensen 2009 Aalborg Svømmeklub 430 29.50 +1.23 QC
Entry time: 34.00 (-4.50)
3 Malthe Le Fevre 2008 Horsens Svømmeklub +0.50 418 29.78 +1.51 QC
Entry time: 30.60 (-0.82)
4 Rasmus Starcke Jeppesen 2008 Svømmeklubben Søhesten 404 30.11 +1.84 QC
Entry time: 31.13 (-1.02)
5 Kristian Thanawut Khampu Aa 2008 Flekkefjord Svømmklubb 349 31.62 +3.35 QC
Entry time: 31.94 (-0.32)
6 Asger Ziethen 2008 Svømmeklubben Pingvinen +0.55 313 32.77 +4.50 QC
Entry time: 33.90 (-1.13)
7 Albert Grove 2009 Aarhus Swim - HEI 309 32.93 +4.66 QC
Entry time: 36.05 (-3.12)
8 Alfred Hørlück 2008 Aarhus Swim - HEI 299 33.27 +5.00 QC
Entry time: 35.00 (-1.73)
9 Jakob Wemmelund 2008 Horsens Svømmeklub +0.45 295 33.42 +5.15
Entry time: 36.03 (-2.61)
10 Marcus Halle 2009 Odder Svømmeklub 278 34.10 +5.83
Entry time: 33.28 (+0.82)
11 Jakob Rickers 2008 Aarhus Swim - IHF 262 34.77 +6.50
Entry time: 35.00 (-0.23)
12 Adam Vang Kleist 2008 Svømmeklubben Nord 260 34.85 +6.58
Entry time: 42.33 (-7.48)
13 Rasmus Brandt Jensen 2008 Aars Svømmeklub 241 35.75 +7.48
Entry time: 42.97 (-7.22)
14 Johannes Brixen 2009 Odder Svømmeklub 230 36.31 +8.04
Entry time: 35.78 (+0.53)
15 Simon Vennekilde 2008 Viborg Svømme Klub +0.64 213 37.24 +8.97
Entry time: 38.50 (-1.26)
16 Søren B. Andersen 2009 Aalborg Svømmeklub 213 37.26 +8.99
Entry time: 42.00 (-4.74)
17 Christian Smith 2008 Aars Svømmeklub 209 37.47 +9.20
Entry time: 42.76 (-5.29)
18 Anders Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 202 37.95 +9.68
Entry time: 37.57 (+0.38)
19 Florent Asllanaj 2009 Horsens Svømmeklub 197 38.25 +9.98
Entry time: 39.04 (-0.79)
20 Marcus V Andersen 2008 Svømmeklubben S 68 191 38.61 +10.34
Entry time: 40.99 (-2.38)
21 Julius Schumann Thrane 2008 Odder Svømmeklub 187 38.94 +10.67
Entry time: 40.49 (-1.55)
22 Albert Brandt-Petersen 2008 Aalborg Svømmeklub 186 38.99 +10.72
Entry time: 42.00 (-3.01)
23 Torgeir Øybekk 2008 Mandal SK 184 39.11 +10.84
24 Storm Mandrup Ozimek 2009 Aalborg Svømmeklub 170 40.17 +11.90
Entry time: 55.67 (-15.50)
25 Johannes Andersen 2008 Svømmeklubben Nord 162 40.81 +12.54
Entry time: 42.43 (-1.62)
26 Marius Møldrup Hansen 2009 Horsens Svømmeklub 156 41.33 +13.06
Entry time: 47.28 (-5.95)
27 Andreas Jeppesen 2008 Viborg Svømme Klub 151 41.76 +13.49
Entry time: 41.88 (-0.12)
28 August Juul Jensen 2009 Horsens Svømmeklub 150 41.83 +13.56
Entry time: 45.84 (-4.01)
29 Leo Lygum Voldbjerg 2009 Svømmeklubben Nord 142 42.64 +14.37
30 Carl Gustav Rasmussen 2009 Svømmeklubben Nord 109 46.59 +18.32
31 Jakob Bekele Mulato 2009 Mandal SK 93 49.13 +20.86
32 Gustav Karlslund 2009 Odder Svømmeklub 91 49.48 +21.21
Entry time: 1:12.61 (-23.13)
33 Adrian Magnus Lie-Myhrhag 2009 Mandal SK 75 52.75 +24.48
- Christian Ekander 2008 Aarhus Swim - HEI DNS
Løb officielt kl.: 29-04-2022 18:32:07
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 15-16 år - Indledende
Sponsor Hotellet Nørregade
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikolaj Rytger Knudsen 2006 Aars Svømmeklub +0.74 553 27.12 QB
Entry time: 26.72 (+0.40)
2 Lucas Lund Rasmussen 2007 Viborg Svømme Klub +0.75 468 28.67 +1.55 QB
Entry time: 28.82 (-0.15)
3 Sebastian Saugbjerg 2007 Aabybro Svømmeklub +0.68 446 29.13 +2.01 QB
Entry time: 30.54 (-1.41)
4 Christian Andersen 2006 Svømmeklubben Nord +0.46 445 29.16 +2.04 QB
Entry time: 28.70 (+0.46)
5 Magne Christian Hansen 2006 Viborg Svømme Klub +0.50 441 29.25 +2.13 QB
Entry time: 29.54 (-0.29)
6 Silas Birkkjær 2006 Brædstrup Svømmeklub 426 29.58 +2.46 QB
Entry time: 31.00 (-1.42)
7 Storm Jensen 2007 Aalborg Svømmeklub 416 29.81 +2.69 QB
Entry time: 30.71 (-0.90)
8 Torri Pietrzak-Jakobsen 2006 Aarhus Swim - HEI 411 29.93 +2.81 QB
Entry time: 30.50 (-0.57)
9 William Bundgaard 2007 Aalborg Svømmeklub 404 30.12 +3.00
Entry time: 30.36 (-0.24)
10 Jonas Therkildsen 2007 Viborg Svømme Klub 401 30.19 +3.07
Entry time: 30.15 (+0.04)
11 Jacob Bundgaard 2007 Svømmeklubben S 68 +0.61 397 30.28 +3.16
Entry time: 31.63 (-1.35)
12 Magne Andersen 2007 Brædstrup Svømmeklub +0.33 394 30.37 +3.25
Entry time: 32.31 (-1.94)
13 Elias Alminde Pedersen 2006 HGF Svømning 379 30.76 +3.64
Entry time: 32.08 (-1.32)
14 Marius Lund Bendixen 2007 Skanderborg Svømmeklub 377 30.82 +3.70
Entry time: 31.20 (-0.38)
15 Rasmus Norup 2007 Aalborg Svømmeklub +0.50 362 31.23 +4.11
Entry time: 32.94 (-1.71)
16 Nicklas Lorentsen Mikkelsen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.76 361 31.25 +4.13
Entry time: 29.22 (+2.03)
17 Otto Wind Løssing 2007 Aarhus Swim - Skovbakken 355 31.44 +4.32
Entry time: 37.00 (-5.56)
18 Sebastian Braad Bjørn 2006 Svømmeklubben Nord +0.55 350 31.59 +4.47
Entry time: 31.77 (-0.18)
19 Ludvig Møller 2007 Aalborg Svømmeklub 350 31.60 +4.48
Entry time: 34.00 (-2.40)
20 Mads Poulsen 2007 Aabybro Svømmeklub +0.57 348 31.64 +4.52
Entry time: 29.66 (+1.98)
21 Alfred  Shalmi 2006 Stidsholt Efterskole +0.56 338 31.95 +4.83
Entry time: 33.78 (-1.83)
22 Lucas Kroer 2007 Svømmeklubben Søhesten 333 32.10 +4.98
Entry time: 35.01 (-2.91)
23 Mikkel Rubæk 2006 Aabybro Svømmeklub +0.50 330 32.22 +5.10
Entry time: 31.93 (+0.29)
24 Emil Askov Møller Petersen 2007 Skanderborg Svømmeklub 312 32.80 +5.68
Entry time: 32.84 (-0.04)
25 Vilmer Damgaard 2006 Aabybro Svømmeklub 310 32.90 +5.78
Entry time: 33.05 (-0.15)
26 Marcus Nørtoft 2006 Aars Svømmeklub 306 33.02 +5.90
Entry time: 29.40 (+3.62)
27 Zalan Csecsi 2007 Mandal SK 268 34.51 +7.39
Entry time: 36.82 (-2.31)
28 Peder Grønås Jensen 2007 Farsund Svømmklubb 265 34.67 +7.55
Entry time: 36.23 (-1.56)
29 Jacob Taudorf 2007 Skanderborg Svømmeklub 243 35.64 +8.52
Entry time: 36.03 (-0.39)
- Sophus Henningsen 2007 HGF Svømning DNS
- Theis Lindhardt 2006 Svømmeklubben S 68 DNS
Løb officielt kl.: 29-04-2022 18:32:07
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 17 og ældre - Indledende
Sponsor Hotellet Nørregade
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Borg Hjort 2000 Aarhus Swim - Lyseng +0.53 616 26.17 QA
Entry time: 26.09 (+0.08)
2 Kristian B Rasmussen 2003 Svømmeklubben S 68 +0.52 604 26.34 +0.17 QA
Entry time: 26.40 (-0.06)
3 Elias Hanghøj Jonsson 2002 Svømmeklubben S 68 +0.69 588 26.58 +0.41 QA
Entry time: 25.36 (+1.22)
4 Viktor Bull Kramer 2000 Svømmeklubben Nord +0.60 574 26.79 +0.62 QA
Entry time: 27.46 (-0.67)
5 Anders Elsborg 2003 Viborg Svømme Klub +0.69 573 26.80 +0.63 QA
Entry time: 26.81 (-0.01)
6 Lucas Setekleiv Paturel 2004 Farsund Svømmklubb +0.64 516 27.75 +1.58 QA
Entry time: 26.60 (+1.15)
7 Viktor Lei Lamberg 2004 Aarhus Swim - Skovbakken +0.64 506 27.93 +1.76 QA
Entry time: 29.05 (-1.12)
8 Kristian Svenstrup 2005 Viborg Svømme Klub +0.55 478 28.48 +2.31 QA
Entry time: 28.84 (-0.36)
9 David Kilsgaard Andersen 2005 Aarhus Swim - Skovbakken +0.42 474 28.55 +2.38
Entry time: 29.85 (-1.30)
10 Andreas Torp 2004 Svømmeklubben Nord +0.54 461 28.81 +2.64
Entry time: 28.78 (+0.03)
11 Frederik D. Liboriussen 2004 Viborg Svømme Klub +0.50 441 29.24 +3.07
Entry time: 30.39 (-1.15)
12 Lukas Lindstrøm 1998 Svømmeklubben Nord +0.57 422 29.67 +3.50
Entry time: 27.75 (+1.92)
13 Daniel Vang Kleist 2000 Svømmeklubben Nord +0.46 415 29.85 +3.68
Entry time: 32.13 (-2.28)
14 Jacob Mørup 2004 HGF Svømning 408 30.01 +3.84
Entry time: 31.07 (-1.06)
15 Simon Gallacher 2005 Aarhus Swim - Skovbakken 389 30.50 +4.33
Entry time: 29.92 (+0.58)
16 Rasmus Rank Nørgaard 2003 Aabybro Svømmeklub 373 30.93 +4.76
Entry time: 30.00 (+0.93)
17 Jacob Bach-Valeur 2004 HGF Svømning 360 31.28 +5.11
Entry time: 30.42 (+0.86)
18 David Johansen 2001 Svømmeklubben Søhesten +0.54 347 31.68 +5.51
Entry time: 31.23 (+0.45)
19 Mathias Frahm Feldtmose 2004 Svømmeklubben Nord +0.55 301 33.23 +7.06
Entry time: 33.03 (+0.20)
20 Christian Tveit Gilje 2005 Flekkefjord Svømmklubb +0.56 298 33.33 +7.16
Entry time: 33.88 (-0.55)
21 Sebastian Thielst 2005 Brønderslev SK08 263 34.74 +8.57
Entry time: 36.24 (-1.50)
22 Lukas Larsen 2005 Svømmeklubben Søhesten +0.50 245 35.59 +9.42
Entry time: 36.88 (-1.29)
23 Mathias Jelle Thomsen 2002 Svømmeklubben Søhesten 218 37.00 +10.83
Entry time: 34.81 (+2.19)
- Valdemar Vind Sejr 2003 Aarhus Swim - Lyseng DNS
Løb officielt kl.: 29-04-2022 18:32:07
29-04-2022 18:32.20 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68
Document
Resultater
Park Vendia SwimCup 2022
Placering: Vandhuset Arrangør Svømmeklubben S68
Svømmeh 50m Stævne dato: 29. apr  2022 to 1. maj  2022
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 2-12 år - Finale
Sponsor Hotellet Nørregade
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Lauritz Thomsen 2010 Aalborg Svømmeklub +0.81 168 40.31
Entry time: 40.83 (-0.52)
2 Eddie Berg 2010 Brædstrup Svømmeklub +0.78 143 42.56 +2.25
Entry time: 42.78 (-0.22)
3 Hjálmar Freyr Hauksson 2010 Aalborg Svømmeklub +0.72 134 43.50 +3.19
Entry time: 43.48 (+0.02)
4 Ethan Clausen Skov 2011 Aalborg Svømmeklub +0.89 130 43.90 +3.59
Entry time: 42.65 (+1.25)
5 Benjamin Nørremark 2010 Viborg Svømme Klub +0.98 119 45.23 +4.92
Entry time: 46.57 (-1.34)
6 Asger Herbsleb 2010 Odder Svømmeklub +0.70 109 46.57 +6.26
Entry time: 54.25 (-7.68)
7 Rasmus Nittegaard Andersen 2010 Svømmeklubben Pingvinen +0.83 107 46.85 +6.54
Entry time: 47.81 (-0.96)
8 Mads Vestergaard 2010 Odder Svømmeklub 99 48.04 +7.73
Entry time: 49.78 (-1.74)
Løb officielt kl.: 30-04-2022 17:44:05
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 13-14 år - Finale
Sponsor Hotellet Nørregade
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sigurd S. Kristensen 2008 Aalborg Svømmeklub +0.82 481 28.41
Entry time: 28.27 (+0.14)
2 Frederik Demant Sørensen 2009 Aalborg Svømmeklub +0.76 443 29.21 +0.80
Entry time: 29.50 (-0.29)
3 Malthe Le Fevre 2008 Horsens Svømmeklub +0.68 434 29.41 +1.00
Entry time: 29.78 (-0.37)
4 Rasmus Starcke Jeppesen 2008 Svømmeklubben Søhesten +0.71 408 30.02 +1.61
Entry time: 30.11 (-0.09)
5 Kristian Thanawut Khampu Aa 2008 Flekkefjord Svømmklubb +0.66 350 31.60 +3.19
Entry time: 31.62 (-0.02)
6 Albert Grove 2009 Aarhus Swim - HEI 338 31.94 +3.53
Entry time: 32.93 (-0.99)
7 Asger Ziethen 2008 Svømmeklubben Pingvinen +0.74 328 32.29 +3.88
Entry time: 32.77 (-0.48)
8 Alfred Hørlück 2008 Aarhus Swim - HEI +0.73 297 33.36 +4.95
Entry time: 33.27 (+0.09)
Løb officielt kl.: 30-04-2022 17:44:05
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 15-16 år - Finale
Sponsor Hotellet Nørregade
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikolaj Rytger Knudsen 2006 Aars Svømmeklub +0.76 541 27.33
Entry time: 27.12 (+0.21)
2 Lucas Lund Rasmussen 2007 Viborg Svømme Klub +0.77 495 28.15 +0.82
Entry time: 28.67 (-0.52)
3 Christian Andersen 2006 Svømmeklubben Nord +0.74 464 28.75 +1.42
Entry time: 29.16 (-0.41)
4 Silas Birkkjær 2006 Brædstrup Svømmeklub +0.70 459 28.85 +1.52
Entry time: 29.58 (-0.73)
5 Magne Christian Hansen 2006 Viborg Svømme Klub +0.69 450 29.04 +1.71
Entry time: 29.25 (-0.21)
6 Sebastian Saugbjerg 2007 Aabybro Svømmeklub +0.75 436 29.35 +2.02
Entry time: 29.13 (+0.22)
7 Torri Pietrzak-Jakobsen 2006 Aarhus Swim - HEI +0.65 416 29.81 +2.48
Entry time: 29.93 (-0.12)
8 Storm Jensen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.67 416 29.82 +2.49
Entry time: 29.81 (+0.01)
Løb officielt kl.: 30-04-2022 17:44:05
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 17 og ældre - Finale
Sponsor Hotellet Nørregade