2022-11-27   00:05:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Park Vendia SwimCup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Park Vendia SwimCup 2022
Placering: Vandhuset Arrangør Svømmeklubben S68
Svømmeh 50m Stævne dato: 29. apr  2022 to 1. maj  2022
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 2-11 år - Indledende
Sponsor Kærholm teltudlejning
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 353 33.48 QD
Entry time: 33.97 (-0.49)
2 Emilia Bjørn Augustinussen 2012 Odder Svømmeklub 256 37.23 +3.75 QD
Entry time: 39.66 (-2.43)
3 Signe Mørch 2012 Aalborg Svømmeklub 231 38.53 +5.05 QD
Entry time: 44.60 (-6.07)
4 Emma Sofie Elkjær 2011 Viborg Svømme Klub 215 39.48 +6.00 QD
Entry time: 40.85 (-1.37)
5 Annamai Dybdahl 2011 Aalborg Svømmeklub 205 40.13 +6.65 QD
Entry time: 43.87 (-3.74)
6 Esther Greve 2013 Odder Svømmeklub 158 43.70 +10.22 QD
Entry time: 45.29 (-1.59)
7 Caroline Sangelberg Fausing 2011 Svømmeklubben S 68 158 43.77 +10.29 QD
Entry time: 42.92 (+0.85)
8 Iben Höhle Hjulskov 2011 Aalborg Svømmeklub 157 43.83 +10.35 QD
Entry time: 48.18 (-4.35)
9 Siri Christensen 2011 Svømmeklubben S 68 151 44.40 +10.92
Entry time: 48.01 (-3.61)
10 Kerttu Aalto 2012 Svømmeklubben S 68 90 52.79 +19.31
Entry time: 46.88 (+5.91)
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:41:55
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 12-13 år - Indledende
Sponsor Kærholm teltudlejning
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anni Rouhan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub 470 30.44 QC
Entry time: 32.00 (-1.56)
2 Nathalie Tveit Gilje 2009 Flekkefjord Svømmklubb 469 30.45 +0.01 QC
Entry time: 30.29 (+0.16)
3 Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub 452 30.84 +0.40 QC
Entry time: 30.52 (+0.32)
4 Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub 424 31.49 +1.05 QC
Entry time: 31.21 (+0.28)
5 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub 423 31.53 +1.09 QC
Entry time: 33.46 (-1.93)
6 Clara Nielsen 2009 Aalborg Svømmeklub 406 31.94 +1.50 QC
Entry time: 33.13 (-1.19)
7 Ronja Maria Grønkjær Pederse 2009 Svømmeklubben Nord 395 32.26 +1.82 QC
Entry time: 33.70 (-1.44)
8 Katrine Mølbak 2009 Ikast Svømmeklub 388 32.45 +2.01 QC
Entry time: 32.04 (+0.41)
9 Mathilde Lisberg Devantie 2010 Odder Svømmeklub 384 32.54 +2.10
Entry time: 33.25 (-0.71)
10 Laura Winum Andersen 2009 Aarhus Swim - Lyseng 381 32.63 +2.19
Entry time: 34.91 (-2.28)
11 Maja Bager 2010 Aalborg Svømmeklub 375 32.82 +2.38
Entry time: 32.50 (+0.32)
12 Astrid Dindler 2009 Odder Svømmeklub 371 32.92 +2.48
Entry time: 33.69 (-0.77)
13 Sofie Moth Nielsen 2009 Svømmeklubben Pingvinen 366 33.09 +2.65
Entry time: 34.24 (-1.15)
14 Sommer Maj Andersen 2009 Odder Svømmeklub 365 33.11 +2.67
Entry time: 34.42 (-1.31)
15 Andrea Grøndal 2009 Horsens Svømmeklub 364 33.14 +2.70
Entry time: 32.97 (+0.17)
16 Lærke Rytger Knudsen 2009 Aars Svømmeklub 356 33.37 +2.93
Entry time: 34.34 (-0.97)
17 Frederikke Sanggaard 2009 Horsens Svømmeklub +0.59 347 33.67 +3.23
Entry time: 35.99 (-2.32)
18 Alma Ahrendt 2009 Horsens Svømmeklub 339 33.94 +3.50
Entry time: 35.66 (-1.72)
19 Sofia Cecilia Dam Lisby 2009 Horsens Svømmeklub 330 34.22 +3.78
Entry time: 34.47 (-0.25)
20 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub 326 34.38 +3.94
Entry time: 37.10 (-2.72)
21 Sofie Egholm 2009 Svømmeklubben S 68 321 34.56 +4.12
Entry time: 33.62 (+0.94)
22 Isabella Schøler Jönsson 2009 Viborg Svømme Klub 315 34.76 +4.32
Entry time: 35.45 (-0.69)
23 Ida Gjelstrup 2009 Aalborg Svømmeklub 311 34.93 +4.49
Entry time: 37.05 (-2.12)
24 Ida Enderlein 2010 Odder Svømmeklub 306 35.11 +4.67
Entry time: 36.23 (-1.12)
25 Frida Sørensen 2010 Aalborg Svømmeklub 300 35.33 +4.89
Entry time: 38.56 (-3.23)
26 Freja Dall Christensen 2009 Viborg Svømme Klub 292 35.64 +5.20
Entry time: 35.29 (+0.35)
27 Kirstine Dyg Lerup 2010 Svømmeklubben Pingvinen 279 36.22 +5.78
Entry time: 35.87 (+0.35)
28 Agnes Lindenborg Thomasen 2010 Svømmeklubben Søhesten 278 36.23 +5.79
Entry time: 40.00 (-3.77)
29 Aline Kolltveit Bergene 2010 Mandal SK 276 36.33 +5.89
Entry time: 41.68 (-5.35)
30 Anne Holm 2009 Aabybro Svømmeklub 274 36.40 +5.96
Entry time: 40.00 (-3.60)
31 Linn Van Zanden 2009 Aalborg Svømmeklub 270 36.58 +6.14
Entry time: 37.00 (-0.42)
32 Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub 260 37.04 +6.60
Entry time: 36.17 (+0.87)
33 Astrid Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 258 37.18 +6.74
Entry time: 35.38 (+1.80)
34 Alvilda-Augusta Østergaard 2010 Svømmeklubben Nord 251 37.50 +7.06
Entry time: 37.48 (+0.02)
35 Astrid Pedersen 2009 Horsens Svømmeklub 249 37.61 +7.17
Entry time: 37.27 (+0.34)
36 Marie Lausdahl 2010 Odder Svømmeklub 240 38.06 +7.62
Entry time: 39.41 (-1.35)
37 Sophia Damberg 2009 Odder Svømmeklub 237 38.23 +7.79
Entry time: 40.21 (-1.98)
38 Henriette  Dybvik 2009 Flekkefjord Svømmklubb 231 38.55 +8.11
Entry time: 38.75 (-0.20)
39 Freja Dahl 2010 Viborg Svømme Klub 230 38.61 +8.17
Entry time: 42.18 (-3.57)
40 Ida Borg Andersen 2009 Aars Svømmeklub 219 39.23 +8.79
Entry time: 38.35 (+0.88)
41 Ida Nyland Madsen 2009 Odder Svømmeklub 218 39.30 +8.86
Entry time: 41.22 (-1.92)
42 Laura Sommer Hørning 2010 Horsens Svømmeklub 204 40.15 +9.71
Entry time: 49.62 (-9.47)
43 Signe Flarup 2010 Viborg Svømme Klub 191 41.04 +10.60
Entry time: 39.74 (+1.30)
44 Maja Theilmann Christensen 2010 Svømmeklubben Søhesten 187 41.37 +10.93
Entry time: 42.47 (-1.10)
45 Ida Marie Ildal Djørup 2010 Aalborg Svømmeklub 185 41.49 +11.05
Entry time: 41.99 (-0.50)
46 Ellen Binderup Trudslev 2010 Viborg Svømme Klub 171 42.60 +12.16
Entry time: 47.84 (-5.24)
47 Philippa Bjørn Augustinussen 2009 Odder Svømmeklub 170 42.68 +12.24
Entry time: 41.28 (+1.40)
48 Celina W. Pedersen 2010 Svømmeklubben Søhesten 170 42.70 +12.26
Entry time: 43.99 (-1.29)
49 Lilli Munkholm Byrdal 2010 Viborg Svømme Klub 166 43.00 +12.56
Entry time: 45.69 (-2.69)
50 Julie Møller Vejen 2009 Svømmeklubben S 68 165 43.14 +12.70
Entry time: 46.26 (-3.12)
51 Amalie Ørtoft Iversen 2010 Viborg Svømme Klub 164 43.19 +12.75
Entry time: 42.49 (+0.70)
52 Victoria Damgaard 2009 Brædstrup Svømmeklub 160 43.54 +13.10
Entry time: 47.56 (-4.02)
53 Stella Niss Varga 2010 Aalborg Svømmeklub 150 44.53 +14.09
Entry time: 44.03 (+0.50)
54 Maja Sólbjørg Ulberg 2010 Viborg Svømme Klub 125 47.33 +16.89
Entry time: 50.43 (-3.10)
- Freya Magnussen 2009 Horsens Svømmeklub +0.65 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Mia Aggerholm Jensen 2010 Odder Svømmeklub DNS
- Ida Egelund Jespersen 2009 Viborg Svømme Klub DNS
- Andrea Nættermann 2010 Svømmeklubben S 68 DNS
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:41:55
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 14-15 år - Indledende
Sponsor Kærholm teltudlejning
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikoline Michaelsen 2007 Svømmeklubben S 68 520 29.42 QB
Entry time: 28.92 (+0.50)
2 Emilie Winum Andersen 2007 Aarhus Swim - Lyseng 514 29.54 +0.12 QB
Entry time: 29.35 (+0.19)
3 Liv Elena Holm-Hansen 2007 Flekkefjord Svømmklubb 511 29.60 +0.18 QB
Entry time: 29.75 (-0.15)
4 Frida Damm Thorsell 2007 Aarhus Swim - Skovbakken 509 29.63 +0.21 QB
Entry time: 28.68 (+0.95)
5 Ingrid Kirk Elkjær 2007 Skanderborg Svømmeklub +0.49 486 30.09 +0.67 QB
Entry time: 30.23 (-0.14)
6 Anna Katrine Willems 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 485 30.12 +0.70 QB
Entry time: 32.86 (-2.74)
7 Freja Lucassen 2007 Aars Svømmeklub 482 30.17 +0.75 QB
Entry time: 29.62 (+0.55)
8 Malou Callisen 2007 Brønderslev SK08 +0.67 481 30.20 +0.78 QB
Entry time: 31.01 (-0.81)
9 Sofie Jeppesen 2007 Aabybro Svømmeklub 458 30.70 +1.28
Entry time: 31.72 (-1.02)
10 Luna Kristensen 2008 Aabybro Svømmeklub +0.57 455 30.76 +1.34
Entry time: 31.96 (-1.20)
11 Kirstine Sabroe Sørensen 2008 Horsens Svømmeklub 450 30.88 +1.46
Entry time: 33.05 (-2.17)
12 Sofia Gad 2007 Aarhus Swim - Lyseng 449 30.89 +1.47
Entry time: 31.18 (-0.29)
13 Maja Sloth 2008 Viborg Svømme Klub 446 30.97 +1.55
Entry time: 31.09 (-0.12)
14 Sophie Hvergel 2008 Aarhus Swim - HEI +0.58 443 31.05 +1.63
Entry time: 30.00 (+1.05)
15 Mathilde Lucassen 2007 Aars Svømmeklub 439 31.14 +1.72
Entry time: 31.26 (-0.12)
16 Emma Andersen 2007 Aalborg Svømmeklub 438 31.15 +1.73
Entry time: 31.49 (-0.34)
17 Mia Glerup Nielsen 2007 Aars Svømmeklub 434 31.24 +1.82
Entry time: 30.84 (+0.40)
18 Lærke Svenstrup 2008 Viborg Svømme Klub 432 31.31 +1.89
Entry time: 30.83 (+0.48)
19 Amanda Holmberg 2007 Aars Svømmeklub +0.65 430 31.35 +1.93
Entry time: 32.01 (-0.66)
20 Laura Norup 2008 Aalborg Svømmeklub 427 31.42 +2.00
Entry time: 33.00 (-1.58)
21 Clara Cavo Jørgensen 2007 Aarhus Swim - Lyseng 423 31.51 +2.09
Entry time: 31.22 (+0.29)
22 Sille Augustesen 2008 Brædstrup Svømmeklub +0.61 423 31.52 +2.10
Entry time: 30.84 (+0.68)
23 Patricia Nættermann 2007 Svømmeklubben S 68 423 31.53 +2.11
Entry time: 30.94 (+0.59)
24 Nikoline Hedelund Madsen 2007 Aalborg Svømmeklub 415 31.72 +2.30
Entry time: 33.18 (-1.46)
25 Nanna Rønnow 2008 Aarhus Swim - HEI +0.84 408 31.90 +2.48
Entry time: 33.00 (-1.10)
26 Nicoline Brun Eliasen 2008 Svømmeklubben Nord 407 31.92 +2.50
Entry time: 32.28 (-0.36)
27 Maria Guneva 2008 Svømmeklubben S 68 360 33.27 +3.85
Entry time: 33.66 (-0.39)
28 Erle Mønsås Syvertsen 2008 Mandal SK 358 33.32 +3.90
Entry time: 41.16 (-7.84)
29 Cecilie Borkmann 2007 Svømmeklubben Nord 357 33.34 +3.92
Entry time: 33.46 (-0.12)
30 Philippa Vejby Krabbenhøft 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 355 33.41 +3.99
Entry time: 36.00 (-2.59)
31 Cassandra Weibrecht 2008 Aarhus Swim - HEI 350 33.56 +4.14
Entry time: 34.00 (-0.44)
32 Ida K. Laursen 2007 Skanderborg Svømmeklub +0.58 349 33.61 +4.19
Entry time: 33.75 (-0.14)
33 Iben Thomasen 2008 Brønderslev SK08 347 33.68 +4.26
Entry time: 36.76 (-3.08)
34 Neya Damgaard 2007 Brønderslev SK08 346 33.71 +4.29
Entry time: 32.44 (+1.27)
35 Karoline Skagestad Madsen 2008 Mandal SK 343 33.80 +4.38
Entry time: 34.38 (-0.58)
36 Emma Bertelsen 2008 Svømmeklubben Nord 333 34.12 +4.70
Entry time: 33.54 (+0.58)
37 Isabella Bertelsen 2007 Svømmeklubben Nord +0.64 331 34.21 +4.79
Entry time: 33.52 (+0.69)
38 Ellen Højsgaard Jensen 2007 Odder Svømmeklub 329 34.28 +4.86
Entry time: 32.63 (+1.65)
39 Ellen Lindenborg Thomasen 2008 Svømmeklubben Søhesten 328 34.31 +4.89
Entry time: 34.04 (+0.27)
40 Signe Laursen 2008 Aalborg Svømmeklub 321 34.55 +5.13
Entry time: 35.11 (-0.56)
41 Frida Flarup 2008 Viborg Svømme Klub 317 34.70 +5.28
Entry time: 34.00 (+0.70)
42 Stella Grimestad Salvesen 2008 Mandal SK 310 34.94 +5.52
Entry time: 38.06 (-3.12)
43 Filippa Holst Rasmussen 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 308 35.03 +5.61
Entry time: 33.00 (+2.03)
44 Anna Nesine Laursen 2007 Ikast Svømmeklub 300 35.35 +5.93
Entry time: 36.54 (-1.19)
45 Marie T. Lauridsen 2008 Viborg Svømme Klub 299 35.39 +5.97
Entry time: 37.08 (-1.69)
46 Anna Skov-Hansen 2008 Odder Svømmeklub +0.59 297 35.47 +6.05
Entry time: 34.90 (+0.57)
47 Matilde Christiansen 2007 Svømmeklubben S 68 291 35.69 +6.27
Entry time: 33.59 (+2.10)
48 Maise Kristensen 2008 Skanderborg Svømmeklub 284 35.98 +6.56
Entry time: 36.09 (-0.11)
49 Aino Aalto 2008 Svømmeklubben S 68 271 36.54 +7.12
Entry time: 35.23 (+1.31)
50 Isabella Andersen 2008 Mandal SK 269 36.64 +7.22
Entry time: 41.50 (-4.86)
51 Agnes Brix Rasmussen 2008 Aabybro Svømmeklub 264 36.86 +7.44
Entry time: 36.79 (+0.07)
52 Sille Hegaard Gilling 2007 Brædstrup Svømmeklub +0.67 260 37.08 +7.66
Entry time: 38.67 (-1.59)
53 Josefine Abrahamsen 2008 Flekkefjord Svømmklubb 251 37.49 +8.07
Entry time: 36.39 (+1.10)
54 Solvei Hjorth Melhedegaard 2008 Viborg Svømme Klub 249 37.58 +8.16
Entry time: 35.88 (+1.70)
55 Matilde Egeris Sørensen 2007 HGF Svømning 244 37.83 +8.41
Entry time: 38.71 (-0.88)
56 Dicte Flensted 2007 Aars Svømmeklub 230 38.59 +9.17
Entry time: 39.77 (-1.18)
57 Laura Sommer Bendtsen 2008 Brædstrup Svømmeklub +0.63 226 38.84 +9.42
Entry time: 40.25 (-1.41)
58 Anna Martina Poulsen 2008 Svømmeklubben Nord 215 39.48 +10.06
Entry time: 40.41 (-0.93)
59 Tilla Elise Johnsen 2008 Mandal SK 213 39.59 +10.17
Entry time: 46.73 (-7.14)
60 Natalia Wilkosz 2008 Mandal SK 197 40.65 +11.23
61 Esther Nørmølle Dissing 2008 Aars Svømmeklub 162 43.35 +13.93
Entry time: 41.32 (+2.03)
- Alberte Grøn Larsen 2008 Svømmeklubben Søhesten DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Ingeborg Gro Næser 2007 Svømmeklubben Nord DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Karoline Skjøtt 2008 Svømmeklubben Nord +0.67 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Rosa Crone 2008 Aarhus Swim - Lyseng DNS
- Sofie Kirstine Elverløv 2008 Brædstrup Svømmeklub DNS
- Kamilla Ruseng Henriksen 2007 Viborg Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:41:55
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 16 og ældre - Indledende
Sponsor Kærholm teltudlejning
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Dicte Skov Forsberg 2004 Viborg Svømme Klub +0.48 542 29.02 QA
Entry time: 29.03 (-0.01)
2 Nicoline Kristiansen 2002 Odder Svømmeklub 530 29.24 +0.22 QA
Entry time: 28.76 (+0.48)
3 Matilde Thirup 2005 Svømmeklubben S 68 +0.76 518 29.47 +0.45 QA
Entry time: 28.93 (+0.54)
4 Kirstine Jørgensen 2004 Svømmeklubben S 68 505 29.71 +0.69 QA
Entry time: 29.45 (+0.26)
5 Alberte Skov Forsberg 2003 Viborg Svømme Klub 497 29.88 +0.86 QA
Entry time: 29.30 (+0.58)
6 Cecilie Michaelsen 2005 Svømmeklubben S 68 +0.63 474 30.34 +1.32 QA
Entry time: 29.28 (+1.06)
7 Caroline Bomholt Jensen 2005 Brønderslev SK08 +0.58 466 30.51 +1.49 QA
Entry time: 29.84 (+0.67)
8 Sara Bundgaard 2003 Svømmeklubben S 68 +0.61 464 30.57 +1.55 DI
Entry time: 29.81 (+0.76)
9 Asta Højberg 2005 Sigma Swim Birkerød +0.63 442 31.06 +2.04 QA
Entry time: 31.29 (-0.23)
10 Carla Brix Rasmussen 2006 Aabybro Svømmeklub +0.51 441 31.09 +2.07
Entry time: 29.98 (+1.11)
11 Cecilie V Jensen 2002 Svømmeklubben S 68 434 31.26 +2.24
Entry time: 32.30 (-1.04)
12 Mathilde Hoff Sørensen 2006 Svømmeklubben Nord +0.59 429 31.37 +2.35
Entry time: 30.50 (+0.87)
13 Ellen Brix Rasmussen 2006 Aabybro Svømmeklub 428 31.39 +2.37
Entry time: 30.70 (+0.69)
14 Ida Kold Dalsgaard 2005 Svømmeklubben Pingvinen 417 31.67 +2.65
Entry time: 33.32 (-1.65)
15 Nana Starcke Jeppesen 2006 Svømmeklubben Søhesten 413 31.77 +2.75
Entry time: 31.77 (=)
16 Laura Sofie Renneberg 2005 Svømmeklubben Pingvinen 408 31.90 +2.88
Entry time: 30.42 (+1.48)
17 Line Gjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub +0.62 406 31.94 +2.92
Entry time: 30.29 (+1.65)
18 Hannah Vixø Momme 2005 Svømmeklubben Pingvinen +0.66 405 31.99 +2.97
Entry time: 32.17 (-0.18)
19 Ida Overgaard Thomassen 2005 Svømmeklubben Pingvinen 398 32.17 +3.15
Entry time: 30.31 (+1.86)
20 Maja Bech Færløv Andersen 2005 Svømmeklubben Smut +0.63 395 32.24 +3.22
Entry time: 31.46 (+0.78)
21 Kristine Vestergaard 2005 Brønderslev SK08 394 32.28 +3.26
Entry time: 33.37 (-1.09)
22 Emma Ploug Rasmussen 2005 Svømmeklubben S 68 391 32.36 +3.34
Entry time: 31.64 (+0.72)
23 Christina Markussen 2005 Aars Svømmeklub 390 32.39 +3.37
Entry time: 32.64 (-0.25)
24 Alma Nielsen 2005 Aars Svømmeklub 377 32.75 +3.73
Entry time: 32.86 (-0.11)
25 Jessie Ann Nilsen 2006 Farsund Svømmklubb 353 33.47 +4.45
Entry time: 33.79 (-0.32)
26 Olga Cermak 2006 Hvidovre Svømmeklub 340 33.89 +4.87
Entry time: 33.43 (+0.46)
27 Reinike Veenstra 2006 Svømmeklubben S 68 314 34.79 +5.77
Entry time: 34.49 (+0.30)
28 Line Madsen 2006 Svømmeklubben Søhesten 238 38.18 +9.16
Entry time: 36.61 (+1.57)
29 Ida Karlsen 2006 Svømmeklubben Søhesten 235 38.34 +9.32
Entry time: 36.01 (+2.33)
- Mia Jørgensen 2006 Aarhus Swim - Skovbakken DNS
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:41:55
29-04-2022 20:42.03 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner