2023-02-02   00:08:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Park Vendia SwimCup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Park Vendia SwimCup 2022
Placering: Vandhuset Arrangør Svømmeklubben S68
Svømmeh 50m Stævne dato: 29. apr  2022 to 1. maj  2022
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 2-11 år - Indledende
Sponsor Sparekassen Vendsyssel
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 +0.70 332 38.96 QD
Entry time: 41.87 (-2.91)
2 Sophia Borkmann 2011 Aalborg Svømmeklub +0.63 238 43.52 +4.56 QD
Entry time: 46.55 (-3.03)
3 Emilia Bjørn Augustinussen 2012 Odder Svømmeklub +0.69 212 45.22 +6.26 QD
Entry time: 45.50 (-0.28)
4 Siri Christensen 2011 Svømmeklubben S 68 +0.77 159 49.77 +10.81 QD
Entry time: 51.69 (-1.92)
5 Caroline Sangelberg Fausing 2011 Svømmeklubben S 68 +0.77 147 51.05 +12.09 QD
Entry time: 50.86 (+0.19)
6 Esther Greve 2013 Odder Svømmeklub +0.81 133 52.76 +13.80 QD
Entry time: 51.58 (+1.18)
7 Kerttu Aalto 2012 Svømmeklubben S 68 +0.92 102 57.57 +18.61 QD
Entry time: 57.75 (-0.18)
Løb officielt kl.: 29-04-2022 17:45:36
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 12-13 år - Indledende
Sponsor Sparekassen Vendsyssel
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Laura Winum Andersen 2009 Aarhus Swim - Lyseng +0.69 472 34.65 QC
Entry time: 34.42 (+0.23)
2 Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub +0.70 448 35.26 +0.61 QC
Entry time: 34.75 (+0.51)
3 Astrid Dindler 2009 Odder Svømmeklub +0.75 408 36.36 +1.71 QC
Entry time: 37.24 (-0.88)
4 Frida Bækskov Tomzak 2009 Horsens Svømmeklub +0.64 400 36.59 +1.94 QC
Entry time: 36.58 (+0.01)
5 Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub +0.75 375 37.40 +2.75 QC
Entry time: 37.49 (-0.09)
6 Sofie Moth Nielsen 2009 Svømmeklubben Pingvinen +0.72 345 38.46 +3.81 QC
Entry time: 39.19 (-0.73)
7 Nathalie Tveit Gilje 2009 Flekkefjord Svømmklubb +0.71 340 38.63 +3.98 QC
Entry time: 36.99 (+1.64)
8 Mathilde Lisberg Devantie 2010 Odder Svømmeklub +0.84 332 38.94 +4.29 QC
Entry time: 39.04 (-0.10)
9 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub +0.82 314 39.66 +5.01
Entry time: 41.19 (-1.53)
10 Katrine Mølbak 2009 Ikast Svømmeklub +0.71 287 40.90 +6.25
Entry time: 40.70 (+0.20)
11 Hilde Jørgensen 2009 Aalborg Svømmeklub +0.85 277 41.38 +6.73
Entry time: 42.00 (-0.62)
12 Freya Magnussen 2009 Horsens Svømmeklub +0.87 276 41.39 +6.74
Entry time: 40.04 (+1.35)
13 Linn Van Zanden 2009 Aalborg Svømmeklub +0.66 273 41.54 +6.89
Entry time: 40.50 (+1.04)
14 Lærke Rytger Knudsen 2009 Aars Svømmeklub +0.84 267 41.88 +7.23
Entry time: 43.48 (-1.60)
15 Freja Dall Christensen 2009 Viborg Svømme Klub +0.95 262 42.15 +7.50
Entry time: 43.68 (-1.53)
16 Naja Marie Dam Lisby 2010 Horsens Svømmeklub +0.68 262 42.16 +7.51
Entry time: 43.64 (-1.48)
17 Sofie Egholm 2009 Svømmeklubben S 68 +0.75 255 42.51 +7.86
Entry time: 42.34 (+0.17)
18 Sophia Damberg 2009 Odder Svømmeklub +0.90 248 42.93 +8.28
Entry time: 44.66 (-1.73)
19 Signe Madsen 2009 Horsens Svømmeklub +0.70 245 43.08 +8.43
Entry time: 42.00 (+1.08)
20 Malin Wang 2010 Mandal SK +0.67 241 43.30 +8.65
Entry time: 44.44 (-1.14)
21 Ingrid Møldrup 2009 Viborg Svømme Klub +0.77 233 43.84 +9.19
Entry time: 45.17 (-1.33)
22 Astrid Pedersen 2009 Horsens Svømmeklub +0.66 223 44.48 +9.83
Entry time: 45.97 (-1.49)
23 Ida Enderlein 2010 Odder Svømmeklub +0.80 217 44.83 +10.18
Entry time: 43.09 (+1.74)
24 Henriette  Dybvik 2009 Flekkefjord Svømmklubb +0.88 210 45.39 +10.74
Entry time: 46.57 (-1.18)
25 Ida Nyland Madsen 2009 Odder Svømmeklub +0.70 204 45.82 +11.17
Entry time: 46.43 (-0.61)
26 Philippa Bjørn Augustinussen 2009 Odder Svømmeklub +0.86 200 46.12 +11.47
Entry time: 46.46 (-0.34)
27 Silke Meyer Nørby 2010 Aabybro Svømmeklub +0.81 198 46.28 +11.63 DI
Entry time: 49.83 (-3.55)
28 Maja Theilmann Christensen 2010 Svømmeklubben Søhesten +0.64 195 46.49 +11.84
Entry time: 50.58 (-4.09)
29 Celina W. Pedersen 2010 Svømmeklubben Søhesten +0.87 193 46.64 +11.99
Entry time: 47.94 (-1.30)
30 Marie Lausdahl 2010 Odder Svømmeklub +0.99 191 46.84 +12.19
Entry time: 47.84 (-1.00)
31 Signe Flarup 2010 Viborg Svømme Klub +0.81 190 46.90 +12.25
Entry time: 47.74 (-0.84)
32 Anne Holm 2009 Aabybro Svømmeklub +0.63 187 47.13 +12.48 DI
Entry time: 48.18 (-1.05)
33 Alvilda-Augusta Østergaard 2010 Svømmeklubben Nord +0.95 184 47.36 +12.71
Entry time: 46.21 (+1.15)
34 Aline Kolltveit Bergene 2010 Mandal SK +0.99 183 47.46 +12.81
35 Andrea Nættermann 2010 Svømmeklubben S 68 +0.85 182 47.53 +12.88
Entry time: 48.68 (-1.15)
36 Victoria Damgaard 2009 Brædstrup Svømmeklub +0.84 174 48.32 +13.67
Entry time: 54.34 (-6.02)
37 Lilli Munkholm Byrdal 2010 Viborg Svømme Klub +0.62 166 49.07 +14.42
Entry time: 50.48 (-1.41)
38 Mia Aggerholm Jensen 2010 Odder Svømmeklub +0.72 163 49.33 +14.68
Entry time: 54.14 (-4.81)
39 Stella Niss Varga 2010 Aalborg Svømmeklub +0.69 144 51.47 +16.82
Entry time: 51.97 (-0.50)
40 Maja Sólbjørg Ulberg 2010 Viborg Svømme Klub +0.90 134 52.65 +18.00
Entry time: 55.11 (-2.46)
41 Ellen Binderup Trudslev 2010 Viborg Svømme Klub 128 53.53 +18.88
Entry time: 53.53 (=)
42 Laura Sommer Hørning 2010 Horsens Svømmeklub +0.93 117 55.01 +20.36
Entry time: 53.14 (+1.87)
- Klara Milthers 2010 Aalborg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 29-04-2022 17:45:36
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 14-15 år - Indledende
Sponsor Sparekassen Vendsyssel
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Júlía Gunnlaugsdóttir 2007 Aarhus Swim - HEI +0.63 572 32.49 QB
Entry time: 32.16 (+0.33)
2 Nikoline Michaelsen 2007 Svømmeklubben S 68 +0.80 527 33.40 +0.91 QB
Entry time: 32.12 (+1.28)
3 Clara Cavo Jørgensen 2007 Aarhus Swim - Lyseng +0.63 508 33.80 +1.31 QB
Entry time: 32.77 (+1.03)
4 Freja Lucassen 2007 Aars Svømmeklub +0.63 453 35.12 +2.63 QB
Entry time: 34.77 (+0.35)
5 Celia Chili Christensen 2007 Aarhus Swim - IHF +0.78 431 35.71 +3.22 QB
Entry time: 39.00 (-3.29)
6 Lærke Svenstrup 2008 Viborg Svømme Klub +0.70 409 36.32 +3.83 QB
Entry time: 38.51 (-2.19)
7 Nanna Rønnow 2008 Aarhus Swim - HEI +0.73 409 36.33 +3.84 QB
Entry time: 35.00 (+1.33)
8 Frederikke Novin 2008 Aalborg Svømmeklub +0.75 399 36.63 +4.14 QB
Entry time: 35.33 (+1.30)
9 Ellen Højsgaard Jensen 2007 Odder Svømmeklub +0.75 398 36.67 +4.18
Entry time: 35.24 (+1.43)
10 Nicoline Brun Eliasen 2008 Svømmeklubben Nord +0.66 375 37.39 +4.90
Entry time: 36.95 (+0.44)
11 Sofie Callsen 2008 Aabybro Svømmeklub +0.61 373 37.48 +4.99 DI
Entry time: 36.15 (+1.33)
12 Neya Damgaard 2007 Brønderslev SK08 +0.72 372 37.51 +5.02
Entry time: 37.80 (-0.29)
13 Viola Bregenov 2007 Aarhus Swim - IHF +0.70 355 38.07 +5.58
Entry time: 39.00 (-0.93)
14 Laura Norup 2008 Aalborg Svømmeklub +0.71 349 38.32 +5.83
Entry time: 40.00 (-1.68)
15 Liv Elena Holm-Hansen 2007 Flekkefjord Svømmklubb +0.84 346 38.43 +5.94
Entry time: 37.06 (+1.37)
16 Sille Augustesen 2008 Brædstrup Svømmeklub +0.68 343 38.51 +6.02
Entry time: 37.11 (+1.40)
17 Maria Guneva 2008 Svømmeklubben S 68 +0.81 296 40.44 +7.95
Entry time: 40.90 (-0.46)
18 Signe Laursen 2008 Aalborg Svømmeklub +0.67 292 40.65 +8.16
Entry time: 40.00 (+0.65)
19 Aino Aalto 2008 Svømmeklubben S 68 +0.59 282 41.11 +8.62
Entry time: 40.50 (+0.61)
20 Erle Mønsås Syvertsen 2008 Mandal SK +0.84 281 41.16 +8.67
21 Anna Skov-Hansen 2008 Odder Svømmeklub +0.69 275 41.44 +8.95
Entry time: 42.61 (-1.17)
22 Anna Nesine Laursen 2007 Ikast Svømmeklub +0.73 272 41.63 +9.14
Entry time: 42.04 (-0.41)
23 Karoline Skjøtt 2008 Svømmeklubben Nord +0.70 271 41.65 +9.16
Entry time: 40.99 (+0.66)
24 Emilie Hermansen 2008 Brønderslev SK08 +0.78 258 42.33 +9.84
Entry time: 40.84 (+1.49)
25 Karoline Skagestad Madsen 2008 Mandal SK +0.88 219 44.75 +12.26
26 Solvei Hjorth Melhedegaard 2008 Viborg Svømme Klub +0.81 207 45.54 +13.05
Entry time: 45.57 (-0.03)
27 Josefine Abrahamsen 2008 Flekkefjord Svømmklubb +0.73 204 45.78 +13.29
Entry time: 43.70 (+2.08)
28 Isabella Andersen 2008 Mandal SK +0.74 202 45.97 +13.48
29 Agnes Brix Rasmussen 2008 Aabybro Svømmeklub +0.47 197 46.35 +13.86 DI
Entry time: 44.33 (+2.02)
30 Anna Martina Poulsen 2008 Svømmeklubben Nord +0.80 170 48.68 +16.19
Entry time: 53.92 (-5.24)
31 Sille Hegaard Gilling 2007 Brædstrup Svømmeklub +0.81 167 48.90 +16.41
Entry time: 49.87 (-0.97)
32 Laura Sommer Bendtsen 2008 Brædstrup Svømmeklub 158 49.89 +17.40
Entry time: 50.12 (-0.23)
33 Esther Nørmølle Dissing 2008 Aars Svømmeklub +0.71 153 50.37 +17.88
Entry time: 49.51 (+0.86)
34 Dicte Flensted 2007 Aars Svømmeklub +0.85 153 50.40 +17.91
Entry time: 52.03 (-1.63)
35 Natalia Wilkosz 2008 Mandal SK +0.91 149 50.83 +18.34
- Rosa Crone 2008 Aarhus Swim - Lyseng DNS
- Sofie Kirstine Elverløv 2008 Brædstrup Svømmeklub DNS
- Patricia Nættermann 2007 Svømmeklubben S 68 DNS
Løb officielt kl.: 29-04-2022 17:45:36
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 16 og ældre - Indledende
Sponsor Sparekassen Vendsyssel
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alberte Skov Forsberg 2003 Viborg Svømme Klub +0.60 604 31.91 QA
Entry time: 30.78 (+1.13)
2 Nikoline Sejr 2006 Aarhus Swim - Lyseng +0.70 551 32.89 +0.98 QA
Entry time: 33.27 (-0.38)
3 Dicte Skov Forsberg 2004 Viborg Svømme Klub +0.70 542 33.09 +1.18 QA
Entry time: 32.56 (+0.53)
4 Stine Mejdahl 2005 Aalborg Svømmeklub +0.59 498 34.03 +2.12 QA
Entry time: 34.23 (-0.20)
5 Matilde Thirup 2005 Svømmeklubben S 68 +0.68 477 34.53 +2.62 QA
Entry time: 36.51 (-1.98)
6 Kirstine Jørgensen 2004 Svømmeklubben S 68 +0.57 473 34.62 +2.71 QA
Entry time: 34.00 (+0.62)
7 Nicoline Kristiansen 2002 Odder Svømmeklub +0.62 462 34.90 +2.99 QA
Entry time: 33.11 (+1.79)
8 Freja Krøjgaard Olesen 2005 Aarhus Swim - Skovbakken +0.59 428 35.80 +3.89 QA
Entry time: 51.95 (-16.15)
9 Asta Højberg 2005 Sigma Swim Birkerød +0.73 398 36.66 +4.75
Entry time: 36.26 (+0.40)
10 Cecilie V Jensen 2002 Svømmeklubben S 68 +0.68 393 36.81 +4.90
Entry time: 35.20 (+1.61)
11 Kristine Vestergaard 2005 Brønderslev SK08 +0.74 391 36.87 +4.96
Entry time: 38.04 (-1.17)
12 Ida Overgaard Thomassen 2005 Svømmeklubben Pingvinen +0.82 358 37.98 +6.07
Entry time: 36.28 (+1.70)
13 Maja Bech Færløv Andersen 2005 Svømmeklubben Smut +0.75 350 38.25 +6.34
Entry time: 37.69 (+0.56)
14 Mathilde Hoff Sørensen 2006 Svømmeklubben Nord +0.84 340 38.64 +6.73
Entry time: 38.61 (+0.03)
15 Jessie Ann Nilsen 2006 Farsund Svømmklubb +0.77 299 40.33 +8.42
Entry time: 43.37 (-3.04)
16 Marie V. Petersen 2006 Odder Svømmeklub +0.76 276 41.40 +9.49
Entry time: 39.17 (+2.23)
17 Reinike Veenstra 2006 Svømmeklubben S 68 +0.74 272 41.64 +9.73
Entry time: 40.67 (+0.97)
18 Ida Mørup 2006 HGF Svømning +0.88 214 45.08 +13.17
Entry time: 44.63 (+0.45)
19 Ida Karlsen 2006 Svømmeklubben Søhesten +0.60 189 46.98 +15.07
Entry time: 44.82 (+2.16)
Løb officielt kl.: 29-04-2022 17:45:36
29-04-2022 17:48.17 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner