2022-11-26   23:21:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Park Vendia SwimCup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Park Vendia SwimCup 2022
Placering: Vandhuset Arrangør Svømmeklubben S68
Svømmeh 50m Stævne dato: 29. apr  2022 to 1. maj  2022
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 2-12 år - Indledende
Sponsor Hotellet Nørregade
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Lauritz Thomsen 2010 Aalborg Svømmeklub 162 40.83 QD
Entry time: 45.55 (-4.72)
2 Ethan Clausen Skov 2011 Aalborg Svømmeklub 142 42.65 +1.82 QD
Entry time: 43.82 (-1.17)
3 Eddie Berg 2010 Brædstrup Svømmeklub 141 42.78 +1.95 QD
Entry time: 43.64 (-0.86)
4 Hjálmar Freyr Hauksson 2010 Aalborg Svømmeklub 134 43.48 +2.65 QD
Entry time: 49.44 (-5.96)
5 Benjamin Nørremark 2010 Viborg Svømme Klub 109 46.57 +5.74 QD
Entry time: 52.20 (-5.63)
6 Rasmus Nittegaard Andersen 2010 Svømmeklubben Pingvinen 101 47.81 +6.98 QD
Entry time: 56.26 (-8.45)
7 Mads Vestergaard 2010 Odder Svømmeklub 89 49.78 +8.95 QD
8 Asger Herbsleb 2010 Odder Svømmeklub 69 54.25 +13.42 QD
Entry time: 1:03.58 (-9.33)
9 Oskar Flou Andreasen 2011 Aalborg Svømmeklub 68 54.31 +13.48
Entry time: 57.60 (-3.29)
10 Lucas Timmermann 2010 Odder Svømmeklub 52 59.65 +18.82
Entry time: 56.97 (+2.68)
Løb officielt kl.: 29-04-2022 18:32:07
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 13-14 år - Indledende
Sponsor Hotellet Nørregade
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sigurd S. Kristensen 2008 Aalborg Svømmeklub +0.85 488 28.27 QC
Entry time: 28.77 (-0.50)
2 Frederik Demant Sørensen 2009 Aalborg Svømmeklub 430 29.50 +1.23 QC
Entry time: 34.00 (-4.50)
3 Malthe Le Fevre 2008 Horsens Svømmeklub +0.50 418 29.78 +1.51 QC
Entry time: 30.60 (-0.82)
4 Rasmus Starcke Jeppesen 2008 Svømmeklubben Søhesten 404 30.11 +1.84 QC
Entry time: 31.13 (-1.02)
5 Kristian Thanawut Khampu Aa 2008 Flekkefjord Svømmklubb 349 31.62 +3.35 QC
Entry time: 31.94 (-0.32)
6 Asger Ziethen 2008 Svømmeklubben Pingvinen +0.55 313 32.77 +4.50 QC
Entry time: 33.90 (-1.13)
7 Albert Grove 2009 Aarhus Swim - HEI 309 32.93 +4.66 QC
Entry time: 36.05 (-3.12)
8 Alfred Hørlück 2008 Aarhus Swim - HEI 299 33.27 +5.00 QC
Entry time: 35.00 (-1.73)
9 Jakob Wemmelund 2008 Horsens Svømmeklub +0.45 295 33.42 +5.15
Entry time: 36.03 (-2.61)
10 Marcus Halle 2009 Odder Svømmeklub 278 34.10 +5.83
Entry time: 33.28 (+0.82)
11 Jakob Rickers 2008 Aarhus Swim - IHF 262 34.77 +6.50
Entry time: 35.00 (-0.23)
12 Adam Vang Kleist 2008 Svømmeklubben Nord 260 34.85 +6.58
Entry time: 42.33 (-7.48)
13 Rasmus Brandt Jensen 2008 Aars Svømmeklub 241 35.75 +7.48
Entry time: 42.97 (-7.22)
14 Johannes Brixen 2009 Odder Svømmeklub 230 36.31 +8.04
Entry time: 35.78 (+0.53)
15 Simon Vennekilde 2008 Viborg Svømme Klub +0.64 213 37.24 +8.97
Entry time: 38.50 (-1.26)
16 Søren B. Andersen 2009 Aalborg Svømmeklub 213 37.26 +8.99
Entry time: 42.00 (-4.74)
17 Christian Smith 2008 Aars Svømmeklub 209 37.47 +9.20
Entry time: 42.76 (-5.29)
18 Anders Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 202 37.95 +9.68
Entry time: 37.57 (+0.38)
19 Florent Asllanaj 2009 Horsens Svømmeklub 197 38.25 +9.98
Entry time: 39.04 (-0.79)
20 Marcus V Andersen 2008 Svømmeklubben S 68 191 38.61 +10.34
Entry time: 40.99 (-2.38)
21 Julius Schumann Thrane 2008 Odder Svømmeklub 187 38.94 +10.67
Entry time: 40.49 (-1.55)
22 Albert Brandt-Petersen 2008 Aalborg Svømmeklub 186 38.99 +10.72
Entry time: 42.00 (-3.01)
23 Torgeir Øybekk 2008 Mandal SK 184 39.11 +10.84
24 Storm Mandrup Ozimek 2009 Aalborg Svømmeklub 170 40.17 +11.90
Entry time: 55.67 (-15.50)
25 Johannes Andersen 2008 Svømmeklubben Nord 162 40.81 +12.54
Entry time: 42.43 (-1.62)
26 Marius Møldrup Hansen 2009 Horsens Svømmeklub 156 41.33 +13.06
Entry time: 47.28 (-5.95)
27 Andreas Jeppesen 2008 Viborg Svømme Klub 151 41.76 +13.49
Entry time: 41.88 (-0.12)
28 August Juul Jensen 2009 Horsens Svømmeklub 150 41.83 +13.56
Entry time: 45.84 (-4.01)
29 Leo Lygum Voldbjerg 2009 Svømmeklubben Nord 142 42.64 +14.37
30 Carl Gustav Rasmussen 2009 Svømmeklubben Nord 109 46.59 +18.32
31 Jakob Bekele Mulato 2009 Mandal SK 93 49.13 +20.86
32 Gustav Karlslund 2009 Odder Svømmeklub 91 49.48 +21.21
Entry time: 1:12.61 (-23.13)
33 Adrian Magnus Lie-Myhrhag 2009 Mandal SK 75 52.75 +24.48
- Christian Ekander 2008 Aarhus Swim - HEI DNS
Løb officielt kl.: 29-04-2022 18:32:07
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 15-16 år - Indledende
Sponsor Hotellet Nørregade
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikolaj Rytger Knudsen 2006 Aars Svømmeklub +0.74 553 27.12 QB
Entry time: 26.72 (+0.40)
2 Lucas Lund Rasmussen 2007 Viborg Svømme Klub +0.75 468 28.67 +1.55 QB
Entry time: 28.82 (-0.15)
3 Sebastian Saugbjerg 2007 Aabybro Svømmeklub +0.68 446 29.13 +2.01 QB
Entry time: 30.54 (-1.41)
4 Christian Andersen 2006 Svømmeklubben Nord +0.46 445 29.16 +2.04 QB
Entry time: 28.70 (+0.46)
5 Magne Christian Hansen 2006 Viborg Svømme Klub +0.50 441 29.25 +2.13 QB
Entry time: 29.54 (-0.29)
6 Silas Birkkjær 2006 Brædstrup Svømmeklub 426 29.58 +2.46 QB
Entry time: 31.00 (-1.42)
7 Storm Jensen 2007 Aalborg Svømmeklub 416 29.81 +2.69 QB
Entry time: 30.71 (-0.90)
8 Torri Pietrzak-Jakobsen 2006 Aarhus Swim - HEI 411 29.93 +2.81 QB
Entry time: 30.50 (-0.57)
9 William Bundgaard 2007 Aalborg Svømmeklub 404 30.12 +3.00
Entry time: 30.36 (-0.24)
10 Jonas Therkildsen 2007 Viborg Svømme Klub 401 30.19 +3.07
Entry time: 30.15 (+0.04)
11 Jacob Bundgaard 2007 Svømmeklubben S 68 +0.61 397 30.28 +3.16
Entry time: 31.63 (-1.35)
12 Magne Andersen 2007 Brædstrup Svømmeklub +0.33 394 30.37 +3.25
Entry time: 32.31 (-1.94)
13 Elias Alminde Pedersen 2006 HGF Svømning 379 30.76 +3.64
Entry time: 32.08 (-1.32)
14 Marius Lund Bendixen 2007 Skanderborg Svømmeklub 377 30.82 +3.70
Entry time: 31.20 (-0.38)
15 Rasmus Norup 2007 Aalborg Svømmeklub +0.50 362 31.23 +4.11
Entry time: 32.94 (-1.71)
16 Nicklas Lorentsen Mikkelsen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.76 361 31.25 +4.13
Entry time: 29.22 (+2.03)
17 Otto Wind Løssing 2007 Aarhus Swim - Skovbakken 355 31.44 +4.32
Entry time: 37.00 (-5.56)
18 Sebastian Braad Bjørn 2006 Svømmeklubben Nord +0.55 350 31.59 +4.47
Entry time: 31.77 (-0.18)
19 Ludvig Møller 2007 Aalborg Svømmeklub 350 31.60 +4.48
Entry time: 34.00 (-2.40)
20 Mads Poulsen 2007 Aabybro Svømmeklub +0.57 348 31.64 +4.52
Entry time: 29.66 (+1.98)
21 Alfred  Shalmi 2006 Stidsholt Efterskole +0.56 338 31.95 +4.83
Entry time: 33.78 (-1.83)
22 Lucas Kroer 2007 Svømmeklubben Søhesten 333 32.10 +4.98
Entry time: 35.01 (-2.91)
23 Mikkel Rubæk 2006 Aabybro Svømmeklub +0.50 330 32.22 +5.10
Entry time: 31.93 (+0.29)
24 Emil Askov Møller Petersen 2007 Skanderborg Svømmeklub 312 32.80 +5.68
Entry time: 32.84 (-0.04)
25 Vilmer Damgaard 2006 Aabybro Svømmeklub 310 32.90 +5.78
Entry time: 33.05 (-0.15)
26 Marcus Nørtoft 2006 Aars Svømmeklub 306 33.02 +5.90
Entry time: 29.40 (+3.62)
27 Zalan Csecsi 2007 Mandal SK 268 34.51 +7.39
Entry time: 36.82 (-2.31)
28 Peder Grønås Jensen 2007 Farsund Svømmklubb 265 34.67 +7.55
Entry time: 36.23 (-1.56)
29 Jacob Taudorf 2007 Skanderborg Svømmeklub 243 35.64 +8.52
Entry time: 36.03 (-0.39)
- Sophus Henningsen 2007 HGF Svømning DNS
- Theis Lindhardt 2006 Svømmeklubben S 68 DNS
Løb officielt kl.: 29-04-2022 18:32:07
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 17 og ældre - Indledende
Sponsor Hotellet Nørregade
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Borg Hjort 2000 Aarhus Swim - Lyseng +0.53 616 26.17 QA
Entry time: 26.09 (+0.08)
2 Kristian B Rasmussen 2003 Svømmeklubben S 68 +0.52 604 26.34 +0.17 QA
Entry time: 26.40 (-0.06)
3 Elias Hanghøj Jonsson 2002 Svømmeklubben S 68 +0.69 588 26.58 +0.41 QA
Entry time: 25.36 (+1.22)
4 Viktor Bull Kramer 2000 Svømmeklubben Nord +0.60 574 26.79 +0.62 QA
Entry time: 27.46 (-0.67)
5 Anders Elsborg 2003 Viborg Svømme Klub +0.69 573 26.80 +0.63 QA
Entry time: 26.81 (-0.01)
6 Lucas Setekleiv Paturel 2004 Farsund Svømmklubb +0.64 516 27.75 +1.58 QA
Entry time: 26.60 (+1.15)
7 Viktor Lei Lamberg 2004 Aarhus Swim - Skovbakken +0.64 506 27.93 +1.76 QA
Entry time: 29.05 (-1.12)
8 Kristian Svenstrup 2005 Viborg Svømme Klub +0.55 478 28.48 +2.31 QA
Entry time: 28.84 (-0.36)
9 David Kilsgaard Andersen 2005 Aarhus Swim - Skovbakken +0.42 474 28.55 +2.38
Entry time: 29.85 (-1.30)
10 Andreas Torp 2004 Svømmeklubben Nord +0.54 461 28.81 +2.64
Entry time: 28.78 (+0.03)
11 Frederik D. Liboriussen 2004 Viborg Svømme Klub +0.50 441 29.24 +3.07
Entry time: 30.39 (-1.15)
12 Lukas Lindstrøm 1998 Svømmeklubben Nord +0.57 422 29.67 +3.50
Entry time: 27.75 (+1.92)
13 Daniel Vang Kleist 2000 Svømmeklubben Nord +0.46 415 29.85 +3.68
Entry time: 32.13 (-2.28)
14 Jacob Mørup 2004 HGF Svømning 408 30.01 +3.84
Entry time: 31.07 (-1.06)
15 Simon Gallacher 2005 Aarhus Swim - Skovbakken 389 30.50 +4.33
Entry time: 29.92 (+0.58)
16 Rasmus Rank Nørgaard 2003 Aabybro Svømmeklub 373 30.93 +4.76
Entry time: 30.00 (+0.93)
17 Jacob Bach-Valeur 2004 HGF Svømning 360 31.28 +5.11
Entry time: 30.42 (+0.86)
18 David Johansen 2001 Svømmeklubben Søhesten +0.54 347 31.68 +5.51
Entry time: 31.23 (+0.45)
19 Mathias Frahm Feldtmose 2004 Svømmeklubben Nord +0.55 301 33.23 +7.06
Entry time: 33.03 (+0.20)
20 Christian Tveit Gilje 2005 Flekkefjord Svømmklubb +0.56 298 33.33 +7.16
Entry time: 33.88 (-0.55)
21 Sebastian Thielst 2005 Brønderslev SK08 263 34.74 +8.57
Entry time: 36.24 (-1.50)
22 Lukas Larsen 2005 Svømmeklubben Søhesten +0.50 245 35.59 +9.42
Entry time: 36.88 (-1.29)
23 Mathias Jelle Thomsen 2002 Svømmeklubben Søhesten 218 37.00 +10.83
Entry time: 34.81 (+2.19)
- Valdemar Vind Sejr 2003 Aarhus Swim - Lyseng DNS
Løb officielt kl.: 29-04-2022 18:32:07
29-04-2022 18:32.20 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner