2022-12-05   06:36:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Park Vendia SwimCup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Park Vendia SwimCup 2022
Placering: Vandhuset Arrangør Svømmeklubben S68
Svømmeh 50m Stævne dato: 29. apr  2022 to 1. maj  2022
Løb 4, 50m Butterfly Damer 2-11 år - Indledende
Sponsor Boligtex Frederikshavn
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Bjørn Augustinussen 2012 Odder Svømmeklub 154 45.53 QD
Entry time: 45.64 (-0.11)
- Emma Sofie Elkjær 2011 Viborg Svømme Klub DSQ
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene V 49 m
Løb officielt kl.: 29-04-2022 18:33:31
Løb 4, 50m Butterfly Damer 12-13 år - Indledende
Sponsor Boligtex Frederikshavn
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilie Kehlet 2009 Aarhus Swim - Skovbakken 524 30.29 QC
Entry time: 30.42 (-0.13)
2 Katrine Sander 2009 Aarhus Swim - HEI 440 32.10 +1.81 QC
Entry time: 32.00 (+0.10)
3 Anni Rouhan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub +0.58 421 32.58 +2.29 QC
Entry time: 35.00 (-2.42)
4 Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub 407 32.95 +2.66 QC
Entry time: 32.37 (+0.58)
5 Clara Nielsen 2009 Aalborg Svømmeklub 393 33.35 +3.06 QC
Entry time: 36.20 (-2.85)
6 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub 376 33.82 +3.53 QC
Entry time: 34.28 (-0.46)
7 Ema Ilic 2009 Aalborg Svømmeklub 351 34.60 +4.31 QC
Entry time: 34.00 (+0.60)
8 Maja Bager 2010 Aalborg Svømmeklub 325 35.51 +5.22 QC
Entry time: 40.00 (-4.49)
9 Ronja Maria Grønkjær Pederse 2009 Svømmeklubben Nord 310 36.08 +5.79
Entry time: 37.37 (-1.29)
=10 Nathalie Tveit Gilje 2009 Flekkefjord Svømmklubb 302 36.40 +6.11
Entry time: 34.20 (+2.20)
=10 Sofie Moth Nielsen 2009 Svømmeklubben Pingvinen 302 36.40 +6.11
Entry time: 35.22 (+1.18)
=10 Frederikke Sanggaard 2009 Horsens Svømmeklub 302 36.40 +6.11
Entry time: 43.45 (-7.05)
13 Astrid Dindler 2009 Odder Svømmeklub 297 36.59 +6.30
Entry time: 38.95 (-2.36)
14 Kirstine Dyg Lerup 2010 Svømmeklubben Pingvinen 291 36.83 +6.54
Entry time: 38.40 (-1.57)
15 Sommer Maj Andersen 2009 Odder Svømmeklub 271 37.72 +7.43
Entry time: 38.34 (-0.62)
16 Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub 268 37.89 +7.60
Entry time: 40.16 (-2.27)
17 Agnes Lindenborg Thomasen 2010 Svømmeklubben Søhesten 249 38.82 +8.53
Entry time: 40.00 (-1.18)
18 Isabella Schøler Jönsson 2009 Viborg Svømme Klub 248 38.87 +8.58
Entry time: 39.55 (-0.68)
19 Sofia Cecilia Dam Lisby 2009 Horsens Svømmeklub 238 39.38 +9.09
Entry time: 40.17 (-0.79)
20 Freja Dall Christensen 2009 Viborg Svømme Klub 234 39.63 +9.34
Entry time: 44.29 (-4.66)
21 Alberte Futtrup 2009 Viborg Svømme Klub 230 39.84 +9.55
Entry time: 46.61 (-6.77)
22 Signe Madsen 2009 Horsens Svømmeklub 220 40.44 +10.15
Entry time: 44.11 (-3.67)
23 Alma Ahrendt 2009 Horsens Svømmeklub 209 41.16 +10.87
Entry time: 56.74 (-15.58)
24 Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub 204 41.46 +11.17
Entry time: 40.64 (+0.82)
25 Astrid Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 198 41.86 +11.57
Entry time: 42.00 (-0.14)
26 Signe Møller Rasmussen 2010 Horsens Svømmeklub 194 42.15 +11.86
Entry time: 44.04 (-1.89)
27 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub 177 43.45 +13.16
Entry time: 42.28 (+1.17)
28 Ida Enderlein 2010 Odder Svømmeklub 177 43.47 +13.18
Entry time: 41.59 (+1.88)
29 Henriette  Dybvik 2009 Flekkefjord Svømmklubb 176 43.58 +13.29
Entry time: 43.11 (+0.47)
30 Mathilde Lisberg Devantie 2010 Odder Svømmeklub 175 43.67 +13.38
Entry time: 45.58 (-1.91)
31 Malin Wang 2010 Mandal SK 174 43.75 +13.46
Entry time: 43.77 (-0.02)
32 Frida Sørensen 2010 Aalborg Svømmeklub 162 44.81 +14.52
Entry time: 50.31 (-5.50)
33 Cecilie Høeg Pedersen 2009 Svømmeklubben Pingvinen 157 45.22 +14.93
Entry time: 48.05 (-2.83)
34 Ida Borg Andersen 2009 Aars Svømmeklub 138 47.19 +16.90
Entry time: 46.92 (+0.27)
35 Ida Marie Ildal Djørup 2010 Aalborg Svømmeklub 128 48.37 +18.08
Entry time: 59.44 (-11.07)
36 Amalie Ørtoft Iversen 2010 Viborg Svømme Klub 84 55.68 +25.39
Entry time: 59.31 (-3.63)
37 Philippa Bjørn Augustinussen 2009 Odder Svømmeklub 81 56.35 +26.06
Entry time: 52.72 (+3.63)
- Celina W. Pedersen 2010 Svømmeklubben Søhesten DNS
Løb officielt kl.: 29-04-2022 18:33:31
Løb 4, 50m Butterfly Damer 14-15 år - Indledende
Sponsor Boligtex Frederikshavn
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Gad 2007 Aarhus Swim - Lyseng 498 30.82 QB
Entry time: 30.35 (+0.47)
2 Sophie Hvergel 2008 Aarhus Swim - HEI 424 32.51 +1.69 QB
Entry time: 32.00 (+0.51)
3 Frida Damm Thorsell 2007 Aarhus Swim - Skovbakken 423 32.54 +1.72 QB
Entry time: 31.99 (+0.55)
4 Julie Norman Ramer 2007 Aarhus Swim - Lyseng +0.64 422 32.57 +1.75 QB
Entry time: 33.00 (-0.43)
5 Nikoline Hedelund Madsen 2007 Aalborg Svømmeklub 400 33.13 +2.31 QB
Entry time: 35.37 (-2.24)
6 Malou Callisen 2007 Brønderslev SK08 +0.65 397 33.22 +2.40 QB
Entry time: 33.29 (-0.07)
7 Liv Elena Holm-Hansen 2007 Flekkefjord Svømmklubb 375 33.87 +3.05 QB
Entry time: 33.37 (+0.50)
8 Maja Sloth 2008 Viborg Svømme Klub 371 33.99 +3.17 QB
Entry time: 33.91 (+0.08)
9 Lærke Svenstrup 2008 Viborg Svømme Klub 365 34.16 +3.34
Entry time: 34.07 (+0.09)
10 Kirstine Sabroe Sørensen 2008 Horsens Svømmeklub 357 34.43 +3.61
Entry time: 35.28 (-0.85)
11 Amanda Holmberg 2007 Aars Svømmeklub +0.54 351 34.62 +3.80
Entry time: 34.82 (-0.20)
12 Frederikke Novin 2008 Aalborg Svømmeklub +0.72 347 34.76 +3.94
Entry time: 35.00 (-0.24)
13 Patricia Nættermann 2007 Svømmeklubben S 68 340 35.00 +4.18
Entry time: 35.24 (-0.24)
14 Ellen Højsgaard Jensen 2007 Odder Svømmeklub 333 35.23 +4.41
Entry time: 33.96 (+1.27)
15 Emma Andersen 2007 Aalborg Svømmeklub 323 35.58 +4.76
Entry time: 37.84 (-2.26)
16 Cecilie Borkmann 2007 Svømmeklubben Nord 307 36.18 +5.36
Entry time: 37.59 (-1.41)
17 Laura Norup 2008 Aalborg Svømmeklub +0.61 307 36.21 +5.39
Entry time: 37.86 (-1.65)
18 Isabella Bertelsen 2007 Svømmeklubben Nord +0.57 303 36.35 +5.53
Entry time: 35.47 (+0.88)
19 Sofie Jeppesen 2007 Aabybro Svømmeklub 292 36.79 +5.97
Entry time: 36.73 (+0.06)
20 Ellen Lindenborg Thomasen 2008 Svømmeklubben Søhesten 291 36.84 +6.02
Entry time: 37.12 (-0.28)
21 Ida K. Laursen 2007 Skanderborg Svømmeklub 283 37.21 +6.39
Entry time: 38.62 (-1.41)
22 Signe Laursen 2008 Aalborg Svømmeklub 282 37.25 +6.43
Entry time: 40.72 (-3.47)
23 Luna Kristensen 2008 Aabybro Svømmeklub +0.56 269 37.81 +6.99
Entry time: 38.53 (-0.72)
24 Anna Skov-Hansen 2008 Odder Svømmeklub 267 37.92 +7.10
Entry time: 38.79 (-0.87)
25 Stella Grimestad Salvesen 2008 Mandal SK 252 38.67 +7.85
Entry time: 39.96 (-1.29)
26 Sofie Callsen 2008 Aabybro Svømmeklub 249 38.80 +7.98
Entry time: 36.00 (+2.80)
27 Matilde Christiansen 2007 Svømmeklubben S 68 236 39.53 +8.71
Entry time: 38.05 (+1.48)
28 Karoline Skagestad Madsen 2008 Mandal SK 222 40.34 +9.52
Entry time: 37.98 (+2.36)
29 Ingeborg Gro Næser 2007 Svømmeklubben Nord 220 40.43 +9.61
Entry time: 43.57 (-3.14)
30 Emma Bertelsen 2008 Svømmeklubben Nord 217 40.60 +9.78
Entry time: 51.69 (-11.09)
31 Maise Kristensen 2008 Skanderborg Svømmeklub 206 41.34 +10.52
Entry time: 40.70 (+0.64)
32 Isabella Andersen 2008 Mandal SK 198 41.89 +11.07
Entry time: 44.71 (-2.82)
33 Erle Mønsås Syvertsen 2008 Mandal SK 185 42.80 +11.98
Entry time: 50.75 (-7.95)
34 Josefine Abrahamsen 2008 Flekkefjord Svømmklubb 162 44.78 +13.96
Entry time: 44.67 (+0.11)
35 Solvei Hjorth Melhedegaard 2008 Viborg Svømme Klub 160 44.99 +14.17
Entry time: 44.87 (+0.12)
36 Anna Martina Poulsen 2008 Svømmeklubben Nord 104 51.82 +21.00
37 Tilla Elise Johnsen 2008 Mandal SK 99 52.70 +21.88
Entry time: 55.03 (-2.33)
- Kamilla Ruseng Henriksen 2007 Viborg Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 29-04-2022 18:33:31
Løb 4, 50m Butterfly Damer 16 og ældre - Indledende
Sponsor Boligtex Frederikshavn
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Dicte Skov Forsberg 2004 Viborg Svømme Klub +0.44 520 30.37 QA
Entry time: 30.06 (+0.31)
2 Caroline Bomholt Jensen 2005 Brønderslev SK08 459 31.66 +1.29 QA
Entry time: 33.62 (-1.96)
=3 Sara Bundgaard 2003 Svømmeklubben S 68 +0.64 452 31.82 +1.45 QA
Entry time: 31.22 (+0.60)
=3 Freja Krøjgaard Olesen 2005 Aarhus Swim - Skovbakken 452 31.82 +1.45 QA
Entry time: 33.49 (-1.67)
5 Line Gjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub +0.65 452 31.83 +1.46 QA
Entry time: 31.38 (+0.45)
6 Alberte Skov Forsberg 2003 Viborg Svømme Klub +0.62 451 31.84 +1.47 QA
Entry time: 31.31 (+0.53)
7 Rikke Ydemann Pedersen 2006 HGF Svømning 444 32.00 +1.63 QA
Entry time: 31.42 (+0.58)
8 Cecilie Michaelsen 2005 Svømmeklubben S 68 +0.60 422 32.55 +2.18 QA
Entry time: 32.50 (+0.05)
9 Asta Højberg 2005 Sigma Swim Birkerød +0.72 418 32.67 +2.30
Entry time: 33.02 (-0.35)
10 Mathilde Hoff Sørensen 2006 Svømmeklubben Nord 347 34.74 +4.37
Entry time: 35.47 (-0.73)
11 Trine Ydemann Pedersen 2003 HGF Svømning 346 34.77 +4.40
Entry time: 34.84 (-0.07)
12 Maja Bech Færløv Andersen 2005 Svømmeklubben Smut 344 34.84 +4.47
Entry time: 35.17 (-0.33)
13 Ida Kold Dalsgaard 2005 Svømmeklubben Pingvinen 335 35.15 +4.78
Entry time: 38.64 (-3.49)
14 Selma Nygreen Sakic 2006 Svømmeklubben S 68 +0.60 318 35.77 +5.40
Entry time: 33.44 (+2.33)
15 Christina Markussen 2005 Aars Svømmeklub 308 36.14 +5.77
Entry time: 37.67 (-1.53)
16 Alma Nielsen 2005 Aars Svømmeklub +0.61 288 36.97 +6.60
Entry time: 40.09 (-3.12)
Løb officielt kl.: 29-04-2022 18:33:31
29-04-2022 19:04.37 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner