2022-12-05   06:38:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Park Vendia SwimCup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Park Vendia SwimCup 2022
Placering: Vandhuset Arrangør Svømmeklubben S68
Svømmeh 50m Stævne dato: 29. apr  2022 to 1. maj  2022
Løb 6, 400m Frisvømning Damer 12-13 år - Final
Sponsor Fjordbak byg
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ema Ilic 2009 Aalborg Svømmeklub 421 5:15.34
Entry time: 5:00.00 (+15.34)
50m: 34.83
100m: 1:14.28
(39.45)
150m: 1:54.07
(39.79)
200m: 2:36.25
(42.18)
250m: 3:17.07
(40.82)
300m: 3:58.52
(41.45)
350m: 4:37.92
(39.40)
400m: 5:15.34
(37.42)
2 Cecilie Kehlet 2009 Aarhus Swim - Skovbakken 389 5:23.67 +8.33
Entry time: 5:31.46 (-7.79)
50m: 35.36
100m: 1:16.75
(41.39)
150m: 1:59.25
(42.50)
200m: 2:41.12
(41.87)
250m: 3:23.96
(42.84)
300m: 4:05.44
(41.48)
350m: 4:45.69
(40.25)
400m: 5:23.67
(37.98)
3 Ida Gjelstrup 2009 Aalborg Svømmeklub 351 5:34.98 +19.64
Entry time: 5:50.00 (-15.02)
50m: 36.48
100m: 1:17.90
(41.42)
150m: 2:00.77
(42.87)
200m: 2:43.82
(43.05)
250m: 3:26.40
(42.58)
300m: 4:09.69
(43.29)
350m: 4:52.52
(42.83)
400m: 5:34.98
(42.46)
4 Sommer Maj Andersen 2009 Odder Svømmeklub +0.51 343 5:37.79 +22.45
Entry time: 5:42.31 (-4.52)
50m: 36.22
100m: 1:17.50
(41.28)
150m: 1:59.63
(42.13)
200m: 2:43.46
(43.83)
250m: 3:27.95
(44.49)
300m: 4:12.02
(44.07)
350m: 4:56.05
(44.03)
400m: 5:37.79
(41.74)
5 Josephine Bach Andersen 2009 Svømmeklubben Søhesten 329 5:42.28 +26.94
Entry time: 5:41.03 (+1.25)
50m: 36.28
100m: 1:17.16
(40.88)
150m: 1:59.89
(42.73)
200m: 2:43.75
(43.86)
250m: 3:28.64
(44.89)
300m: 4:14.10
(45.46)
350m: 4:59.75
(45.65)
400m: 5:42.28
(42.53)
6 Sofie Egholm 2009 Svømmeklubben S 68 292 5:56.22 +40.88
Entry time: 5:52.55 (+3.67)
50m: 36.41
100m: 1:19.86
(43.45)
150m: 2:05.28
(45.42)
200m: 2:52.21
(46.93)
250m: 3:37.46
(45.25)
300m: 4:24.56
(47.10)
350m: 5:11.67
(47.11)
400m: 5:56.22
(44.55)
- Ida Egelund Jespersen 2009 Viborg Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 29-04-2022 19:38:16
Løb 6, 400m Frisvømning Damer 14-15 år - Final
Sponsor Fjordbak byg
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Ravn Holst 2007 Aarhus Swim - HEI +0.60 474 5:03.27
Entry time: 5:40.00 (-36.73)
50m: 35.38
100m: 1:13.01
(37.63)
150m: 1:51.78
(38.77)
200m: 2:30.31
(38.53)
250m: 3:08.98
(38.67)
300m: 3:47.66
(38.68)
350m: 4:25.60
(37.94)
400m: 5:03.27
(37.67)
2 Ida-Marie J. C. Hansen 2007 Aarhus Swim - Skovbakken 447 5:09.18 +5.91
Entry time: 4:55.52 (+13.66)
50m: 34.77
100m: 1:13.22
(38.45)
150m: 1:52.76
(39.54)
200m: 2:32.35
(39.59)
250m: 3:11.70
(39.35)
300m: 3:50.88
(39.18)
350m: 4:30.84
(39.96)
400m: 5:09.18
(38.34)
3 Mia Glerup Nielsen 2007 Aars Svømmeklub 444 5:09.90 +6.63
Entry time: 5:21.54 (-11.64)
50m: 34.06
100m: 1:12.53
(38.47)
150m: 1:52.86
(40.33)
200m: 2:33.12
(40.26)
250m: 3:13.26
(40.14)
300m: 3:53.66
(40.40)
350m: 4:33.11
(39.45)
400m: 5:09.90
(36.79)
4 Emilie Winum Andersen 2007 Aarhus Swim - Lyseng 425 5:14.26 +10.99
Entry time: 5:12.12 (+2.14)
50m: 36.61
100m: 1:17.12
(40.51)
150m: 1:58.20
(41.08)
200m: 2:39.26
(41.06)
250m: 3:19.43
(40.17)
300m: 3:59.04
(39.61)
350m: 4:37.77
(38.73)
400m: 5:14.26
(36.49)
5 Ingrid Kirk Elkjær 2007 Skanderborg Svømmeklub 417 5:16.34 +13.07
Entry time: 5:26.43 (-10.09)
50m: 34.48
100m: 1:13.47
(38.99)
150m: 1:53.48
(40.01)
200m: 2:34.17
(40.69)
250m: 3:14.21
(40.04)
300m: 3:55.07
(40.86)
350m: 4:36.79
(41.72)
400m: 5:16.34
(39.55)
6 Nicoline Brun Eliasen 2008 Svømmeklubben Nord 403 5:20.06 +16.79
Entry time: 5:32.37 (-12.31)
50m: 33.93
100m: 1:13.48
(39.55)
150m: 1:55.02
(41.54)
200m: 2:36.50
(41.48)
250m: 3:18.16
(41.66)
300m: 4:00.10
(41.94)
350m: 4:41.32
(41.22)
400m: 5:20.06
(38.74)
7 Iben Thomasen 2008 Brønderslev SK08 397 5:21.50 +18.23
Entry time: 5:35.50 (-14.00)
50m: 36.32
100m: 1:16.50
(40.18)
150m: 1:57.34
(40.84)
200m: 2:38.57
(41.23)
250m: 3:19.79
(41.22)
300m: 4:00.56
(40.77)
350m: 4:41.47
(40.91)
400m: 5:21.50
(40.03)
8 Astrid O. Thomassen 2007 Svømmeklubben Pingvinen 379 5:26.48 +23.21
Entry time: 5:27.13 (-0.65)
50m: 36.03
100m: 1:16.34
(40.31)
150m: 1:58.15
(41.81)
200m: 2:40.18
(42.03)
250m: 3:22.45
(42.27)
300m: 4:04.96
(42.51)
350m: 4:46.14
(41.18)
400m: 5:26.48
(40.34)
9 Philippa Vejby Krabbenhøft 2008 Aarhus Swim - Skovbakken +0.56 369 5:29.56 +26.29
Entry time: 5:45.00 (-15.44)
50m: 37.12
100m: 1:18.37
(41.25)
150m: 2:01.05
(42.68)
200m: 2:43.56
(42.51)
250m: 3:26.24
(42.68)
300m: 4:08.14
(41.90)
350m: 4:49.73
(41.59)
400m: 5:29.56
(39.83)
10 Anna Katrine Willems 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 352 5:34.82 +31.55
Entry time: 5:52.07 (-17.25)
50m: 36.86
100m: 1:19.33
(42.47)
150m: 2:02.84
(43.51)
200m: 2:46.23
(43.39)
250m: 3:30.09
(43.86)
300m: 4:13.84
(43.75)
350m: 4:56.51
(42.67)
400m: 5:34.82
(38.31)
11 Celia Chili Christensen 2007 Aarhus Swim - IHF 352 5:34.88 +31.61
Entry time: 5:48.00 (-13.12)
50m: 36.36
100m: 1:17.67
(41.31)
150m: 2:00.45
(42.78)
200m: 2:44.33
(43.88)
250m: 3:28.04
(43.71)
300m: 4:11.88
(43.84)
350m: 4:55.52
(43.64)
400m: 5:34.88
(39.36)
12 Silke Østrup 2008 Aarhus Swim - IHF 329 5:42.49 +39.22
Entry time: 6:08.00 (-25.51)
50m: 36.34
100m: 1:18.04
(41.70)
150m: 2:01.03
(42.99)
200m: 2:45.42
(44.39)
250m: 3:29.72
(44.30)
300m: 4:14.94
(45.22)
350m: 5:00.10
(45.16)
400m: 5:42.49
(42.39)
13 Ellen Lindenborg Thomasen 2008 Svømmeklubben Søhesten 287 5:58.36 +55.09
50m: 41.67
100m: 1:27.45
(45.78)
150m: 2:14.30
(46.85)
200m: 3:01.44
(47.14)
250m: 3:48.14
(46.70)
300m: 4:34.40
(46.26)
350m: 5:18.54
(44.14)
400m: 5:58.36
(39.82)
14 Viola Bregenov 2007 Aarhus Swim - IHF 281 6:00.92 +57.65
Entry time: 5:53.00 (+7.92)
50m: 37.65
100m: 1:21.10
(43.45)
150m: 2:06.51
(45.41)
200m: 2:53.48
(46.97)
250m: 3:39.72
(46.24)
300m: 4:28.50
(48.78)
350m: 5:15.63
(47.13)
400m: 6:00.92
(45.29)
15 Filippa Holst Rasmussen 2008 Aarhus Swim - Skovbakken +0.67 243 6:18.88 +1:15.61
Entry time: 6:00.00 (+18.88)
50m: 39.81
100m: 1:26.34
(46.53)
150m: 2:14.98
(48.64)
200m: 3:04.37
(49.39)
300m: 4:43.80
(4:43.80)
350m: 5:33.54
(49.74)
400m: 6:18.88
(45.34)
16 Emilie Hermansen 2008 Brønderslev SK08 202 6:42.62 +1:39.35
Entry time: 6:18.07 (+24.55)
50m: 40.83
100m: 1:28.42
(47.59)
150m: 2:19.96
(51.54)
200m: 3:12.67
(52.71)
250m: 4:06.16
(53.49)
300m: 4:58.98
(52.82)
350m: 5:50.22
(51.24)
400m: 6:42.62
(52.40)
Løb officielt kl.: 29-04-2022 19:38:16
Løb 6, 400m Frisvømning Damer 16 og ældre - Final
Sponsor Fjordbak byg
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Dicte Skov Forsberg 2004 Viborg Svømme Klub +0.39 525 4:52.99
Entry time: 4:46.13 (+6.86)
50m: 34.21
100m: 1:12.06
(37.85)
150m: 1:50.48
(38.42)
200m: 2:27.93
(37.45)
250m: 3:04.70
(36.77)
300m: 3:41.12
(36.42)
350m: 4:17.44
(36.32)
400m: 4:52.99
(35.55)
2 Alberte Skov Forsberg 2003 Viborg Svømme Klub +0.60 517 4:54.55 +1.56
Entry time: 4:49.44 (+5.11)
50m: 34.56
100m: 1:12.51
(37.95)
150m: 1:50.47
(37.96)
200m: 2:28.03
(37.56)
250m: 3:05.50
(37.47)
300m: 3:42.54
(37.04)
350m: 4:18.98
(36.44)
400m: 4:54.55
(35.57)
3 Nikoline Sejr 2006 Aarhus Swim - Lyseng +0.59 487 5:00.51 +7.52
Entry time: 5:24.29 (-23.78)
50m: 33.46
100m: 1:10.20
(36.74)
150m: 1:48.49
(38.29)
200m: 2:26.68
(38.19)
250m: 3:05.63
(38.95)
300m: 3:44.28
(38.65)
350m: 4:22.85
(38.57)
400m: 5:00.51
(37.66)
4 Ida Kold Dalsgaard 2005 Svømmeklubben Pingvinen 442 5:10.32 +17.33
Entry time: 5:03.65 (+6.67)
50m: 34.22
100m: 1:12.82
(38.60)
150m: 1:52.35
(39.53)
200m: 2:31.85
(39.50)
250m: 3:11.99
(40.14)
300m: 3:52.29
(40.30)
350m: 4:32.65
(40.36)
400m: 5:10.32
(37.67)
5 Carla Brix Rasmussen 2006 Aabybro Svømmeklub 375 5:27.71 +34.72
Entry time: 5:20.38 (+7.33)
50m: 35.66
100m: 1:16.90
(41.24)
150m: 1:59.35
(42.45)
200m: 2:41.61
(42.26)
250m: 3:24.74
(43.13)
300m: 4:08.09
(43.35)
350m: 4:49.57
(41.48)
400m: 5:27.71
(38.14)
6 Ellen Brix Rasmussen 2006 Aabybro Svømmeklub 356 5:33.58 +40.59
Entry time: 5:20.21 (+13.37)
50m: 36.58
100m: 1:17.47
(40.89)
150m: 2:00.35
(42.88)
200m: 2:43.88
(43.53)
250m: 3:27.67
(43.79)
300m: 4:11.13
(43.46)
350m: 4:53.94
(42.81)
400m: 5:33.58
(39.64)
7 Emma Ploug Rasmussen 2005 Svømmeklubben S 68 330 5:42.14 +49.15
Entry time: 5:28.55 (+13.59)
50m: 35.81
100m: 1:17.95
(42.14)
150m: 2:01.36
(43.41)
200m: 2:46.31
(44.95)
250m: 3:29.15
(42.84)
300m: 4:13.40
(44.25)
350m: 4:58.77
(45.37)
400m: 5:42.14
(43.37)
8 Marie V. Petersen 2006 Odder Svømmeklub 307 5:50.44 +57.45
Entry time: 5:52.80 (-2.36)
50m: 38.11
100m: 1:22.48
(44.37)
150m: 2:08.43
(45.95)
200m: 2:53.41
(44.98)
250m: 3:38.44
(45.03)
300m: 4:22.12
(43.68)
350m: 5:08.00
(45.88)
400m: 5:50.44
(42.44)
9 Reinike Veenstra 2006 Svømmeklubben S 68 258 6:11.07 +1:18.08
Entry time: 5:56.97 (+14.10)
50m: 38.88
100m: 1:23.08
(44.20)
150m: 2:09.59
(46.51)
200m: 2:56.54
(46.95)
250m: 3:44.49
(47.95)
300m: 4:33.20
(48.71)
350m: 5:22.87
(49.67)
400m: 6:11.07
(48.20)
- Mia Jørgensen 2006 Aarhus Swim - Skovbakken DNS
Løb officielt kl.: 29-04-2022 19:38:16
29-04-2022 19:38.20 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner